Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

2 Pages  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> 1 Martie, De ce ziua femeilor si nu a barbatzilor?

Zilele dedicate femeii aduc vreo bucurie barbatzilor?
 
[ 10 ] ** [40.00%]
[ 3 ] ** [12.00%]
[ 4 ] ** [16.00%]
[ 4 ] ** [16.00%]
[ 4 ] ** [16.00%]
Total Votes: 25
Guests cannot vote 

Alexander
post Jul 31 2005, 01:16 AM
Post #1


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 340
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 1.182
Points: 514



Iata cum intra barbatii in primavara:pasesc repede incercand sa sara peste acea zi a lunii care le usureaza pantalonii de avutii-intai martie. De prima zi a lunii vor scapa cativa, dar sentimentul de libertate va fi efemer, deoarece vor fi loviti cu o saptamana mai tarziu de alta zi, ce serbeaza femeia in sine.
Eu nu sunt de acord, doresc ca barbatii de pretutindeni sa fie idolatrizati pentru macar o zi. Aceste 2 zile ale lunii martie arata cat de mult a decazut barbatul, el fiind nevoit sa-i dedice femeii doua zile din calendar-doua pentru ca cei care cumpara martisoare sunt, evident, tot barbatii,rar mai vezi in ziua de azi un barbat pe strada cu mai mult de un martisor pe geaca, si chiar daca mai sunt, raritatile acestea sunt sefi, deci e scuzabil.
Nu mai sunt de acord! E strigator la cer! Reneg aceste doua zile din calendar de azi inainte, pana cand barbatul va avea 2 zile pentru el. Fratilor barbati, daca lucrurile continua asa, intr-o buna zi s-ar putea sa ni se ridice dreptul de vot!
Dr. psih. Lascu



Ceea ce dr. psih. Lascu a scris anterior interventiei mele este intru totul adevarat si revoltator. Sa luam un exemplu concret: chiar pe dr. psih. Lascu. De 1 martie 2003, Domnia Sa a fost nevoit sa-si vanda manualul de psihologie pentru a-i putea cumpara concubinei sale o pereche de ciorapi drept martisor. Pentru ca fimeia lui nu a fost satisfacuta de acest cadou, nu a mai vorbit cu bietul dr. Lascu o saptamana intreaga. Asa ca pe 8 martie 2003, dr. Lascu si-a vandut un ghiul de argint ca sa-i ia concubinei (nume de cod "Tractorista") un buchet de busuioc. Desi dr. Lascu aratase ca este grijuliu si de treaba, "tractorista" i-a bagat buchetul de busuioc in cutia postala a doua zi dimineata, cu mesajul:"De unde le-ai cules?" Dr. Lascu a facut o criza de astm combinata cu dureri toracale acute, dublate de hipertensiune cerebrala, pe un fond de dezechilibrare mintala severa in asociere cu o scelerare discontinua de scurta durata. Drept urmare, dr. psih. Lascu i-a facut o vizita "tractoristei" insotit de bunul sau prieten(supranumit "spargatorul de inimi"), barda retezata cu coada ergonomica "Laskublade". La domiciliul "tractoristei"(se mutase la parinti dupa 1 martie) dr. Lascu a actionat prompt, furandu-i inima individei(o are pastrata in otet in camara).Dr. Lascu a jurat cu mana pe gura ca nu mai vrea 1 si 8 martie car ar trai(ca o lichea…).
Consider, asadar, ca atitudinea dr.lui psih. Lascu are credibilitate si justificare. Ca membru al societatii "Sectoristii Literari" il admir si il sustin! Bravo! Traiasca!
Dr. analist. Bitiusca


User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Jul 31 2005, 01:02 PM
Post #2


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



LOL...ce tare! E creatia ta personala?

La intrebarea din poll cred ca raspunsul este relativ, tinand seama daca ai sau nu ai o persoana iubita langa tine. Daca nu ai, atunci cele doua zile pot deveni un cosmar :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Alexander
post Jul 31 2005, 10:11 PM
Post #3


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 340
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 1.182
Points: 514



Da, e creatzie proprie...Daca tzi a placut oate arunci un ochi si peste celelalte :) .
Pai daca e sa judecam la rece zilele dedicate femeii nu cred ca ajungem la alta concuzie decat: inutile!
Gandeste te un pic, daca esti femeie n ar trebui sa fii tratata la fel in fiecare zi - si in mod special de ziua ta? Adik nu cred ca daca inconjori doua zile pe calendar in care tipii sa fie dragutzi cu tine rezolvi ceva. Deci e total inutil...

Daca iubesti pe cineva ii iei flori oricand, si itzi exprimi pasiunea in moduri frumoase in fiecare zi nu numai de ziua femeii...
Iar faptul ca barbatzii n au o zi e o discriminare pe fatza, asta pe langa faptul ca noi(male) trebuie sa va supartam cand vorbitzi - si cateodata chiar trebuie sa va acordam atentzie... :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post Aug 1 2005, 03:33 PM
Post #4


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



Alexander wrote:
QUOTE
Pai daca e sa judecam la rece zilele dedicate femeii nu cred ca ajungem la alta concuzie decat: inutile!
Gandeste te un pic, daca esti femeie n ar trebui sa fii tratata la fel in fiecare zi - si in mod special de ziua ta? Adik nu cred ca daca inconjori doua zile pe calendar in care tipii sa fie dragutzi cu tine rezolvi ceva. Deci e total inutil...

Atunci asa ar trebui sa se intample si cu Father's day sau cu ziua respectului fata de batrani. Inutile!! >_<
Daca asta credeti voi, si anume ca femeile asteapta zilele alea numai ca sa fie tratate frumos de barbati, atunci n-ati priceput nimic. Oricum, most women don't need that. Me, certainly not!! Dar consider ca e o zi in care poti sa-ti arati respectul si iubirea fata de mama, sora, etc, si intr-un ALT mod, si anume flori, mici atentii etc. Sa nu-mi ziceti voi ca respectati fetele in fiecare zi!! Ba dimpotriva, incepeti din gradinita, cu trasul coditelor si ridicarea fustitelor.

Voi barbatii aveti talentul sa scoateti perii albi dintr-o femeie, ca apoi sa o acuzati ca e isterica. >__< Misogini!! Mai bine mergeti acasa si duceti gunoiul sau mai spalati vasele din cand in cand. Asta e respect. Ca doar nu-ti speli pacatele cu un buchet de 1 Martie. De aia le e sila femeilor de "atentiile" voastre!!

Si nush de ce, da' am impresia ca ziua dedicata femeii a fost inventata de un barbat... ca toate celelalte zile, de altfel. >.>
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Aug 1 2005, 04:01 PM
Post #5


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



hihi...ce chestie...cind o fost topicu asta facut !? :blink: ... ziua femeii e pt barbatii care nu stiu de ce au linga ei o femeie sau afla doar atunci ca au asa ceva :P ...cel mai sigur mod de a controla pulsul persoanei feminine de linga tine e sa fii in contact direct cit mai des posibil in timpul unei zile...eu prefer contactu in exces ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Alexander
post Aug 1 2005, 04:25 PM
Post #6


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 340
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 1.182
Points: 514



QUOTE
Si nush de ce, da' am impresia ca ziua dedicata femeii a fost inventata de un barbat... ca toate celelalte zile, de altfel. >.>

Pai o femeie nu ar fi putut s o inventeze ca ar fi fost snopita in bataie de barbat. Cel ce a inventat ziua femeii era intr o stare de ebrietate avansata cu complicatzii!
(JUST JOKIN'!)
NU stiu daca o sa castigatzi intr o dezbatere pe tema "care dintre sexe e mai stresanta", pt ca voi vorbitzi cam mult - prea mult.Dar poate ca ai si tu dreptate ca suntem stresantzi...
In fine.
Ce parere ai de articol>?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post Aug 2 2005, 10:12 AM
Post #7


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



Well, un "just joking" nu rezolva problema. "Snopita din bataie" ? Pai e clar. Males whitout brain recurg mereu la asta (adica la puterea fizica). >_> So shoot me now.

Vorbim prea mult? Mda, exact ce ziceam in primul post. Voi semanati samanta de cearta si tot voi va plangeti cand primiti peste bot. E clar de ce nu se ajunge la nici un numitor comun cu TINE (da, cu tine, ca nu-s toti ca domnia ta): pentru ca nici nu citesti cu atentie ce scriu, te uiti numai cate paragrafe sunt...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Aug 2 2005, 10:03 PM
Post #8


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



Probabil ziua de 1 martie, la fel ca ziua nationala sau oricare alta zi de sarbatoare, exista pentru a omagia ceva frumos, ceva grandios, iar acel ceva este fiinta fara de care nu ar exista un zambet pe fata noastra, fara de care nu am avea un tel in viata. Nu stiu de cine a fost inventata dar e bine ca exista totusi.

Mie mi-ar placea ca de ziua indragostitilor, baietii sa primeasca ciocolata de la fete, la fel ca in Japonia :rolleyes:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Aug 3 2005, 11:38 AM
Post #9


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



hehe...nu stiu zeri cita ciocolata maninca baietii in japonia de la fete...oricum nu cred ca dau in diabet :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Astarteea
post Sep 30 2005, 05:19 PM
Post #10


...
***

Group: Members+
Posts: 128
Joined: 30-September 05
From: ...
Member No.: 1.840
Points: 250
Gender:



Uh, aici e si poll! Am votat categoric...

Da, cred ca aceste zile dedicate femeilor aduc fericire si barbatilor. De ce nu va place sa daruiti? E mult mai frumos, decat sa primiti, recompensa e mult mai mare. Si daca stii ce sa daruiesti, cum sa daruiesti (nu trebuie sa fie ceva extrem de impresionant, doar sa placa si sa se vada ca stii cui ii dai cadoul), primesti cu siguranta ceva in schimb.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Alexander
post Oct 4 2005, 01:13 PM
Post #11


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 340
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 1.182
Points: 514



Mdea...Cred ca tu nu ai intzeles ca toata discutzia a inceput in urma fanfic-ului, inca un barbat povestea despre soarta nefericita a colegului sau de breasla.
Nu era vba de a darui or some shit. Asa ca pai atentzion lil' lady...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post Oct 4 2005, 01:31 PM
Post #12


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



Mey, intrebarea din poll e clara: "Zilele dedicate femeii aduc vreo bucurie barbatilor?" Fata nu a facut decat sa-ti raspunda, dupa ce a citit, probabil, si textul, si comentariile noastre. Oricum... felul in care ai scris si textul si intrebarea oglindeste parerea ta despre acest... "issue". Sorry, dar topica asta are caracter misogin. La fel si felul in care tratezi tu fetele. -_-
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Alexander
post Oct 4 2005, 01:37 PM
Post #13


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 340
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 1.182
Points: 514



Ugh...! Somebody finally got it! Yahoooooo!
Hey, chestia e ca tratez fetele asa deoarece sunt unele din voi care o merita si in plus e un fel de pay back. Si voi facetzi exact la fel:
Ex: Daca o fata este inshelata/ranita de un barbat trebuie sa suferim totzi, nu, o fata n o sa zica niciodata pe strada:"Ce bou a fost Ionutz!", nu ea va zice:"Barbatzii sunt niste idiotzi!"
Asa ca its pay back time bitchz...
Sa nu ma intzelegetzi greshit, imi plac femeile dar unele nu asa ca am sa adopt si eu chestia asta cu generalizarea in masa.

BRING IT ON! :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Astarteea
post Oct 4 2005, 01:52 PM
Post #14


...
***

Group: Members+
Posts: 128
Joined: 30-September 05
From: ...
Member No.: 1.840
Points: 250
Gender:



Hai, ma, Alexander. Cum poti sa spui ca nu am inteles povestea? M-am rezumat la a-ti raspunde doar la intrebarea din poll, pentru ca despre restul am mai vorbit cu alta ocazie...
Femeile au nevoie de niste zile, pentru a se simti speciale. Asa sunt ele, defect din nastere, daca vrei. Si nu exista nici o discriminare, exista si zile ale barbatului...
Cat despre purtatul "asa" cu fetele, doar pentru ca unele generalizeaza, nu e un lucru bun. Prin asta nu esti si tu ca ele? Nu dovedesti ca esti ca toti barbatii?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post Oct 4 2005, 01:54 PM
Post #15


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



Oh, Doamne, inca un frustrat!! >_>
In primul rand, cine e nevinovat, sa dea primul cu piatra. Se pare ca tu esti acela?... Sau poate ca ai avut parte de prea mult TV. Sa stii ca viata nu e chiar ca si in telenovele sau filme hollywood-iene.

Acest "razboi" (in care nu tin deloc sa intru) nu se va termina nicicand daca ambele "tabere" vor vrea mereu razbunare.


Si in al doilea rand... cine te-a pus pe tine judecator, anyways? Si crezi ca daca intri pe forumuri cu fraze de genul "its pay back time bitchz" esti mare erou? C'mon.

Iar din ultima ta fraza inteleg ceea ce este deja evident la 95% din tineretul de astazi. Si anume ca "am sa fac si io ceea ce fac toti ceilalti, ca sa fiu si io cool si sa nu mai fiu calcat in picioare". Nice. +_+
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Oct 4 2005, 02:52 PM
Post #16


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



daca iese cu ciondaneala pariez pe tenshi...are gheare ascutite sub all that pink :) ...vorbind serios daca topicu deviaza de la thread v-a fi inchis...ja ne.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Oct 4 2005, 06:52 PM
Post #17


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



Yeah, si in afara de gherute mai e si kamineko, deci bonus la damage :lol:

GO, Tenshi, GO !!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

transe
post Oct 4 2005, 09:10 PM
Post #18


poison gurl
***

Group: Members+
Posts: 282
Joined: --
From: in my mind
Member No.: 333
Points: 154
Gender:



huh?? :blink: :blink: E razboi shi eu nu stiam?
Imi place fan fiction-ul...dar nu shi ideea in sine.Ce e rau in a face o dovada de iubire? Sau asta e problema de fapt...ca acesti "barbatzi" se simt obligatzi sa renuntze la o bere in favoarea unui buchet de flori..de 2 ori pe an... :huh: Nu cred ca ii constrange nimeni sa faca acest gest; dealtfel nu ar trebui sa astepte venirea unei sarbatori pentru asta.. :P
Teoretic ar trebui ca a darui sa iti aduca fericire, asemenea celui ce primeste... sa primesti ceea ce dai.. (suna kinky...) <_< Iar Dr Lascu a primit la randul sau ceea ce merita..nemultzumire ^ ^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Alexander
post Oct 6 2005, 02:20 PM
Post #19


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 340
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 1.182
Points: 514



Ceea ce ma seaca e ca sunt multe forumiste care intra. "de ce?" spuse o voce in capul meu, "Fiindca au vazut numele topicului si credeau ca va fi despre ele, poate:P!" spuse vocea ratiunii. :lol: JOKE!
Mah, faza cu "bitchz" era hood talk si era menita ca o gluma... :(
Cat despre treaba cu daruitul, da, imi place sa daruiesc, sa fiu indragostit, dar treaba nu mai suna asa de bine cand din partea cealalta nu se aude nimic.
Pentru a pastra o relatie trebuie sa existe un pod de legatura(metaforic vbind), iar cele doua pers implicate trebuie sa se intalneasca la mijloc. And its been my expirience that men are always forced to walk a lil more on the bridge(pana se termina podul :P ).
De ce se intampla treaba asta?"Femeile sunt mai complicate?", nu, nu cred, cred ca le/va place sa va jucatzi.

NU ZIC CA BARBATZII SUNT PERFECTZI, dar eu am incercat sa fiu corect cu fiecare om care mi a intrat in cale si putini sunt aceea care mi au intors favoarea. :unsure:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

alesa_666
post Oct 18 2005, 06:52 PM
Post #20


Just a little bitch
***

Group: Members+
Posts: 118
Joined: --
From: nu mai stiu
Member No.: 906
Points: 205
Gender:



Hello people!1 Martie este ziua in care iarna se impleteste cu primavara intr-un shnuruletz alb-roshu,cand iti agati tinicheaua in piept(martisor).In schimb 8 Martie e ziua femeii.V-ati stresat cu 7 zile inainte degeaba.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th April 2024 - 04:56 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |