Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

[ Outline ] · Standard · Linear+

> Scrapped Princess


Ranma-kun
post Mar 4 2005, 12:46 AM
Post #1


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:





Pe baza principiului o poza e mai buna decat o mie de cuvinte ... am pus una mare fix la inceput.
Scrapped Princess este unul dintre cele mai bune anime-uri care l-am vazut in ultima vreme, are tot ce ii trebuie, Medevil Mayham si Mecha Action.

Dupa un razboi devastator intre oameni si o rasa neidentificata de extratereshtrii, oamenii au pierdut, si dreptpedeapsa au fost inchishi pe propria planeta si le-a fost luata toata tehnologia, pentru propriul lor bine pentru a nu se autodistruge, sau asha era parerea extratereshtrilor.

Dupa 5000 de ani de la acel razboi, a rezultat o lume medievala, in care regii, cavalerii si magicienii erau un lucru obishnuit. Acea lume era condusa de o religie numita cultul Mauser, care ra de fapt o forma de control a extratereshtriilor pentru a supraveghea oamenii. O profetie a acelei religii spune ca Regina imparatului va nashte doi copii genemi, un baiat si o fata, iar acea fata va fi "Otrava care va distruge lumea" , si va fi numita "Scrapped Princess", si trebuie omorata cum se nashte.
Dar printr-o minune acea fata scapa si este gasita de un cuplu care avea deja doi copii, si este adoptata.

Acea fata va primi numele de Pacifica, si va duce o viatza lipsita de griji, dar pe masura ce se aproprie ziua ei de 16 ani (profetia zica ca atunci cand va implini 16 ani va distruge lumea), biseria si armata vor trimite din ce in ce mai multi asasini. Asha ca fratele si sora ei mai mari, Shanon, un swordsman talentat, si Raquel, o magiciana puternica, fug impreuna cu Pacifica sa scape din regat si sunt urmariti de armata si de Peacemakers, Peacemakerii erau de fapt nishte arme biogenetice ale oamenilor din Genesis War, razboiul care a avut loc acuma 5000 de ani, dar au fost "brainwashed".

Daca vreti sa aflati ce se mai intampla, daca Pacifica reusheste sa scape si sa salveze lumea, daca fratele ei mai mare Shanon se contopeshte cu un Dragoon si se lupta cu Peacemakers, daca o sa apara un fel de roboti gen NGE, trebuie sa vedeti serie de 24 de episoade 8)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Posts in this topic
Ranma-kun   Scrapped Princess   Mar 4 2005, 12:46 AM
cilu   RE: Scrapped Princess   Mar 4 2005, 01:24 AM
Ranma-kun   RE: Scrapped Princess   Mar 4 2005, 08:12 AM
Tenshi   RE: Scrapped Princess   Mar 4 2005, 08:37 AM
Ranma-kun   RE: Scrapped Princess   Mar 4 2005, 09:57 AM
Tenshi   RE: Scrapped Princess   Mar 4 2005, 10:09 AM
CyBeR   RE: Scrapped Princess   Mar 4 2005, 02:39 PM
Nim   RE: Scrapped Princess   Mar 8 2005, 10:53 AM
Ranma-kun   RE: Scrapped Princess   Mar 8 2005, 11:08 AM
Nim   RE: Scrapped Princess   Mar 9 2005, 08:58 PM
Kagome-chan   RE: Scrapped Princess   Aug 10 2005, 08:51 AM
ibarbar   RE: Scrapped Princess   Sep 10 2005, 07:06 PM


Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 18th May 2024 - 09:32 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |