Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

14 Pages « < 2 3 4 5 6 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Nana


Diana
post Aug 8 2006, 10:02 AM
Post #61


High Class Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 568
Joined: --
Member No.: 7
Points: 510
Gender:



Hmm ..Hachi nu iubeste, iubeste ideea de a iubi mai mult, depinde afectiv de ceilalti si este putin egoista. Interesant comentariul: daca isi pierde iubirea ce ii mai ramane? Dar imi place acea Hachi care nareaza, cea de mai tarziu, care devine inteleapta si matura (cred ca eu am o slabiciune pentru personajele care arata potential .. la fel a fost si in KOR). Iar comentariu dragut: daca Nana ar fi barbat ar fi fost dragostea vietii mele ^_^ (reproduc din memorie deci nu ma impuscati pentru mici neconcordante :P)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post Aug 8 2006, 11:36 AM
Post #62


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



AI reprodus bine. Si eu sunt de acord ca Nana nu iubeste. Nana, la momentul curent, cand actiunea are loc, nu stie nici ce inseamna a iubi neaparat, nici ce inseamna a fi independent. Practic, Takumi - chiar daca il urasc - e cel care o invata cine este si ce vre ade fapt. Micile "aruncari" in viitor din manga o arata pe Nana dupa o viata traita alaturi de Takumi... Atunci va fi sg moment cand imi voi schimba parerea ca Hachi e dumb :lol:
In the end, imi doresc ca Nana si Hachi sa ramana "impreuna". :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Deja Vu
post Aug 8 2006, 11:23 PM
Post #63


Diabolique
**

Group: Members
Posts: 28
Joined: 2-August 06
Member No.: 2.820
Points: 75
Gender:



Si pe mine m-au surprins sentimentele naive ale lui Hachi care raman neschimbate dupa fiecare broken heart. Cred in momentul in care o intilneste pe Nana Osaki pentru prima data incepe sa-si puna mai multe intrebari in interior.Parca aura lui Nana Osaki are un efect de trezire a simturilor asupra lui Hachi.Cred ca primele ei sentimente puternice de afectiune se indreapta spre Nana Osaki...pentru prima data a simti gelozie Hachi in momentul cind a pierdut atentia lui Nana, iar dupa cum zice si Diana "daca Nana ar fi fost barbat ar fi dragostea vietii ei".Astept sa iasa urmatoarele eps ca sa putem comenta mai mult si ma bucur ca din ce am citit am aflat ca va avea in jur de 50 de ep sau ma insel ?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Diana
post Aug 9 2006, 02:00 PM
Post #64


High Class Member
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 568
Joined: --
Member No.: 7
Points: 510
Gender:



N-am citit manga si nici nu o voi citi vreodata. VirginBlood mi-ai stricat ceva din surpriza cu spoilerul ca nu m-am putut abtine sa nu caut pe net cine-i Takumi :).
Hachi si Nana impreuna mie mi se pare doar un vis frumos. Amandoua incearca sa-si gaseasca drumul dar este imposibil ca acesta sa coincida. Si desi Nana este o fiinta extrem de puternica si hotarata, are si ea nevoie de ceva sprijin moral. Momentan are formatia si visele de a ajunge undeva. Dar va veni momentul cand va voi mai mult. Hachi nu-i capabila decat sa fie pet (dragut, dar te saturi la un moment dat). Nu as exagera prea mult sa spun ca este un parazit emotional: intotdeauna graviteaza in jurul cuiva puternic care sa o sustina si la care sa planga in brate. Faptul ca Nana e fata si in consecinta "nepotrivita" ca si partener e unicul lucru care ii da o oarecare independenta fata de aceasta. Altfel ar fi ajuns in pat in primele 2 zile si pa pa dezvoltare emotionala :D.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Odango Atama
post Aug 15 2006, 03:19 PM
Post #65


Frozen Rose
***

Group: Members+
Posts: 107
Joined: 5-October 05
Member No.: 1.858
Points: 297
Gender:



QUOTE(VirginBlood @ Jul 31 2006, 03:17 PM)
Ep 16 is out si eu tot cred ca Ren i`a dat biletele pt ca pana la urma, el tinea leg cu Yasu.. :D Si o fi facut Yasu ceva :P

Si eu tin neaparat sa te contrazic :P Ren nu avea cum sa-i trimita biletele, numai in cazul in care Yasu facea pe super-detectivul si afla adresa de acasa a lui Hachi. In episodul 14, cand Hachi primeste scrisoarea cu cele doua bilete la concert, este si un bilet de la mama ei >>
(IMG:http://img68.imageshack.us/img68/795/bscap000ws6.th.jpg)

Eu zic ca ar fi fost foarte putin probabil ca Yasu sa fi gasit adresa ei din orasul natal si sa-i fi trimis biletele (oferite de Ren); si asta dupa ce in episodul 6 sau 7, nu mai tin minte exact, Hachi chiar a spus ca va avea doua bilete la concertul Trapnest etc.

Acum nu pot explica de ce Hachi are visul cu Ren oferindu-i biletele. :unsure:

Episodul 17 se lasa asteptat din cate vad. Ce s-o fi intamplat cu suberii?

later edit: In Japonia apare deja episodul 19?! maine[16 august '06] :blink: Tot maine fanii japonezi NANA vor vedea in premiera noul ending al anime-ului, piesa Starless Night interpreted by OLIVIA.

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post Aug 24 2006, 11:18 AM
Post #66


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



Hehe..Nana ED :D Vazut acu ceva vreme :P

Am vazut si 17 si 18. Cu sigurantza, animeul e muuult deasupra mangii :P Daca manga incepuse sa ma calce pe nervi la un mom dat, cand cunosc povestea mi se pare extraordinar realizata in anime. E fantastic, bestial... ce sa mai :D So much pentru incarcatura emotionala... :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tezeu
post Aug 31 2006, 11:15 AM
Post #67


Jedi Cleric (ManBearPig Rase)
***

Group: Members+
Posts: 256
Joined: 20-April 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.451
Points: 607
Gender:



Am vazut si eu 18 si sunt de acum oficial suparat. S-a terminat actiunea din Live Action si de acum inainte nu stiu ce se mai intampla. Oricum, povestea se deruleaza altfel decat in film iar Nobuo a fost super funny.
Cand vine 19? si 20? and so on?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post Aug 31 2006, 11:22 AM
Post #68


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



Haha, ai vazut ce plange Hachi? :lol: Baka childu :P
Acum probabil ca o sa devina si mai interesant pt tine, daca nu mai stii ce se va intampla :P Ori, va trebui sa te apuci de manga. De aici incep sa se incurce itele actiunii.. o sa`ti plangi de mila pe la sfarsit, cand vei vedea cat ai suportat sa vezi tot balamucul :P
Si am inteles ca se va schimba si OPul ,cantat tot de Olivia Lufkin. Probabil va f melodia pe care au cantat`o Trapnest in concert :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Odango Atama
post Aug 31 2006, 04:19 PM
Post #69


Frozen Rose
***

Group: Members+
Posts: 107
Joined: 5-October 05
Member No.: 1.858
Points: 297
Gender:



Subscriu la tot ce a scris VirginBlood cu toata "incurcareala" care urmeaza.

Tezeu, episodul 19 e deja out si-l gasesti pe fansub.tv

Noul ending apare in episodul 23 care va fi difuzat in Japonia in 5,6 septembrie daca am retinut bine :unsure:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tezeu
post Aug 31 2006, 06:38 PM
Post #70


Jedi Cleric (ManBearPig Rase)
***

Group: Members+
Posts: 256
Joined: 20-April 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.451
Points: 607
Gender:



QUOTE(Odango Atama @ Aug 31 2006, 04:19 PM)
Tezeu, episodul 19 e deja out si-l gasesti pe fansub.tv


Arigatougozaimasu! Tocmai am ajuns la zi cu toate on-goingurile la care ma uit (mai putin Welcome to NHK) si ma cam plictiseam. :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Emanuel
post Aug 31 2006, 08:45 PM
Post #71


High Class Member
Group Icon

Group: Members+
Posts: 698
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 1.017
Points: 1.502
Gender:



mai fratilor, voi chiar nu mai aveti ce vedea, de ati ajuns sa urmariti on-goinguri ? :D . Eu din principiu nu iau nici o serie pana nu iese toata ( si tot astept la blood+ ), asa ca mai astept cu nana - oricum e o serie care ma intereseaza, am inteles ca e shoujo, and I love that genre :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Odango Atama
post Aug 31 2006, 10:07 PM
Post #72


Frozen Rose
***

Group: Members+
Posts: 107
Joined: 5-October 05
Member No.: 1.858
Points: 297
Gender:



to Emanuel: Cred ca ai ceva de asteptat pana sa iei intreaga serie NANA; are cam 52 de episoade, s-a ajuns la episodul 21 in Japonia, se difuzeaza un episod pe saptamana...you do the math <_< Cu manga e si mai grav, cel putin pentru mine. S-a ajuns la capitolul 61, apare un capitol pe luna pe net...si mai sunt cam 16 capitole pana la sfarsit :blink: Incep sa ma ingrozesc si eu acum!

Cat despre urmaritul seriilor on-going nici eu nu ma bag la asa ceva dar NANA e exceptia de la regula in cazul meu.

to Tezeu: Poate ai noroc, in curand cred ca o sa apara si episodul 20 :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tezeu
post Aug 31 2006, 10:43 PM
Post #73


Jedi Cleric (ManBearPig Rase)
***

Group: Members+
Posts: 256
Joined: 20-April 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.451
Points: 607
Gender:



Ca tot am ajuns off-topic tin sa mentionez ca On-Goingurile sunt mishto mai ales daca pleci cate o luna-doua de acasa. Ajungi inapoi si te trezesti cu 4-6-8 episoade pe care trebuie sa le vezi and that's cool. Daca stai mai mult pe acasa asteptarile pot fi lungi (la Black Lagoon am vazut primele episoade de multe ori :D)

Sper sa apara Nana 20 maine, nu de alta dar la cat de interesant e Gilgamesh cred ca-l termin repede.

Revenind la subiect. Am vazut ep.19 si nu se intampla foarte multe....
E funny scena din baie in care Nana ii spune lui Hachi ca nu poate sa-i raspunda in timp ce se spala pe dinti :D Acum sunt curios sa vad ce o sa faca Hachi cu cheliosul, sau o sa treaca repede peste acest crush... vad cum dau de VB pe mess. sa-mi povesteasca (nu pot suporta tensiunea :D)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Sep 1 2006, 10:42 AM
Post #74


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



well...am vazut primele 5 ep(restu' tre sa le iau)...hmm...sweet...mi-era dor de Paradise Kiss si l-am gasit in Nana :)... bestial punk-ul intro Rose...Nana Osaki imi aminteste de Priss Asagiri...same rebel bitchy attitude :twisted: ... am luat si live-actionul din curiozitate....yak...o sa comentez dupa ce o sa vad mai multe episoade...urasc sa comentez on-going-urile...jeesh...insa cred ca Nana merita :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Emanuel
post Sep 1 2006, 11:25 AM
Post #75


High Class Member
Group Icon

Group: Members+
Posts: 698
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 1.017
Points: 1.502
Gender:



QUOTE(Odango Atama @ Sep 1 2006, 06:07 AM)
to Emanuel: Cred ca ai ceva de asteptat pana sa iei intreaga serie NANA; are cam 52 de episoade, s-a ajuns la episodul 21 in Japonia, se difuzeaza un episod pe saptamana...you do the math  <_<  Cu manga e si mai grav, cel putin pentru mine. S-a ajuns la capitolul 61, apare un capitol pe luna pe net...si mai sunt cam 16 capitole pana la sfarsit :blink: Incep sa ma ingrozesc si eu acum!

Cat despre urmaritul seriilor on-going nici eu nu ma bag la asa ceva dar NANA e exceptia de la regula in cazul meu.

to Tezeu: Poate ai noroc, in curand cred ca o sa apara si episodul 20 :D
*




52 deepisoade ????? :blink: oh man, sper ca glumesti. eu intelesesem ca are 26 si ziceam ca acusi e gata.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post Sep 1 2006, 01:23 PM
Post #76


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



Haha.. dream on, dream on :D Are 21 de volume si 77 de capitole, si avand in vedere ca fiecare capitol ocupa un episod, ori or sa taie din ea pana la 50 ori o sa ni se ia pana se termina ep 77 :lol:
Cu tradusul merge foarte greu... eu astept cap 62 de mai mult de o luna... si la cum au iesit 2 ep din serie o data, s`ar putea 20 sa`l vedem peste vreo 2 sapt. Mattaku <_< E o crima sa urmaresti NANA cat timp e ongoing..
Tezeu, no spoleirs for u.. where`s the fun then? :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

azariel
post Sep 2 2006, 11:45 AM
Post #77


Newbie
*

Group: Members
Posts: 6
Joined: 28-June 06
Member No.: 2.703
Points: 19
Gender:



Hello ppl! Sunt un fan Nana, si de cand am vazut-o prima data m-am indragostit. *lol* Eh nici chiar asa, vroiam sa fie un happy intro...anyway, imi place mult, mai ales ca Nana Osaki imi aduce aminte de o prietena foarte buna. Am reusit sa iau cateva episoade, mai precis de la 6 la 12 si ma chinui sa le iau si pe celelalte, dar parca e un facut...de fiecare data cand deschid conexiunea (care e foarte lenta pe megaupload) trebuie sa se intample ceva...sa se inchida...sa se blocheze compu'...sa dea erori gen -disk cleanup-...Va rog frumos, ma poate ajuta cineva cu seria -am inteles ca pe 5-6 sept apare ep 23 in japonia- in fine, cu cat a aparut din serie...V-as ramane foarte recunoscator!
Azi fac rost de manga! :lol: De abia astept!

Numa bine!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post Sep 2 2006, 12:19 PM
Post #78


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



Incearca sa ddl de pe www.fansub.tv :P Direct download, calitate garantata.
Ma bucur ca iti place si wow, is there someone like Nana Osaki for real? :D
Sper sa nu te dezamageasca povestea mult prea incurcata :P
Pai ep 23 nush... ca inca n`a aparut nici 20 :lol: Inca asteptam... :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tezeu
post Sep 2 2006, 01:32 PM
Post #79


Jedi Cleric (ManBearPig Rase)
***

Group: Members+
Posts: 256
Joined: 20-April 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.451
Points: 607
Gender:



Poti intra si pe huburi de anime romanesti si le poti lua de acolo. Pe AHQ sigur il gasesti la mine (eu stau de pe la 1 ziua pana pe la 2 noaptea asa ca ai avea timp sa le iei desi am up.ul prost)

Parca 20 trebuia sa apara repede... :angry: eu inca nu-l vad :angry: :angry:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Odango Atama
post Sep 2 2006, 01:51 PM
Post #80


Frozen Rose
***

Group: Members+
Posts: 107
Joined: 5-October 05
Member No.: 1.858
Points: 297
Gender:



Hi Hi azariel ^_^ Bine ai venit p'aici! Happy to see a new NANA fan. Cunosti pe cineva care seamana cu Nana Osaki? Daca eram baiat insitam sa-mi faci cunostiinta cu ea :lol: O ador pe Nana O. Am incercat si eu sa-i copiez stilul la un moment dat da' nu mi-a iesit :huh: lame i know!

Si Tezeu don't be mad on me...asa auzisem si eu la randu-mi ca 20 ar trebui sa apara soon <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

14 Pages « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 24th September 2024 - 07:04 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |