Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

9 Pages « < 2 3 4 5 6 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> One Piece - With Spoilers (manga + Anime)


Baka man
post Feb 6 2010, 10:24 PM
Post #61


The Baka man ^^
*****

Group: Members+
Posts: 667
Joined: 21-March 07
From: Ploiesti
Member No.: 3.986
Points: 1.803
Gender:



Fa un motivator cu faza asta, asa cum ai facut atunci cu Naruto!
I dare you!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reactive
post Feb 6 2010, 10:26 PM
Post #62


Cristian Botea
******

Group: Members+
Posts: 773
Joined: 21-November 06
From: Bucuresti
Member No.: 3.307
Points: 2.021
Gender:



QUOTE(Baka man @ Feb 6 2010, 11:24 PM)
Fa un motivator cu faza asta, asa cum ai facut atunci cu Naruto!
I dare you!
*



Intai sa apara Dragon si mai vedem.

@spyderverr un Usopp cu male genetalia preferabil :))
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Baka man
post Feb 11 2010, 09:03 PM
Post #63


The Baka man ^^
*****

Group: Members+
Posts: 667
Joined: 21-March 07
From: Ploiesti
Member No.: 3.986
Points: 1.803
Gender:



Credeti ca Oda chiar l-a "omorat" pe Ace? ._.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

MikeyDLuffy
post Feb 12 2010, 04:39 PM
Post #64


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 43
Joined: 13-January 08
Member No.: 5.944
Points: 121
Gender:



da. din pacate ace e mort :( va muri sigur si whitebeard, ca sa poata scapa ceilalti. nu stiu ce se va alege de cei din echipajul lui whitebeard, cred ca va merge fiecare pe drumul sau, cum au facut cei din echipajul lui roger dupa moartea lui. o fi marco cel mai puternic, dar cu atitudinea lui de om lenes ceva gen Stark nu poate sa-i tina uniti pe membrii echipajului. daca ar fi sa fac o predictie, as spune ca marco se va duce in echipajul lui shanks, mai tineti minte episodul cand shanks l-a invitat pe marco sa fie nakama-ul lui?..
.. ma rog.. cel putin asa mi-ar placea mie sa vad :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

spyderverr
post Feb 12 2010, 06:32 PM
Post #65


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 734
Joined: 20-September 06
Member No.: 3.019
Points: 1.832
Gender:



foarte original titlul capitolului 574. :lol:

restul, EPIC!

PS: nu stiam ce sa citesc mai intai, ori one piece 574, ori berserk 311. din pacate m-am spoilerit (cu numele capitolului) deschizand arhiva one piece-ului, da' berserk a castigat premiul "primul citit". ce-i mai bun la urma, nu? :>

berserk spoiler (kinda)
apropo, dezamagitoare ultimele cateva zeci de capitole din berserk (ca poveste, din punct de vedere grafic e unul din cele mai bune manga-uri).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Baka man
post Feb 12 2010, 11:28 PM
Post #66


The Baka man ^^
*****

Group: Members+
Posts: 667
Joined: 21-March 07
From: Ploiesti
Member No.: 3.986
Points: 1.803
Gender:



Crap, mi-ai reamintit de Berserk... nu l-am mai citit de ceva vreme, cred ca e aproape un an de zile.

Revenind la One Piece, eu continui sa sper intr-o revenire spectaculoasa. Sau macar sa il apuce pe Luffy o furie gen Brolly si sa distruga totul pe acolo...
Mi se pare cam stupid, fix acum s-a gasit Oda sa omoare pe cineva, dupa ce s-au chinuit atat sa il salveze pe Ace? :/
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Baka man
post Feb 19 2010, 12:17 AM
Post #67


The Baka man ^^
*****

Group: Members+
Posts: 667
Joined: 21-March 07
From: Ploiesti
Member No.: 3.986
Points: 1.803
Gender:



I am disappoint, nu si-a revenit Ace miraculos, dupa cum speram :(
In schimb, vad ca au aparut Blackbeard&co.
Am fost dezamagit si de faptul ca nu Luffy a fost cel care s-a enervat. Dupa titlul capitolului, m-as fi asteptat sa il vad ca se foloseste de haki si ii rupe pe toti de acolo, dar n-a fost asa.
Mda... mi-a lasat un gust tare amar capitolul asta. Si pe deasupra, o sa mai dureze pana apare urmatorul...
Oh well..

Btw, stie cineva care era faza cu tipul ala urias care facea parte din piratii lui Blackbeard si care se vedea in spatele castelului? Ca parca nu l-am mai vazut pana acum. (ma refer la cel de aici)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

spyderverr
post Feb 19 2010, 12:33 AM
Post #68


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 734
Joined: 20-September 06
Member No.: 3.019
Points: 1.832
Gender:



QUOTE(Baka man @ Feb 19 2010, 01:17 AM)
I am disappoint, nu si-a revenit Ace miraculos, dupa cum speram :(
*


las' ca-ntru-n fel e bine... a spulberat iluzia creata de hateri: "They don`t die! Never!"

QUOTE(Baka man @ Feb 19 2010, 01:17 AM)
Am fost dezamagit si de faptul ca nu Luffy a fost cel care s-a enervat. Dupa titlul capitolului, m-as fi asteptat sa il vad ca se foloseste de haki si ii rupe pe toti de acolo, dar n-a fost asa.
Oh well..
*


no luffy, wtf? <_<
am asteptat, am asteptat, am asteptat, da'... tzeapa! :lol: (z-ul e pentru fani :twisted:)

QUOTE(Baka man @ Feb 19 2010, 01:17 AM)
Btw, stie cineva care era faza cu tipul ala urias care facea parte din piratii lui Blackbeard si care se vedea in spatele castelului? Ca parca nu l-am mai vazut pana acum. (ma refer la cel de aici)
*


prima mentionare (capitolul 538)

(IMG:http://images2.wikia.nocookie.net/onepiece/images/9/92/San_Juan_Wolf_portrait.jpg) San Juan Wolf___ (IMG:http://images2.wikia.nocookie.net/onepiece/images/c/c5/Catarina_portrait.jpg) Catarina Devon

(IMG:http://images3.wikia.nocookie.net/onepiece/images/7/70/Basco_Shot_portrait.jpg) Basco Shot______ (IMG:http://images2.wikia.nocookie.net/onepiece/images/c/c2/New_Blackbeard_Pirate_portrait.jpg) ?????

restul echipajului blackbeard

(IMG:http://images2.wikia.nocookie.net/onepiece/images/e/e5/Demo9.png)Marshall D. Teach_ (IMG:http://images1.wikia.nocookie.net/onepiece/images/b/b0/Augerportrait.png)Van Auger

(IMG:http://images1.wikia.nocookie.net/onepiece/images/8/89/Jesusportrait.png)Jesus Burgess____ (IMG:http://images4.wikia.nocookie.net/onepiece/images/1/1b/Docqportrait.png)Doc Q

(IMG:http://images3.wikia.nocookie.net/onepiece/images/3/3e/Lafitteportrait.png)Lafitte___________ (IMG:http://images3.wikia.nocookie.net/onepiece/images/thumb/1/12/Strongerthumb.PNG/120px-Strongerthumb.PNG)Stronger

(IMG:http://images1.wikia.nocookie.net/onepiece/images/thumb/b/bc/Shiryuu.jpg/120px-Shiryuu.jpg)Shiryuu
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

MikeyDLuffy
post Feb 19 2010, 09:14 AM
Post #69


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 43
Joined: 13-January 08
Member No.: 5.944
Points: 121
Gender:



in primul rand Luffy e prea epuizat atat fizic cat si psihic pentru a mai putea face ceva, iar in al doilea rand Luffy nu e Sasuke deci cand ramane fara energie nu poate folosi "combustibilul" numit URA :))
Dar sunt curios de ce-o sa se intample mai tarziu.. BB va incerca sigur sa-l omoare pe Whitebeard, dar amiralii si ceilalti sichibukai oare vor incerca sa-l doboare pe BB pt ca e un tradator?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Baka man
post Feb 19 2010, 11:59 AM
Post #70


The Baka man ^^
*****

Group: Members+
Posts: 667
Joined: 21-March 07
From: Ploiesti
Member No.: 3.986
Points: 1.803
Gender:



@spyderverr: Multumesc pentru link-uri, raman dator :D Chiar nu mai stiam de restul echipajului "adunat" din Impel Down

@Mikey: Nu cred ca il mai vor ataca si pe Blackbeard, asta le-ar mai lipsi acum. Il au deja pe Whitebeard pe cap, e si Crocodile pe acolo, Jimbei si tot asa.. Au destui inamici de temut pe cap. Cred ca il vor ierta pe Blackbeard pana la urma, au nevoie de el. Asta daca nu decide Blackbeard sa plece, desigur...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

spyderverr
post Feb 19 2010, 01:08 PM
Post #71


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 734
Joined: 20-September 06
Member No.: 3.019
Points: 1.832
Gender:



QUOTE(MikeyDLuffy @ Feb 19 2010, 10:14 AM)
in primul rand Luffy e prea epuizat atat fizic cat si psihic pentru a mai putea face ceva
*


ce te face sa crezi ca noi nu stim asta? :huh:

ideea era ca de fiecare data ne-a surprins placut si a facut ceva care sa-l scape din situatiile critice. pacat ca n-ai observat asta de-a lungul anime-ului (manga-ului).

exemple: vezi lupta luffy vs. lucci, luffy vs. moria, etc.

intelegi?

QUOTE(MikeyDLuffy @ Feb 19 2010, 10:14 AM)
in al doilea rand Luffy nu e Sasuke deci cand ramane fara energie nu poate folosi "combustibilul" numit URA :))
*


cat despre comparatia lui luffy cu sasuke, nu stiu ce cauta aici tinand cont ca majoritatea (daca nu toti) care posteaza in acest topic sunt anti-naruto (sau bleach, dupa caz).

LE: din contra, foloseste opusul combustibilului (ca sa-ti folosesc termenul prost ales) folosit de sasuke. a repetat asta de nspe mii de ori, tu n-ai observat?

ai un os daca stii despre ce vorbesc. ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

MikeyDLuffy
post Feb 19 2010, 02:50 PM
Post #72


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 43
Joined: 13-January 08
Member No.: 5.944
Points: 121
Gender:



ce te face sa crezi ca nu am observat ca ne-a surprins placut luffy de-a lungul animeului? dar acum situatia il depaseste cu mult.
tocmai de-aia il comparam cu sasuke.. ca lu' ala ii da mereu cate o noua putere care il scoate dintr-o situatie dificila. de-aia ziceam ca luffy nu e sasuke. de unde nu e nici dumnezeu nu cere. sau mai era o vorba "nu faci bici din c***t". si care-i problema daca nu sunt un anti-naruto sau bleach? trebuie sa le urasc pe astea ca sa imi placa one piece? si de ce sa urasti un anime? daca nu iti place nu te uiti. dar sa spui ca esti anti-ceva mi se pare o prostie.
In fine.. despre treaba cu osul.. nu-l vreau.. poti sa-l rozi
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

spyderverr
post Feb 19 2010, 03:57 PM
Post #73


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 734
Joined: 20-September 06
Member No.: 3.019
Points: 1.832
Gender:



QUOTE(MikeyDLuffy @ Feb 19 2010, 03:50 PM)
si care-i problema daca nu sunt un anti-naruto sau bleach? trebuie sa le urasc pe astea ca sa imi placa one piece?  si de ce sa urasti un anime? daca nu iti place nu te uiti. dar sa spui ca esti anti-ceva mi se pare o prostie.
*


nu e nevoie sa urasti ceva ca sa-ti dai seama de continutul ridicat de stupiditate.
daca-ti plac fillerele, anime-urile fara o anume destinatie (ca nici kishimoto, nici tite habar n-au unde vor s-ajunga cu povestea), lipsa dezvoltarii personajelor, then by god ENJOY THEM!

da’ sa nu-mi vii si sa ceri anime-uri bune mai tarziu. din cauza multora ca tine nu sunt animate manga-uri bune, pentru ca, vai doamne, voua vi se pare o prostie sa spuneti nu stupiditatii. (in ideea: las-o sa fie ca nu ne deranjeaza.)

ia sa renunte la bleach si naruto 80% din fanii fiecarui anime, sa vezi ce frumos o sa treaca ambele pe lista dropped. da’ atunci iar n-o sa fie bine, ca vor anima ceva gen vagabond si n-o sa prinda la lume si o sa se renunte si la ala doar pentru a fi inlocuit tot de ceva gen bleach/naruto.

(+ faptul ca nu se cumpara dvd-uri, manga-uri.)

QUOTE(MikeyDLuffy @ Feb 19 2010, 03:50 PM)
In fine.. despre treaba cu osul.. nu-l vreau.. poti sa-l rozi
*


nu era vorba de ros. pur si simplu ti-l daruiam, il puneai si tu in vitrina sa-l ai amintire. da’ daca tu deja te gandesti tocmai acolo...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Baka man
post Feb 19 2010, 04:38 PM
Post #74


The Baka man ^^
*****

Group: Members+
Posts: 667
Joined: 21-March 07
From: Ploiesti
Member No.: 3.986
Points: 1.803
Gender:



Spyderverr, rau mai esti :lol: ca de obicei, as putea spune

Mi-ai amintit de ceva cu postul tau de dinainte... nu stii vreun anime bun, care sa se bazeze insa pe o poveste liniara? Ceva gen FMA fara fillere, sau OP (doar arc-urile). M-am cam saturat de nime-uri episodice, in care desi exista un fir narativ principal, actiunea se axeaza in jurul unor mici situatii sau antagonisti ce difera de la episod la episod (gen Sailor Moon sau, de ce nu, Fairy Tail, care pana acum m-a dezamagit enorm, mai ales ca exista unii care il compara cu One Piece :| ) Stii tu... genul ala de seriale in care stai cu sufletul la gura si astepti urmatorul episod sa vezi cum va evolua povestea, nu numai ce vor face personajele. Baccano! cred ca ar fi exemplul ideal...

Si ca sa nu fiu complet offtopic (nu ca ar fi mare chestie tinand cont ca topicul a degenerat usor intr-un mini-flame), credeti ca ii vom vedea in curand pe nou-venitii din echipajul lui Blackbeard luptand? M-ar interesa in mod special sa il vad pe Shiryuu in actiune, manga-ul l-a facut sa para tare puternic.

Bonus, intrebarea numarul 2: anime-ul pe unde a mai ajuns? Cand l-am abandonat (temporar), era mini-arcul acela cu carabusul urias si tot astept sa se stranga episoade sau, de ce nu, sa se termine Impel Down saga, sa stiu ca pot sa ma uit fara grija.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

MikeyDLuffy
post Feb 19 2010, 04:41 PM
Post #75


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 43
Joined: 13-January 08
Member No.: 5.944
Points: 121
Gender:



imi plac naruto si bleach datorita luptelor.. e vreo problema? poate sa fie povestea cat de proasta.. daca au lupte ok imi place.
fiecare cu gusturile lui. nu vad care e problema ta. sunt animeuri mult mai stupide decat naruto sau bleach.
dar oricum vad ca deja o iei pe aratura.. si daca ma mai cobor la nivelul tau cat e de jos.. cred ca voi gasi petrol
ce ma enerveaza astia ca tine care nu-si cunosc locul.. care cred ca numai ei au dreptate.. esti varza
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

MikeyDLuffy
post Feb 19 2010, 04:44 PM
Post #76


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 43
Joined: 13-January 08
Member No.: 5.944
Points: 121
Gender:



si inca ceva.. sa iau si ban.. ca vad ca si aici dau de prosti ca tine.. DA-TE-N MORTII TAI
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

spyderverr
post Feb 19 2010, 05:06 PM
Post #77


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 734
Joined: 20-September 06
Member No.: 3.019
Points: 1.832
Gender:



QUOTE(Baka man @ Feb 19 2010, 05:38 PM)
Mi-ai amintit de ceva cu postul tau de dinainte... nu stii vreun anime bun, care sa se bazeze insa pe o poveste liniara? Ceva gen FMA fara fillere, sau OP (doar arc-urile). M-am cam saturat de nime-uri episodice, in care desi exista un fir narativ principal, actiunea se axeaza in jurul unor mici situatii sau antagonisti ce difera de la episod la episod (gen Sailor Moon sau, de ce nu, Fairy Tail, care pana acum m-a dezamagit enorm, mai ales ca exista unii care il compara cu One Piece :| ) Stii tu... genul ala de seriale in care stai cu sufletul la gura si astepti urmatorul episod sa vezi cum va evolua povestea, nu numai ce vor face personajele. Baccano! cred ca ar fi exemplul ideal...
*


cam greu cu povestile astea liniare ca toate tind la un moment dat sa intre in sens giratoriu.
da' cu poveste destul de straightforward ar fi: Higashi no Eden si... n-am idee momentan, m-ai luat prea din plop. exemplul dat de tine, Baccano, mi-a bruiat semnalul. :lol:

QUOTE(Baka man @ Feb 19 2010, 05:38 PM)
credeti ca ii vom vedea in curand pe nou-venitii din echipajul lui Blackbeard luptand? M-ar interesa in mod special sa il vad pe Shiryuu in actiune, manga-ul l-a facut sa para tare puternic.
*


ar fi frumos sa-si revina luffy miraculos (sa se oftice aia care nu cred in el :lol:) si sa continue ce-a inceput in impel down cu black beard. :D

QUOTE(Baka man @ Feb 19 2010, 05:38 PM)
Bonus, intrebarea numarul 2: anime-ul pe unde a mai ajuns?
*


438: A Paradise in Hell! Impel Down - Level 5.5! - 14.02.2010 - (sa stie lumea despre ce vorbim :D) => capitolul 536 si putin din 537.

QUOTE(MikeyDLuffy @ Feb 19 2010, 05:41 PM)
imi plac naruto si bleach datorita luptelor.. e vreo problema? poate sa fie povestea cat de proasta.. daca au lupte ok imi place.
*


pai asa spune! ca nu dai doi bani pe poveste, asta explica totul. go pikachiu!

QUOTE(MikeyDLuffy @ Feb 19 2010, 05:41 PM)
sunt animeuri mult mai stupide decat naruto sau bleach.
*


am zis eu ca nu sunt? mai proaste sunt, da' atat de lungi nu prea! (daca intelegi ce vreau sa spun.)

QUOTE(MikeyDLuffy @ Feb 19 2010, 05:41 PM)
dar oricum vad ca deja o iei pe aratura...
*


ma mir ca n-ai observat asta in cele doua anime-uri cu lupte (huyaaaaaaaaaa!).

QUOTE(MikeyDLuffy @ Feb 19 2010, 05:41 PM)
si daca ma mai cobor la nivelul tau cat e de jos.. cred ca voi gasi petrol
*


lasa-ma pe mine sa ma bucur de petrolul meu, de ce sa-mi impart bogatiile cu altii? da' ai grija sa nu ma invadezi ca-n iraq.

QUOTE(MikeyDLuffy @ Feb 19 2010, 05:44 PM)
si inca ceva.. sa iau si ban.. ca vad ca si aici dau de prosti ca tine.. DA-TE-N MORTII TAI
*


deja ai coborat mult sub nivelul petrolului.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Baka man
post Feb 20 2010, 06:51 PM
Post #78


The Baka man ^^
*****

Group: Members+
Posts: 667
Joined: 21-March 07
From: Ploiesti
Member No.: 3.986
Points: 1.803
Gender:



Multumesc pentru recomandare, Hideshi no Eden suna a fi exact ceea ce imi doream. Sa termin cu Banner of the Stars si ma apuc de el. Btw, acum ca am mintea mai clara iti pot da si alte exemple de anime-uri: Monster, Berserk, Dragonball chiar, Ayakashi - Japanese Classical Horror, Death Note si tot asa... anime-uri cu un fir narativ bun (ok, minus Dragonball, pe care l-am dat exemplu din cauza ca urmeaza totusi aceeasi structura si te face sa astepti urmatorul episod, sa vezi cum se va desfasura lupta, cu ce atacuri noi va mai veni, etc.)
Si acum, sa termin cu offtopic-ul, ca e pacat de One Piece sa nu fie bagat in seama :lol: Multumesc pentru recomandare :D

De batut cu Blackbeard sigur se va bate Luffy, pana la urma Blackbeard e unul dintre principalii responsabili pentru mortea lui Ace, alaturi de Akainu. Daca nu l-ar fi capturat el, nu s-ar fi intamplat nimic din toate astea. Dar nu cred ca se vor bate acum, el era deja epuizat, daca nu ar fi fost Ivankoff (am scris bine?), nici macar nu ar fi putut sta in picioare.

Am fost dezamagit sa vad ca nu a aparut si Dragon pe acolo, insa asta nu inseamna ca nu exista sansa sa il vedem in curand in actiune. The World Guvernment e acum in haos, ar fi prilejul ideal pentru un atac sau o revolutie.

Sper sa reapara si restul echipajului lui Luffy in curand, OP nu are acelasi farmec fara ei si deja am cam inceput sa ma satur de lupta asta... ce e prea mult strica!

P.S. Mikey, nu te oftica degeaba, Spyderverr nu e o persoana rau, pur si simplu asa e firea lui. Dai dovada de multa imaturitate apucandu-te sa injuri doar din cauza ca ai fost contrazis, nu fi copil, uneori sa te contrazici mai aprins cu cineva poate fi sarea si piperul unei discutii (uneori mai mereu chiar :lol:)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

rogueman999
post Feb 20 2010, 08:59 PM
Post #79


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 830
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 782
Points: 1.756
Gender:



No, m-am hotarat sa revin si io la zi cu 1pc-ul, ca prea vedeam activitate prin thread-ul asta. Fain, fain.

Primul comentariu e ca e remarcabil cat de repede a progresat Blackbeard. De la un subaltern (oarecare) al lui Ace la unul din jucatorii majori... cu echipajul complet este practic una din fortele majore, lejer pe picior de egalitate cu shichibukaii care-s complet dezorganizati acum. Indiferent ce este "The will of D.", o are sigur.

Fain si ca se pastreaza rezonabil de realist. Luffy a iesit in evidenta prin personalitate, nu prin putere (capitol la care era evident complet depasit). Acum este in situatia interesanta de a fi mostenitorul moral atat al lui Ace cat si al lui Whitebeard. Cei care conteaza de pe-acolo (Marco!) i-au recunoscut potentialul de leadership si sunt sanse mari sa-l sprijine. Poate nu imediat, dar pe termen lung sigur.


@baka-man: Din Fairy Tail am vazut cateva episoade si m-am oprit... nici nu se compara. Legend of Galactic Heroes ai vazut btw? Daca tot te uiti la Banner...

@MikeyDLuffy: presupun ca deja nu mai e nevoie sa-ti zica cineva asta, dar no, in jocul asta daca ai ajuns la injuraturi ai pierdut. Pana acolo mi s-a parut ca te descurcai destul de bine...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Baka man
post Feb 20 2010, 11:45 PM
Post #80


The Baka man ^^
*****

Group: Members+
Posts: 667
Joined: 21-March 07
From: Ploiesti
Member No.: 3.986
Points: 1.803
Gender:



Pot spune acelasi lucru... Fairy Tail nu seamana cu One Piece decat ca grafica, atat. Legend of Galactic Heroes nu am vazut, dar sunt dispus sa incerc, niciodata nu strica o recomandare buna :D Thanks

Blackbeard a progresat repede datorita noii puteri. Fara ea, nu stiu cat de departe ar fi ajuns....
E interesant de vazut si care va fi relatia sa cu Luffy. Cand s-au inalnit prima data, pana sa inceapa Skypea arc, parea ca il simpatizeaza. Plus ca nu pare un personaj negativ. De altfel, toti cei care au dat dovada de The Will of D. au fost personaje pozitive, daca nu ma insel.
Mi se pare uimitor cum manga-ul pare inca a avea atat de multe de oferit ca poveste in conditiile in care are deja dimensiuni imense. Oda e clar un mangaka iesit din comun!

Oh, si ca tot ai vorbit de viitorul lui Luffy (kinda), sunt tare curios daca Oda va desena vreodata o versiune matura a sa, poate una care sa aiba mustata, cum avea Roger :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

9 Pages « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 20th May 2024 - 09:36 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |