Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

6 Pages « < 2 3 4 5 6 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Anime cu lacrimi


Crina
post Apr 25 2007, 07:39 PM
Post #61


Incepator
**

Group: Members
Posts: 28
Joined: 13-December 06
Member No.: 3.433
Points: 62
Gender:



Nu-mi amintesc sa fi plans la vreo serie, dar m-am emotionat la: Georgie (cand a murit personajul preferat), Candy Candy (este un gen plangacios), Gravitation(muzica ajuta mult la acest aspect) si Mahoromatic.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Noli
post Apr 27 2007, 12:47 AM
Post #62


NLN
****

Group: Members+
Posts: 383
Joined: 10-March 07
From: Galati
Member No.: 3.922
Points: 1.103
Gender:



De plans...am plans la anime,si nu numai,atunci cand ceva e trist,e imposibil sa nu ma intristez si eu,si daca pe fundal mai apare si o melodie care ma da pe spate...chiar nu am cum sa ma abtin,cad cateva lacrimi puternice...cand eram mica,ma uitam pe italia1...si stiu ca am plans la Sailor Moon cand au murit cele 5 Sailor,primul sezon...cand am vazut ultimul sezon la tvr1,am plans de n-am mai putut cand au murit iar cele 5...lista de anime care m-au facut sa plang continua,sunt sigura ca fiecare anime pe care l-am vazut a avut macar o faza trista...dar e un sentiment frumos,cand plangi,la un film sau chiar la o carte.Nu zic ca-mi place sa plang,dar asa am senzatia de fiecare data dupa ce plang(film,desen,anime...) :mellow:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

trust_no_more
post May 2 2007, 03:05 PM
Post #63


Paranoid
****

Group: Members+
Posts: 499
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 193
Points: 708
Gender:



1.Candy-Candy, m-a impresionat mult povestea lui Albert aka printul de pe deal, care i-a ramas alaturi lui Candy until the end, ahh...si Nill[fratele Elizei, nu stiu dak se scrie asa], se indragostise in ultimele episoade de Candy.
Ah, da..tot in Candy, un episod cand venise Annie la ea in vizita la orfelinat [Casa de pe dealul Pony :rolleyes: ], sau la casa familiei adoptive a lui Candy, nu mai stiu exact, si s-a urcat sa calareasca un cal, si i-a scapat fraiele, si ii era frica, si ea o striga pe Candy.Si era un nene batran pe acolo, si i-a spus lui Candy:[parafrazez] "Tu esti persoana cea mai importanata din via ei, Candy, pentru ca atunci cand iti e frica, strigi pentru ajutorul persoanei pe care o iubesti cel mai mult"!

2.Sailor Moon: la mai multe episoade: moartea luptatoarelor din prima serie, cand a salvat-o Sailor Moon pe Hotaru,si o apare cu ea in brate, belebelush, cand pleaca Usagi de la Mamoru, si intra in cabina telefonica si plange, si in ultimul episod cand ii spune Seiya lui Mamoru sa aiba grija de Usagi si pleaca impreuna cu cei 4, si multe alte faze.

3.Suzuka [nu mai stiu numele personajelor], dar sunt multe scene triste

4.Midori No Hibi

5.Fruits Basket: povestile lui Momiji, Kyo si Tohru m-au impresionat mult

6.Air TV: unul dintre cele mai bune anime ever. [acording to me].
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

mikyao
post May 5 2007, 09:32 PM
Post #64


Newbie
*

Group: Members
Posts: 9
Joined: 27-February 07
From: bucuresti
Member No.: 3.870
Points: 2
Gender:



nu prea am plans la multe dar la ayashi no ceres, trigun si cowboy bebop am facut un mic lac:D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

NOTORIOUS
post May 6 2007, 12:53 AM
Post #65


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 517
Joined: --
From: Your disgusting imagination
Member No.: 1.002
Points: 1.156
Gender:



Mah.. sincer nu e genul meu sa ma bag in astfel de topicuri.. dar am vazut acest exces de sinceritate din partea unor persoane.. si am zis what the heck.. Pe mine m-au emotionat, si poate ca or sa ma emotioneze toate animeurile slice of life cu un subiect bine pus la punct. Kor si Maison Ikkoku pot spune ca sunt cam singurele (nu stiu daca omit un alt anime). Non anime recomand Cinema Paradiso. Motivul.. simplu.. din moment ce descriu viata reala asa bine si ofera o varianta in care cineva pe lumea asta poate ca isi traieste viata asa, si e fericit. La Kor am simtit un colt umed in drapta ochiului fiindca a fortat intr-o oarecare masura cateva amintiri din copilarie. Maison Ikkoku fiindca am anticipat cateva momente din viata de care vreau sa ma bucur (problema e ca au fost toate odata) si poate frica ca nu o sa fie asa. Sincer cred ca cine isi umezeste ochii la un anime sau chiar plange in hohote este cam .. ciudat... Sunt fictive! Personaje, povesti, tot! Aveti niste lipsuri daca plangeti dupa asa ceva... dar sincer prefer sa fiu inconjurat de niste "ciudati" decat de niste "roboti". Motiv pentru care mi-am si promis ca o sa intru la Regie, candva :( . Acum sa nu se simta cei care nu au plans la un anime, un film sau maistiueuce, roboti. S-a spus pana acum.. trebuie sa fie un subiect pentru tine in momentul ala. Si cei seriosi au plans candva, dintr-un motiv.. deci nu e ca si cum au o disfunctie biologica si nu pot produce lacrimi.. doar ca nu a aparut elementul cheie intr-un anime, si poate nici nu o sa apara. Now I'll go shoot myself for saying all these things, bye nya cruel world!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

sinedd
post Jun 13 2007, 10:10 AM
Post #66


Incepator
**

Group: Members
Posts: 16
Joined: 30-November 06
From: Targoviste
Member No.: 3.359
Points: 30
Gender:



Nu cred ca stiti dar eu sunt un fan inrait Naruto ...cel mai mult am plans cand Itachi i-a omorat parintii lui Sasuke ..trebuie sa specific ca Sasuke si Itachi sunt frati si tot odata cei mai mari dusmani .Sasuke vareusi sa il invinga ,dar in fine . Uitati-va si sigur veti plange eu unul am plans. :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

livia_c12
post Jun 13 2007, 10:25 AM
Post #67


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 47
Joined: 14-May 07
Member No.: 4.306
Points: 121
Gender:



am plans si eu la un anime....unul dintre primele mele anime...la inuyasha....incercam sa iau de pe odc tot ce se numea "inuyasha" si am luat un videoclip...de fapt erau imagini din film si episoade legate si puse pe muzica.... cred ca se numea kiss you iar melodia o canta sweetbox... oricum eram cu lacrimi in ochi :lol: :lol: ...la alte anime nu am mai plans.... inca :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Love-chan
post Jun 13 2007, 10:30 AM
Post #68


~Yaoi supporter~
****

Group: Members+
Posts: 393
Joined: 25-May 07
From: Iasi
Member No.: 4.354
Points: 756
Gender:



Am plans atunci cand Amano a fost impuscat iar Robin incerca sa ajunga la el (momentul ala mi s-a parut foarte bine realizat)^_^, in rest am plans la Sailor Moon cat pentru 3 vieti :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

trust_no_more
post Jun 21 2007, 02:36 PM
Post #69


Paranoid
****

Group: Members+
Posts: 499
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 193
Points: 708
Gender:



Kimi ga Nozumu Ein, traducere "The Eternity you desire".

super bine realizat anime-ul, mi-a placut, poveste trista, oarecum cliseistca, dar destul de ok. seria are 14 episoade, le-am vazut intr-o singura zi.

(IMG:http://usuarios.arsystel.com/nai_grossich/blog/01/kimi1.jpg)

personajul meu preferat Haruka. [roscata]

l-a vazut careva?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Thor
post Jun 21 2007, 03:19 PM
Post #70


Soul Wanderer
****

Group: Members+
Posts: 356
Joined: --
From: Bucuresti/Hamunaptra-City of the Dead
Member No.: 142
Points: 404
Gender:



L-au vazut mai multi...are si topic aici...foarte dezbatut animeul.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Noi chi
post Jun 21 2007, 03:53 PM
Post #71


Someone..
***

Group: Members+
Posts: 253
Joined: 31-December 06
Member No.: 3.525
Points: 1.585
Gender:



Singurele animeuri la care am plans cu adevarat sunt Ayashi no ceres si la Chrono crusade la amandaoua pe al ultimele episoade poate am mai plans putin si la altele dar de estea imi amintesc cel mai bine. ^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Doxx
post Jun 21 2007, 06:38 PM
Post #72


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 44
Joined: 2-June 07
From: Montreal/Qc/Canada
Member No.: 4.398
Points: 76
Gender:



Nu cred k am plans la nici un anime... Dar <Kimi ga Nozumu Ein> m-a impresionat mai mult...
Sau se mai intampla sa ma impresioneze sfarsitul unui anime... [cele cu sfarsit tragic...] - si totusi le prefer pe astea decat pe cele clasice cu happy ending...:P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

haruhichan
post Aug 22 2007, 02:36 PM
Post #73


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 261
Joined: 20-August 07
From: Bucuresti
Member No.: 4.947
Points: 825
Gender:



la rose of versailles, desii l-am vazut de vreo 6 ori, la fruits basket si la candy candy
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Blue Rose
post Dec 29 2007, 09:35 PM
Post #74


Claudia
**

Group: Members
Posts: 17
Joined: 27-December 07
From: Galati
Member No.: 5.820
Points: 49
Gender:



Nici nu va puteti inchipui la cate animeuri am plans, aprope la fiecare anime care il vedeam am plans.....uneori plangeam din chestii banale.....dar nu ma puteam abtine........si, da stiu sunt foarte sensibila si ma emotionez din orice........am incercat sa ma schimb, dar pun totul la inima si sufar de multe ori pentru niste chestii de neinteles.......sper sa ma schimb pe viitor..... :(
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Missa-chan
post Dec 29 2007, 09:52 PM
Post #75


~Y U R I~
****

Group: Members+
Posts: 358
Joined: 5-October 06
From: Jud. Hunedoara
Member No.: 3.077
Points: 847
Gender:



La sfarsitul lui Kimi Ga Nozomu Eien mi-au venit cateva lacrimi, dar de plans chiar nu m-a apucat la niciun anime sau film. Ah, si a mai fost la The Girl Who Leapt Through Time, la sfarsit cand s-a intors Chiaki sa o imbratiseze. Mi-am indesat servetelul in ochii :lol: .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

raluka_ingerash
post Jan 8 2008, 02:08 PM
Post #76


Newbie
*

Group: Members
Posts: 2
Joined: 29-August 07
From: simleu silvaniei
Member No.: 5.027
Points: 8
Gender:



Mie una mi-a placut mereu INUYASHA si am sa iubesc mereu acest anime,dar, cel mai tare m-a emotionat si chiar am plans la ep 42 din FOOL MOON WO SAGASHITE cand fata plange pe mormantul fostului iubit...si plus ca melodia din fundal este minunata si iti impune acea stare de spirit....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

sad_angel
post Jan 20 2008, 09:17 PM
Post #77


Newbie
*

Group: Members
Posts: 8
Joined: 12-January 08
From: Iasi
Member No.: 5.941
Points: 25
Gender:



Salut tuturor :) Eu... desi nu prea imi place sa recunosc plang destul de des la anumeuri sau daca nu dupa ele cand intru in pat seara... si cel mai greu lucru mi se pare sa ma despart de un anime care mi-a placut foare mult (atunci plang si mai mult <_< )
Cred ca am plans mult la Full Moon wo Sagashite deoarece povestea era destul de dramatica si am mai plans la fel de mult la Naruto (saracutul de el prin cate mai trece... :( )
Hmmm... cred ca asta inseamna ca sunt o plangacioasa :unsure: ... asta e nu am ce face :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

raluka_ingerash
post Feb 4 2008, 04:29 PM
Post #78


Newbie
*

Group: Members
Posts: 2
Joined: 29-August 07
From: simleu silvaniei
Member No.: 5.027
Points: 8
Gender:



[B]sad_angel nu esti o plangaciosa doar iti plac animeurile si esti emotiva.....este ceva normal sa plangi daca te atasezi de o poveste din anime....asa fac si eu si de aceea , ca nu prea se intampla in anime ceea ce vreau sau nu au o continuare, citesc povesti scrise despre perechea mea favorita dar luati dintr-o alta perspectiva....daca vreai sa citesti poti merge pe www.fanfiction.net si vei gasi tot ceea ce vrei....
Am descoperit cateva anime-uri cu grafica frumoasa si tema deosebita ...
Bokura Ga Ita - o poveste cam din timpurile noastre :wub:
Chrno Crusade - primul anime pe care l-am vazut ce nu are happy end....soo sad :wub:
Gakuen Alice

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mumusan
post Feb 4 2008, 09:22 PM
Post #79


Lone Wolf
******

Group: Members+
Posts: 789
Joined: 2-February 08
From: Winter Night
Member No.: 6.124
Points: 1.063
Gender:



Cele mai triste animeuri pe care le-am vazut eu a fost Samurai X: Trust and Betrayal si Reflection si alt anime Blood+ astea sunt destul de triste incat sa deprime de a binelea
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

pussycat
post Aug 1 2008, 08:19 PM
Post #80


Incepator
**

Group: Members
Posts: 10
Joined: 29-July 08
Member No.: 7.301
Points: 32
Gender:



eu am plans ca naiba in episodu ala din inuyasha "return to the place we first met" ..e foarte trist atunci cand kagome statea in fatza la gonshin boku si plangea :( chiar si cand am vazut a 3 a oara episodu am plans :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

6 Pages « < 2 3 4 5 6 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 2nd May 2024 - 08:58 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |