Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

8 Pages « < 3 4 5 6 7 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Cum vi s-ar parea viata fara animeuri?


Sunire
post Jun 17 2006, 10:54 AM
Post #81


Incepator
**

Group: Members
Posts: 19
Joined: 17-June 06
From: Kyoto/Japan
Member No.: 2.679
Points: 42
Gender:



Viata fara animeuri....deja ma imaginez intr-o camera goala cu 30000000000000000 de carti,pregatita sa le citesc.Imi place....in liniste frumos si mi-as "cheltui" toata viata pe cititul acelor carti si la sfarsitul vietii mi-as da seama ca nu am castigat nimic.Oricum pentru mine ar fi fost putin de tot mai plictisitor fara animeuri,nimic mai mult, dar as putea sa spun ca am o personalitate dubla si prin asta as putea sa-mi vad moartea fara animeuri .Alegeti voi o varianta. :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

anna_jane
post Jun 17 2006, 02:28 PM
Post #82


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 46
Joined: 21-May 06
Member No.: 2.572
Points: -46
Gender:



Daca nu ar fi animele ne-am trezi la realitate , la viata pe care o traim la cruda realitate ,pe care o uram pe care am sterge-o cu buretele daca s-ar putea si am face-o sa dispara constrindu-ne una noua mai buna , iar amintirea anime ar dainui oricum
Stiu ca suna stupid :lol: si ca nu e valabil pt toata lumea , poate doar pt mine ...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Deadline_angel666
post Sep 2 2006, 06:24 PM
Post #83


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 33
Joined: 2-September 06
From: Buzau
Member No.: 2.937
Points: -66
Gender:



In primul rand animeurile nu sunt totul in viata dar sunt Klumea...Cred k fara anime mi-as fi trait viata la fel k inainte sa stiu de anime...asa k e tot una! :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

caroline
post Sep 20 2006, 06:06 PM
Post #84


~ forever dreaming... ~
***

Group: Members+
Posts: 224
Joined: 25-August 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.903
Points: 279
Gender:



Ar fi trist pentru mine daca nu ar mai exista anime-uri. Sunt un mod placut de a-ti o parte din timp. Sau unii tot timpul. De cand am inceput sa ma uit la anime-uri nu prea mai imi plac filmele, mi se par destul de insipide. Ce-i drept, multe dintre lucrurile prezentate in unele anime-uri nu le poti face in realitate, asa ca...un plus pentru anime!
Dar considerand si varianta disparitiei anime-urilor, ce pot spune, orice inceput are si un sfarsit, te poti dezobisnui. Sau mai bine zis, viata are un mod de a merge si fara el, de a te lua in valtoarea ei si in afara de asta, timpul nu sta in loc pentru nimeni.
:P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

sagga
post Oct 4 2006, 05:06 PM
Post #85


say what?
**

Group: Members+
Posts: 33
Joined: 24-September 06
From: terra :))
Member No.: 3.037
Points: -1
Gender:



Monotona, plictisitoare si cu ideea gresita ca desenele animete sunt numai pentru copii. ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

chatnoir
post Oct 5 2006, 11:37 AM
Post #86


...
**

Group: Members+
Posts: 69
Joined: 7-September 06
From: Brasov
Member No.: 2.964
Points: 243
Gender:



Fara anime ar insemna melancolia copilariei...ar fi mai greu sa-ti amintesti cum e sa fii copil, cum e sa fii inocent... chiar si cum e sa te uiti la desene animate (pentru ca acestea ar avea numai subiecte pentru copii) Poate nici nu ai mai descoperi mica parte de cultura japoneza... hmmm cum ar fi sa nu fi vazut Candy Candy, Sailor moon, tot ce a insemnat descoperirea animeurilor... cred ca o lume putin imbatranita psihic...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kmrade
post Oct 5 2006, 02:51 PM
Post #87


Master
***

Group: Members+
Posts: 119
Joined: 17-March 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.298
Points: 162
Gender:



pt mine o viatza fara anime inseaman ceva fara apa , aer ... fara sens :P eu cu animele am crescut .. si din ele poti invata usor un gen de viatza etc.. intelegeti ce vreau sa zic
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DarkGohan
post Oct 5 2006, 07:59 PM
Post #88


" ... inject the virus ... "
**

Group: Members+
Posts: 41
Joined: 9-February 06
From: Konoha Village
Member No.: 2.157
Points: 89
Gender:



hmm nu prea stiu ce sa zic .. poate k as fi ramas aerian cum am fost inainte ..

edit ...

ok ... nuj .. eram adormit si atunci cand am postat aia .. here's my true opinion .. after get to know anime :D ..

Viata fara anime ... am invatat sa traiesc altfel de indata ce am vazut anime ... sa ma port altfel ... sa invat alte limbi chiar :)) ... pentru mine viata de dinainte de anime si cea din prezent sunt cu totul in 2 planuri diferite ... viata fara anime acum ... e ca si cum as trai o viata falsa ...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Autumn Shadow
post Oct 19 2006, 03:33 PM
Post #89


Incepator
**

Group: Members
Posts: 27
Joined: 18-October 06
From: Giurgiu
Member No.: 3.141
Points: 65
Gender:



Lumea fara anime... :blink: :huh:

What a ... ... ... ???

Nu vreau sa imi imaginez ce ar fi...Nici nu stiu ce comparatie sa fac...Lumea fara aer...Romania fara vegetatie...Eu fara calculator...

O totala crima...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Missa-chan
post Oct 23 2006, 08:53 AM
Post #90


~Y U R I~
****

Group: Members+
Posts: 358
Joined: 5-October 06
From: Jud. Hunedoara
Member No.: 3.077
Points: 847
Gender:



Viata fara anime-uri? Hm...daca nu ar fi anime-uri cred ca m-as uita la desene animate :lol: . Desi nu sunt la fel de bune ca anime-urile. Ma rog, presupunand ca nu am auzit deloc de anime-uri de vreme ce nu exista nu cred ca ar fi vreo diferenta. Sau hm...probabil ca nu m-as fi apucat de limba japoneza si nici nu as fi ascultat muzica japoneza (ma limitez insa si acum numai la cea care se gaseste in OST-urile anime-urilor) :lol: . Cam asa ar fi fost diferenta...ah, si nu as fi cunoscut o multime de oameni si probabil ca nu as fi activat pe atatea forumuri si deci ma contrazic singura fiindca schimbari ar fi, dar nu majore.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

sailorcorvus
post Jan 5 2007, 01:05 PM
Post #91


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 436
Joined: 25-November 06
From: Cluj-Napoca
Member No.: 3.338
Points: 716
Gender:



Viata fara anime ar fi un calvar , nu as avea la ce medita in orele lui Macarie , mi as taia venele in fiecare secunda in orele lui Mosu , la Educatie Fizica as sta atarnat ca un cocostarc pe poarta de fotbal pana ar veni ambulanta sa ma duca la nebunii . As muri de plictiseala in unele ore , foarte plictisitoare si apoi acasa in timpul liber fara anime as dormi toata ziulica cat ar fi de lunga.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tanu
post Jan 5 2007, 04:15 PM
Post #92


Incepator
**

Group: Members
Posts: 16
Joined: 17-December 06
Member No.: 3.453
Points: 43
Gender:



Sincer cam plictisitor...........cum as putea sa traiesc fara sa vad Rurouni Kenshin....sau Berserk......sau sa-l vad pe Karma cum se sinucide cu alcool ca nu ar cum sa vada love Hina sau Green Green......si sincer cu prietena mea ar fi iadul pe pamant sa stau doar cu ea si prietenii mei......VIVA ANIME!!!!!!!!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

AlraM
post Jan 5 2007, 05:10 PM
Post #93


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 175
Joined: 31-December 06
From: Bucuresti
Member No.: 3.526
Points: 386
Gender:



meh, I'd live. Eu sunt o persoana care devin obsedata foarte usor :P daca nu de anime si cultura japoneza, ar fi fost altceva, poate mai putin misto, poate mai misto. Dar probabil ca unii oameni care imi sunt prieteni acum mi-ar fi doar cunostiinte. Si unele cunostiinte, prieteni :P ar fi diferit, dar nu neaparat mai rau :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

iuliana
post Jan 14 2007, 05:21 PM
Post #94


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 131
Joined: 19-August 06
From: pe aici prin jeg
Member No.: 2.885
Points: 272
Gender:



cred ca viata mea fara anime ar fi cum ar fi viata fara sex, adica seaca , ca o tuse seaca, vrei sa dai totul afara dar nu poti si te chinui, nu stiu, anime-ul scoate din om anumite lucruri pe care le ascunde.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Zamo
post Jan 19 2007, 01:03 AM
Post #95


*~*Zamolxe*~*
*****

Group: Members+
Posts: 681
Joined: --
From: Cluj
Member No.: 126
Points: 1.270
Gender:



Uuuu ... n-am mai vazut un anime de aproape 3 luni <_< ... si n-am patit nimic , yupi ... ei,uite ca se poate :lol:
Totusi,simt nevoia sa ma uit la o serie buna,dar nu stiu ce baiuri am,ca nu mai ii rabdarea si entuziasmul de alta data :( ... dar de trait fara , se poate :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

sweetkagome
post Jan 20 2007, 11:14 AM
Post #96


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 42
Joined: 14-December 06
From: anywhere u look...........
Member No.: 3.444
Points: 72
Gender:



pt me viata fara anime ar foooaaarrrttteee plictisitoare si monotona.de trait si eu cred k puteam trai si fara dar imi place asa cum e mai mult.probabil ar fi existat altceva care sa imi placa cum a zis si AlraM.cine stie....???
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Akimoto Kumiko
post Jan 23 2007, 04:23 PM
Post #97


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 38
Joined: 15-January 07
Member No.: 3.613
Points: 6
Gender:



Viata fara anime, pai sa vad, eu nu am aflat de mult timp de animeuri, dar cred ca ar fi prea multe plictiseala fara ele, in primul rand pt ca ma bine dispun mereu si sunt mult mai deosebite decat desenele animate, si nici nu as fi fost asa interesata de cultura japoneza
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ramoran
post Feb 2 2007, 08:07 AM
Post #98


Lord of Chaos
**

Group: Members+
Posts: 39
Joined: 1-February 07
From: TM
Member No.: 3.702
Points: 101
Gender:



hmm ... no anime?

Dam ... cred ca masi pune serios pe desenat , pentru a scoate din mine all those feeling of violence.
Hmm si daca nu aveam anime, cred ca citeam mai multe carti (si acu citesc multe da nu asa de des pe cata asi putea), si ascultam hard rock (si acu ascult ... da nu atat de mult).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Apr 24 2007, 01:58 PM
Post #99


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



Am descoperit anime-ul relativ de curand, un an si jumatate. De mai multa vreme cautam ceva nou, citisem cam tot ce ma interesase, vazusem cam toate filmele vechi care ma interesau, ascultasem foarte multa muzica si ajunsesem la un moment in care credeam ca am cam epuizat tot. Adica, carti cu adevarat valoroase care sa apara acum sunt putine, de lumea Hollywood-ului cu cliseele lor eram satula, muzica noua e comerciala in cea mai mare parte, putine lucruri noi valoroase. Ajunsesem la celebra replica..."nu se mai fac ca alta data". Asta inseamna un punct mort, o stare de amorteala.

Anime-ul mi-a redat pasiunea, mi-a retrezit simturi, pentru mine e un hobby, si ca orice hobby, e serios. Adica, nu ma uit pur si simplu la lucruri care-mi plac, teoretizez fenomenul. Pentru ca asa imi place mie. De aici pasiunea pentru genuri, regie, seiyuu, stil de desen si alte lucruri. Pasiunea pentru desen si pictura o aveam, ma atrageau mai ales stilurile care trezesc sentiment, care dau impresie. Impresionism si expresionism. Mai putin clasic. In desenul de tip manga am gasit ceva ce-mi place la nebunie, am gasit stilizarea. Frumosul si sugestia care se transmit prin stilizare. Ati observat ca prima data cand vezi un anime, parca ti se par ciudat desenat? Daca dai cuiva sa vada o secventa, chiar al unui anime care are stil de desen mai putin stilizat, o sa reactioneze in doua feluri clare: ori ca respingere (mi s-a zis ca Eclair e hidoasa...) sau de atractie. N-am prea intalnit neutri. Nu place tuturor, nu sunt atrasi toti, dar cei care sunt atrasi, in general incep sa se uite.

Anime-ul a devenit si sursa de muzica. Pentru mine muzica e importanta. Si cam epuizasem... Acum am descoperit o varietate foarte mare, stiluri, genuri, unele de mare valoare, muzica care nu stiam ca exista. Ce sa zic, din ce ascult acum (si ascult, pentru ca daca sunt acasa muzica merge aproape continuu), cam 80% e japoneza. Doar 20% restul...

Si mai e sursa mea de albume, ador ArtBook-urile, caut pentru fiecare anime care-mi place, aproape toate cele cunoscute au si Artbook.

Si ca sa raspund la intrebare, viata mea e legata in momentul asta de anime-uri... nu vad foarte mult, dar vad continuu... si-mi aduce satisfactie...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Crina
post Apr 25 2007, 07:32 PM
Post #100


Incepator
**

Group: Members
Posts: 28
Joined: 13-December 06
Member No.: 3.433
Points: 62
Gender:



Fara anime, viata ar fi mult mai usoara. In cazul meu, nu m-ar mai interesa ce se intampla cu anumite personaje fictionale.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

8 Pages « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 26th April 2024 - 06:59 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |