Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

5 Pages « < 2 3 4 5 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Chobits


DarkRaitei
post Mar 31 2007, 10:01 PM
Post #61


wickedly disturbed one
***

Group: Members+
Posts: 201
Joined: 19-March 07
From: On a nice confortable seat, watching this world descend into hell...>:)
Member No.: 3.974
Points: 540
Gender:



Si ce daca avea parti obraznice...nu toate animurile sunt pentru toate varstele...
Eu zic ca acele faze erau esentiale pentru a face o poveste mai interesanta...si eu am auzit foarte multe despre acest anime si sincer nu a fost deloc cum credeam cupa ce povesteau pe net, dar pot zice ca mia placut si merita vazut..:P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

dizzy
post May 11 2007, 09:10 PM
Post #62


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 30
Joined: 11-May 07
Member No.: 4.294
Points: 92
Gender:



Mi-a placut Chobits, un anime destul de bun, o combinatie reusita de comedy si romance. Povestea mi s-a parut de la inceput cam... ciudata, sa spun asa, fiindca e relativ imposibil pentru o masinarie sa se indragosteasca, oricat de avansata este tehnologia. Chii este adorabila de-a dreptul, imi vine sa o strang in brate de fiecare data cand deschide gura si ii se aude glasciorul acela dragastos spunand "chii?". Anime-ul abunda in scene comice; de fapt cred ca pe asta se bazeaza in mare parte, pe comedie. In legatura cu povestea.... este compacta, bine delimitata pentru fiecare episod cu exceptia ultimelor... Ultimele au fost cam nereusite deoarece prea multe informatii noi sunt facute cunoscute.. Hibiya-san, fetele ei, meseria ei, persoconii ce o urmaresc pe Chii...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Pure Soul
post Jun 11 2007, 05:01 PM
Post #63


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 54
Joined: 7-June 07
Member No.: 4.422
Points: 118
Gender:



shi mie mi-a palcut chobits:a fost suepr romatinc shi acest aniem shi l-am vazut pe tot intr-o zi ^^
marpha rau mai ales fazele pe kre le facea hideki knd au fost la plaja sau knd se apropia chii de el shi el se ambala pe acolo.cool ^^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Noi chi
post Jun 11 2007, 05:33 PM
Post #64


Someone..
***

Group: Members+
Posts: 253
Joined: 31-December 06
Member No.: 3.525
Points: 1.585
Gender:



Si mie mia placut chobits cand l-am vazut dupa parerea mea a fost un animeu destul de reusit si deasemenea unul dintre primele pe care le-am vazut ^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Grazy
post Jul 23 2007, 09:06 PM
Post #65


bored
**

Group: Members
Posts: 16
Joined: 4-July 07
From: Bucharest
Member No.: 4.631
Points: 40
Gender:



chobits sincer nu prea mi-a placut,mi s-a parut mai degraba comedie,cel ptuin in primele episoade..nush nu m-a fascinat ,,poate si din cauza ca dublarea vocii era in spaniola si urasc accentul ala >.<..si Chii e genul ala de fata care nu o sufar..cuminte//timida....yack...
nush nu m-a impresioant,dar m-am uitat pana la sf...in ultimul episod nush siugr ce s-a intamplat ca nu prea mai eram atenta :P
eh e ceva facut de CLAMP..manga e mai buna...mai ales Tsubasa Chronicle :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Jul 23 2007, 09:14 PM
Post #66


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



Chobits in... spaniola. Inteleg acum de ce nu ti-a placut asa mult. Iti sugerez sa incerci varianta in japoneza :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Adela
post Jul 23 2007, 09:19 PM
Post #67


Black angel
****

Group: Members+
Posts: 429
Joined: 29-August 06
From: Dry Bone Canyon
Member No.: 2.918
Points: 606
Gender:



mai bine, sfarsitul pe mine m-a enervat la culme. :P nici anime-ul in sine nu mi se pare ceva f reusit, "pants"; de fiecare data cand aud de chobits imi aduc aminte de faza aia, x_x . in schimb persocomul (nu sunt sigura ca asa se numea ^^' ) ala mic si roz era chiar dulce. unu` dea-ala mi-as fi luat si eu, poate ar fi reusit sa ma trezeasca dimineata :D .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

haruhichan
post Aug 22 2007, 02:37 PM
Post #68


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 261
Joined: 20-August 07
From: Bucuresti
Member No.: 4.947
Points: 825
Gender:



din tot ce ma vazut, chobits mi-a placut cel mai putin. <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Shinju
post Aug 23 2007, 08:37 AM
Post #69


pearl of anime-club...
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 959
Joined: 12-May 06
From: cluj-napoca
Member No.: 2.541
Points: 2.240
Gender:



de ce nu argumentezi parerea ta? chiar sunt curioasa ce nu ti-a placut...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

haruhichan
post Aug 23 2007, 02:43 PM
Post #70


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 261
Joined: 20-August 07
From: Bucuresti
Member No.: 4.947
Points: 825
Gender:



povestea mi s-a parut ca avea potential, ar fi putut sa iasa ceva chiar reusit.ce nu mi-a placut a fost faptul ca seria mi s-a parut foarte inegala si faptul ca nu reusea sa isi gaseasca tonul: prim aparte era gen slapstick comedy, dupa care urma o parte de drame individuale, totul combinat cu fantasy.

Nu e vorba ca sunt o purista a genurilor sau ceva, adica imi place sa vad combinatii de diverse genuri, dar aici erau multe momente in care tranzitia mi se parea prea brusca, mai ales intre prima si a doua parte.

Deasemenea, desi personajele secundare mi s-au parit foarte reusite, nu mi-au prea placut personajele principale.Dar recunosc ca Chobits are niste momente care mi-au placut foarte mult si o animatie foarte buna. dar cred ca ar fi putut sa fie si mai bun.

;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

yukinon
post Aug 23 2007, 03:40 PM
Post #71


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 98
Joined: 19-August 07
From: bucuresti
Member No.: 4.944
Points: 92
Gender:



apropo de pers secundare, ep meu preferat e povestea cofetarului , scuzati, numi amintesc cum il cheama :P

pe mine ma dezamagit f mult sf , ma asteptam la mai mult , in plus in loc sa explice anumite chestii a creat si mai multe non sensuri . chiar ma asteptam la un final cu impact avand in vedere ca unele idei de pe parcurs mi sau parut f reusite .

cat priveste grafica , chii e f kawai , dar tipu parca are ceva neterminat, parcai de carton . si ochii in general cred ca puteau fi mai expresivi.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

rafsama
post Aug 29 2007, 09:18 PM
Post #72


Incepator
**

Group: Members
Posts: 17
Joined: 31-July 07
From: Bucuresti
Member No.: 4.797
Points: 61
Gender:



Eu unu nu am citit posturile de mai sus pt ca nu vreau sa aflu ceva din ce nu am vazut inca(fo un spoiler ceva prin ce ati postat voi paci), eu fiind inca la ep.18 si inca ma mai uit la munca, dar ceeace vreau sa mentionez este ca este foarte reusit dupa parerea mea si nu am terminat inca serialu sunt tare curios cum are sa se termine sper ca nu aiurea '__' cert este ca imi place mult si eu zic ca merita vazut daca esti anime fan si iti place umorul si romantismul :P acestea fiind spuse @haruhichan ai primit si raspunsul :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

haruhichan
post Aug 29 2007, 11:16 PM
Post #73


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 261
Joined: 20-August 07
From: Bucuresti
Member No.: 4.947
Points: 825
Gender:



yeap yeap
char sunt curioasa cum o sa ti se para sfarsitul :D sa-mi zici dupa
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Emanuel
post Aug 30 2007, 09:22 AM
Post #74


High Class Member
Group Icon

Group: Members+
Posts: 698
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 1.017
Points: 1.502
Gender:



Mie povestea din chobits mi s-aparut chiar foarte faina, iar tranzitia de la romantic/comedy la drama mi s-a parut treptata si logica, nu fortata. Plus, personajele sunt foate faine, iar Chii e.... :P , oh well, I'm a guy.
O poveste de dragoste extrem de scumpa, foarte funny, cu personaje likeable, + CHII = what's not to like about ?
Un romance excelent in opinia mea - 5/5
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Aug 30 2007, 10:37 AM
Post #75


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



Vad ca majoritatea baietilor au considerat Chobits o serie buna, in timp ce fetele o considera plictisitoare si nu asa de reusita. Mai mult ca sigur ca Chii este elementul decisiv aici :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Emanuel
post Aug 30 2007, 11:16 AM
Post #76


High Class Member
Group Icon

Group: Members+
Posts: 698
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 1.017
Points: 1.502
Gender:



cred ca este aceiasi problema ca si la kimi ga nozomu eien - ambele se adreseaza in principal targetului masculin - sunt shounen romance - de unde si faptul ca baietii le apreciaza mai mult decat fetele
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Aug 30 2007, 11:41 AM
Post #77


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



E interesant de analizat, mai ales datorita faptului ca e desenat in stil shoujo. Si am observat ca place si baietilor care nu vad de obicei shoujo. Se poate sa placa baietilor deoarece Chii e ideala, si oricine isi doreste o fata ideala.. ma rog.. chiar daca nu e chiar fata... :lol: dar nu poti s-o privesti pe Chii ca pe un robot.

Eu nu l-am vazut pe tot, doar primele episoade si pot zice ca m-a plictisit. Boring boring boring. Daca e sa fie "marionette" atunci sa fie Lime!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Crystall
post Aug 30 2007, 11:57 AM
Post #78


hikari no tenshi
**********

Group: Members+
Posts: 1.079
Joined: 4-June 06
From: Buc.
Member No.: 2.623
Points: 2.797
Gender:



eu am savurat fiecare episod din aceasta serie si nu m-am plictisit deloc. and what do u know, i'm a girl :lol: chii e pur si simplu adorabila si e, intradevar, elementul decisiv pt acest anime. dar mi se pare un pic ciudat sa atraga mai multi baieti decat fete.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Emanuel
post Aug 30 2007, 01:15 PM
Post #79


High Class Member
Group Icon

Group: Members+
Posts: 698
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 1.017
Points: 1.502
Gender:



de acord cu Crystall. Nu e ciudat ca Chobits sa atraga mia mult baieti, pt ca chobits e de fapt un anime facut pt targetul masculin. Adevarat, stilul pare shoujo (e facut de CLAMP, so, era de asteptat), dar ideea e tipic shounen romance :
un baiat simplu si comun, fara nimic special, intalneste o fata extraordinara, care culmea il si iubeste = fantezia oricarui baiat :P . DAca mia adaugam ca fetele sunt foarte frumoase si ca animeul e suficient de ecchi, nu e greu de inteles de ce baietii se dau in vant dupa el.
Muza : Chobits e romance, normal ca nu se intampla prea multe. Actiunea se desfasora lent, asa cum trebuie :P . Mie personal Chobits mi-a placut mult mia mult decat Saber Marionette (care de fapt e un sf, deci nu prea merge comparat cu Chobits - afara de robo-girls)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Aug 30 2007, 01:22 PM
Post #80


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



Emanuel:
Nu faptul ca nu se intampla prea multe m-a deranjat pe mine, si nici faptul ca e lent. Dar se repeta niste faze... Hideki in sus :D , Hideki in jos.... :D Eu cred ca si baietii care viseza ca aiba o Chii la un moment dat ar apasa butonul ala.... Relativ la asta.. ecchi rau faza cu butonul.. perverse fetele de la CLAMP! Cred ca faza aia mi-a placut cel mai mult! :P

Nici nu l-am comparat, e cu totul alt gen. Era o gluma... :lol: Go Lime! :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

5 Pages « < 2 3 4 5 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 11th May 2024 - 11:03 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |