Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

8 Pages « < 5 6 7 8 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Personajul preferat


Emanuel
post Aug 20 2005, 12:24 PM
Post #121


High Class Member
Group Icon

Group: Members+
Posts: 698
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 1.017
Points: 1.502
Gender:



Personajul preferat : hm, greu, ca sunt multe si faine
Pai cred ca cel mai mult mi-a placut Subaru, e misterios, dark, imi plac puterile lui, plus povestea cu Seichirou si sora lui sunt foarte dramatice.
un alt personaj care imi place la greu - Kotori, unul din personajele feminine preferate all time.scena cand moare, in eps 13 m-a terminat :( :( :( , of puteau sa o lase pe Kotori...Oricum, e dulce, finuta, timida, gingasa, fragila - my kind of girl
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

alesa_666
post Oct 29 2005, 11:19 PM
Post #122


Just a little bitch
***

Group: Members+
Posts: 118
Joined: --
From: nu mai stiu
Member No.: 906
Points: 205
Gender:



Fara indoiala Sorata mi'a placut cel mai mult...probabil pt ca era mereu bine dispus si pt faptul k lua lucrurile asa cum erau...si Karen mi s'a parut un personaj interesant..
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

blackinque
post Oct 30 2005, 03:30 AM
Post #123


God's Toilet
****

Group: Members+
Posts: 364
Joined: --
From: Between the wasteland & sky ~ Bucuresti
Member No.: 261
Points: 104
Gender:



>_O

in my case... it's kakyou, :wub: the blond beautiful dreamer. just love his character and detached attitude. mi-a placut personajul de cand l-am vazut prima oara, in ep 1, pana la sfarsit, and that ain't gonna change. rare breed, koitsu ...

O_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

wicked
post Oct 30 2005, 02:02 PM
Post #124


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 117
Joined: --
Member No.: 887
Points: 172
Gender:



Mi-a placut Sorata pentru ca era tot timpul vesel... si in plus era gata oricand sa se sacrifice pentru prieteni...Iar faza cu "hot girl" mi s-a parut super mishto...
Mi-a placut si Arashi, dar faza aia in care a trecut de partea lui Fuma, cica pentru ceilalti, mi s-a parut cam aiurea....
Si mai e si Subaru...pentru ca era mai solitar...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post Oct 31 2005, 11:59 AM
Post #125


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



hm..cel mai mult mi`a placu Kakyou.Toate personajele aveau ceva interesant si de placut la ele, dar preferintele sunt relative
sorata imi place ca e vesel si resemnat cu soarta lui
arashi lupta super fain si e dura, care pan` la urma se indragosteshte de sorata
yuruzihura sau cum o chema cu inuki, mica si f sociabila
kamui frumos :wub: dar de cand devine mai bland nu prea imi place asa mult...era mai frumos mai dur
fuma era rau...imi placea imbracamintea lui
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

YamiVegeta
post Apr 24 2006, 02:36 AM
Post #126


100% Elf Girl *_*
**

Group: Members+
Posts: 50
Joined: 23-April 06
From: ...lost somewhere near Arad >_<
Member No.: 2.466
Points: 107
Gender:



Hmm Kamui imi place cel mai mult, mai ales pentru ca are aripi de demon, fatza de Fuma care are aripi de inger ^_^. Si mi-a placut si de Soarata un pic, mai ales episodul in care moare ... *sniff sniff*
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post May 18 2006, 01:06 PM
Post #127


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



ce-oi fi zis acum 2 ani? cine mai stie ... oricum gusturile mele au evoluat si s-au schimbat poate :P ...
cred ca acum mi-ar placea mult Kakyou ... desi ar fi concurentza ... after all, Clamp kinda rulz ...
yami vegeta ... Sorata doar cand moare? mie mi se parea destul de funny si plcubil si in general, doar zice ca moare de la inceputul seriei :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Cascabel
post May 25 2006, 05:48 PM
Post #128


Cascabel
**

Group: Members
Posts: 15
Joined: 24-May 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.581
Points: 43
Gender:



Sorata rulz!!! Imi pare rau pt fanii Kamui & co. dar totusi... Sorata rulz, dammit!!! :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Alinna
post Sep 3 2006, 08:09 AM
Post #129


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 584
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 675
Points: 1.467
Gender:



(IMG:http://www.animenfo.com/anime/character/image/1058_13940.jpg)

Yuto Kigai - Dragon of Earth and a water master. Este personajul meu favorit. Mi-a placut enorm de mult "caracterul" personajului...este un fel de Sorata, dar mult mai "aratos" si ...
Cred ca lupta -de la inceputul seriei - dintre Sorata si Yuto este cea mai delicioasa lupta. Amandoi au grija ca nimeni altcineva sa nu fie ranit, se plac reciproc, dar se lupta pentru ca asta le e destinul, amandoi sunt puternici ..nush..chiar mi-a placut...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Crystall
post Sep 3 2006, 09:44 AM
Post #130


hikari no tenshi
**********

Group: Members+
Posts: 1.079
Joined: 4-June 06
From: Buc.
Member No.: 2.623
Points: 2.797
Gender:



kamui rulz!! :rolleyes: atrage atat prin atitudinea lui dura de la inceput kt si prin blandetea pe kre o afiseaza la urma. :wub:
alt personaj kre mi-a plaqt e sorata prin veselia, optimismul si taria de caracter pe care le-a afisat de-a lungul intregului anime. ar mai fi si subaru, pt misterul kre il inconjoara si durerea pe kre o tot resimte in urma dramei suferite in treqt.

hm.... si k bad guy (desi nu e bad :D ) ar fi yuto. la fel qm a zis si alinna, se aseamana q sorata prin atitudinea pozitiva, dar e mai aratos, mai cool si mie-mi place la nebunie vocea lui :P park era si un pic sasait, nu? anyway, i just love his voice :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Dec 14 2006, 05:42 PM
Post #131


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



Greu se spus un personaj favorit.
Probabil ca daca ma gandesc bine, pe unii dintre ei ii iubesc mai mult. Dar, in principiu, imi plac toti. Imi place Kamui pentru modul in care se poarta (reactia lui cand i s-a spus ca trebuie sa aleaga... a fost de mare bun simt!), veselia molipsitoare si entuziasmul lui Yuzuriha, seriozitatea si devotamentul lui Sorata, puterea lui Subaru, bunatatea si puritatea lui Kotori, sau farmecul lui Hokuto... dar si farmecul lui Yuto sau gandirea rece a lui Satsuki sau privirea lui Sakurazuka (unul dintre bag guy-ii favoriti!). Si zambetul si siguranta lui Fuma... chiar daca e las... e un personaj foarte interesant...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Dec 15 2006, 05:39 PM
Post #132


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Fuma las? o_O hai ca asta e noua de unde pana unde lasitate la Fuma ?

Cat despre reactia li Kamui .... ce-a fost asa de bun simt? Omu n-a avut incotro....ca lui i s-a spus de la inceput ca e nevoie de el sa salveze lmea & co si pe el il durea la 2 m in spate....vroia sabia si atat.....pratic omul.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Dec 15 2006, 06:54 PM
Post #133


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



E offtopic... dar hai sa-ti raspund!

De ce am zis ca Fuma e las? Pentru modul in care s-a comportat cand a luptat cu Yuzuriha. N-a mai continuat lupta cand l-a simtit pe Kusanagi ca vrea sa intervina. Si nu mi-a placut ca s-a recompus folosindu-l pe Nataku. El pierduse in fata lui Sorata! :angry: In felul asta Sorata s-a dovedit de fapt cel mai puternic Dragon of Heaven.

Reactia lui Kamui a fost de bun simt pentru ca in momentul in care i s-a spus ca el trebuie sa aleaga ceva atat de importat, ca soarta omenirii, nu a crezut. Asta e fost reactia pe care am numit-o "de bun simt". Mi se pare normal, daca vine cineva la tine si-ti cere asta, sa-l trimiti la plimbare!

Daca e sa privim filosofic alegerea lui Kamui, el de fapt, a ales doar soarta lui, ce va deveni el, soarta lumii nu a putut s-o aleaga, din moment ce celalalt trebuia sa fie automat de partea cealalta.

Cat despre faptul ca a vrut sa ia sabia... aici se mai poate discuta... nu e asa de simplu. :blink: dar e muuuuult offtopic...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Dec 15 2006, 08:52 PM
Post #134


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Nici o problema daca e offtopic....macar mai invie thred-ul.

Vad ca tot o dai pe filozofie...facultatea sa fie de vina? P

Deci ... Fuma las.....e o treaba noua....ca numai o omoara pe Yuzuria cand il simte pe Kusanagi nu e un semn de lashitate.....nu vroia sa intre in lupta cu unul din echipa lui ..... inca ii era de folos ... daca ai vazut filmul acolo a ifi vazut ca Fuma il omora pe Kusanagi cu mana lui .... bine el ii omora pe toti ... de aia imi si place asa de mult.

Si care e problema ca s-a regenerat.....unde e lasitatea......si unul bun daca ar gfi putut s-ar fi regenerat....ca a fost cam aiurea faza e altceva. Dar in film e Fuma care e cu adevarat Heaven Dragon .... pacat ca pierde aiurea

Cat despre filozofia aia cu Kamui.....mm...choto chigau :P (sper sa stii ce am zis :P ) In momentul in care el alege partea .... el face alegerea si pt Fuma....si tot odata pt lume ... pt ca viziunea printzesei arata clar lumea distrusa. De aia nici nu-mi place seria asa de mult ... pt ca totusi Kamui pierde si lumea nu e distrusa .....bine ca presupun ca a fost mia mult accidentala modalitatea in care a fost salvata lumea.

Iar reatia lui Kamui n-a fost de trimitere la plimbare....pt ca el era constient de existentza unor oameni cu puteri ..... reactia lui e de indiferentza....astea sunt si cuvintele lui : I don't care ... the fate of the world has nothing to do with me...it's not my concern.

Pe el nu-l interesa decat sa ia sabia si sa plece ..... il durea pe el la spate de niste oameni pe care nu-i mai vazuse pana acuma .... el a devenit interesant cand au fost implicate direct persoane la care tinea .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Dec 18 2006, 08:33 AM
Post #135


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



Din fericire nu facultatea... filosofia face parte din mine... ca si logica...ca si pasiunea! ;)

Revenind la personajele din X, ce mi s-a parut de remarcat e ideea de pereche de personaje. Si pentru ca suntem la acest subiect, poate mai interesant decat perechea Kamui/Fuma e perechea Subaru/Sakurazuka: light/dark, yin/young, cald/rece... Aproape aceeasi tip de putere, asemanatori, dar atat de diferiti, combinatia celor doua personaje mi s-a parut extraordinara, lupta lor (preferata mea, dintre toate cele din X), pasiunea lor, legatura lor cu Hokuto (asa perechile se transforma in trio! :D ). Subaru e atat de calm si linistit, atat de sexy cum sta singur si fumeaza, cu durerea lui, cu tristetea lui. M-a cucerit cand a distrus iluzille lui Sakurazuka, una dupa alta, fara sa se opreasca, din mers, sigur pe el, puternic, fara sa clipeasca. Pe de alta parte Sakurazuka, agresiv, rece, calculat, sadic, extrem de sexy...la fel de singur....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Dec 18 2006, 10:10 AM
Post #136


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



QUOTE
Din fericire nu facultatea... filosofia face parte din mine
Asta e o expresie cam Becaliana :lol: ..... sry nu m-am putut abtine

Ah si se zice ying si yang nu in si young :P

Acuma revenind...legatura intre Subaru si Seishirou e din pacate si una la alt nivel...unul care imi displace....cel yaoist.....ma rog...si Fuma/Kamui tot pe acolo e ... doar e anime facut de CLAMP. Desi tu zici ca Subaru e puternic etc etc etc......de aia a cazut el intr-o depresie dupa ce l-a omorat pe Seishirou si Fuma i-a indeplinit dorintza....de a semana si mai mult cu Seishirou.....de a-l orbii la ochi.

Puterea si restul calitatilor lui Subaru vin din ura lui fatza de Seishirou si din dorintza de razbunare....altfel se stie ca el era mai pampalau. Se vede asta clar cand intra in depresie...practic scopul lui in viatza se terminase.....o razbunase pe Hokuto...ramasese fara scop......ca ii vine mintea la cap cu greu si-l salveaza pe Kamui (alt dobitoc) e partea 14-a a problemei.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Dec 18 2006, 10:47 AM
Post #137


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



"young": a fost o greseala de dactilografie!

In legatura cu prima remarca, consider comparatia facuta ca fiind jignitoare la adresa mea... Un sfat pentru viitor: incearca sa respecti niste reguli elementare de conduita, reguli valabile pe orice forum! Discutia e incheiata din punctul meu de vedere! :angry:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Dec 18 2006, 11:16 AM
Post #138


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Can't take a joke....can't take a critic...can't take a direct hit(even if it's not intended)......weak
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

dumitru9elena
post Dec 18 2006, 09:45 PM
Post #139


Newbie
*

Group: Members
Posts: 5
Joined: 17-December 06
Member No.: 3.457
Points: 4
Gender:



QUOTE(Scorpio @ Jan 19 2004, 10:14 PM)
Hai aici sa va vad. Fata de DBZ aici avem mai multe personaje din care sa alegem si care pot fi si negative si pozitive. Mie unul mi-a placut super mult Sorata, dar si Kamui. Sorata mi-a placut ca era impacat cu soarta sa si ca era mereu acolo unde aveai nevoie de el. Chiar mi-a parut rau ca a murit. Kamui mi-a placut ca stia sa-si foloseasca puterea in interesul propriu si nu ii era frica de nimeni. Drept sa va spun chiar m-a surprins moartea sa.

Astept si pe alti cu preferinte si comentarii
*


User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post Dec 18 2006, 10:19 PM
Post #140


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Si idea ta pana la urma care era? :P Trebuia sa fi gandit tu un reply daca tot m-ai citat ... sau cumva esti la inceput cu formurile si a fost o mica incurcatura? ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

8 Pages « < 5 6 7 8 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 20th May 2024 - 01:02 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |