Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Dr. Bitiusca


Alexander
post May 2 2005, 09:28 AM
Post #1


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 340
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 1.182
Points: 514



Scurta istorie: Un capitol din palpitanta viata a dr. Bitiusca





L-am convins pe dr. analist literar Bitiusca sa ma insoteasca in cea mai bine dosita carciuma a orasului intr-o incercare de a pune la buna pastrare una din multele povesti de viata ale sale, iar localul a fost ales pentru a nu-i distruge reputatia - o celebritate ca dumnea lui nu trebuie vazuta in stare de ebrietate in locuri publice. Probabil deja va intrebati de ce ar fi beat – pentru ca l-am imbatat eu(ras malefic pe fundal) intr-o incercare de a extrage de la el unele informatii din trecutul sau misterios care trebuiau neaparat publicate!!!
Dupa 6 beri, 5 pahare de tuica “Busuioacka”, 2 drumuri la baie si o scobitoare dr. a inceput sa-si imprastie amintirile cat si continutul stomacului in fata mea…Se facea cum ca pacalise un amic de al sau, un anume Johny, in a-l crede ca el vorbise mai devreme cu o colega de clasa pe chat (care se intampla sa fie si model) si avea sa se duca la ea acasa pentru “some sweet lovin’” – dupa cum s-a exprimat. Si de aici am pus reportofonul pe “record” si iata ce a spus:
„Idiotul a pus botu si a inceput sa se dea pe brazda. Vroia sa vina si el la un ”group date”. I-am zis ca nu se poate, ca din Piata Unirii mergem la Corina acasa, ca ma-sa e plecata la tara cu sor-sa, si ea e singura acasa si sper ca eu voi ramane peste noapte acolo. Ion a inceput sa faca oferte: cica sa vin cu Corina(asa o chema pe respectiva, am ales sa-l tinem numele de familie confidential pe motiv ca – zice dr. Bitiusca fluturand o mana in dreptul capului -“tipa nu-i intreaga”) la ma-sa acasa, ca e plecata, si ca-mi aranjeaza Johny tot pentru o noapte salbatica si chestii de astea. I-am zis ca am locul asigurat la Corina si ca n-am nevoie. Am mai bagat ca sa scap de el ca tre’ sa ma duc sa cumpar prezervative […] pentru Corina si altele. Boul si acuma crede ca eu am avut parte de o bucatica din Corina si o calaresc...hehe.
Am continuat zicandu-i ca am ajuns prea tarziu, Corina se impacase cu fostul ei prieten (sub porecla capatata in puscarie „Buzdugan”).Apoi Corina m-a tras intr-una din camerele apartamentului si si-a cerut scuze pentru ca ma chemase si ca un premiu de consolare m-a invitat sa petrec noaptea acolo.
Deoarece toate astea se intamplau in a doua saptamana a vacantei de Pasti am decis sa raman, am ciocnit un paharel, apoi doua, la cel de-al treilea am prins curaj si i-am facut...” (aici dr. analist lit. Bitiusca se apleaca si fara nici o jena decarteaza pe pantofii barmanului care asculta si el cu urechile ciulite, dupa injurii la adresa subsemnatului si numeroase trimiteri la origine, am intervenit, desi nu mai gandeam nici eu prea limpede, am reusit sa conving barmanul sa-l lase sa-si termine povestea).Asadar: „ ...i-am facut avansuri, aici e partea in care devin norocos, sora Corinei fiind si ea un pic ametita a inceput sa se dea la mine cu un tupeu murdar.”
In acest moment al povestirii dl. Bitiusca se opri pentru a doua oara si incepu sa-mi povesteasca de toate variantele pe care le-a gandit pentru a continua povestea, adica pentru a-l trage pe dl. Johny de nari cat se poate (iar cum dl. Johny era mai „botanist” de felul sau puse botul la tot ce ii indruga dr.):
1) Prima varianta: „As putea sa ma prefac ca am luat o pe creasta de la Buzdugan.
2) „Ne-a prins mama fetelor in timp ce-mi faceam de cap cu una din ele(nu prea conteaza care). Si le-a batut cu cadrul de la un Pegas (bicicleta) vechi. Dar se auzeau racnetele de pe casa scarii, cica, si eu pentru ca eram turmentat am intrat si am [...]* pe ma-sa (ca eu la betie sunt dezlantuit.”
3) „Sau mama fetelor m-a confundat cu un infractor care-i violeaza fica pe intuneric si m-a articulat cu o tigaie de teflon intre ochi, dupa care a vazut cine e, si-a cerut scuze si a apasat „rezume”(reluare a actiunii).”
4) „ Ori vecinul de la parter agasat de tipetele salbatice a sunat la politie.”
5) „Ah... Era gaurit prezervativul, si am folosit o manusa de cauciuc ( de aia cu care scoate ma-ta rufele din soda caustica), de fapt numai un deget din ea.”
Aici am intervenit eu, care - cum am precizat si mai sus - nu eram tocmai lucid, si am spus: „Da, era prezervativul spart si cand Corina (sau sora ei ) a vazut a inceput sa se balbaie, s-a dezechilibrat, a cazut jos (cutremurand pamantul pe o raza de 2 km) si a inceput sa faca spume la gura.”

6)” Sau vazand prezervativul spart a intrat in panica si a sunat o pe ma-sa care a zis sa nu plec ca vine acolo cu taxiul! Eu am auzit doar cuvantul „ginere” iesind din receptor si am inceput sa (scuzati expresia) aud culori.”
7) ”Ba nu, stiu!!! S-a inecat cu propriai saliva si am ingropat o in parculetul de joaca al copiilor exact sub leagane.”



Dar inainte sa imi spuna pe care din variante a ales o a lesinat din cauza alcoolului in exces ce-i fusese administrat mai devreme. Urmatoarea luna am petrecut o langa el intr-un spital.




Dr. psiholog Lascu











*a se citi „batut-o”
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Innocent
post Apr 7 2006, 09:30 AM
Post #2


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 77
Joined: --
Member No.: 1.030
Points: 241



Asta e chiar f draguta... limbajul este contemporan nu... stii tu... (ma repet, sunt pisaloaga, stiu! :rolleyes: )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lumpy
post Apr 12 2006, 08:43 AM
Post #3


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 572
Joined: --
From: Iasi/Focsani
Member No.: 5
Points: 794
Gender:



De fiecare data cand citesc cate o lucrare a domnuluio Lascu sectorist literar cad pe jos...asta e a 3 oara cand citesc textul asta. Funny as always
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Alexander
post Apr 18 2006, 06:07 PM
Post #4


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 340
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 1.182
Points: 514



Ms maga.... elanule! Ma bucur ca am reushit sa provide some form of entertainment for u.
Innocent... E bine sa te repeti cateodata, avand in vedere ca unii nu prind ideea din prima...("Dede dumb!Dede Dumb!"). :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 27th April 2024 - 05:03 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |