Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

10 Pages « < 6 7 8 9 10 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Regulament pt concursul de cosplay, discutii, nu certuri


Shinigami Kid
post Jun 7 2010, 09:12 PM
Post #141


epic user
****

Group: Members+
Posts: 428
Joined: 28-February 07
From: Cluj-Napoca
Member No.: 3.873
Points: 985
Gender:



QUOTE(Harima @ Jun 7 2010, 10:10 PM)
Harima saw this!
*



roll over
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kratozz
post Jun 7 2010, 09:13 PM
Post #142


Asperger syndrome +1
******

Group: Members+
Posts: 755
Joined: 27-April 07
Member No.: 4.211
Points: 1.847
Gender:



Deci idee am dar timp nu am asa ca daca cineva vrea si poate sa faca am doua modalitati cum as face acest miraculos costum.

1. iei mai multe foi de poliester expandat (se gaseste pack-ul cu 20 de lei la orice magazin de constructii) le lipesti cu clei pt poliester pana faci un bloc intreg (20 - 30 cm) dupa care incepi sa sculptezi in el si sa-i dai forme. si astfel faci partea din fata spate, se lipesc usor chestii pe el se coloreaza usor :-? poti sa prinzi usor cu centuri care tot lipite.


2 a doua metoda care mi se pare mai grea dar mai faina este sa faci papie mache. faci intai forma din plastelin, lut sau orice material care tine forma, si lipesti peste el straturi de hartie sau sticla organica cu rasina (idee lui bogdan) . astfel faci torso fata torso spate masca etc etc etc

dar na tree enorm de mult timp pt asta, iar prima varianta chiar e ieftin
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

NOTORIOUS
post Jun 7 2010, 09:16 PM
Post #143


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 517
Joined: --
From: Your disgusting imagination
Member No.: 1.002
Points: 1.156
Gender:



Tot Bogdan probabil ti-a spus cat de greu e sa faci defapt chestia asta... e greu... imo, f. greu. Drept urmare as fi cu adevarat impresionat daca ai reusit :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mitsuki Chan
post Jun 7 2010, 09:20 PM
Post #144


~miracle romance~shinjite iru no~
***

Group: Members+
Posts: 233
Joined: 12-August 05
Member No.: 1.727
Points: 333
Gender:



QUOTE(Harima @ Jun 7 2010, 10:10 PM)
Harima saw this!
*



You rule !!


Not to be offtopic : dupa ce s-au mai calmat apele pe aici , de abia astept Nijikonul. Si Mechanist , acum inteleg motivele , ^:)^ gomen kudasai ;
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kratozz
post Jun 7 2010, 09:30 PM
Post #145


Asperger syndrome +1
******

Group: Members+
Posts: 755
Joined: 27-April 07
Member No.: 4.211
Points: 1.847
Gender:



QUOTE(NOTORIOUS @ Jun 7 2010, 10:16 PM)
Tot Bogdan probabil ti-a spus cat de greu e sa faci defapt chestia asta... e greu... imo, f. greu. Drept urmare as fi cu adevarat impresionat daca ai reusit :D
*




damn you you're forcing it :unsure: daca ma dau afara asstia de la lucru e primul lucru care-l fac :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

usagy
post Jun 7 2010, 09:38 PM
Post #146


mad bunny
****

Group: Members+
Posts: 347
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 326
Points: 453
Gender:



De ce nu faceti o co-productie : bogdan- kratozz :rolleyes: , e o idee, 2 creiere gandesc mai bine ca unul, sau ...ce cearta. Vad ca e la moda these days. :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sentaro
post Jun 8 2010, 12:15 AM
Post #147


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 86
Joined: 11-November 08
Member No.: 7.887
Points: 189
Gender:



Vin si eu cu unele observatii referitoare la regulament.
Scoate "-" dintre data si limita la 1b
"In situatia in care un costum este realizat/are facut designul de altcineva decat participantul, este recomandat ca designerul sau realizatorul sa fie prezent la jurizare, pentru a putea raspunde la intrebarile juriului."
Mai dai un polish la propozitia asta ca pe mine ma luat ameteala cand am citit
4.a: Inainte de inscriere, participantii se vor asigura ca au citit in intregime si inteles regulile.
Suna mai bina: Inainte de inscriere participantii se vor asigura ca au citit si intele in intregime regulamentul.
4.g: Inscrierea in concurs presupune citirea in intregime a regulilor, intelegerea lor si acceptarea lor implicita.
Ca si la 4a suna mai bine: "Inscrierea in concuns presupune citirea, intelegerea si acceptarea implicita a regulamentului.

Regulamentul pare ok si destul de lejer si nu prea am inteles dece in loc sa existe afirmatii de genul "Avem un regulament de participare, hai sa vedem cum facem sa ne incadram in el si sa ne iasa si bine" au aparut chestii de genul " Este prea dur" sau "Prea putin timp pentru scenete". Regulamentul este facut si exista pentru a oferi aceeasi sansa tuturor si pentru a trasa un set de directii (nu stiu daca este chiar corect spus) spre care se va indrepta concursul de cosplay.
Sa fiu sincer nu cred era nevoie de aparitia regulamentului pentru a te apuca sa-ti faci un costum sau pentru a incepe sa schitezi felul in care se va desfasura sceneta.
Mie unu mi se pare ok faptul ca s-au separat cele 2 concursuri in acest fel deoarece:
1. va incuraja cosplay-eri care isi fac costume mai bune sa se inscrie in concurs fara sa mai fie nevoie sa-si bata capul cu ce ar trebui sa faca pe scena cand ajung acolo;
2. Va permite celor care vor sa faca scenete sa se axeze mai mult pe partea de skit si mai putin pe partea de costum.

Deja eu am inceput sa ma pregatesc psihic pentru conventie si am gasit si solutia pentru a nu ma mai umple de nervi pe perioda concursului.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Thunder
post Jun 8 2010, 12:06 PM
Post #148


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 33
Joined: 19-May 10
From: Inima Ardealului, adica Cluj
Member No.: 9.719
Points: 73
Gender:



QUOTE(Kratozz @ Jun 7 2010, 08:43 PM)
@usagy: daca as avea timp as face cosplay la eva 01 dar nu am timp :((
*




QUOTE(Kratozz @ Jun 7 2010, 09:13 PM)
dar na tree enorm de mult timp pt asta, iar prima varianta chiar e ieftin
*



Reteta unui costum bun de eva:

minus 20 kg
dantura distrusa
o pereche de colanti mov
fasii de reflectorizant verde fosforescent
niste tenisi
si ceva pe post de corn...

and we have Cosplay Eva 01!!!

-.-"

ieftin si usor de facut sa nu mai zic cat de distractiv >.>
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Alexander
post Jun 8 2010, 01:38 PM
Post #149


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 340
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 1.182
Points: 514



@Shaco:
QUOTE
Dupa ce am citit noul regulament de cosplay, am realizat ca se doreste o ridicare foarte fortata a standardului. In loc sa fie incurajat cosplayul in sine se vrea direct cosplay de calitate. Nu cred ca este de ajuns sa se bata din palme si brusc sa apara super cosplayer universal lvl 80 care stie sa coasa, brodeze, croseteze, tricoteze, prelucreze metal, lemn, sticla, sa confectioneze bijuterii, arme, accesorii, pantofi, si in acelasi timp sa fie regizor, scenograf, coregraf, actor, performer super pro.
Sunt de parere ca un cosplay de calitate intr-o tara in care este inca in "fasa" se va face in timp. Cospleyerii devin competitivi intre ei, si isi vor dori sa ii intreaca pe altii si poate chiar pe ei => in timp nivelul creste.

Sunt de acord, dar pe partea de prestatie se putea imbunatati, nu am cerut in niciun caz ceva profesionist. E imposibil.

QUOTE
Anyhow... inteleg initiativa, dar incercati poate sa vorbiti si cu cosplayeri (aia cativa care sunt) si sa intelegeti cum sunt vazute regulile aste de catre ei, care depun foarte mult efort la tot, o fac din pasiune si nici decum pentru premiile care nu le recompenseaza nici un sfert din munca depusa.


Am propus sa fie si ei intrebati cam ce sunt dispusi sa faca. Ar fi fost bine de intrebat pentru ca mie deja imi miroase a revolutie...

@Botan
QUOTE
Punctul 1a: spre exemplu, eu am 16 ani. Parintii mei sunt total paraleli cand e vorba de anime si cred ca ce vreau eu sa fac e ca un bal mascat.

Da, faza asta si mie mi s-a parut o problema. Puteati pune un 16+, it works for A-Camp, lol. Le va fi complicat cu inscrierea, cu faptul ca au un parinte sau ceva in sala, sa nu se inhibe naibi inainte de prestatie.

EDITED: Da, am vazut acum raspunsul lui Mecha, banuiesc ca atat timp cat nu tre' sa ii tina de manuta toata ziua cred ca e ok.

QUOTE
FOARTE IMPORTANT:
Scenetele vor avea o limita de timp in functie de numarul de participanti. Astfel:

    * 1-2 participanti = 2 minute
    * 3-5 participanti = 4 minute
    * 6-10 participanti = 6 minute

Nu e bine. Avand in vedere ca pana si voi decalati programul... cred ca ar trebui sa mergeti pe ideea de America's Got Talent si sa ii buzzuiti off the stage in cazul in care e prea lung or w/e. O sa aveti mari probleme pe faza asta.

Would you people stop saying skit? Skit suna de parca ar fi un quickie intr-un motel ieftin. E o sceneta scurta, o prestatie scurta, orice altceva in afara de skit. Cuvantul pe care il cautati probabil ca e Sketch.

@Eyeobs:
QUOTE
actually cei care vor ca totul sa iasa perfect sunt... suntem noi toti. insa perfectiunea dorita este diferita in functie de mintea ce o proiecteaza.

de fiecare data a fost lume care s-a plans de cate ceva: ca nu a fost aer, ca nu au fost suficiente chestii de vanzare, ca au fost jocuri naspa, ca s-a blocat calculatorul, ca a fost curent, ca a fost plictisitor, ca sunt doar 2 zile, ca sunt doar 3 zile, ca era mai bine sa fie doar o zi, ca pretul e prea mare, ca cosplayerii sunt prea slabi, sa incepe prea devreme, ca nu e mancare in conventie, ca nu se poate fuma, ca e greu sa gasesti lumea de pe forumuri, ca e prea inghesuiala, ca te pierzi, ca incepe prea tarziu...

si de fiecare data evenimentele au strans din ce in ce mai multi vizitatori.

de ce?

Din cauza ca s-a dus vorba ca e ceva cashtoc pe la pustime. Sa nu crezi ca e din cauza ca e ATAT de epic. Daca era epic ai fi avut o diferenta mai mare intre editii. Faptul ca s-au mai adunat cateva persoane mi se pare normal.

Mi-a placut in special partea cu "ca nu au fost suficiente chestii de vanzare", de parca nu s-au plans pe buna dreptate.

@Methos:
QUOTE
Vreti premii mai bune ? Faceti cosplay de calitate si veti primi cadou o masina de cusut  sau deh .. o peruca noua

Exagerezi.

Mi se pare ca ati strans cureaua un pic cam tare baieti. Eu consideram ca se pot face multe dar doar alaturi de cosplayeri, pentru ca... nu putem sa mergem pe ideea de 'daca voi nu ma vreti...". Daca le bagam pe gat s-ar putea ca rezultatul sa fie altul, sper insa sa mearga...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Shizuko
post Jun 8 2010, 01:55 PM
Post #150


Incepator
**

Group: Members
Posts: 12
Joined: 26-May 10
Member No.: 9.734
Points: 34
Gender:



In principal singura chestie care m-ar deranja este cea cu varsta. Pentru unii cosplayeri ar putea fi problematic(parinti plecati sau care nu ii inteleg pasiunea copilului. Nu toti au parinti otaci XD)

Oarecum off topic: Voi preferati ca skitul unui grup sa fie in engleza sau in romana?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Shinju
post Jun 8 2010, 02:02 PM
Post #151


pearl of anime-club...
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 959
Joined: 12-May 06
From: cluj-napoca
Member No.: 2.541
Points: 2.240
Gender:



Mai, daca chiar aveti probleme pot semna eu pt voi, oricum o sa fiu in culise la cosplay si nu particip la concurs (nu tura asta :P )

Si da, eu sunt majora :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sentaro
post Jun 8 2010, 02:58 PM
Post #152


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 86
Joined: 11-November 08
Member No.: 7.887
Points: 189
Gender:



Hands off! Shinju.... They are mine.... BWAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

LordMethos
post Jun 8 2010, 03:01 PM
Post #153


wandering shade
**********

Group: V.I.P.
Posts: 1.163
Joined: --
From: Iron Tower of Zebdora
Member No.: 364
Points: 2.120
Gender:



Deci partea cu 18 ani chiar nu inteleg ce e asa greu de rezolvat ....
Shinju va dat un exemplu cat se poate de clar :) ( just think i a little )

@ alexander : chestia cu premiul era sarcasm din partea mea, premiile stim ca au fost cam saracacioase dar deh vorba aia a fost criza in romania. probabil pe viitor o sa incercam sa le mai aranjam sa fie pe placul lumii DAR tin sa precizez ca aici ma amuzat remarca unuia de mai devreme care era de genu "mama cati bani am bagat in costum si premiile sunt de kkt"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

eyeobs
post Jun 8 2010, 03:09 PM
Post #154


Advanced Member
***

Group: V.I.P.
Posts: 112
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 433
Points: 238
Gender:



@Alexander
QUOTE
Nu e bine. Avand in vedere ca pana si voi decalati programul... cred ca ar trebui sa mergeti pe ideea de America's Got Talent si sa ii buzzuiti off the stage in cazul in care e prea lung or w/e. O sa aveti mari probleme pe faza asta.


Faptul ca organizatorii decaleaza programul poate sa le fie imputat insa asta nu are nicio legatura cu timpul acordat participantilor. Amestecam mere cu pere si iese ciorba.

La America's Got Talent sau alte concursuri de acest gen nu participantii si show-urile lor conteaza ci emisiunea si dramoletele care sunt "fabricate". Eu cred ca se vrea organizarea unui concurs cat mai pe bune nu regizarea unei telenovele. Interventia in timpul spectacolului poate sa creeze placeri sau dezamagiri (si deci reactie emotionala din partea publicului) dar nu mai are nicio treaba cu concurentul si ce incearca el sa faca pe scena.

QUOTE
Din cauza ca s-a dus vorba ca e ceva cashtoc pe la pustime. Sa nu crezi ca e din cauza ca e ATAT de epic. Daca era epic ai fi avut o diferenta mai mare intre editii. Faptul ca s-au mai adunat cateva persoane mi se pare normal.


Nu am sugerat ca e epic. Lumea vine in numar din ce in ce mai mare la un eveniment care evolueaza, pentru ca daca sentimentul general ar fi de fail atunci s-ar observa scaderi ale numarului de participanti.
Asa ca degeaba incerci sa sugerezi ca eu am exagerat , iar tu esti cel care vede mai obiectiv pentru ca nu a fost cazul.

QUOTE
Mi-a placut in special partea cu "ca nu au fost suficiente chestii de vanzare", de parca nu s-au plans pe buna dreptate.


Nu ai inteles ce vroiam sa zic. Citeste cu atentie ce am zis inainte de enumerare dar si ce am zis dupa enumerare. Enumerarea nu era luata in deradere si nici nu incercam sa minimalizez problemele aparute. Incercam sa arat (daca citesti cu atentie) ca sunt plangeri diverse, unele batandu-se cap in cap. Iar treaba organizatorilor este sa incerce sa tina cont de acele plangeri fara ca sa devina sclavii lor. Pentru ca nu poti multumi pe toata lumea, ba chiar o astfel de incercare poate sa te indrepte in directii complet aiurea.
Banuiesc ca ai probleme similare , in calitate de organizator.

@Shinju si celorlalti care se mai ofera
QUOTE
Mai, daca chiar aveti probleme pot semna eu pt voi


Mai lipsesc Different Mechanist si Methos sa se ofere sa semneze pentru minori... Stiu ca suntem romani, dar mai cu discretie. Altfel riscam sa o frecam.


Andrei
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

LordMethos
post Jun 8 2010, 03:14 PM
Post #155


wandering shade
**********

Group: V.I.P.
Posts: 1.163
Joined: --
From: Iron Tower of Zebdora
Member No.: 364
Points: 2.120
Gender:



Andrei te rog , eu semnez DOAR pt MINORE :D :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Shinju
post Jun 8 2010, 04:20 PM
Post #156


pearl of anime-club...
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 959
Joined: 12-May 06
From: cluj-napoca
Member No.: 2.541
Points: 2.240
Gender:



QUOTE
Mai lipsesc Different Mechanist si Methos sa se ofere sa semneze pentru minori... Stiu ca suntem romani, dar mai cu discretie. Altfel riscam sa o frecam.


Sorry, am vrut sa si linistesc atmosfera un pic si sa le arat celor mai tineri ca nu e un motiv asa de mare de grija. Plus ca o sa semnez pt persoane pe care le voi cunoaste. Stiu si eu cum e sa ai parinti care nu te sustin la nimic si iti pun bete in roate cand vine vb de hobby-uri si incerc sa ii ajut si pe altii in situatii asemanatoare.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

NOTORIOUS
post Jun 8 2010, 05:21 PM
Post #157


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 517
Joined: --
From: Your disgusting imagination
Member No.: 1.002
Points: 1.156
Gender:



Vad ca inca va agitati pe subiectul "vreau si eu sa am 18 ani". Daca Shinju e dispusa sa fie persoana responsabila de un cosplayer nu vad de ce nu, poate ii e prieten ca deh, sunteti multi otacii prin Cluj :P. Nu cred ca e neaparat nevoie de un parinte. Poate fi un frate mai mare sau un prieten sau reusiti sa fraieriti/aburiti/convingeti pe cineva pe loc. E nevoie de o persoana ce isi poate asuma responsabilitatea, eu asa vad toata treaba asta.

Pentru a va scuti sa cautati prin regulament (ca o fi greu de gasit taman punctul 1a):

"Pot participa persoane de orice varsta; persoanele sub 18 ani insa vor trebui insotite de un MAJOR sau de un parinte, care va semna pe condica de inscriere pentru persoana/PERSOANELE pe care le are sub raspundere"

Sa va puna naiba sa dati la Drept :|
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Iusty
post Jun 9 2010, 01:21 PM
Post #158


Sad in a sad world
**

Group: Members+
Posts: 73
Joined: 28-September 05
Member No.: 1.832
Points: 156
Gender:



Dacă tot am ajuns la spartul tîrgului (sau poate nu, oricum nu-i genul meu de tîrg și-s prea ,,în doliu” să-mi pese deocamdată), aș avea doar ceva de spus pe lîngă subiect, la meta-nivel sau cum vreți să înțelegeți, o reacție de-a mea după o discuție cu Cedik în care zicea că organizatorii sînt bine intenționați.

QUOTE(V for Vendetta)
What we need right now is a clear message to the people of this country. This message must be read in every newspaper, heard on every radio, seen on every television. This message must resound throughout the entire Interlink! I want this country to realize that we stand on the edge of oblivion. I want every man, woman and child to understand how close we are to chaos. I want everyone  to remember why they neeeeeeeed us!


^Am atîta încredere în bunele intenții, cît am în cele de a persoanei de mai sus. Se și potrivesc niște chestii... în fine.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

The Different Mechanist
post Jun 9 2010, 02:59 PM
Post #159


Steambou
***

Group: Members+
Posts: 273
Joined: 18-April 06
From: New London
Member No.: 2.447
Points: 584
Gender:



"Problema" cu semnatul pentru cei sub 18 ani are doua caracteristici:

In primul rand, nu este o problema atat de mare. Dupa cum a observat cineva acum cateva zile, am trecut in regulament ca un major sa semneze pentru persoana/persoanele minore pe care le are in raspundere. Asta inseamna ca e suficient sa vii cu un parinte sau un prieten care raspunde de tine, sa semneze pentru faptul ca te-a adus, te-ai inscris si ca o sa te si ia inapoi. Nu e nevoie sa iti sufle in ceafa tot timpul, nu e nevoie neaparat sa fie un parinte, e suficient sa fie un prieten/cunoscut care poate garanta pentru tine.

In al doilea rand, cealalta caracteristica e de ordin legal. Incercati sa va imaginati ce probleme ar iesi daca s-ar rataci/pierde/ar dispare un concurent de 14-15 ani care a venit singur de la Buzau sau Ploiesti sau w/e. Fara o persoana care sa aiba grija de respectivul concurent, sa stie pe unde mai e din cand in cand si ce mai face, toate oalele s-ar sparge in capul nostru, al organizatorilor si sincer, as prefera sa avem un Nijikon in fiecare an.

Legat de semnat pentru mai multi and co. - Atata timp cat sunteti siguri de persoanele respective si stiti ca nu o sa aveti probleme cu ele, puteti semna pentru oricate. Desigur, organizatorii/voluntarii nu au voie sa semneze pentru nimeni, din motive lesne de inteles.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Shinigami Kid
post Jun 9 2010, 11:06 PM
Post #160


epic user
****

Group: Members+
Posts: 428
Joined: 28-February 07
From: Cluj-Napoca
Member No.: 3.873
Points: 985
Gender:



QUOTE(Iusty @ Jun 9 2010, 02:21 PM)
Dacă tot am ajuns la spartul tîrgului (sau poate nu, oricum nu-i genul meu de tîrg și-s prea ,,în doliu” să-mi pese deocamdată), aș avea doar ceva de spus pe lîngă subiect, la meta-nivel sau cum vreți să înțelegeți, o reacție de-a mea după o discuție cu Cedik în care zicea că organizatorii sînt bine intenționați.

QUOTE(V for Vendetta)

What we need right now is a clear message to the people of this country. This message must be read in every newspaper, heard on every radio, seen on every television. This message must resound throughout the entire Interlink! I want this country to realize that we stand on the edge of oblivion. I want every man, woman and child to understand how close we are to chaos. I want everyone  to remember why they neeeeeeeed us!


^Am atîta încredere în bunele intenții, cît am în cele de a persoanei de mai sus. Se și potrivesc niște chestii... în fine.
*



Si totul e o conspiratie, toti traim ca niste lipitori si scopul final e sa raep anal pe toti spre castigul nostru personal.

Btw offtopic.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

10 Pages « < 6 7 8 9 10 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 1st May 2024 - 06:26 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |