Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

2 Pages  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Inuyasha & Yu Yu Hakusho 2: Poarta Timpului, Aventurile continua...in trecut


waste
post Mar 24 2007, 06:09 PM
Post #1


Kira
*****

Group: Members+
Posts: 575
Joined: 16-September 06
From: Galati
Member No.: 2.996
Points: 1.306
Gender:



Inuyasha & Yu Yu Hakusho 2: Poarte Timpului

Capitolul I: Inceputul unei noi aiureli...

La trei ani dupa ce animeurile au revenit la normal, dupa ce Lumea Umana a revenit la normal, o noua ,,tragedie" avea sa se intample, dar sa va spun de la-nceput...

*YYH world*
Dupa ce au revenit la vietile lor normale si s-au mutat in Lumea Spiritelor Rele, totul a mers bine o vreme...toti au trait fericiti o perioada scurta de timp, pana in ziua in care Mika, fiica lui Hiei a implinit 15 ani. Fratele ei, Tasuke si a implinit 17 ani cu o luna in urma. Erau complici in toate prostiile pe care le faceau ca sa-l aduca pe Hiei in culmea disperarii. Mukuro, mama lor le tinea partea, ca doar erau copiii ei. Spunea mereu:,, Lasa-i, ca sunt doar niste copii".
Cum spuneam, Mika a implinit 15 ani, si a primit de la tatal ei o sabie ca a lui, doar mai puternica. De la mama ei, fata a capatat un medalion cu ajutorul caruia poate calatori in timp, daca parintii ei pateau ceva, dar pentru asta, avea nevoie de ajutorul fratelui ei.
Ei locuiau intr-un castel mare ca in filme, cu usi secrete, camere fermecate si locuri de antrenamente. Avea chiar si internet si televizor, cumparate din Lumea Umana. In ciuda marimii, castelul era asezat in munti, intr-un loc secret stiut numai de prieteni.
Dupa cateva zile, castelul a fost atacat de cativa dusmani puternici care il urau Hiei pentru ca i-a batut candva, undeva, demult de tot...atat de demult, ca numai respectivii mai tineau minte. De atunci, ei au devenit mai puternici si reprezentau un pericol. De parca n-ar fi fost de ajuns, nu erau singuri, ci cu o armata de aliati.
Hiei: Suntem atacati de niste fraieri... ce ne facem?
Mukuro: Luptam, desigur.
Hiei: Si copiii? Cine o sa-i apere?
Mukuro: Ai dreptate, inca nu sunt destul de puternici...
Hiei: Fira-r...urasc sa joc in aparare...dar n-avem de ales...
Mukuro: Nu uita, daca puterea lor ajunge in mana inamicului, va fi sfarsitul lumii pe care o stim...
Hiei: Stiu asta...avem nevoie de ajutor...
Imediat, cineva a aparut in fata lor. Erau Yusuke si fiul lui si Kurama.
Yusuke: Eram prin apropiere cand am vazut armata asta aici...
Kurama: Si am venit sa vedem ce se-ntampla...
Yusuke: Se pare ca ai nevoie de ajutor, deci nu incerca sa ne opresti, ok? Te vom ajuta oricum.
Hiei: Bine, apara copiii!!! Ma ocup eu de restul...
Yusuke: Hei, omule...
Hiei: sunt monstru
Yusuke: Ma rog, hei monstrule, nimeni nu s-ar putea lupta de unul singur cu atatia inamici puternici...
Kurama: Da, are dreptate...Hiei, ai tu grija de copii, iar noi ne ocupam de restul...
Mukuro: Vin si eu sa va ajut!!!
Yusuke: Fiule, du-te cu Hiei!!!
Fiul: Ce, cu fraierul asta? E mai mic decat tine, de fapt e mai mic decat mine...nu vreau!!!
Yusuke: Vrei s-o incasezi? Valea!!! Sau iti iau jocul!!!
Fiul: Esti rau!!! Te spun mamei!!!
Yusuke: Doar du-te odata!!!
Hiei l-a luat pe fiul lui Yusuke si pe cei doi copii ai lui si i-a dus intr-o camera fermecata in care intrai cu greu daca cineva o incuia pe dinauntru.
Hiei: Daca ceva nu iese bine, va trimit in trecut!!! Pe toti trei!!!
Mika: Ce vrei sa spui tata?
Hiei: Mika, stiu ca tu stii ce s-a intamplat atunci...nu stiu de ce nu-mi amintesc decat cateva lucruri, dar stiu ca mai exista o lume unde exista cineva ca tine. Ai o putere, de a salva sau distruge universul.
Mika: Ma rog...
Hiei a rostit cateva cuvinte ciudate intr-o alta limba, a folosit o carte ciudata si un praf si mai ciudat si a deschis un fel de portal magic, ca un cerc cu o aura albastra pe margini si negru in centru, agatat de perete, ca un tablou.
Hiei: Mika, daca ceva nu merge bine, tu trebuie sa te intorci in timp, in anul 2000. Poti ramane in timp pana apari pe lume, atunci, vei reveni aici, cu o ora dupa ce pleci. Daca patesti ceva, cum ar fi sa mori, de fapt nu vei muri, ci vei reveni inapoi in viitor, dar ai grija sa nu mori. Foloseste medalionul de la mama ta cand intri pe poarta. Voi doi, aparati-o cu orice pret!!!
Cei doi baieti: Da, sa traiti!!!
Din pacate, previziunea lui Hiei s-a adeverit. Inamicii incercau sa doboare usa, si cand au reusit, Hiei s-a napustit asupra lor. I-a batut pe toti, dar cand s-a intors cu spatele, o planta l-a injunghiat. Imediat, s-a prabusit la pamant. Atunci a aparut Kurama transformat in Yoko, doar ca era rosu din cap pana-n picioare.
Yoko: Tu trebuie sa fii Mika...ei bine, da-mi puterea ta, de nu vrei sa mori...
Tasuke: Nici gand, boule!!! Tradatoru-le, arogantu-le!!! Vei plati pentru asta!!!
Tasuke a impins-o pe Mika in cercul negru si a spus cateva cuvinte ciudate. Fata a disparut, dar nu inainte sa-si vada fratele ,,ucis".
Imediat dupa ce fata si-a inceput calatoria in timp, cineva a intrat repede in camera.
- Rose Whip!!! a urlat acel cineva
- Tu!!! Mai traiesti??? a intrabat Kurama cel rosu
- Mda...mori, falsule!!! Eu sunt adevaratul Yoko Kurama!!! a urlat Kurama si s-a transformat in Yoko. Imediat dupa aceea, a omorat falsul.
Yusuke si Mukuro au sosit si ei imediat in camera.
Mukuro: Hiei, esti bine???
Kurama (langa Hiei): Se face bine. Are nevoie doar de putina odihna...
Yusuke: I-am terminat pe toti intrusii, dar se pare ca am ajuns prea tarziu...
In momentul acela, Tasuke parca a revenit la viata. A sarit in picioare, ca si cum nu ar avea nimic.
Mukuro: Tasuke, esti bine?
Tasuke: Da, mama. Ai uitat ca ma vindec repede?
Mukuro(serioasa): Unde e Mika???
Hiei (ridicandu-se de jos): Am trimis-o in timp...am facut o mare greseala...
Mukuro: Ei, va ajunge, va vedea ca totul e OK, va invata sa lupte si apoi va reveni aici, sanatoasa, fericita si asa mai departe. Sunt sigura ca nu va pati nimic...
Hiei: Sper...chiar sper...
Mukuro: Daca moare acolo, va reveni aici imediat, asa cum a plecat, vie.
Hiei: Ai dreptate. Sa asteptam.

*Inu world*
Kagome a terminat facultatea si s-a mutat in lumea lui Inuyasha. Familia ei a fost de acord, insa cu o conditie: sa ii viziteze ori de cate ori poate. Kagome si Inuyasha aveau o fata, Riku, care era singura care avea habar de aventurile lor in Lumea Virtuala.
Cei trei locuiau intr-o casa construita de Inuyasha, deci va imaginati ce mare si puternica era...
Sango si Miroku s-au mai maturizat putin, mai ales dupa ce Miroku a scapat de Tunelul Vantului si acum duc o viata linistita.
In ziua in care Riku implineste 15 ani, Inuyasha ii da o sabie, Tessaiga. El nu o mai poate atinge, pentru ca era demon deplin, dar fata lui, care era semi-demon putea. Kagome i-a dat un medalion identic cu cel pe care l-a primit Mika.
Intr-o zi, fata a spus:
Riku: Mama, vreau sa calatoresc in timp!!!
Kagome: Nici gand!!! Nici nu ma gandesc!!!
Inuyasha: Nici nu ma gandesc!!!
Riku: Desigur, tata, mereu esti de acord cu mama!!! Nu cumva sa spuna...cum era cuvantul?
Inu: Sa nu indraznesti sa-l pronunti!!! M-ai auzit???
Riku: A, da...OSUWARI!!!
Si Inuyasha a picat in nas.
Inuyasha: Asta este un blestem de familie!!! Ce am facut sa merit asta???
Kagome: Riku, inceteaza!!! Nu vei calatori, si cu asta gata.
Riku: Ma rog...
S-a lasat noaptea. Fata s-a furisat din casa si a fugit.
,, Pana dimineata voi veni inapoi si voi nu veti realiza ca am disparut!!! Hahaha!!! V-am facut-o!!!" se gandi ea
A mirosit pamantul si apoi a fugit pana a gasit Copacul Sacru si fantana care o ducea in lumea in care s-a nascut. Langa fantana, era o carte. A luat-o, a rostit niste cuvinte ciudate si s-a deschis un portal ca si in Lumea cealalta. Fata a sarit in el si astfel a inceput calatoria ei.
Deodata s-a trezit intr-un loc ciudat...ca o padure. Acolo a intalnit-o pe Mika. Amandoua voiau sa mearga in acelasi an, dar habar n-aveau cum.
- Voi doua sunteti cele alese. Voi doua aveti puterea de a salva sau distruge lumea. Voi doua nu puteti calatori in timp, decat daca....spuse o voce

:P VA URMA :P

[edit]
Capitolul II: Spatiul fara timp

- Alese pentru ce? Pentru a freca menta??? intreba Riku
- Menta straluceste deja decat am frecat-o eu asteptand sa vina ,,cealalta aleasa", deci nu mai trebuie sa te chinui... raspunse Mika
Riku:Te iei de mine? Nu stii cine este tatal meu???
Mika: Un prostanac? Un fraier? De unde vrei sa stiu eu asta??? Ce, sunt ghicitoare???
Riku: Tatal meu este cel mai puternic demon, Inuyasha!!!
Mika: Atunci, de ce tu esti cel mai slab semi-demon???
Riku: Incearca-ma!!!
Cand cele doua fete erau pe cale sa se bata, cand persoana care le-a spus mai devreme ca ele sunt alese s-a aratat. Tot ce au vazut era tipul cu coasa ca sa zic asa, numai ca in loc de coasa avea un pistol.
- Puteti sa va certati, avem timp. Aici nu exista timp. spuse el
- Heloooo!!! Pistolul s-a purtat sezonul trecut!!! Acum se foloseste sabia spirituala!!! comenta Mika
- Tu din ce lume esti??? intreba Riku uimita
- Eu sunt din Lumea Spiritelor Rele!!! se lauda Mika
Riku: Uau...deci esti de acolo?
Mika: Exact!!!
Riku: Si unde vine asta???
Mika: Las-o balta...
Riku: Ok, spirite sau ce-oi fi tu, pe langa faptul ca esti vechi, demodat, ciudat si ai o voce ciudata, zi-ne numele tau...
Spiritul: Ai terminat?
Riku: Nici nu am inceput...daca nu vrei sa il chem pe tata sa te bata, zi-mi cum te cheama
Spiritul: Nu ca mi-ar fi frica de el...eu sunt zeul mortii....tipul cu coasa...seful spatiului fara timp!!!
Mika: Doar atat?
Spiritul: Deci nu esti impresionata, speriata, ceva de genul asta???
Mika: Nu, crede-ma ca tata este mai inspaimantator cand este furios decat tine... caricatura
Spiritul(indignat): Cum mi-ai spus???
Mika: C-A-R-I-C-A-R-U-R-A!!!
Spiritul: Asa tata, asa fiica...
Mika: Te-am auzit!!!
Spiritul: Bine, auziti, pe-aici nu prea este timp...
Riku: Ai mai spus asta...
Spiritul: Cum spuneam, pe aici prea este timp....deci,
Mika: Lasa-ma sa ghicesc, daca nu facem ceva vom muri?
Spiritul: Puteti sa nu va mai bagati peste mine???
Riku: Putem, dar nu vrem...
Spiritul: Ok, deci, mai pe scurt, cat timp stati aici, sunteti in afara timpului. Voi aveti amintirile din trecut, voi stiti ceea ce ceilalti au uitat...de aceea nu puteti calatori in timp decat daca aveti un motiv mai serios decat: ,, ma plictisesc de moarte", nu-i asa Riku? Sau ,, vreau sa merg acasa" nu-i asa Mika?
Riku & Mika: Nu, nu-i asa!!!
Spiritul: Serios? Nu prea cred...
Mika: Bine, treci peste aceste informatii care nu ne vor fi de folos, si spune-ne cum mergem in trecut...
Riku: Da, adica, chiar vreau sa vad ce prostii a facut tata, ca apoi sa merg in viitor si sa-l sacai!!!
Spiritul: Bine, va voi lasa sa mergeti in trecut, dar cu doua conditii.
Mika: Spune-le mai repede, ca de nu te omor!!!
Spiritul: Sa omori zeul mortii? Nu cred ca poti... oricum, prima conditie este:
Riku :Bla bla bla... mai repede, nu avem toata viata la dispozitie...ba stai, o avem...glumeam, sac-sac
Spiritul(ignorand ultima aprte): 1) Daca muriti, va intoarceti aici, daca muriti de 3 ori, ajungeti acasa in timpul vostru, la exact o ora dupa ce ati plecat
2) Puteti, ba chiar trebuie sa schimbati trecutul, dar nu trebuie sa va lasati parintii sa moara...
Mika: Bine,acum hai, lasa-ne sa plecam...
Spiritul: Doamne, cum va suporta parintii???
Riku: Nu intreba, mai bine sa nu stii...
Spiritul a deschis o poarta inter-dimensionala si le-a trimis pe cele doua in trecut spunand: Adio, sa nu cumva sa va reintoarceti!!!
Spiritul: Ce bine ca am scapat de ele, acum pot sa-mi beau ceaiul linistit si sa citesc ziarul mortilor vii...

VA URMA
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Wind Slayer
post Mar 31 2007, 06:56 PM
Post #2


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 86
Joined: 31-March 07
Member No.: 4.048
Points: 221
Gender:



Ok, si aici e ceva interesant, dar si aici ai mancat cateva chestii ca sa zic asa... oricum, m-a distrat finalul celui de-al doilea capitol si faptul ca cele doua fete sunt exact opusul tatilor lor... dar n-ai putea sa fii putin mai realista? :huh:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

waste
post Mar 31 2007, 10:10 PM
Post #3


Kira
*****

Group: Members+
Posts: 575
Joined: 16-September 06
From: Galati
Member No.: 2.996
Points: 1.306
Gender:



Capitolul III: Inceputul calatoriei

Cele doua fete erau intr-un fel de tunel cu imagini. In dreapta era lumea lui Inuyasha, in stanga lumea lui Hiei. Timpul trecea in sens invers pe acolo, iar cele doua nu stiau cum vor ajunge in timpul potrivit.
Riku: Ei bine, voi face tot ce pot ca sa schimb viitorul si sa unesc aceste animeuri, asa cum s-a intamplat in trecut
Mika: Si eu voi face la fel.
Riku: Ei bine, pana ne vom revedea, iti urez noroc. Eu simt ca aici trebuie sa cobor
Mika: Ok, mersi si la fel. Eu simt ca trebuie sa mai stau pe aici...
Si Riku a sarit in dreapta.

* Inu world*

Era o zi frumoasa, cu soare, fara nici un nor pe cer. Pe atunci, Inuyasha il cauta pe Naraku. In acel timp, semi-demonul nici macar nu avea puterea de a patrunde prin scutul demonilor. El voia sa-i spuna ceva lui Kagome, cand...Riku a cazut pe el... Fiindca fata a sarit din tunel si a picat din cer.
Inuyasha: Auu!!! Asta a durut!!! AM AJUNS CUMVA COPAC???
Kagome: Stai nemiscat!!! E o fata pe tine!!!
Inuyasha: Am ajuns magnet de fete?
Kagome a luat-o pe Riku de pe Inuyasha. A intrebat-o cine este, dar fata a spus:
Riku: Eu sunt tu!!!
Kagome: Cum adica tu esti eu?
Riku: Nu tu, tu!!! si a aratat spre Inuyasha
Inuyasha: In cazul in care nu ai observat, eu sunt semi-demon!!! Si mai am si urechi...
Riku: Da, urechi pufoase, ca de plus...
Inuyasha: De unde stii?
Riku: Pai... eu sunt fiica ta!!!
Kagome: Inuyasha, asta e copilul tau nelegitim?
Inuyasha(rosind): Sigur ca nu!!!
Riku: O s-o dovedesc. Inuyasha, OSUWARI!!!
Si a picat ca de obicei. Apoi fata a aratat Tetsusaiga, si a inventat o poveste dar nu a spus cine este mama ei, de unde vine sau mai multe lucruri, pentru ca nu voia ca la intoarcerea ei acasa sa fie pedepsita.
Kagome: Deci, lasa-ma sa inteleg: Tu esti fata lui Inuyasha, ai sabia lui si ii poti da comanda OSUWARI!!! A, scuze Inuyasha...anuleaza asta daca se poate...
Inuyasha: Las-o balta, fetito!!! Ceva nu se potriveste...cum sa ai sabia mea, daca ea este chiar aici? si a aratat sabia
Riku: Vei afla tot adevarul la momentul potrivit...
Kagome: Si cine este mama ta?
Riku: Pai...a...e..
Inuyasha: Da?
Riku: E secret!!! Veti afla la momentul potrivit!!
Inuyasha: Din cate simt, esti semi-demon, nu?
Riku: Corect!
Inuyasha: Si vrei sa calatoresti cu noi?
Riku: Corect, din nou!!!
Inuyasha: Ei bine, eu nu te pot opri, deci bun venit in echipa!!!
Riku: Mersi, tata!!!
Inuyasha: Dar am o conditie: nu-mi mai spune tata!!!
Riku(prefacundu-se ca plange): Deci ma renegi? Dupa car m-am chinuit sa te gasesc...
Kagome: Inuyasha, sa-ti fie rusine!!! Cum indreznesti sa spui asa ceva? Nu ai inima???
Inuyasha: Eu, a,...bine, fie!!!
Riku(in gandul ei): Ha, trucul asta imi reuseste de fiecare data!!!
Inuyasha: Ok, acum sa ne continuam drumul!!!
Riku: Da sa muriti, tata!!!
Inuyasha: Ai spus ceva?
Riku: Nu, nimic...sigur nu incepi sa auzi chestii???
Inuyasha: Hai sa mergem o data... si Miroku, nici un cuvant!!!
Miroku: Ok, dar voiam sa spun ca esti norocos, eu inca nu am gasit pe cineva care sa-mi faca un copil...
Riku: De unde vin eu, tu ai copii...
In momentul acela, Sango i-a dat o palma puternica lui Miroku;
Sango: Perversule!!!
Miroku: Da n-am facut nimic...
Shippo: Sigur ca nu...numai prostii...
Riku(in gandul ei): Daca ar sti ca ea este mama...


Intre timp, Mika a sarit si ea din tunel.

:P VA URMA :P

Off topic: ei, doar ma cunosti :P ...realitatea e ceva ce e real, nu? :huh: ... (uita ca am spus ceva) :rolleyes:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Flying-Shad0w
post Mar 31 2007, 11:25 PM
Post #4


Newbie
*

Group: Members
Posts: 1
Joined: 19-March 07
From: Tg-Jiu
Member No.: 3.970
Points: -4
Gender:



Nu duci lipsa de imaginatie;) sweet
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

waste
post Apr 1 2007, 06:06 PM
Post #5


Kira
*****

Group: Members+
Posts: 575
Joined: 16-September 06
From: Galati
Member No.: 2.996
Points: 1.306
Gender:



Capitolul IV: Un alt fel de trecut


Mika a simtit ca este timpul sa-si inceapa calatoria. A sarit din tunel sperand sa nu se trezeasca in epoca dinozaurilor. Din pacate, fiindca avea puterea unui demon de clasa S, a sarit prea tare, iar impactul va fi prea puternic.

* YYH world*

Era o zi cu soare, cu cativa nori pe cer. Afara era frumos, chiar daca nu de mult plouase. Era chiar dupa turneul in care Yusuke l-a batut pe Toguro. Grupul inca era in vapor, asteptand sa ajunga pe uscat. Cand in sfarsit vaporul a ajuns la tarm(care era intr-o padure) Hiei, Kurama, Yusuke si Kuwabara s-au indreptat spre oras. La un moment dat, Hiei si Kuwabara s-au despartit de ceilalti. Yusuke s-a dus cu Kurama si au discutat.
Dintr-o data, ceva a cazut din cer, cu o viteza uimitor de mare. Era Mika. Kurama a vazut-o si a sarit sa o prinda, dar chiar si asa, viteza era atat de mare incat Kurama a fost impins in jos si s-a trezit intr-un crater, de parca acolo ar fi cazut o bomba.
Yusuke: Hei, Kurama, lasa prostiile si vino afara pana nu vin oamenii!!!
Kurama: Am prins ceva, pare a fi o...fata!!!
Yusuke: Bine, ia-o si pe ea, dar grabeste-te.
Kurama a iesit cu fata in brate si impreuna cu Yusuke au tulit-o de acolo. In timp ce fugeau, fata a deschis ochii si l-a vazut pe Yusuke. A spus doar atat: ,, Detectiv din lumea spirituala, l-ai vazut pe tata?" apoi a adormit.
Yusuke a auzit-o, la fel si Kurama.
Yusuke: Stie despre noi...
Kurama: Da, dar ce a vrut sa spuna cu ultima parte?
Yusuke: Vom afla cand se trezeste...probabil ca a cazut foarte tare...
Kurama: De fapt, cred ca e doar obosita...doarme tun!!! Sforaie ca Hiei... pe bune!!!
Yusuke(in gluma): Poate e fiica lui...
Kurama: Mda, copilul lui nelegitim...
Atunci, cei doi au ras cu pofta, fara sa stie ca aveau dreptate. S-au dus la apartamentul lui Yusuke si au intins-o pe pat. Dupa nici 10 minute, fata s-a sculat si a cascat foarte tare... Kurama era in camera alaturata citind o carte.
Yusuke: Cine esti si de unde stii de noi?
Mika: A, salut Yusuke!!! Tu esti Yusuke Urameshi, prietenul lui tata, nu?
Yusuke: A, ai putea sa-mi spui cine e tata? :huh:
Mika: A, am uitat ca tu nu ma cunosti aici si acum...
Yusuke: Ce vrei sa spui???
Mika: E, o sa-ti spun... eu sunt fiica lui Hiei
Yusuke(razand): Daca tu ai fi fiica lui Hiei, ar trebui sa ai un Jagan sau asa ceva... :lol:
Mika: A, chiar am, doar ca al meu nu e vizibil...daca vrei iti demonstrez...
Si atunci a vrut sa foloseasca flacarile negre, dar Yusuke a oprit-o si a spus ca nu vrea sa ramana fara apartament. Imediat a intrat Kurama pe usa.
Kurama: A, deci te-ai trezit somnoroaso.
Mika(urland): TU!!! TU VEI PLATI PENTRU CE I-AI FACUT TATALUI MEU!!!
Kurama: Huh? :huh: Ce i-am facut?
Mika s-a enervat si l-a atacat cu pumnii. Kurama a blocat atacurile cu usurinta.
Kurama: Furia nu te ajuta la nimic, mai ales in starea asta...
Mika: TACI!!!
Kurama: Ei bine, nu-mi dai de ales...
Si a folosit o planta care paraliza ca s-o opreasca pe fata.
Kurama: Ei bine, explica-mi ce ti-am facut de ma ataci...ca eu acum te vad prima data... :blink:
Mika: Yoko Kurama, o vulpe ce-i tradeaza pe toti, asta esti tu!!!
Yusuke: Ma, fato ia spune-ne de unde vii tu...ca nu cred sa fii din lumea asta...stii prea multe
Mika: Bingo!! Eu nu vin de aici, vin din viitor!!! Mai exact, 24 de ani din viitor!!!
Yusuke: Uau, banuiesc ca sunt batran...
Mika: Ei bine, tu esti un mazoku, deci ai o viata lunga...poti trai cel putin 500 de ani fara sa mananci nimic, deci judeca ce viata lunga ai.
Yusuke: Bine, tot am inteles..... :huh:
Si Mika le-a povestit totul, de la inceput pana cand a plecat. Ea nu stia ca Yoko nu era vinovat de toate cele si nu stia nici ca tatal si fratele ei nu erau morti.
Kurama: :o Ei bine, in momente ca astea ma simt vinovat de faptul ca eu sunt o vulpe din lumea Spiritelor Rele...
Yusuke: Ar trebui sa te simti, eu unul daca as fi in locul ei te-as fi omorat...
Mika: Si exact asta voi face dupa ce-mi recapat puterile!!! <_<
Kurama: Pana una, alta, sa-ti gasim tatal...cred ca va fi bucuros sa te revada.
Yusuke: Si stiu exact cum il gasim!!! Haideti cu mine!!! Si Mika, te rog, omoara-l mai incolo, bine?
Mika: Bine, bine... doar ia planta asta de pe mine!!! :angry:
Kurama: Bine, dar daca incerci ceva...
Mika: Mai scuteste-ma!!!
Cei trei au plecat intr-un parc mare. La ora aia nu era nici un om pe acolo. Dintr-o data, Yusuke a vreut sa fluiere, dar Mika l-a oprit.
Mika: Lasa-ma pe mine...(dupa care a urlat): HIEI, YUKINA A FOST RAPITA!!
Hiei a picat dintr-un copac din fata lor. Repede a intrebat:
- Ce, cum? Rapita? Cum asa?
Mika: Stai calm, am glumit, dar numai asa puteam sa dau de tine...
Hiei: Grozav, mi-ati intrerupt somnul de frumusete pentru o prostie???
Kurama: Ei bine, Hiei, asta e copilul tau nelegitim si vrea sa ma omoare...
Mika: HEI, PE CINE FACI TU NELEGITIM???
Hiei: Si vrei sa te cred?
Mika: Mama mi-a spus ca nu ma vei crede si mi-a dat asta sa-ti arat.
Fata i-a dat o scrisoare. Hiei a fost uimit ca scrisul acela semana cu al lui, cu toate astea a citit cu voce tare:
,, Hiei, eu sunt tu, doar ca din alt timp. Stiu ca n-o sa ma crezi, dar asta e fiica mea, a ta. Ai grija de ea si invat-o sa lupte. Daca nu ma crezi, verifica-i Jagan-ul. E invizibil, dar cu Jagan-ul tau vei vedea adevarul."
Hiei a facut ca in scrisoare. A fost neincrezator la inceput, dar a fost uimit sa afle ca tot ce a citit mai inainte era adevarat. Fata i-a spus si lui toata povestea si apoi Hiei a zis:
- Nu, nu si iar nu!!!
Mika: Ce nu?
Hiei: Nu te voi lua peste tot cu mine, e prea periculos!!!!
Mika: Stai sa-mi revina puterile, atunci te voi putea bate!!!
Hiei: Viseaza in continuare!!!
Mika: Ok, deci fie ma iei cu tine, fie il omor pe Kurama!!!
Hiei: Fa ce vrei, nu ma intereseaza!!!
Mika: O, da?
Si l-a atacat pe Kurama cu o viteza uimitoare. Spre deosebire de data trecuta, de data asta l-a batut cat ai zice peste. Apoi l-a imobilizat, a luat un cutit pe care il avea prins la brau, l-a pus la gatul lui Kurama si a spus:
- Acum ce mai zici?
Hiei: Bine, fie, poti calatori cu mine...
Mika: Yupii!!! A fost mai usor decat credeam sa te conving...
Hiei: Cu o singura conditie: nu te mai atingi de prietenii mei, clar?
Mika: Da, sa traiti!!! :twisted:
Hiei: De ce oare am senzatia ca o sa imi aduca numai probleme??? :unsure:

VA URMA
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darkbombonik
post Apr 2 2007, 10:26 AM
Post #6


Darkbombonik
***

Group: Members+
Posts: 222
Joined: 10-March 07
Member No.: 3.924
Points: 464
Gender:



ai imaginatie ff bogata..te felicit.. :P,si comicul de situatie este foarte bine structurat.. :D abia astept sa vad ce se va mai intampla ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

waste
post Apr 6 2007, 11:02 AM
Post #7


Kira
*****

Group: Members+
Posts: 575
Joined: 16-September 06
From: Galati
Member No.: 2.996
Points: 1.306
Gender:



off topic: mersi darkbombonik!!!
on topic:

Capitolul V: Cu asa o fiica, cine mai are nevoie de dusmani?

Partea I


*Inuyasha world*

Dupa cateva ore de la sosirea lui Riku, Kagome si-a amintit ca peste doua zile are un test important.
Kagome: NU SE POATE!!! MAiNE AM TEST!!! CE MA FAC? CE MA FAC???
Riku: Calmeaza-te, e doar un test...
Kagome: DOAR UN TEST? DOAR UN TEST???
Riku: A, pai sa vedem...da!!! La ce-ti ajuta scoala in lumea asta???
Kagome: Pai...trebuie s-o termin, daca n-o sa mai pot veni in lumea asta, ce ma fac? Voi fi muritoare de foame...
Riku: Ei bine, iti pot spune eu din ce dai test...
Kagome: Pe bune? :huh:
Riku: Da, dar cu o conditie: eu si Inuyasha venim cu tine in viitor.
Kagome: Ok, deci, ce ne da?
Si Riku i-a spus totul. De unde stia? :huh: Nimeni nu putea raspunde la intrebarea asta... :blink: Intamplarea face ca i-a spus totul corect, inclusiv rezolvarile. Kagome s-a tinut de cuvant si i-a dus pe cei doi in lumea ei. La inceput Inuyasha nu a vrut sa mearga, dar Riku a strigat de mai multe ori ,,OSUWARI!!!" si l-a convins. Pana Kagome era la scoala, Riku l-a luat pe Inuyasha cu ea in secret la cumparaturi. I-a pus o sapca pe cap, ca sa nu i se vada urechile. Au intrat dintr-un magazin in altul l-a obligat pe Inuyasha sa incerce mai multe haine. Intr-un final Riku i-a cumparat tatalui ei (pe banii lui Kagome, evident) doua perechi de blugi, doua tricouri, doua perechi de adidasi si un trening. A vrut sa-l duca si la frizer, dar Inuyasha a spus:
- Nu, nu frumosul meu par!!! :o
- Dar e cam mare si nu esti o fetita!!! :twisted: spuse Riku
- Daca imi tai parul, te decapitez!!!
- Inuyasha, OSUWARI!!!
Si nu l-a tuns. L-a dus acasa si l-a trimis sa faca o baie. Cand a terminat, l-a imbracat pe Inuyasha in unul din tricouri, adidasi si blugi iar hainele vechi le-a pus la spalat.
Mama lui Kagome a fost si ea la cumparaturi si cand a sosit acasa si la vazut pe Inuyasha a spus: ,, Vai ce aratos esti azi Inuyasha!!! Vrei sa ramai in lumea asta?"
Inuyasha: Nu, a fost ideea ei!!! si a aratat spre Riku
Riku: Mda...nu-i asa ca arata mai bine asa?
Mama lui Kagome: Da, e o schimbare buna. si apoi s-a dus in bucatarie sa faca mancare
Inuyasha: Apropo, ce-o sa faci cu hainele mele vechi?
Riku: Pai, intai le spala masina de spalat, apoi le luam la pachet.
Inuyasha: Ok, am crezut ca vrei sa mi le iei tu.
Riku: Chestiile alea demodate? Te rog...
Apoi in gandul ei: ,,e bun...era sa ma prinda"
Kagome a sosit acasa de la scoala si cand l-a vazut pe Inuyasha imbracat modern, a incremenit.
Kagome: Cine esti si ce-ai facut cu Inuyasha?
Riku: Hai, ca nu arata chiar atat de rau...
Kagome: Si cu ce bani ai cumparat toate hainele astea?
Riku: Ghici...cu ai tai...ca ai mei sunt prea inaintea vremii...
Kagome: BANII MEI??? ECONOMIILE MELE??? A, tu!!!
Inuyasha: Lasa fata, nu uita ca e si fiica ta.
Kagome: Mda...a facut ce eu n-am indraznit...
A doua zi, Kagome s-a dus spre scoala si si-a uitat mancarea acasa. Riku a observat si l-a pus pe Inuyasha sa mearga la scoala ca sa i-o duca.
Inuyasha: Vin, da tu vii cu mine!!!
Riku: Speram ca o sa spui asta...sa mergem!!! si s-a urcat in spatele lui Inuyasha
Inuyasha: Tine-te bine, va fi o calatorie rapida!!!
Riku: OK!!! DII CATELUL!!! :lol:
Si au pornit. Pe la jumatatea drumului Inuyasha nu a mai stiut incotro e scoala, a dat-o jos pe Riku si s-a pus pe mirosit. Oamenii se uitau la el ca la felul 15...
Riku: Inuyasha, nu mai mirosi, se uita lumea la noi...
Inuyasha: Si ce vrei sa fac?
Riku: Pai, eu stiu unde e scoala...
Inuyasha: ACUM IMI SPUI???
Riku: Nu urla, se uita lumea...
Si Riku l-a dus la scoala lui Kagome. Au ajuns in timpul orei, dar nu le-a pasat. Au mirosit pana au ajuns in clasa potrivita si atunci Inuyasha a intrat fara sa bata la usa.
Inuyasha: Kagome, ti-am adus pranzul!!!
Kagome(in gand): NU SE POATE!!! ASTA E CEA MAI REA ZI DIN VIATA MEA!!! SPER SA NU-I ZBOARE SAPCA... da e imbracat ca un om, deci asta nu va fi o problema...
Profesorul: Domnule, va rog sa asteptati afara pana se suna!!!
Riku: A, stii cu cine vorbesti? Asta e un semi-demon, si daca nu ma crezi, uite. ( si i-a dat jos sapca)
Profesorul: Alea sunt cumva urechi? :o
Riku: Daca credeti ca sunt false, atingeti-le. Acest demon este tatal meu si amicul lui Kagome. Mama ei l-a vazut dimineata si l-a rugat sa-i duca mancarea. Numele lui este Inuyasha.
Profesorul(speriat): ACEL INUYASHA??? CEL MAI DE TEMUT DEMON DIN EVUL MEDIU???
Riku: Da, el. Semi-demonii au viata lunga... si eu sunt semi-demon...
Profesorul: Ei bine, daca el e Inuyasha... domnisoara Kagome, te rog sa vorbesti cu el...
Inuyasha(scotandu-si sabia): Ei bine, ar fi bine sa nu-i faci nimic daca intarzie, ca altfel...
Profesorul: Nu-i fac nimic, ai cuvantul meu.
Kagome: INUYASHA!!! OSUWARI!!! :angry:
Riku: Ai uitat ca esti in fata clasei?
Kagome: INUYASHA, ti-am spus sa nu vii la scoala!!! Hai, afara sa discutam!!!
Si cei trei au iesit. In urma lor, colegii susoteau si profesorul tremura de frica.
Kagome: Inuyasha, ce-a fost in capul tau?
Inuyasha: Nu te uita la mine, a fost ideea ei...(si a aratat spre Riku)
Kagome: Riku, de ce ai facut asta?
Riku: Fiindca asa am vrut, dar nu le-am spus tot adevarul... ai vazut cum s-a uitat profesorul tau?
Kagome: Viata mea s-a terminat... ei bine, plecati acasa sau, daca vreti asteptati-ma in curtea scolii...vorbim in pauza.
Cand a intrat in clasa, toti se uitau la ea. Intr-un final, a sosit pauza. Cele 3 prietene ale lui Kagome s-au dus glont la ea. Una a spus:
- Vai, deci asta este iubitul tau...
- Chiar ca este agresiv..., spuse alta
- Si chipes...esti atat de norocoasa!!! spuse a treia
- A...vorba vine..., spuse Kagome
Cand fetele vorbeau, au aparut Inuyasha si Riku.
Riku: Mai ai multe ore?
Kagome: Doar doua, sport si biologie.
Riku(glumind): Mda...daca nu poti fugi, il pun pe Inuyasha sa dea proba in lucul tau...si la biologie ii facem autopsia... :lol:
Kagome: Nu!!! Mergeti acasa si asteptati-ma acolo!!! Daca ramaneti, toti ma vor crede o ciudata...
Riku: Ok, Inuyasha, hai sa mergem.
Si s-au departat de scoala. Nici n-au ajuns bine la primul colt, ca Inuyasha intreaba:
- Credeam ca vrei s-o ajutam...
- Ei, am zis doar asa...lasa ca ne furisam noi si o vom ajuta cat vom putea, spuse Riku
- In sfarsit spui ceva cu care sunt de acord, spuse Inuyasha
Cei doi s-au furisat in curtea scolii unde Kagome avea orele de sport. Kagome alerga iar profesoara urla:
- Mai repede Higurashi!!!
- Da doamna!!!
Riku: Inuyasha, femeia asta e rea cu Kagome!!! Trebuie sa facem ceva...
Inuyasha: Las pe mine...
Cand Kagome nu s-a uitat, cei doi s-au strecurat si au luat-o pe profesoara de acolo si au mers intr-un loc in care nu era nimeni. Inuyasha i-a aratat ghearele si coltii, apoi a taiat un copac de langa ei si Riku a spus:
- Daca nu-i dai 10 fetei la care ai urlat mai devreme, mori!!! Nu-i asa Inuyasha?
- Da... un semi-demon ca mine nu refuza niciodata o masa buna...
- Semi-demon??? Tu esti legendarul Inuyasha??? intreba profa mirata
- Ba bine ca nu. Si eu sunt fiica lui, alt semi-demon. Deci, ce alegi?
- Bine...se balbai profa, le dau 10, doar nu ma manca!!!
- Asa te vreau. spuse Riku
Profesoara a plecat si dupa ce a disparut din campul lor vizual, cei doi au chicotit.
Riku: Nu-mi vine sa cred...esti un actor bun Inuyasha!!!
Inuyasha: Mda... <_<
Cu profesoara de biologie au ,,vorbit" inainte de ora, si Kagome a luat si acolo un zece. Cand fata a ajuns acasa, Inuyasha si Riku stateau cuminti, facand pe nevinovatii.
- Cum a fost azi la scoala? intreba mama lui Kagome
- Bine, nu-mi vine sa cred, dar am luat zece la toate materiile, chiar si la cele pe care nu le-am avut azi...acum am destule note cat sa stau in evul mediu o lune intreaga!!! Acum sunt iar prima din clasa!!! :)
- Minunat!!! spuse mama lui Kagome
Inuyasha si fata lui abia se puteau stapani sa nu rada. Din fericire, Kagome era atat de fericita, incat i-a observat. A doua zi, cei trei s-au intors in evul mediu.

:P VA URMA :P


[later edit]

Partea a II-a


* Yu Yu Hakusho world*

Mika a ajuns in trecut de cateva zile. De atunci s-a tinut scai de Hiei si abia isi stapanea furia cand il vedea pe Kurama, dar i-a promis lui Hiei ca nu-i va face nimic. Trebuia sa se tina de cuvant, pentru ca altfel nu ar fi putut sta langa tatal ei si atunci ar fi dat de belea.
Azi era o zi speciala. Hiei i-a dat o misiune (doar ca sa stea putin timp singur). I-a spus fiicei sale sa-l urmareasca pe Yusuke si sa-i raporteze fiecare lucru pe care acesta il face. Fata a stat la panda, ascunsa in copacii din curtea scolii. Ca de obicei, Yusuke a fost la prima ora si a dormit in clasa iar apoi s-a dus sa doarma pe acoperis. In lumea ei, nu exista scoala, ci numai lupte. Mika era putin geloasa ca oamenii pot avea clipe de liniste, fara agitatie sau fara sa se chinuie sa supravietuiasca in lupta cu un monstru imens. La finalul zilei i-a spus lui Hiei tot ce a facut Yusuke si parerea ei despre scoala.
Hiei: Ok, daca vrei la scoala, atunci dute.
Mika: Da nu trebuie sa am alte clase absolvite sau ceva de genul asta?
Hiei: Aranjez eu chestiile astea...
Mika: Deci, chiar pot sa merg la scoala?
Hiei: Da, poti. Iti fac rost de uniforma, diploma si tot ce mai trebuie. O sa vorbesc cu Yusuke si Kurama.
Mika: Nu spui asta fiindca vrei sa scapi de mine cateva ore pe zi, nu?
Hiei: Nu. Asteapta aici pana ma intorc.
Mika: Bine.
Si a plecat sa vorbeasca cu prietenii lui despre lucrul asta. Peste cateva ore s-a intors la fiica lui si i-a adus uniforma, rechizite si orarul.
Hiei: Nu ai voie sa-ti folosesti puterile decat in secret, adica sa nu afle nimeni de ele. Nimeni nu trebuie sa afle despre faptul ca tu vii din viitor.
Mika: Bine, bine, am prins ideea.
Hiei: Vei fi colega cu Keiko si Yusuke...
Mika: Ok.
A doua zi fata s-a dus la scoala. Cand a inceput ora, profesorul a prezentat-o in fata clasei si a pus-o sa spuna cateva cuvinte despre ea.
Mika: (in gand) ,, fira-r sa fie...trebuie sa spun discursul ala pe care nu l-am invatat pe de rost pentru ca mi-a fost lene...sa incerc ceva nou..." (cu voce tare): Ei bine, numele meu este Jaganshi Mika, am 15 ani, sunt o mare batausa...daca nu ma credeti, try me si imi place sa calaresc un dragon negru.
In clasa:
Hei, ce e ala dragon negru?
Nu stiu, stii tu?
Nu...
Yusuke: Cred ca vorbea despre filmele alea SF... Calatoria Dragonului Negru
Kaiko: Da, probabil despre asta vorbea
Mika: A, da...despre film...desigur...
Apoi s-a dus la banca ei. Ziua aia parca nu se mai termina. Cand auzea ce spuneau profesorii, abia se abtinea sa nu adoarma. In pauza a vazut doi baieti incercand sa-l jefuiasca pe un al treilea si atunci nu s-a putut abtine sa nu intervina.
Mika: De ce nu va luati de cineva pe masura voastra???
Unul dintre baieti: Sper ca nu te referi la tine...
Al doilea baiat: Asta e fata aia noua...spunea ca-i place sa se bata
Primul baiat: Ok, atunci n-o sa se supare daca o s-o incaseze.
Dar nici n-au apucat sa faca o miscare ca Mika si era in spatele lor.
Al doilea baiat: Este rapida...
Mika: Spune-mi ceva ce nu stiu...
Si i-a batut pe amandoi, fara sa-si foloseasca puterea spirituala in mai putin de o secunda.
Mika: Sper sa va fie invatatura de minte, data viitoare nu ma voi mai purta cu manusi cu voi!!!
Bineinteles ca toata scoala a vazut scena aia si toti se dadeau din fata ei ca si cum le-ar fi frica de ea. A inceput si ora de desen... fata a desenat un monstru din lumea ei mult prea bine, dar nu a spus la nimeni ce e, fiindca Hiei i-a spus sa n-o faca. La istorie s-a bagat peste profesor si a relatat totul ca si cum ar fi fost de fata si a spus ca asta e varianta corecta. Profesorul a vrut sa-i dea un 4 pentru obraznicie, dar Mika si-a folosit Jagan-ul ca sa-l faca sa-i dea dreptate. La matematica, Mika a venit cu niste teoreme de N ori mai performante si mai noi decat cele din lumea umana. In scurt timp a devenit cunoscuta ca un ,,geniu".
La finalul orelor, Yusuke i-a spus lui Hiei tot ce-a facut fiica sa.
Yusuke: Ar trebui sa imi multumesti, asta cred ca e prima zii din viata mea cand n-am chiulit... dar a meritat
Hiei: Bine ca i-am spus sa nu spuna de noi, ca altfel am fi fost descoperiti...
Yusuke: Si acum ea e geniul scolii...
Hiei: POFTIM?????
Yusuke: Da, exact. A folosit niste cunostinte mult mai performante decat ale lumii noastre
Hiei: A FOLOSIT CUNOSTINTELE SACRE ALE LUMII NOASTRE????
Yusuke: De unde vrei sa stiu? Eu abia trec clasele...habar n-am ce-s alea cunostinte sacre sau teoreme...
Hiei: Fata asta...esti sigur ca-i a mea?
Yusuke: A ta e...ce, nu-mi spune ca vrei s-o renegi...
Hiei: .....
Imediat a sosit si Mika.
Mika: M-AM INTORS!!!
Hiei: Fira-r sa fie...speram ca scoala s-o retina mai mult...dar pot scapa de ea numai 6 ore...
Yusuke: Aha, deci asta era planul tau...
Hiei: Incearca tu sa fii urmarit toata ziua de un copil...
Mika: Ce susotiti voi acolo? Apropo, tata, trebuie sa te prezint scolii. Am spus ca esti cel mai puternic si mai destept din lume.
Hiei: Si ce vor zice oamenii cand vor vedea un monstru???
Mika: A, nimic...apropo, ai bani?
Hiei: Ti-am platit deja taxele scolare...ce mai vrei?
Mika: Da, alea is OK, da o fata trebuie sa-si cumpere haine...si tot felul de lucruri...
Hiei:(scotandu-si portofelul) Bine, cat vrei?
Mika: 1000 de euro!!!
Hiei: :o CAT??? Crezi ca banii cresc in copac???
Mika: In cazul tau, da!!! Daca nu ai destui, fura mai multi... :lol:
Hiei: Cine m-a pus sa am o fiica??? :huh:
Yusuke: Ei bine, scapi ieftin...eu in locul ei as cere mai muti...
Hiei: Daca asta e ieftin, cat e scump??? :blink:
Yusuke: Nu stiu, dar eu i-am spus lui Keiko sa-i spuna toate lucrurile pe care trebuie sa le stie...si nu a stiut de unde sa faca rost de bani si eu i-am spus de la tine
Hiei: Aha...esti mort!!! Ce sunt eu, banca?
Mika: Hai, sunt doar o mie de euro...
Hiei: mda...tine banii... da altii nu-ti mai dau decat daca sunt sub 100 de euro...
Mika: Ok.... acum, trebuie sa-mi cumpar mobil, bijuterii, mancare calumea, haine, sa merg la coafor...
Hiei: Si uite asa se duc banii mei...unde mi-a fost capul cand i-am spus sa mearga la scoala???

VA URMA
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CRISY_ANIME
post Apr 12 2007, 09:31 PM
Post #8


CRISY
**

Group: Members+
Posts: 98
Joined: 7-March 07
From: Galati
Member No.: 3.907
Points: 96
Gender:



e super povestea. :lol: :lol: :lol: la unele faze nu mai puteam de ras :lol: :lol: abia astept continuarea.sper sa fie la fel de tare ca tot ce ai scris pana acum. ai o imaginatie super bogata ;) spor la lucru in continuare B)

PS: daca iti place Yuyu hakusho atat de mult, poate citesti si povestea mea(cel putin inceputul) si sa-mi zici parerea ta.ONEGAI! :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

waste
post Apr 20 2007, 04:58 PM
Post #9


Kira
*****

Group: Members+
Posts: 575
Joined: 16-September 06
From: Galati
Member No.: 2.996
Points: 1.306
Gender:



Capitolul VI: Calmul dinaintea furtunii... la propriu

*Inu world*

Timpul trece, nu se opreste. Inuyasha a facut deja rost de forta de trecere prin scutul demonilor si Naraku a disparut. De vreo luna grupul incearca sa-l gaseasca, dar cautarea lor nu a ajuns la nici un rezultat...
Inuyasha: Fira-r sa fie!!! Cum o sa ma razbun???
Riku: Esti asa un fraier...
Inuyasha: O, da? Nu eu sunt cel care nu isi aminteste unde este ascuns Naraku...sigur nu vii din trecut?
Riku: Inuyasha OSUWARI!!!
Inuyasha: AU!!! Gata, nu ma mai iau de pisici...poate scap de blestemul celor 7 generatii...
Riku: N-ai tu norocul asta...
Inuyasha s-a incruntat. Deodata a aparut Koga.
Koga: Kagome, esti mai frumoasa decat de obicei...
Inuyasha: Iar tu??? Nu pricepi ca ea nu e a ta???
Koga: Si cine o sa ma opreasca?
Inuyasha: EU!!!
Koga: Tu si ce armata?
Inuyasha: Armata asta!!! (si a aratat spre prietenii lui)
Miroku: Aaa...doar nu te referi la noi?
Inuyasha: Dar la cine? Doar nu la puricele ala Myoga...
Myoga(iesind din parul lui Inuyasha): TE-AM AUZIT!!!
Inuyasha: Tu de unde ai mai aparut???
Myoga: Am fost aici tot timpul...
Koga: Corcitura, tu indraznesti sa vorbesti cu mine? Eu pur iar tu impur?
Inuyasha: Oi fi eu semi-demon, dar sunt cel mai tare!!!
Riku: Scuze ca va intrerup, dar eu sunt cea mai tare!!!
Inuyasha: Nu te baga!!!
Koga: Copiii ar trebui sa nu se bage in treburile adultilor...
Riku: NU SUNT UN COPIL!!!
Koga: Cuminte fetita...
Riku isi scoase sabia si o invarti amenintator in aer. Se incrunta si spuse:
- Koga, pregateste-te de lupta!!!
Si a atacat. Bineinteles ca lupul s-a ferit si a vrut sa-i smulga sabia din mana, dar scutul protector al lui Tessaiga din viitor l-a aruncat 3 metri in aer...si apoi Riku a profitat de ocazie si l-a lovit cu piciorul sub centura.
Riku: Acum cine e seful?
Inuyasha: Eu, desigur!!!
Riku: OSUWARI!!! Acum, cine ma mai sfideaza???
Kagome: Gata Riku!!! Du-te in camera ta!!!
Riku: Dar suntem intr-o padure...

In timp ce Kagome purta o discutie mama-fiica cu Riku iar Inuyasha si Koga au sarit la bataie, pe cer se aduna norii de furtuna. Dintr-o data incepe ploaia, cu tunete si fulgere. Inainte ca cineva sa faca ceva, trazneste chiar langa ei. Inuyasha se opreste din lupta si da din cap in semn ca nu. Trazneste chiar langa el, atunci cainele demon sare ca ars si injura fulgerul. Trazneste chiar langa Koga si Inuyasha spune: ,, Inca putin...mai la dreapta... hai, fulgerelor, hai ca puteti!!!"
Koga: Esti atat de jalnic... si daca m-ar trasni, n-as pati nimic...
Il trasneste pe Inuyasha, atunci Riku sare in sus si urla:
- ASA MAI!!! Multumesc ,,frate" fulger!!!
- Cu placere!!! spune un demon dintre nori
Kagome: Riku...nu e frumos!!!
Riku: De ce? Am vrut sa-l traznesc pe Miroku, ca sa-i stea parul in sus...ca ariciul...stii tu, pe aici nu exista gel de par, dar apoi mi-am amintit ca e doar un om simplu, asa ca l-am pus pe Inuyasha sa sada in locul stabilit...
Koga: Buna fetita!!!
Riku: Logic, doar sunt fiica lui Kagome si a lui Inuyasha...vin din viitor
Koga(razand fals): A...glumesti...sper...nu-i asa?
Inuyasha: As vrea eu...
Koga: FIICA??? Visele mele s-au dus pe apa sambetei...
Riku: Ar trebui sa ramai cu Ayame... doar promisiunea facuta trebuie respectata si tu i-ai promis ca o vei lua de sotie in noaptea curcubeului lunii...ce romantic...
Kagome: Riku, ce-ar fi sa vezi daca Inuyasha mai traieste?
Riku (lovind cu piciorul in corpul picat al lui Inuyasha): Hei, mai traiesti?
Inuyasha(deschizand un ochi): Asa intrebi un ranit?
Riku: Daca nu te ridici, spun OSUWARI!!!
Inuyasha: Ai spus cuvantul ala...bine, ma ridic...
Koga(razand): Stii, nu cred ca Inuyasha va mai supravietui pana in viitor...poate mai am o sansa pana la urma urmei... PA Kagome!!! (si a disparut)
Kagome(urland): R-I-K-U!!!
Riku: Da, mama...
Kagome: Esti pedepsita!!!
Riku: Si?
Kagome: Lasa ca vezi tu...
Riku: Bine...daca vrei sa-i cer scuze lui Inuyasha, o s-o fac...
Kagome: Da-i drumul...
Riku a mers la Inuyasha si a spus:
- Tata, imi pare rau ca nu te-am ucis...
Kagome: RIKU!!!
Riku: Adica ca era sa te ucid... promit sa mai fac...
Kagome: RIKU!!!
Riku: Adica sa nu mai fac...
Inuyasha: Bine, fie, te iert... vorba aceea, ce nu ma omoara, ma face mai puternic. Apropo, Kagome, spune tot!!!
Kagome: Ce sa spun?
Inuyasha: Planuiai sa pleci iar cu Koga???
Kagome: Ei bine, asta nu e treaba ta!!!
Inuyasha: Ai dreptate, nu este. Oricum, fata asta e mai mult a lui decat a mea...
Kagome & Riku: INUYASHA OSUWARI!!!
Shippo: Prostul, nu se invata minte...

VA URMA
P.S. Ok, cristy, o voi citi dar putin mqai tarziu...probleme cu netul...tot pica si nu stiu de ce :unsure:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Shinigami Kid
post Apr 20 2007, 05:19 PM
Post #10


epic user
****

Group: Members+
Posts: 428
Joined: 28-February 07
From: Cluj-Napoca
Member No.: 3.873
Points: 985
Gender:



Dragutza..... sunt prea happy ca sa critic acuma :P , poate mai tarziu dar am sa fac o obs pe care o fac des si incep sa constant ca nu stiti ce va ofera romana fata de alte limbi <_< , mah omenilor mai multa naratiune!!! Pierdeti foarte mult daca nu va folositi de tot ce va ofera literatura romana.

Later edit: Srry am uitat ca ai doar 13 ani.....my bad, my bad. Dar oricum sfatul ramane aceleasi fa un balans intre naratiune si dialog. :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

waste
post Apr 25 2007, 11:21 AM
Post #11


Kira
*****

Group: Members+
Posts: 575
Joined: 16-September 06
From: Galati
Member No.: 2.996
Points: 1.306
Gender:



Capitolul VII: Hakaima
*YYH*

O silueta se putea deslusi in intunericul mai negru ca smoala. Cu o voce tremuranda, ea zise:
- Distruge-l sau vei fi distrusa... e singura cale. Nu-l lasa sa activeze poarta Timpului! Daca o va face, se va repeta tragedia de data trecuta...
Dupa ce a spus asta, totul a fost acoperit de intuneric. Dupa cateva minute, o alta silueta a aparut si a spus:
- Uite ce se va intampla daca nu-l opresti pe Hakaima!!!
De nicaieri, au aparut Hiei, Kurama, Yusuke, Kuwabara, Inuyasha, Kagome, Sango, Miroku si cele doua fete: Riku si Mika. Toti aratau ca dupa o lupta crancena, erau acoperiti de sange si erau morti de-a binelea.
Imediat, cineva s-a trezit ca dintr-un cosmar. Era Mika.
- Iar visul asta...de ce am mereu acelasi vis? Ce vrea sa insemne? spuse fata cu o voce tulburata
Noaptea aia nu a mai dormit.
Intre timp, un inamic puternic se pregatea sa actioneze. Era diavolul in persoana. Era cel mai diabolic si crud dintre toate fiintele. Numele lui era Hakaima. Cu toate ca era rau, isi pastra calmul in orice situatie, avea o fata vesela si uneori radea cand ucidea pe cineva.
Ochii lui semanau cu cei ai unei pisici, daca te uitai in ei parca vedeai o prapastie fara fund, un abis al intunericului. Parul ii era saten deschis, nu prea lung, era inalt de statura si avea aproximativ 18 ani.
- Maine voi face primul pas pentru a termina ceea ce altii au inceput!!! spuse el
A doua zi, Mika s-a dus la scoala. La prima ora profesorul a spus:
- Si acum salutati-l pe noul vostru coleg. A studiat in strainatate pana acum...
Dar Mika nu mai asculta. Si-a strijinit capul in mana si se uita pe fereastra. Se gandea ce ar putea insemna visul acela, pe care-l are de cand a ajuns in trecut. Cine era Hakaima???
- Numele meu este Hakaima si atat. spuse noul venit zambind
Mika tresari. Era posibil ca el sa fie dusmanul? Deodata a stat dreapta ca toti ceilalti si l-a fixat pe baiat cu privirea.
Dupa ce si-a terminat discursul, profesorul l-a pus pe nou venit chiar in spatele lui Mika. Cand Hakaima a trecut pe langa banca ei, s-a uitat bland la fata, dar Mika i-a aruncat o privire pe jumatate dezinteresata, pe jumatate furioasa.
Au trecut cateva ore de dimineata si Mika s-a plictisit de scoala. Mai trebuia sa stea o ora si gata, era ,,libera" dar nu avea chef. A oftat si a iesit pe poarta scolii. S-a dus sa se plimbe prin oras, cand deodata s-a trezit fata in fata cu 3 demoni:
- Tu vii cu noi!!! spuse primul
- Cu ajutorul tau, il vom invinge pe tradatorul de HIEI!!! spuse al doilea
- Si apoi tu il vei urma pe cealalta lume!!! spuse al treilea
Mika ofta apoi spuse:
- Ba nu, voi veti muri aici si acum.
Inainte ca fata sa mai zica sau sa mai faca ceva, un demon a prins-o de mana, i-a sucit-o la spate si i-a spus cutitul la gat.
- Daca nu vrei ca taica-tu sa te vada moarta inaintea lui, supune-te!!! spuse agresorul
- Chiar crezi ca m-ai invins? Eu nu pot muri... Ensatsu... incepu Mika
Dar inainte ca ea sa-si termine vorba, Hakaima a aparut de nicaieri si i-a distrus pe demoni cat ai zice peste.
- Ai grija, strazile astea nu sunt prea sigure pentru o domnisoara, spuse Hakaima
- Ma puteam descurca si singura, raspunse Mika pe un ton rece
- Lasa-ma macar sa te conduc acasa. spuse Hakaima
- Bine, fie...daca insisti, spuse Mika
,, Acum ca am scapat de concurenta, totul merge conform planului... in curand voi avea prima cheia ca sa deschid poarta..." se gandi Hakaima

VA URMA

P.S. Ok, Shinigami Kid, o sa incerc.
Alte pareri?


[edit]

Capitolul VIII: Adevarul (ne)adevarat

*Inuyasha world*

Visul pe care il avea Mika il avea si Riku.

*Flashback*

O silueta se putea deslusi in intunericul mai negru ca smoala. Cu o voce tremuranda, ea zise:
- Distruge-l sau vei fi distrusa... e singura cale. Nu-l lasa sa activeze poarta Timpului! Daca o va face, se va repeta tragedia de data trecuta...
Dupa ce a spus asta, totul a fost acoperit de intuneric. Dupa cateva minute, o alta silueta a aparut si a spus:
- Uite ce se va intampla daca nu-l opresti pe Hakaima!!!
De nicaieri, au aparut Hiei, Kurama, Yusuke, Kuwabara, Inuyasha, Kagome, Sango, Miroku si cele doua fete: Riku si Mika. Toti aratau ca dupa o lupta crancena, erau acoperiti de sange si erau morti de-a binelea.
Imediat, cineva s-a trezit ca dintr-un cosmar.
*end flashback*

Si de fiecare data fata se trezea la fel. Pana cand intr-o zi a urlat:
Riku: GATA!!!!
Kagome(trezindu-se din somn): Huh? Suntem atacati?
Inuyasha: Mami?
Miroku: Iubito, nu pleca!!!
Kagome s-a uitat ciudat la Riku.
Kagome: Ce-ai patit?
Riku: A...nimic...doar un cosmar...
Toti s-au culcat la loc. Nici nu adorm toti bine ca...
Riku: TERMINA!!!
Inuyasha: Mami?
Kagome: testul meu perfect... s-a dus...
Inuyasha: Ok, zi ma fato ce ai!!!
Riku: Am zis ceva??? A, aia...sorry...culcati-va la loc...
Nu trece nici o ora ca Riku urla de data asta in somn:
Riku: GATA!!!TERMINA!!!IESI DIN VISUL MEU!!!
Inuyasha: Mami?
Kagome: PANA AICI!! Zi ma fato ce-ai patit, poate te putem ajuta!!!
Riku: Bine, va zic maine. Acum culcati-va si dormiti...
Inuyasha: Asta si faceam pana ai inceput tu sa urli...
Riku: BA NU!
Inuyasha: BA DA!
Riku: BA NU!
Kagome: Incetati! La culcare amandoi!!!
Inuyasha & Riku: Da a traiti!!!
Si s-au culcat. Dar Riku iar a reusit sa-i trezeasca pe toti din somn. Intr-un final, pana fata dormea, Kagome i-a zis lui Inuyasha:
Kagome: E semi-demon, e fiica ta, tu ocupa-te de ea!
Inuyasha: De unde stii ca nu e si fiica ta?
Kagome(rosind): Ei bine, fiica mea ar trebui sa semene mai mult pe mine, nu pe tine!!!
Inuyasha: Atunci e a lui Kikio?
Kagome: OSUWARI!!!
Si iar a picat in bot... intr-un final Kagome l-a obligat pe Inuyasha sa mearga cu kirara cat mai departe de ei si sa stea pana dimineata in aer. Zis si facut. A doua zi, ceilalti au dormit mai mult ca sa recupereze somnul pierdut si s-au trezit pe la pranz. Cand sa manance, Kagome arunca o sageata in aer, ca sa-i semnalizeze lui Inuyasha.
Dupa nici 5 minute, apare Inuyasha cu Riku in brate (fata dormea). Cand sa coboare de pe Kirara, Inuyasha se prabusi pe jos de oboseala. Avea niste cearcane la ochi, de parca n-ar fi dormit un an intreg!!!
Kagome: Ce-ai patit? Or mai fost nopti in care n-ai dormit, dar nu ai aratat asa!!! :blink:
Inuyasha: A, da, dar Riku mi-a aratat cum a ajuns aici...m-a dus in timp, cu un an inainte si m-a tinut treaz un an INTREG!!! Mi-a aratat nu stiu ce program de la TV si nu am putut sa dorm din cauza ei...cum adormeam, folosea cuvantul acela...
Kagome: Ei bine, daca asta te consoleaza, chiar arati ca dupa un an de nesomn... :rolleyes:
Inuyasha s-a culcat si a dormit non-stop 3 zile si 3 nopti. Intre timp, ceilalti au incercat sa scoata cate ceva de la Riku, dar fara sa aiba succes. Riku a spus doar:
- Nu scot o vorba pana nu se trezeste tata!!!
Cand s-a trezit Inuyasha, Kagome a spus:
- Ok, acum ca Inuyasha s-a trezit, e timpul ca tu sa ne raspunzi la intrebari!!!
Riku: Nu mai face pe mama!!!
Inuyasha(dandu-i una peste cap): GATA!!! Fie imi spui, fie o incurci domnisoara!!!
Riku: Au! Asta a durut!!! <_<
Inuyasha: SPUNE TOT!!!
Riku: Bine, bine...cu ce sa incep? :huh:
Inuyasha: Ce-ai zice de inceput?
Riku: Bine, bine...(apoi ofta)
A fost odata ca niciodata, ca de n-ar fi, nu s-ar povesti...
(dupa cateva minute)
Si asa Alba-ca-Zapada a ajuns la casuta celor 7 pitici...
Inuyasha: A...esti sigur ca asta e povestea care trebuie?
Riku: Nu sunt sigura, stiu ca povestea asta se numeste Alba ca Zapada!!! :lol:
Kagome: ITI BATI JOC DE NOI??? :angry:
Shippo, care adormise, tresari si urla si el ca si cum ar fi participat la discutie:
- Da, iti bati joc de noi??? :angry:
Riku: Pai, asta e inceputul! Inuyasha imi spunea povestea asta inainte sa ma culc...si atunci nu aveam cosmaruri...sa va spun cealalta poveste?
Kagome: Spune-ne povestea care vrem sa o auzim...
Riku: A fost odata ca niciodata...
(dupa cateva minute)
Si astfel cenusareasa...
Kagome: Ok, asta e Cenusareasa!!! Spune-ne povestea ta! De unde vii? Cine esti? Care e mama ta?
Riku: Eu vin din viitor, am venit aici fiindca asa am avut eu chef, fara acordul mamei si tatalui meu. Pe drum, m-am intalnit cu o fata care este fiica lui Hiei.
Kagome: Unde am mai auzit eu oare de Hiei?
Riku: Asta vei afla cu alta ocazie. Prin Poarta Timpului am ajuns aici. Acum, de cand sunt pe aici, am acelasi vis, mai degraba cosmar, in care voi toti muriti din cauza mea...cineva vrea sa deschida Poarta Timpului si sa faca...ce s-a mai facut deja...dar pentru asta are nevoie de cheia de la gatul meu (si isi scoase de sub haina lantisorul-medalion primit de la mama sa) si de cel al lui Mika, cealalta fata pe care am intalnit-o. Dar pentru asta, el trebuie sa ne castige increderea, fiindca nu pot fi luate, sunt ca si chestia aia a lui Inuyasha, numai ca pot fi date de buna voie...
Inuyasha: Bine, si ia zi-mi...cine este mama ta?
Riku(oftand): Ei bine, nu am vrut sa va spun...dar...este Kagome Higurashi.
Kagome: Eu? Esti sigura?
Riku: Foarte. De aia Inuyasha raspunde la comanda mea OSUWARI!!!
Inuyasha: Au!!! Puteai sa spui doar a cuvantului ala, nu trebuia si sa-l pronunti. Vezi Kagome? Ti-am spus ca este fiica ta!!! Nu m-ai crezut...
Kagome: Mai rasuceste si tu cutitul in rana...
Riku(cu un aer de tristete in glas): Ei bine, mai e o problema...cand am venit, am spus ca Miroku are copii...ei bine, sotia lui este Sango.
Sango: EU??? Sper ca glumesti!!!
Miroku: Ei, lasa, draga...
Sango: Tu sa taci!!! Kagome, nu mai ai un lant Osuwari???
Kagome: Nu, acesta a fost ultimul...din pacate...
Riku: LINISTE!!! In lumea mea, Naraku e invins, dar asta din cauza acelei ,,tragedii" de care vorbesc... noul meu inamic este de cel putin 10 ori mai puternic si mai destept decat el...
Inuyasha: Cum adica Inamicul Tau??? Este si inamicul meu!!!
Kagome: Si al meu!!!
Sango & Miroku: Si al nostru!!!
Shippo: Ok, si al meu!!!
Riku: Bine, daca nu aveti ceva mai bun de facut cu vietile voastre...
Kagome: Ok, acum ca am terminat cu vorbaria, hai sa mergem la drum! Avem un demon de exterminat!!!
Riku(in soapta): Vorbeste de parca ar fi o insecta...
Inuyasha(in soapta): ei, lasa, o sa te obisnuiesti...

VA URMA

[later edit]

Capitolul IX: Problema

*YYH*

In lumea de apoi era mare agitatie. Monstruletii alergau cu o gramada de foi dintr-o parte in alta. Koenma tocmai a primit o scrisoare de avertizare de la unul din spionii lui. Conform hartiei, cel mai oribil monstru va sosi in Lumea Umana cu gandul sa o distruga. Acel monstru era de clasa S superioara, si nimeni nu avea habar cum a reusit sa treaca de kekkai, bariera dintre cele doua lumi. Koemna a mers impreuna cu botan in Lumea Umana ca sa-i avertizeze pe Yusuke si ceilalti. Intr-un final, s-au inalnit in apartamentul lui Yusuke. La aflarea vestii, Yusuke a spus:
- Bine, sa vina!!! Nu mi-e frica de un amarat de monstru!!!
- Amarat? Ala te-ar putea face hamburger in doi timpi si trei miscari!!! spuse Koemna furios
- Gata, nu te enerva... ai putea sa-ti pierzi biberonul..., glumi Yusuke
Cineva a intrat pe usa. Cum toti erau prea atenti la discutia lor, nici nu au observat, pana cand persoana respectiva a trantit usa intentionat. La auzul zgomotului, toti au tresarit si s-au pregatit de atac in cazul in care ,,intrusul" era un inamic.
Atunci, a aparut cineva intr-un costum de iepuras roz. Nu i se putea vedea fata, si nici nu puteau ghici cine era acel personaj. Intrusul il ataca pe Yusuke si a spus cu o voce ingrosata:
- Daca vrei sa il bati pe monstru, trebuie intai sa treci de mine! Hai afara, ca nu vreau sa distrug aceasta cladire...
- Nesabuitule, asa sa fie!!! Vei regreta ca te-ai pus cu mine!!! spuse Yusuke suflecandu-si manecile
Cei doi s-au dus afara. Ca norocul ca nu erau oameni pe strada, caci s-ar fi uitat la personajul imbracat in roz.
Yusuke a atacat primul, dar adversarul s-a ferit cu o usurinta incredibila. Si Yusuke a atacat cu ambile maini, stanga dupa dreapta, dar ,,iepurasul" se ferea din calea loviturilor. Atunci, Yusuke a atacat cu putere spirituala, doar ca a aplicat trucul acela, mitraliera si gloantele au zburat in toate partile. De data asta, adversarul i-a absorbit tot atacul si l-a trimis de trei ori mai puternic impotriva lui Yusuke. Baiatul nu s-a putut feri si a fost nimerit si aruncat cativa metri in spate.
- Ei bine, ti-am dat o sansa. Acum e randul meu! spuse inamicul
Si imediat a disparut si a aparut chiar langa Yusuke, l-a prins de mana stanga, i-a dat un picior in abdomen si inca cateva lovituri si l-a aruncat pe Yusuke in asfalt. In urma impactului, s-a format un fel de crater de 3 metri adancime.
- Asta a fost doar 3% din toata puterea mea. Vrei sa continui?
- Nemernicule, sigur ca vreau!!! urla Yusuke
- Atunic, nu am de ales... ne vedem mai incolo.
- Ce vrei sa spui cu........,incepu Yusuke, dar inainte sa termine, adversarul a dat pumni cu nemiluita si l-a batut mar pe Yusuke. S-a oprit doar cand Baiatul a fost inconstient. Atunci, l-a luat in brate si a disparut cu el.
- Unde a disparut? intreba Koemna
- Acolo!!! urla Botan aratand spre apartamentul lui Yusuke
- Hai sa mergem!!! comanda Koenma
Au urcat scarile si au ajuns in apartament. Acolo erau Hiei, Kurama si personajul deghizat in iepuras.
Koemna: Voi cand ati ajuns aici?
Hiei: V-am urmarit de la inceput si cand am vazut cat de inconstienti sunteti, am trimis pe cinava care sa va arate adevarata valoare.
Kurama: Ei bine, ai avut dreptate Hiei. Yusuke nu este pregatit de aceasta misiune...
Hiei: Da, dar avem pe cineva care este. (si arata catre ,,iepuras" )
Koenma: Da, dar cine esti?
Iepurasul: Eu? O sa vezi cand se va trezi si Yusuke... va avea un soc, va asigur.
In cateva minute, Yusuke se trezi. Cand vazu ca este in pat, sari ca ars si intreba:
Yusuke: Ce s-a intamplat? Cand am ajuns aici?
Koemna: Ai incasat o bataie zdravana...
Iepurasul: De la mine... recunoaste, esti slab.
Yusuke: Tu cand ai ajuns aici?
Iepurasul: Eu? Ar trebui sa stii cel mai bine... doar tu m-ai adus prima data aici
Si atunci, si-a scos costumul. Cand a vazut cine era, Yusuke a avut un soc imens...pentru ca era Mika, fiica lui Hiei.
Yusuke: :angry: CEEEEEEEEEE?????? ITI BATI JOC DE MINE??????? O FATA??? BATUT DE O FATA??? :o
Mika: Ti-am spus eu ca o sa aiba un soc... recunoaste Yusuke, subestimarea adversarului te-a adus in starea asta...
Yusuke: Ok, data viitoare cand o sa vad pe cineva intr-un costum de IEPURAS ROZ o sa stiu ca esti tu...
Mika: Da ce ai cu iepurasii roz? Ar fi trebuit sa-ti dai seama ca sunt fata dupa culoare, dar nu...
Yusuke: Deci, spune!!!
Mika: Ce sa spun?
Yusuke: Cine a avut aceasta ,,geniala" idee? :huh:
Mika: Ghici!
Yusuke: Doar nu tu?
Mika: Nu...
Yusuke: Koenma, tu?
Koenma: Nu...
Yusuke: GATA!!! Fie imi spuneti, fie ma arunc pe geam!!! (apartamentul e la etajul 3 sau 4)
Mika: Oricum n-ai pati nimic... :lol: hihihi(rase fata)
Yusuke: Ok...Kurama, sigur nu, Hiei, nu, tu nu, Koenma nu...deci mai ramane Botan sau Kuwabara...
Si atunci s-a ridicat din pat si a vrut sa plece.
Mika: Unde pleci?
Yusuke: Unde altundeva? :huh: Sa-l bat pe Kuwabara...pentru farsa asta...
Mika: O, mama, da tare de cap mai esti... daca nu ghicesti, il ROG pe vinovat sa recunoasca.
Si atunci, Kurama l-a impins pe Hiei in fata.
Hiei: Kurama, ce faci?
Kurama: Hai, Hiei, recunoaste...
Hiei: Nu am ce recunoaste...
Mika: Hiei...
Hiei: Nu am facut nimic...
Mika: Mincinosul roade osul...
Atunci, Yusuke s-a uitat furios la Hiei.
Yusuke: H-I-E-I!!! :angry: Cum indraznesti sa te pui cu mine???
Hiei: Uite ca indraznesc...
Yusuke: Atunci, esti pregatit de consecinte?
Hiei: Mda...ce consecinte pot avea fiindca i-am dat unui prost o lectie?
Yusuke l-a atacat pe Hiei, dar Hiei s-a ferit. Si Yusuke iar a atacat si Hiei iar s-a ferit. Intr-un final, Mika l-a prins pe Yusuke si i-a spus:
- Daca esti prost, nu o arata. Inteleg ca esti furios, e ceva normal, dar asta nu schimba faptul ca te-am batut folosindu-mi doar 3% din putere. Ei fi tu fiul lui Raizen, dar eu sunt fiica lui Hiei si Mukuro.
La auzul acestor nume, Koenma tresari. Apoi se uita speriat la Mika.
Koenma: Tu...esti...fiica lui...Mukuro? Al treilea rege a lumii spirituale?
Mika: Da... nu stiai ca vin din viitor? M-am folosit de chestia asta de la gat ca sa ajung aici... (si scoase lantisorul de sub haina)
Yusuke: Scuzati-ma ca va intrerup discutia filizofica, dar eu habar n-am despre cine vorbiti...acum, daca e posibil, avem un inamic de batut...
Mika: Vrei sa spui am. El vine din timpul meu, a ajuns aici printr-o gaura spatiu timp, adica, nu am fost atenta si m-a urmat. Capacitatea lui este probabil umbra- adica poate deveni invizibil. Este greseala mea si numai eu o pot remedia.
Dintr-o data Mika incremeni, ca si cum si-ar fi amintit un lucru extrem de grav, apoi gandi:
,, Daca el este aici, inseamna ca si Riku are un monstru din lumea ei pe urmele ei... pe langa Hakaima. Dar daca Hakaima este aici, poate are o sansa..."

VA URMA

Pareri? :lol:

[later later edit]

Riku(fiica lui Inuyasha)

(IMG:http://img509.imageshack.us/img509/4282/rikukl0kp3.jpg)

Mika (fiica lui Hiei)

(IMG:http://img486.imageshack.us/img486/2963/mikato3gr2.jpg)

Hakaima

(IMG:http://img157.imageshack.us/img157/4158/111ed9.jpg)

[edit]
Capitolul X: Spion pentru zece minute

*Inuyasha world*

Cu cat era de mare agitatia in cealalta lume, cu atat era lumea de calma pe aici. Grupul lui Inuyasha mergea linistit pe o campie intinsa, verde, abia a iesit iarba. Era primavara. Inaintea lor era un sat. Cativa sateni au alergat catre Inuyasha strigand ceva. Dupa cateva minute, Inuyasha spune:
- CE??? CE ATI SPUS CA SUNT???
- Zeule caine, te rog ajuta-ne sa scapam de cel care ne distruge recolta. spuse un satean
Deodata Riku interveni:
Riku: Pardon, ala e tatal meu. El nu e zeul caine, eu sunt. Mama mea e o zeita, spre deosebire de astia.
Miroku(in soapta, catre Sango): Vai, da cat minte fata asta...
Sango(in soapta): Tu vorbesti?
Un satean: Atunci, te rog, scapa-ne de astia.
Riku: Bine, lasati-ma cateva minute si va spun care-i problema.
Riku s-a dus in spatele unui copac si a jucat teatru. Dupa care vine si le spune:
- Ei bine, spiritul copacului mi-a spus ca pe aici sunt 3 spiridusi care isi cauta zeul. Unul a visat ca este intr-un loc ingust, sufocant. Copacul nu mai tine minte ce au visat ceilalti doi, dar sa stiti ca au dedus ca zeul lor este inchis in recoltele voastre. De fapt zeul lor este...
Si le-a aratat locul. L-a eliberat. Deodata, un spiridus a iesit de nicaieri cerandu-si scuze zeului si multumindu-i lui Riku. Zeul le-a spus ca il vor gasi pe Naraku daca merg catre nord-est.
- Si asa s-a dus un episod...in mai putin de 10 minute... ofta Miroku
- Da, dar macar eu n-am racit. spuse Kagome
- Iar eu nu am ramas lipit de o piatra. spuse Inuyasha
- Ei bine, poate nu trebuia sa va spun totul dinainte...spuse Riku
Si-au continuat drumul. Deodata, in fata lor apare un demon care semana perfect cu un om. Avea parul albastru, tepos, hainele semanau cu ale unui golan din era lui Kagome si avea o arma la brau. Trebuia sa aiba vreo 20 de ani.
- Ziua buna oameni si semi-demoni. Numele meu este Bond. James Bond. se adresa strainul celorlalti
Kagome si Riku izbusnira in ras. Si au ras, si au ras, nu s-au mai oprit o vreme.
- Am spus eu ceva? :huh: intreba ,, James Bond"
- Nu, numai o prostie mai mare ca tine!!! spuse Riku razand
- Oare eu sunt singurul de aici care nu pricepe nimic? intreba Inuaysha
Si Riku a explicat ca james Bond era un fel de spion, iar in lumea ei era un personaj din filme si oricum, nu avea parul albastru. :blink:
- Ei bine, am venit sa va spun ca pentru a-l prinde pe Naraku, trebuie sa ne infiltram in organizatia terorista a demonilor si sa gasim demonul de legatura, adica reincarnarea lui Naraku. Pentru asta am nevoie de voi. spuse James
- Adica sa fim agenti secreti, sa ne punem vietile in pericol pentru o misiune imposibila? Nici gand, gaseste-ti alti fraieri. Si in plus, eu stiu exact unde se ascunde Naraku... spuse Riku, dar inainte sa mai scoata un cuvant, Inuyasha si Kagome i-au acoperit gura
- Riku, taci, poate asta si vrea sa-i spui. spuse Kagome
- Ei bine, ne spui ce vrei cu adevarat, sau te cari? spuse Inuyasha punund mana pe sabie
- Ei bine, daca ma veti ajuta, veti primi echipament, cum ar fi un ceas cu internet... spuse James aratand un ceas
- Ceas cu Internet??? Ok, eu sunt de acord, asta daca chiar are internet. spuse Riku smulgandu-i ceasul din mana
Dupa cateva minute, Riku urla:
- CHIAR ARE INTERNET!!! Si ce viteza buna de navigatie!!! Si uite, are si anti virus!!! Si poti descarca si in calculator... eu sunt de acord!!! :P
- Huh? :huh: Voi pricepeti ceva din ce spune? intreba Inuyasha
Kagome, Miroku, Sango si Shippo au dat impreuna din cap in semn ca nu, spunand in cor:
- Habar n-avem. <_<
Dupa cateva ore, Riku a reusit sa-i convinga sa devina toti spioni temporari. Misiunea putea incepe acum, mai lipseau doar ,,jucariile". Dupa ce le-a dat instructiunile, James Bond i-a pus pe Inuyasha si Riku sa intre inte-un castel. Desigur, ei erau jumatate demoni, dar trebuiau sa se comporte ca demonii deplini. Cei doi au primit o casca de comunicatie, pe care si-au pus-o in ureche, Riku a primit ceasul mult dorit iar Inuyasha un micro cip care daca il punea pe sabie, aceasta primea o putere suplimentara.
Chiar inainte de a intra, Inuyasha a spus in soapta:
- Cum de m-au convins sa fac asta??? :huh:
- Pai, sa stii ca nu ai avut de ales. spuse Riku tot in soapta
Castelul arata ca in filmele horror, era mare, negru si avea un aspect infricosator. Riku chiar s-a speriat cand l-a vazut, dar si-a luat inima in dinti si au intrat.
In intampinarea lor a venit un demon imens, care semana cu o calugarita uriasa, si care i-a intrebat:
- Ce cautati aici, semi-demoni? Cine sunteti?
- Semi-demoni, poate, dar in afara faptului ca aratam ca oamenii si nu ca insectele, avem puterea demonilor. Suntem mai mult demoni decat oameni, daca nu ma crezi, pune-ne la incercare. Am venit sa ne alaturam cauzei voastre. spuse Riku
- Cauza? Ce cauza? :huh: intreba demonul uimit
- Pai, nu vrei sa distrugi lumea? intreba Riku
- Nu, spse demonul si incepus a rada
- De ce razi? intreba Inuyasha
- Ia spuneti, v-a trimis un zerzec numit ,,James Bond"? <_<
- De unde stii? spuse Riku
- Ala e fiul meu, crede ca vreau sa distrug lumea, si de cand cineva a cazut din cer a vazut o cutie cu imagini in carte aparea un om care salva lumea si se numea James Bond. De atunci, se crede omul ala...numele lui adevarat e Goru..., :lol: continua insecta
- Deci, e semi-demon? intreba Inuyasha
- Da, azi e ziua cand se transforma in om, si de fiecare data cand e ziua aia, ma trezesc cu demoni la usa...
- Pai, atunci, ne scuzati de deranj. spuse Riku
- Nu-i nici o problema, apropo, spuneti-i sa se intoarca pana la cina.
Dupa ce si-au luat ramas bun, Riku s-a uitat la ceas si i-a spus tatalui ei ca au fost spioni vreo zece minute. S-a uitat pe spatele ceasului si a vazut o zgarietura. Atunci si-a amintit ca atunci cand era mica, a incercat dispozitivul de calatorie in timp, dar au disparut lucrurile din spatele ei. Acestea erau un televizor care avea curent de la soare si bineinteles ca a disparut si dvd playeru-l impreuna cu filmul ala. Chestiile alea erau ale lui Souta, fratele lui Kagome. Cat despre casca si ceas, erau niste jucarii din viitor. I-a spus toate astea lui Inuyasha, si drept raspuns a primit un...
- CEE???? ACUM IMI SPUI??? :angry: :o
- Ei si tu, stii doar ca am memorie de scurta si foarte scurta durata. spuse Riku :rolleyes:

VA URMA

Preview:
Mika: Cine este el? Ce vrea de la mine?
Riku: Nu se poate!! Ce cauta el aici?
Titlul capitolului urmator: Legaturi mortale
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

mistic_angel
post May 1 2007, 09:10 AM
Post #12


Half-vampire...
**

Group: Members+
Posts: 93
Joined: 10-April 07
From: somewhere in my dreams....
Member No.: 4.115
Points: 177
Gender:



Super tare povestea. Imi place ca are actiune si comedie.
Nu am ce sa iti reprosez pentru ca te descurci grozav. Greseli de tastatura nu ai si nici de gramatica....cel putin eu nu am observat fiind prea concentrata asupra povestii.
Astept continuarea.
Bafta si succes in continuare. :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

waste
post May 4 2007, 02:34 PM
Post #13


Kira
*****

Group: Members+
Posts: 575
Joined: 16-September 06
From: Galati
Member No.: 2.996
Points: 1.306
Gender:



Capitolul XI: Legaturi mortale

Cand Mika si Riku au intrat in Poarta Timpului, nu au observat ca erau urmarite. De cine? Numai Dumnezeu stie...din pacate pentru ele, acei urmaritori erau dusmani periculosi care voiau sa le distruga si apoi sa conduca lumea sau ceva de genul asta cu ajutorul cheilor lantisor de la gatul lor. Si uite asa, au ajuns doi inamici, unul dintr-o lume, unul din cealalta in trecut, dar dintr-o greseala de neatentie, cel care o urmarea pe Riku a ajuns in lumea lui Mika si invers. Oricum, fiindca aveau acelasi obiectiv cu Hakaima, erau dusmani de moarte.
Obiectivul celor doua bestii era sa le omoare pe fete si apoi sa schimbe viitorul, sa-l faca pe placul lor, dar au omis cateva lucruri: nimic nu scapa de intuitia feminina!!! Din prostia lor, si dara trecuta (in cealalta poveste) au fost de fata, dar nu s-au implicat din lipsa de interes, insa acum era o alta situatie. Puterea lor era comuna, aratau la fel, chiar se comportau la fel, parca erau clone...
Cei doi au puterea cameleonului, adica pot arata ca oricine. Nimeni nu stie cum arata in realitate (poate doar imaginatia mea...) si asta e un mare avantaj pentru ei. A doua lor putere este umbra, adica pot deveni aproape invizibili. Aceasta putere este cam inutila in fata unui semi-demon care iti simte energia demonica (ca Riku) sau a unui demon care simte pericolul de la o posta (ca Mika). Cand cele doua fete au aflat ce s-a intamplat in cealalta poveste, le-au fazut si fetele lor, dar nu s-au gandit ce ar putea fi. Unul din demoni se numeste Bui, celalalt Bai. A treia lor putere este ca Bui poate arunca mingi de foc care daca te ating te ranesc destul de grav, iar Bai poate arunca turturi de gheata care daca te lovesc, nu numai te ranesc, dar iti si fura din energie.

*Inu world*

Din cauza ca Riku a continuat sa schimbe totul cu viteza luminii, si animeul a avut o alta actiune. In loc ca Naraku sa vrea sa-l absoarba pe Sesshomaru, a rapit-o pe Riku in timp ce dormea si a dus-o departe de tot. Nu a facut-o pentru a-l enerva pe Inuyasha, ci pentru a o distruge. Era un inamic prea puternic si nu putea permite sa devina si mai puternica. Unde mai pui ca stia prea multe. A dus-o departe de tot, undeva in munti. Bui statea la panda, ascuns in umbra. Astepta ca Naraku sa faca toata treaba si el sa culeaga laurii. Vazand ca Naraku nu o omoara pur si simplu, nu s-a mai putut stapani, a luat forma unui demon si s-a dus direct la el. Cand a ajuns in fata lui Naraku, a spus clar si raspicat:
- Trebuie sa vorbim!
- Ai putea sa incepi prin a spune cine esti si cum ai trecut de paza. i-o repezi Naraku
Atunci, Bui a continuat:
Bui: Ei bine, eu vreau medalionul fetei, iar tu vrei sa o omori. De ce nu ma lasi pe mine sa o fac?
Naraku: De unde sa stiu ca nu te-a trimis Inuyasha?
Bui: Nu ai priceput, nu era o propunere ci o amenintare. Daca nu ma lasi sa o fac, oricum o s-o fac.
Naraku: Ei bine, eu vreau ca Inuyasha sa fie de fata si am alte planuri.
Bui: Deci nu accepti?
Naraku: Nu.
In timpul discutiei, amandoi erau foarte calmi. De fapt, vorbeau deschis ca niste prieteni. Intr-un final, vazand ca nu are cu cine vorbi, Bui a plecat si dus a fost. Naraku s-a gandit: ,, Ei bine, sunt un geniu sau ba? Acum mai trebuie sa-l duc pe Inuyasha la fata in timp ce Bui o omoara...si am impuscat doi iepuri dintr-un foc. Nici nu raman dator..."
Imediat dupa asta, Naraku a luat bariera demonica care facea fata de nedetectat.
- O simt!!! Haideti, mai repede!!! Stiu unde este!!! NARAKU, STAU CA VIN!!! urla Inuyasha imediat dupa ridicarea barierei.
In timp ce ei se indreptau foarte repede spre locatia lui Riku, fata abia s-a trezit. Nu i-a luat mult sa-si dea seama ca ceva nu e in regula: ei s-au culcat intr-o padure, nu in munti. Imediat ce s-a sculat de jos, o minge de foc se indrepta spre ea. Abia a evitat impactul.
Riku: CARE-I IDEEA??? CINEVA AR PUTEA FI RANIT!!!
Bui: Asta-i si ideea...
Riku: Nu stiu cine esti sau ce vrei, dar prieten sigur nu esti. Ar trebui sa ai grija pentru ca atunci cand te joci cu focul, te arzi.
Bui: Asta se aplica doar in cazul tau, nu si in al meu.
Atunci, Riku a vrut sa-si scoata sabia de la brau, dar surpriza!!! Nu mai era acolo.
- Sabia mea...cum ai putut sa o iei??? intreba Riku
- Pentru ca am folosit un bat...si batul nu poate fi respins de scutul sabiei... raspunse Bui apoi continua: de aceea am dus-o departe de aici...foarte departe. Ar trebui sa zbori o zi ca sa o gasesti.
Riku s-a enervat s-a luptat cu mainile goale. Bui a mai aruncat cateva mingi de foc, si Riku abia s-a ferit. Cand a vrut sa treaca din defensiva in ofensiva, Bui a luat forma lui Inuyasha, sperand ca asta o va opri pe fata...dar nu a fost asa...
Bui: Ei, fata proasta, acum ti-ai ataca propriul tata?
Riku: CUM MI-AI SPUS??? ACUM M-AM ENERVAT!!! RAU DE TOT!!!
Atunci, s-a apropiat de Bui cu o viteza extraordinar de mare si i-a tras o lovitura...de inamicul a zburat prin muntele vecin...
Riku: DE CATE ORI SA-TI SPUN SA NU MA MAI ENERVEZI???
Bui a fost uimit de faptul ca nu i-a reusit planul, dar nu s-a descurajat. Riku nu a mai avut ocazia sa atace. Cand lupta era in toi, apare si Inuyasha cel adevarat. Vazandu-se pe el insusi luptand cu fiica sa, a crezut ca a innebunit. A urlat ceva si Riku s-a uitat sa vada cine urla. In acel moment, a lasat garda jos, iar Bui nu e genul care sa nu profite de aceasta ocazie...atunci i-a dat fetei lovitura de gratie: 10 mingi de foc. Astea ar putea ucide pe oricine, mai ales pe o fetita. Riku nu a supravietuit atacului, dar inainte ca Bui sa ia pandantivul, trupul i-a disparut cu totul. Inainte ca Inuyasha si restul grupului sa-si revina din soc, si Bui a disparut.
Fiindca Riku era in trecut, avea trei vieti. Si-a pierdut una, deci mai are doua. A fost aruncata in Poarta Timpului unde s-a intalnit din nou cu ,,tipul cu coasa". Din pacate, trebuia sa astepte ca si Mika sa isi piarda o viata ca sa se poata intoarce. Cat avea sa dureze? Nimeni nu stia...intre timp, l-a batut atat de mult la cap pe ,,tipul cu coasa" incat a spus:
- Doamne, te rog, te platesc, numai sa o iei de aici!!!

*YYH*

Mika era ola scoala. Cand s-au terminat orele, fata a plecat sa se plimbe. A dat nas in nas cu Bai care a avea forma lui Hiei. Fata a simtit ca ceva nu era in regula, dar nu a bagat in seama. Bai a chemat-o pe malul apei peste 10 minute. Mika s-a dus.
Sub un pod, pe malul unui rau mic, deasupra nu circula nici o masina, numai pace si liniste. Practic, pe acolo nu prea trecea nimeni. Era locul perfect ca sa cada intr-o capcana. Cand ajunge acolo, Mika spune:
- OK, stiu ca tu nu esti tata, si nici macar un prieten de-al lui nu esti. Deci, cine naiba esti tu???
- Eu? Chiar vrei sa stii? Eu sunt Bai. Da-mi medalionul ala de la gat si nu vei pati nimic.
- Asta? (intreba Mika scotandu-l de sub uniforma, apoi continua) Nu cumva tu ne-ai atacat la castel?
- Desteapta fetita...ti-ai dat seama mai repede decat ma astaptam.
- Ei bine, e timpul sa platesti pentru ce le-ai facut parintilor mei!!!
Mika s-a infuriat si a atacat. Cum a fost controlata de manie, nu a observat ca fiinta care semana cu tatal ei avea un cutit de gheata pe care-l tinea ascuns cu o mana la spate. Bai s-a ferit de atac si i-a infipt cutitul aproape de inima. Aproape jumatate din energia lui Mika au mers la Bai.
- Data viitoare nu voi mai rata!!! ameninta Bai
- Nici nu trebuie. Nu vei mai avea ocazia sa ma pacalesti!!! spuse Mika neroasa tinand mana la rana.
Bai si-a schimbat infatisarea in cea a unei bestii, arata ca un varcolac urias...scos dintr-un film horror. Mika a mai atacat de cateva ori, dar din cauza furiei, vedea numai negru in fata ochilor. Era atat de nervoasa incat nu mai gandea rational. Puterea ei venea din calm, si furia era punctul ei slab. Bai a stiut asta si acum ii exploateaza acest punct slab. A aruncat turturi de gheata in toate partile, iar Mika nu s-a putut feri de toate. Unul dintre ele i-a intrat printr-o parte a stomacului si a iesit prin cealalta, apoi a disparut. De data asta, Mika a pierdut aproape toata energia si era foarte grav ranita. Abia se mai tinea pe picioare. Cand Bai a vrut sa dea lovitura de gratie, cineva a luat-o pe Mika in brate si sarit cu ea din calea atacului. Era Hakaima.
- Tu...ce...cauti aici? spuse Mika uimita
- Ei bine, mai putine vorbe si mai multe fapte. Nu il pot lasa pe el sa te omoare. spuse Hakaima apoi gandi ,, Nu, nu il pot lasa pe el...am nevoie de medalionul care poate fi dat doar de buna voie...trebuie sa scap de asta pana nu e prea tarziu"
Mika si-a pierdut constiinta si Hakaima a pus-o jos apoi s-a intors spre Bai. Privirea lui era atat de furioasa incat putea ucide un om mai slab de inger.
- Tu trebuie sa fii legendarul Hakaima... spuse Bai ironic
- Nu sunt legendar, sunt doar malefic. Nu incerca sa ma flatezi, nu-ti merge cu mine. Mai ales fiindca stai in calea mea.
Hakaima l-a atacat pe Bai cu un pumn de energie concentrata si l-a ranit foarte grav. Cand era pe cale sa-l distruga, Mika s-a trezit, s-a ridicat si ametita, a mers in mijlocul incaierarii. Atunci, Bai l-a pacalit pe Hakaima si i-a distras atentia pentru o fractiune de secunda. A fost de ajuns ca sa arunce un turtur spre Mika si apoi sa dispara din raza vizuala a lui Hakaima. Mika a murit si trupul ei a disparut. Bai a fost uimit, se astapta sa poata lua cu usurinta pandantivul de la gatul fetei.
- Prostule!!! Uita ce ai facut!!! Esti multumit??? intreba Hakaima furios apoi continua: o sa platesti pentru asta!!!
Dar pana una, alta, Bai a disparut. Unde? Numai Dumnezeu stie.

Mika a fost aruncata in Poarta Timpului si s-a trezit in locul unde a inceput oficial calatoria ei si a lui Riku. Nu mai avea nici o rana, nici un pic de sange, nimic!!! Ca si cum nu s-ar fi intamplat nimic. S-a plimbat in stanga si-n dreapta, intrebandu-se de ce Hakaima a incercat sa o salveze....
Pe acolo totul era aproape intunecat, ca seara imediat dupa ce apune soarele. In fata ei era o campie intinsa plina cu flori si langa, un rau nu prea mare. Peste rau era un pod. Mika l-a trecut si s-a trezit nas in nas cu Riku.
- RIKU!!!
- MIKA!!!
Au exclamat cele doua fete.

:P VA URMA :P

Preview:
Mika: Prostia ta intrece orice limite!!!
Riku: Ce??? Cum am ajuns eu aici??? :huh: Asta nu e lumea mea!!! :o

Titlul capitolul urmator: Neatentia

Pareri, ceva??? Destula naratiune sau mai vreti? :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Shinigami Kid
post May 4 2007, 03:03 PM
Post #14


epic user
****

Group: Members+
Posts: 428
Joined: 28-February 07
From: Cluj-Napoca
Member No.: 3.873
Points: 985
Gender:



Acuma nu fii rea :P, ca pot la fel sa fiu si eu, si sincer nu ma deranjeaza sa fiu asa :twisted: . Clar se vede o inbunatatire :D, imcepe sa imi placa. Hai ca sunt grabit poate am sa las un comment mai lung data viitoare ( desigur critica inclusa ).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

waste
post May 4 2007, 07:09 PM
Post #15


Kira
*****

Group: Members+
Posts: 575
Joined: 16-September 06
From: Galati
Member No.: 2.996
Points: 1.306
Gender:



Capitolul XII: Neatentia

Cele doua fete s-au reintalnit in Poarta Timpului. Au povestit cam tot ce au facut in trecut, de la sosire pana la plecare.
Riku: Deci, sa inteleg ca si tu ai fost atacata de un ciudat care l-a imitat la inceput pe taica-tu?
Mika: Da. Dar spre deosebire de tine, eu l-am intalnit si pe inamicul comun, care vrea sa ne ia cu orice pret medaloianele. Il cheama Hakaima.
La un moment dat, a intervenit ,,tipul cu coasa”.
- Scuze ca va intrerup aceasta ,,discutie inteligenta” dar trebuie sa va grabiti. Am si alte lucruri de facut, nu pot astepta dupa voi la nesfarsit.
- Ei bine, parca spuneai ca pe aici nu exista timp...mincinosul roade osul!!! Spuse Riku
- Doamne, scapa-ma de fata asta!!! Promit ca o sa fiu bun!!! spuse el disperat
Cele doua fete au pus la punct un plan de bataie si au sperat ca nu se vor revedea prea curand. Inainte de toate, tipul cu coasa le-a spus ca mai au doua vieti, apoi se vor intoarce in viitor, la exact trei secunde dupa ce au plecat. Dar, daca Hakaima pune mana pe cele doua medalioane, si ele mai mor o data, cele doua animeuri se vor reuni (din nou). Orice s-ar intampla, ele sunt in trecut ca intr-un joc pe care il poti juca o singura data. Dupa ce au mai discutat putin, cele doua fete deschid un portal ca data trecuta. De data asta arata ca un tunel agatat de perete de culoare albastru inchis. Mika si Riku au sarit in tunel. In timp ce erau in el, Riku a spus:
- Ai mers de buna voie la scoala? Esti un fenomen...toti incearca sa scape de scoala si tu te oferi voluntara???
- Ei bine, tu nu ai cum sa intelegi chestiile astea... incepu Mika, dar inainte sa mai spuna ceva, Riku a iesit din tunel. Atunci, Mika s-a socat, a ramas masca si a continuat: dar aia...e... LUMEA MEA!!!
A incercat sa mearga si ea in lumea ei, dar nu a putut. Cand a ajuns in timpul in care trebuia sa coboare Riku, nu a avut de ales si a trebuit sa sara in celalta lume. Si uite asa, din neatentie, cele doua au incurcat lumile...exact cum au facut si cei doi demoni, Bui si Bai.
In lipsa lor, s-au intamplat cateva lucruri, dar nu prea multe.
*Inu world*
- RIKUUUUUUUU!!!!!!!! urla Inuyasha
- Hai, Inuyasha, calmeaza-te...ea a disparut, poate ca nu a patit nimic... incerca Kagome sa-l calmeze
- Nici tu nu crezi ce spui, cum te astepti sa creada cei din jur? spuse Inuyasha rece
Tuturor le-au dat lacrimile. Ei nu stiau de Poarta Timpului, fiincda Riku nu le-a spus si partea asta. Dupa cateva minute de liniste, cineva a venit la Inuyasha. Era Bui.
Bui: Hai, nu mai plange potaie. Din cauza ei nu am putut sa iau ceea ce am vrut...
Inuyasha(foarte nervos): TU!!! MAI AI TUPEUL SA VII AICI SI SA IMI TII TEORII DESPRE LUME SI VIATA???
Bui: Da. Ce barbat plange pentru o fata? Inteleg ca esti un maidanez, dar totusi...abtine-te.
Inuyasha s-a enervat atat de tare incat i-a dat un pumn cu stanga direct in fata lui Bui. Lovitura si-a atins tinta, iar cel lovit a spus:
- Ma, cu voi nu poate omul sa vorbeasca normal? Vreti razboi? Il aveti.
- Nu vrem razboi si nici nu am vrut. Dar daca te atingi de un prieten de-al meu, in cazul asta fiica mea, doar nu te astepti sa nu te uram??? spuse Inuyasha sau mai bine zis urla
- Ei bine, as putea spune ca mi-a facut placere sa va cunosc, dar as minti. Adio. spuse Bui
Imediat dupa asta a atacat cu mingile sale de foc. Inuyasha si-a scos sabia si a reusit sa respinga atacurile. Se pare ca intr-un fel, sabia lui era imuna la atacurile astea, poate de aceea Bui a avut grija sa scape intai de cea a lui Riku.
In scurt timp, Inuyasha s-a prins de acest lucru si l-a atacat pe Bui, dar era prea tarziu. Demonul a disparut chiar inainte de atac.
Dupa aceea, era practic Valea Plangerii...si cand boceau ei mai tare, Mika cade exact, dar va spun, exact in capul lui Inuyasha. Bietul semi-demon a crezut ca e Riku, dar a fost profund dezamagit de ceea ce a vazut.
Mika: Salut. Tu trebuie sa fii Inuyasha, legendarul demon caine de care se tem toti pentru ca ai ucis o armata intreaga si ai murit in nu stiu ce rascoala.
Kagome: Salut si tie fetito. Cine esti si de unde ai informatiile astea?
Mika: Uniforma de scoala. Tu esti Kagome, vii din viitor si te-ai indragostit de Inuyasha.
Cei doi au ramas muti de uimire. Sango a vrut sa spuna ceva, dar Mika i-o lua inainte:
Mika: Sango, corect? Porti mereu arma aia ciudata in spate si cu ea efectuezi un atat numit Hiraikotsu. Ai o pisica mai mica numita Kirara care se transforma intr-o mata mare la nevoie. Esti indragostita ,,in secret” de afemeiatul de Miroku
Si Sango a ramas muta de uimire. Miroku a vrut sa-i spuna ceva lui Sango, dar Mika i-a luat-o si lui inainte.
Mika: Miroku, calugar afemeiat. Se da la toate femeile si o enerveaza des pe Sango. De obicei femeia ii da o palma peste fata, corect? Ai Tunelul Vantului in palma si te temi de ziua in care te va absorbi. Am dreptate?
Miroku (cu o voce joasa, uimita): A...da.
Si asa stateau cei patru muti de uimire, aratand ca niste fraieri. S-a asternut tacerea, care insa, nu a durat prea mult.
Dupa cateva minute, Mika a inceput sa rada. Si a ras, si a ras, se tavalea practic pe jos de ras. Imediat dupa asta, Inuyasha isi scutura capul ca si cum ar avea ceva in par si apoi spuse:
Inuyasha: Hei, tu, fato, cine naiba esti si de unde stii atatea despre noi???
Mika radea in continuare mai cu pofta ca inainte.
Imediat si-au revenit si ceilalti din soc si au sarit cu gura pe Mika. Atunci, fata nu a mai ras si a urlat:
Mika: OSUWARI!!!
Nimic nu s-a intamplat. Toti se uitau la ea ca la o ciudatenie venita de pe Pluto. Abia atunci, Mika a spus:
Mika: Vedeti? Nu s-a intamplat nimic.
Toti s-au uitat ca niste prosti la ea si au soptit intre ei lucruri de genul: ,,Ce mai vrea si asta? Cine e?”
Atunci, Mika tusi putin ca si cum ar fi incercat sa faca liniste si continua:
Mika: Daca eram Riku, ar fi mers, dar nu sunt ea. Vedeti? Eu nici macar nu pot apuca Tetsusaiga.
Toti s-au uitat la ea la inceput ca la felul 13, dar cand a pomenit de Riku, toti au tresarit.
Atunci, Mika le-a spus tot ce s-a intamplat si nu a omis nici macar un detaliu. Le-a spus de neatentia lui Riku, cum a ajuns in alta lume, cu alte cuvinte le-a spus tot. Dupa aflarea acestor vesti, Inuyasha a facut un pas in fata si a spus nerabdator si vesel:
- Ei bine, ce mai astptam? Sa mergem la ea!!!
- Ma tem ca nu se poate. spuse Mika
- De ce? Intreba Inuyasha
- Pentru ca nu se poate si gata. O vei revedea daca eu voi muri si ea va muri, dar asta va isnemna sfarsitul lumii pe care o cunosti. Continua Mika
- Asta e...si tu ce o sa faci? intreba Kagome
- O sa va ajut...cat o sa pot. Nu va bazati pe mine, pentru ca voi sta cu voi pana il voi gasi pe Bui, adica cel care a ucis-o pe Riku. Si el a incurcat lumile, deci este de fapt dusmanul meu. Partea proasta este ca acum Riku are doi dusmani, nu unul...dar se va descurca ea.
Si au plecat la drum. Au urcat in spinarea lui Kirara si s-au indraptat spre Fantana Timpului prin care calatorea Kagome. Riku i-a aranjat destule note, dar mai trebuia sa dea si pe la scoala...si in plus, nu mai aveau provizii. De data asta au plecat doar Kagome si Inuyasha pentru ca Mika nu putea sa calatoreasca prin fantana, sau nu stia ca poate.
* YYH *

Hakaima a fost foarte furios si cand isi vedea de drum, a dat peste Hiei la propriu.
- Ai grija pe unde mergi!!! spuse Hiei
- Ai tu! raspunse Hakaima
Dupa o clipa, Hakaima isi lua inima in dinti si spuse:
- Tu esti cumva Hiei? Tatal lui Mika?
- A dar la ziar? Ma rog, nu e treaba ta. Raspunse Hiei foarte rece
- Pai...cum sa-ti spun...se balbai Hakaima
Apoi ii poveste lui Hiei cu lux de amanunte tot ce s-a intamplat la pod. Si reactia lui Hiei a fost...
- CE??????? AI FOST ACOLO SI NU AI PUTUT FACE NIMIC??? ESTI INUTIL!!! I-N-U-T-I-L!!!
- Dar nici tu nu esti mai util, daca ai fi nu ti-ai lasa copilul intr-o lume straina nesupravegheat. ii reprosa Hakaima
Dupa ce s-au certat bine si s-au batut putin, fiecare s-a dus pe drumul lui. Hiei s-a dus intr-un parc unde s-a urcat intr-un copac si s-a ganditi la cele auzite. Oare era adevarat? Oare mintea? Nu, nu mintea, daca o facea, Jagan-ul lui i-ar fi spus...ce-i de facut?
In timp ce aceste intrebari il macinau pe Hiei, cineva a cazut exact peste el, creanga pe care statea s-a rupt si... BUUM!!! Impact cu pamantul. Hiei a inchis ochii din reflex si cand i-a deschis, a vazut o fata pe el. A spus cu o voce joasa:
- Mika? Ba nu, tu nu esti Mika...cine esti?
- Eu sunt Riku, prietena lui Mika. Ea este teafara si nevatamata inc ealalta lume.
- Si de ce-mi spui mie asta? a intrebat Hiei
- Pentru ca esti tatal ei, de aia.
Atunci, Riku i-a povestit totul lui Hiei si de data asta nu a mai ascuns nimic. Hiei s-a strambat putin, dar nu a mai vrut sa-si piarda calmul asa ca a spus:
- Este viata ei, nu am ce-i face...asta e.
Atunci, Riku s-a strambat si i-a tinut teorii despre lume si viata bietului Hiei. De parca nu ar fi fost de ajuns, a inceput sa-i tina si o morala...si cu stilul ei de-a enerva si teroriza oamenii, mai era putin si Hiei ar fi explodat de furie!!! Se tinea dupa el, indiferent de viteza cu care fugea Hiei doar ca sa scape de ea. Intr-un final i-a spus:
- Nu vad care-i problema ta, dar daca continui asa, o sa o incasezi domnisoara!!!
- Ei bine, esti un tata rau!!! Spuse Riku si scoase limba
- Cum se face ca numai mie mi se intampla chestiile astea penibile??? intreba Hiei
- De aia, pentru ca asa vrea waste. raspunse Riku
- Cine?
- Nici atat nu stii? Vai si amar de tine...il sacai Riku

VA URMA

Preview:
Kagome: Ce cauta astia aici? Ce s-a intamplat cu viitorul?
Titlul capitolului urmator: Timpul schimbat, demonul renascut

P.S. Data viitoare voi folosi mai multa naratiune. :P Parere, ceva?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Wind Slayer
post May 5 2007, 02:50 PM
Post #16


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 86
Joined: 31-March 07
Member No.: 4.048
Points: 221
Gender:



LOL!!! :lol: In primul rand, vad ca ai inceput sa folosesti naratiunea mai mult, bravo tie dar mai trebuie sa exersezi. Vad ca ai pus capitole mai lungi, si de cand am citit ultima oare ai pus si cateva faze amuzante. E cam ironic ca Bui si Bai au incurcat lumile si dupa ce au murit Mika si Riku, si ele au incurcat lumile...deci se trezesc fata in fata cu adevaratii inamici. Mi-a placut ca ai mers si pe ideea ,,show must go on" adica, indiferent de dificultati, personajele isi continua misiunea. Acum ma grabesc putin, cam atat am avut de spus pe scurt. :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CRISY_ANIME
post May 5 2007, 09:10 PM
Post #17


CRISY
**

Group: Members+
Posts: 98
Joined: 7-March 07
From: Galati
Member No.: 3.907
Points: 96
Gender:



sweet :lol: .imi place din ce in ce mai mult :lol: cel mai mult imi plac fazele comica,de care nu duci lipsa deloc si ma bucur din cauza asta :lol: astept continuarea cat mai curand :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

waste
post May 11 2007, 12:27 PM
Post #18


Kira
*****

Group: Members+
Posts: 575
Joined: 16-September 06
From: Galati
Member No.: 2.996
Points: 1.306
Gender:



Capitolul XIII: Timpul schimbat, demonul renascut

Inuyasha si Kagome au intrat in Fantana Timpului. In drumul spre viitor, Inuyasha a fost tras de o forta invizibila inapoi in timpul lui.
- Inuyasha!!! urla Kagome speriata
- Lasa-ma pe mine, du-te in viitor!!! tipa Inuyasha
Si Kagome nu a avut de ales, fiindca o forta asemanatoare o trase in timpul ei. Ajunsa acolo, a incercat sa mearga inapoi, dar pur si simplu nu a putut. Parca fantana s-a stricat...
Dupa cum bine stim, fantana este in aer liber in Evul Mediu, dar acoperit in viitor. Era pozitionata intr-un fel de casuta japoneza. Fantana era alcatuita din lemnul copacului sacru, cel care facea de fapt legatura intre prezent si viitor. Nu departe de casuta era si copacul.
Kagome a iesit din fantana si a deschis usa casutei. A alergat ca de obicei spre casa, dar era o mica problema: nu mai era nici o casa. Totul arata ca dupa razboi...o combinatie de evul mediu cu irakul dupa invazia americanilor...peste tot erau numai flacari, si locul era pustiu. Doar copacul si casuta erau intacte, ca printr-o minune. Kagome a pasit speriata si mirata spre locul in care trebuia sa fie casa parintilor ei...casa ei...dar nimic!!! Parca nici nu au fost construite!!! Atunci, disperata a inceput sa fuga unde au dus-o picioarele. Orasul modern a fost inlocuit cu case daramate...case din lemn!!! Nici macar o urma de bloc, de casa din caramida...nimic!!!
- Oare am gresit timpul? se intreba Kagome la un moment dat
Atunci s-a indreptat spre locul in care in timpul ei exista o scoala...dar iarasi a gasit nimic...numai flacari si pustietate. Atunci, vazandu-se singura, a inceput sa planga si a fugit spre casa...sa incerce din nou, poate poate asta nu e timpul ei...nici nu se mai uita pe unde merge...
Pe drumul spre ,,casa” a dat peste un om...a intrat direct in cineva. Parca intrase intr-un zid, atat era de tare acea persoana.
- Scuzati-ma..., spuse Kagome printre lacrimi
- Tu? Ce cauti TU aici? spuse strainul cu o voce cunoscuta
Kagome a ridicat capul. Persoana in care a intrat era chiar... Inuyasha. Singura diferenta era ca arata ca un demon deplin, plin de sange ca dupa o lupta crancena. Pe deasupra, era mai batran...avea chiar si barba alba...
- Inuyasha??? Cand si pe unde ai ajuns aici? a intrebat fata
- Pai...aici locuiesc. De cand ai plecat tu in viitor, eu am fost tras inapoi in trecut...si lucrurile s-au cam schimbat. Naraku a strans toate cioburile giuvaierului Shikon no Tama, toate mai putin trei, care sunt la tine. Cu greu am reusit sa-l invingem, dar nu singuri ci cu ajutorul lui... spuse Inuyasha si apoi se opri o clipa, ca si cum nu ar vrea sa mai dea detalii
- Uau, atatea s-au intamplat? Si ce-i cu timpul meu??? Te rog, zi-mi ca asta e tot timpul tau!!! spuse Kagome cu o voce disperata
- Pai, dupa ce l-am invins pe Naraku, s-a ridicat un alt dusman....de fapt doi dusmani!!! Unul foarte puternic numit Hakaima si altul Bui...cei doi s-au luptat pentru putere si a castigat Hakaima...apoi a luat medalionul de la gatul lui Mika si pe cel de la gatul lui Riku, cele doua au fost aruncate imediat in timpul lor si a stricat timpul...totul s-a schimbat!!! Viitorul a devenit trecut si trecutul a devenit viitor...cam asta e prezentul...este posibil ca familia ta sa nu se fi nascut...ca tu sa existi printr-un miracol...nimic nu mai este cum a fost!!! povesti Inuyasha
- Si ce pot sa fac? Cum pot schimba chestia asta? intreba Kagome
- Nu poti...doar daca... spuse Inuyasha apoi se opri
- Doar daca???
- Doar daca ai lua medalioanele de la Hakaima...dar asta este imposibil!!!
Kagome a incercat sa-l convinga pe Inuyasha sa-i spuna unde il poate gasi pe Hakaima, dar fara prea mult succes. Intr-un final, Inuyasha i-a spus si s-a lasat convins sa-i si arate cam pe unde vine asta. Hakaima locuia intr-un castel, care venea pe un deal...un castel negru ca smoala. Pe acolo, fulgera si tuna foarte des...numai privelistea iti facea pielea de gaina. Era ca-n filmele alea de groaza.
- Vezi? Aici este, acum hai sa mergem... spuse Inuyasha
- Nu mergem nicaieri, doar acolo!!! spuse Kagome si a aratat cu degetul spre castel
Inuyasha, ca niciodata, a inceput sa tremure si cu o voce ciudata a spus ca nu poate sa mearga acolo...si nu a putut fi convins.
Kagome: OK, am inteles, ti-e frica...asta e. Va trebui sa merg singura.
Inuyasha: N-ai decat, daca vrei sa mori!!! Drum bun!!! Oricum, nu poti face nimic...ne-am pierdut speranta de mult...in incercarea noastra de a-l opri au murit Sango si Miroku...
Kagome: Daca reusesc sa iau cheile, pot schimba asta!!! Ma ajuti sau nu?
Inuyasha: Nu mai este speranta pentru noi...poti incerca, dar degeaba
Kagome: Pariezi?
Inuyasha: Bine atunci, du-te si convinge-te singura...
Kagome s-a dus spre poarta castelului. Era o poarta mare de lemn, chiar imensa...de culoare maro.
- Cine e? a intrebat o voce
- Kagome!!! a spus Kagome
- Din ce era? a spus iar acea voce
- Din anul asta...sau cel putin eram...
- Bine, poti sa intri. A spus iar aceeasi voce
Atunci, usa s-a deschis si a aparut un monstrulet care semana perfect cu Shippo, doar ca era putin (nu mult) mai mare.
- Shippo??? a exclamat Kagome
- Kagome??? Mai traiesti??? a spus Shippo mirat
- Du-ma la Hakaima!!! Urgent!!! a spus Kagome pe un ton de comanda
Shippo a condus-o pe fata prin holurile intunecate a castelului...toate aratau la fel...parca erau trase la xerox. Deodata, in fata lor a aparut o usa imensa si intunecata, care avea doua statui care semanau cu niste lilieci de-o parte si de alta a usii. Kagome a vrut sa impinga usile, dar acestea s-au deschis inainte sa apuca sa faca ceva. Pe cat era de intunecat castelul, pe dinafara si pe dinauntru, pe atat era de luminata aceasta camera, si nu de facliile ale unei flacari, ci pur si simplu...de unde venea aceasta lumina? Nimeni nu stia...
In mijlocul acestei incaperi, cineva statea cu spatele admirand ceva...pe perete. Cand a intrat Kagome, persoana s-a intors spre ea. Era Hakaima. Pe cat era de puternic si de tanar mai demult, pe atat era acum de batran si de slab...cu barba alba pana in pamant.
Kagome: Tu esti Hakaima? intreba Kagome foarte mirata
Hakaima: Da... spuse batranelul
Kagome: Am venit sa iau cheile!!! Nu incerca sa ma opresti, n-o sa-mi fie mila de tine doar fiindca esti...
Hakaima: Cum, batran? Ei bine, asa arata lumea cand o revezi dupa 10 000 de ani...
Kagome: Atat de mult???
Hakaima: Tu ai calatorit mult prea mult in viitor...locul tau nu este aici...
Kagome: Da-mi cheile ca sa readuc totul la normal...
Hakaima: Poti sa le iei...asta nu e viata...deja toti suntem obositi...nu putem muri...orice am face...asta nu e viata pe care am vrut sa o am si nici lumea pe care am vrut sa o creez...
Hakaima i-a aruncat doua medalioane lui Kagome. Apoi a mai adaugat:
- Opreste-ma inainte sa le iau...inainte sa fac vraja aia afurisita...asta e conditia pe care o pun.
Kagome a dat din cap in semn afirmativ, a luat cheile si a plecat asa cum a venit. A fugit pana la fantana si a sarit in ea. Shippo a urmat-o si mai apoi, Inuyasha...dar numai Kagome a inceput calatoria...
S-a trezit inapoi in Evul Mediu...a iesit din fantana si l-a vazut pe Inuyasha...
Kagome s-a bucurat atat de tare incat l-a imbratisat foarte strans spunand:
- Inuyasha, ma bucur atat de mult sa te vad tanar din nou....
Inuyasha s-a intrebat ce a patit Kagome si la fel si ceilalti prezenti...
- Si cum se face ca ai venit atat de repede? a intrebat Miroku
- Este o poveste lunga...foarte lunga... a adaugat Kagome

VA URMA

Preview:
Yusuke: De ce eu??? De ce mereu eu???
Riku: Eu am vrut doar sa ma distrez...nu sa se ajunga la asta...
Hiei: TU!!!
Titlul capitolului urmator: Prostia ta nu are limite???
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Wind Slayer
post May 12 2007, 12:56 PM
Post #19


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 86
Joined: 31-March 07
Member No.: 4.048
Points: 221
Gender:



OK, deci stai sa pricep si eu... Inuyasha era batran??? Adica, cu barba si toate cele??? LOL!!! :lol: Eu mi-l imaginam ,,vecinic tanar si ferice"
Oricum, foloseste mai multa descriere... <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

waste
post May 12 2007, 01:55 PM
Post #20


Kira
*****

Group: Members+
Posts: 575
Joined: 16-September 06
From: Galati
Member No.: 2.996
Points: 1.306
Gender:



off topic: Pai...da frate...cam asa ceva. :blink:

Capitolul XIV: Prostia ta nu are limite?

*YYH*

Afara e o zi frumoasa...a venit primavara...soarele e pe cer, stralucind si imprastiind caldura...parca toti norii s-au speriat si au fugit...fiindca nu e nici unul pe cer. Copacii au inflorit, au flori ba albe ba roz...depinde de caz. Pasarile stau in copaci si canta cu glasurile lor melodioase.....

Intr-un copac foarte inflorit din parc, plin cu flori roz, dormea Hiei. La baza copacului, era o banca pe care statea distrat Kurama. De ce? Pai, sa va spun de la inceput.


Totul a inceput acum o zi. Grupul era in acelasi loc, discutau o problema serioasa...cand deodata a venit Riku la ei. Nimeni nu a observat-o, doar Kurama. Ceva era diferit la ea...dar ce? Poate doar urechile care au apartu pur si simplu...urechile lui Inuyasha...in locul celor normale. Fata era disperata...si Kurama mirat.
Kurama: Ce-i cu urechile? Nu-i cam devreme pentru Halloween???
Riku: Pai...vezi tu...chestia e ca...cum sa-ti spun???
Kurama: Calmeaza-te si spune...ce ai patit?
Riku: Vezi tu...tata s-a folosit de un giuvaier cu puteri magice ca sa devina demon deplin...ca s-o apere pe mama. Din cauza folosirii chestiei aleia, eu sunt un semi-demon...dar sunt un caz special. Eu am mereu forma umana si putere de demon...dar cand e luna plina...ma transform intr-un demon deplin...pana dimineata. Ziua imi apar urechile si parul meu se schimba din portocaliu in alb mai spre seara...dar cum se lasa noaptea, sunt un pericol pentru toata lumea...sunt ca si un varcolac, ca sa zic asa...
Kurama: Si ce-i de facut???
Riku: Nimic...nu ai un dusman cu care sa ma bat, sau ceva de genul asta???
Kurama: Ar fi cineva...dar e mult prea puternic...si nici nu stim unde este...
Riku: Trebuie sa merg undeva unde nu e nimeni...caci ma voi comporta ca un demon insetat de sange...voi ucide tot ce imi va iesi in cale si nu voi putea deosebi prietenii de dusmani...
Kurama le-a spus si celorlalti cum sta treaba. Yusuke s-a mirat si a scos un tipat de genul: ,,CEEE????" iar Kuwabara nici nu a priceput ce-i ala semi-demon... Hiei a privit nepasator si a scos un oftat...
Este 9 seara...soarele e pe cale sa apuna...parul lui Riku avea culoare alba...
Kurama: Ei bine, ma voi transforma in Yoko...si te voi tine sub control...
Riku: Nu esti destul de puternic...
Kurama: Ma vor ajuta si ceilalti...ne vedem dimineata!!!
Riku: Pa!!!
Exact in momentul urmator, soarele a apus. Riku a cazut in genunchi cu capul in jos. Nu i se vedeau ochii...parul ei (acum) alb ii acoperea...
Kurama: Riku? Esti bine?
Atunci, fata a ridicat capul. Ochii ei erau mai rosii ca focul...si avea o privire foarte furioasa...a sarit in picioare si murmura: ,,sange...simt miros de sange.....vreau sange"
Apoi, i-au aparut niste gheare ca si ale lui Inuyasha, in locul unghiilor normale...si in momentul urmator, l-a atacat pe Kurama cu atacul lui Inuyasha:,, Sankon Tessou!!!"
Kurama s-a ferit cu greu... si s-a transformat imediat in Yoko. Ceilalti stateau deoparte...deocamdata...asteptau momentul in care sa intervina.
Riku s-a luptat parca cu o forta supraomeneasca...parca era posedata de ceva...era ca si un demon. L-a invins rapid pe Kurama si apoi pe Yusuke si Kuwabara. Atunci, s-a trezit fata in fata cu Hiei.
Hiei: Fetito, nu vreau sa te ranesc...asa ca...nu o sa folosesc sabia.
Si-a scos si apoi aruncat sabia. Riku, cand i-a auzit vocea, parca s-a desteptat o parte din ea. A spus:
Riku: Hiei......fugi.....pana mai poti......
Hiei: Nici nu ma gandesc...
Imediat, partea cealalta a lui Riku a preluat controlul. Cu o voce rauvoitoare...parca a unui demon, ea a spus:
Riku: Hiei...deci, tu esti demonul acela patetic care vrea sa-mi tina piept? Uita-te in oglinda...esti un nimeni!!!
Hiei: Nici tu nu crezi ce spui... <_<
Riku: Da...de aia nu poti sa-ti protejezi sora...da, nu am uitat de Yukina!!! Nu ai fost in stare s-o protejezi...chiar de doua ori!!! Din cauza ta a fost prinsa...te-a cautat pe tine!!!
Hiei a inceput sa-si piarda cumpatul. Riku cea rea a observat asta si a continuat:
Riku: Si nici fiica ta...nici pe ea nu o poti proteja. De aia a fost ucisa Mika...
Hiei: TACI!!! :angry:
Riku: Stii ca am dreptate!!!
Si atunci s-au luptat...pana au cazut amandoi lati. A sosit dimineata. Toti si-au revenit, mai putin Hiei si Riku. Dupa cateva ore, si ei s-au desteptat....exact in acelasi timp.
S-au dus in parcul de care spuneam la inceput, unde Yusuke i-a povestit lui Riku totul....cam tot ce s-a petrecut seara trecuta. Riku nu s-a putut abtine sa nu se ia de el...putin. Si a spus:
Riku: Yusuke, esti mai mic ca Kuwabara...la inaltime. Acum observ.
Atunci, Yusuke a urlat:
Yusuke: KUWABARA!!! CUM INDRAZNESTI???
Kuwabara: CE????NU E VINA MEA!! DAR E VINA TA CA ESTI MAI PUTERNIC CA MINE!!!
Yusuke: NU E VINA MEA!!!
Si s-au certat...in mijlocul unei alei aranjate...prin parc. Toata lumea care trecea pe acolo se uita la ei si apoi isi zicea: ,,Saracii copii...au innebunit inainte de vreme..."

Kurama se uita la ei si se distra...iar Hiei s-a plictisit repede, s-a uitat urat in dreapta si-n stanga, sa se asigure ca nu-l vede nimeni si s-a suit in copac, unde acum doarme bustean.

Deodata, un om vine si ii spune lui Yusuke:
- Amenda!!! Pentru deranjarea linistii publice!!! 5 milioane de lei vechi!!!
- Eu??? De ce eu???
- Pentru ca tu ai inceput!!! Ai 2 zile termen sa platesti!!! spuse omul, ii inmana o chitanta si apoi a plecat.
Lui Yusuke ii venea sa se dea cu capul de toti peretii. In starea asta, a spus:
- De ce eu??? De ce mereu eu???
- Eu am vrut doar sa ma distrez...nu sa se ajunga la asta...,adauga Riku
Hiei s-a trezit. Acum ca zgomotul a incetat, s-a trezit din somn, a aruncat o privire in jos din copac... si a mormait: ,, Prostia unora nu are limite...prostii..."
Apoi, Kuwabara, vrand sa-l mai sacaie pe Yusuke, urla:
- Hei, Urameshi!!! Buna faza... Prostia ta nu are limite???
Atunci, Yusuke i-a tras doua lui Kuwabara de l-a invinetit tot...
Si uite asa a mai trecut o zi in orasul asta...adica in lumea asta...in care nu se intampla absolut nimic iesit din comun...nimic ciudat...

VA URMA

Preview:
Shippo: De data asta, chiar am incurcat-o!!!
Kagome: Miroku asta e atat de insensibil...
Titlul capitolului urmator: Miroku & Sango to the rescue!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 27th April 2024 - 05:24 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |