Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Cateva Poezii Realizate Nu De Mine K Le-am Primit


blue_moonlight_angel
post Oct 14 2006, 07:52 AM
Post #1


angel_ana_anutza
**

Group: Members+
Posts: 62
Joined: 6-September 06
Member No.: 2.962
Points: 92
Gender:



sper sa va plak :lol:



Dumnezeu mi-a luat mana si am stat tacuti un timp. Apoi am intrebat: - Ca parinte, care ar fi cateva dintre lectiile de viata pe care ai dori sa le invete copii tai. - Sa invete ca dureaza doar cateva secunde sa deschida rani profunde in inima celor pe care ii iubesc... si ca dureaza mai multi ani pentru ca acestea sa se vindece; sa invete ca un om bogat nu este acela care are cel mai mult, ci acela care are nevoie de cel mai putin; sa invete ca exista oameni care ii iubesc dar pur si simplu inca nu stiu sa-si exprime sentimentele; sa invete ca doi oameni se pot uita la acelasi lucru si ca pot sa-l vada in mod diferit; sa invete ca nu este suficient sa-i ierte pe ceilalti si ca, de asemenea, trebui

Interviu cu Dumnezeu - Ai vrea sa-mi iei un interviu deci..., zise Dumnezeu. - Daca ai timp... i-am raspuns. Dumnezeu a zambit. - Timpul meu este eternitatea.... Ce intrebari ai vrea sa-mi adresezi? - Ce te surprinde cel mai mult la oameni? - Faptul ca se plictisesc de copilarie, se grabesc sa creasca... iar apoi tanjesc iar sa fie copii; ca isi pierd sanatatea pentru a face bani... iar apoi isi pierd banii pentru a-si recapata sanatatea. Faptul ca se gandesc cu teama la viitor si uita prezentul iar astfel nu traiesc nici prezentul nici viitorul; ca traiesc ca si cum nu ar muri niciodata si mor ca si cum nu ar fi trait.

Scoala = casa groazei....cancelaria = academia de politie.....sala de clasa = zona crepusculara....dictionarul = inamicul nr. 1.....sefa clasei = Xena ...seful clasei = canace ...eleva corigenta = sarmana maria...substantele de chimie = Dosarele X ...ora de dirigentie=Stirile ProTv ...ora de mate = Misiune imposibila...fituica = te uiti si castigi...suflatul = īnca o vorba sa-ti mai spun ...vacanta = am mai īntalnit si romāni fericiti...nota 10 = fenomen paranormal...nota 3 = chestiunea zilei....elevul silitor = specie rara ...elevul chiulangiu = tānar si nelinistit...chiulul = disparitie īn 5 minute...sedinta cu parintii = īntālnire de gradul 3


crezul elevilor:: Hai sa dam mana cu mana/ Cei cu 4 la romana/ shi cu 2 la geografie/Dao draq de chimie/ Hai sa copiem vecine/ Vino-ncoace langa mine/ Da fitzuica la un loc /Amandoi s-avem noroc/ AMANDOI URAM FRANCEZA amandoi uram engleza /Mate chiar k ne framanta/ Si diriga nu ne-ncanta/ Unde-i unul nu-i putere/ La suflat si copiere /Unde-s doi puterea creste/ S-apoi nota se mareste (hai ca-i tare) !!

Doamne,Dumnezeul Meu, Da-mi Vacantza Tot Mereu, Fa Din Doua Un Semestru, Fa Din Mine Un Maestru, Fara Scoala,Fara Teme, Fara Mate,Nici Probleme. Sau Macar Daca Se Poate Subiectele La Mate, Dar Cu Tot Cu Rezultate. Dumnezeu,Cu Mila Ta,'

O noapte-ntunecataO viata sfasiataO lume crudaUn vis neterminatAsa e viata fara telSi oameni la felDistrugerea in noi domnesteSi viata tot se risipesteUn gand curatNegru devineDupa ce pe-a Lumii constiinta calcaSi sangele in loc de ploaiaSi lacrimi mii se scurgSi-un trandafir negru ce zacePe-al lacrimilor dureros fiorLumea e distrusa Si cu ea la fel si noiCaiti-va voi oameni prostiCaci voi pe nimeni nu iertati

O ultima tigara,Cu ultimul sau fum,Te voi conduce, pentru ultima oara,Pe ultimul tau drum.Viata, ce esti atat de efemera,Ce te scurgi fara probleme,Eu raman in urma ta o sfera,Dar pentru tine nu e problema.Si ma gandesc, o noapte-ntreaga,O zi, o saptamana,Cum tu te duci spre a ta groapa.Si eu raman… ca barca fara apa.In urma ta ramane,Ca un roman neterminat,Ziua cea de maine…Cu mine crucificat.Pe cruce-mi sade, seara,Veghindu-ti ultimul tau drum,O ultima tigara,Si ultimul meu fum


Nu strica in viata o data sa zambesti,Chiar daca mereu pe aripi de gheata plutesti.Am suflet de piatra pe care se asterne,Cenusa ingerilor si pete din stele.Crustata e disperarea pe albul tavanBlestemul meu, o viata traita in zadar,Si plange un inger, desenat pe un geam...Si totul e negru, moartea e un dar.Nu las corolei albastre nimic.Nici arbori, sau flori sau o statuie mareataCu pixul in mana lovita de soarta,Va las amintire o pata pe carte.

Cimitir:Ochi celest īntunecatDe pe suflet suflă praf,Un deşert negru, īngheţat,Nu se lasă-nduioşat.Roze moarte, crini orbiţi,Copaci trişti, de timp loviţiLumīnări ce obositePlīng, mormintele innegrite.Felinarul, adormitCerul negru, tulburat,Pietre albe, prăfuiteFără nume, stau proptite.Şi īntr-un colţ, īn cimitir,Pe o piatră eu mă-nchin.O cruce inscripţionată,"Sufletului meu īnchinată".
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Coyotee
post Oct 14 2006, 08:25 AM
Post #2


The guy in the shadows
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 1.317
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 2
Points: 4.347
Gender:



Adminul de serviciu: Mutat la diverse. Nu are ce cauta la Ro Fansub
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Closed TopicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 6th May 2024 - 06:47 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |