Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

4 Pages < 1 2 3 4 > 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Cerf - Intalnire Nationala Anime, (again :P)


trust_no_more
post May 4 2007, 12:26 PM
Post #41


Paranoid
****

Group: Members+
Posts: 499
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 193
Points: 708
Gender:



da, chiar. Asteptam detalii cu ora si ziua..si locul.. :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

LordMethos
post May 4 2007, 01:40 PM
Post #42


wandering shade
**********

Group: V.I.P.
Posts: 1.163
Joined: --
From: Iron Tower of Zebdora
Member No.: 364
Points: 2.120
Gender:



And yet again we post for the slackers ^_^
Ora probabil va fi 10 - 11 (banuiesc)
QUOTE(axi @ Apr 12 2007, 10:25 PM)
CERF-ul se apropie cu pasi mari (ghici), si cu aceasta ocazie si traditionala deja, intalnire anuala anime, la scara nationala, editia a patra deja :P
mai reusite sau nu, cele anterioare au fost frecventate de destui membrii si pentru multi au generat amintiri frumoase, de aceea ar fi pacat sa nu oferim aceasta sansa si altora :P
Pe scurt ideea a plecat in 2004 din capul catorva sado-masochisti care nu aveau ce face :P si consta in crearea unui cadru de intalnire ptr a ne cunoaste intre noi mai bine, lega prietenii, calatori sau orice alta motivatie doriti voi :P

Ideea de baza este simpla. Lumea se aduna sambata dimineatza, se viziteaza CERF-ul sau nu (doar asta e scuza :P, "venim la CERF" :P), cat mai in grup posibil sau pe prietenii. Apoi ptr doritori, vom incerca sa gasim ceva gen terasa/bar/restaurant unde se poate bea/manca ceva, ideal ar fi chiar in zona, dar ne descurcam noi, lumea se poate plimba in parc, prin oras ... etc ... programul este f libertin si la alegerea oricui. Cei care nu cunosc orasul vor fi bineinteles preluati si tinuti din scurt, sa nu patim ca in alti ani, cand ne cauta cineva cu tot cu taximetrist prin partea opusa a orasului. seara poate fi organizata intr-un club, casa cuiva (daca avem curajosi si voluntari:P) sau orice alta forma.

DECI: 12 mai 2007. Bucuresti. Va asteptam. ptr doritori se pot cauta topicurile vechi pentru a se vedea cum a fost anterior, ptr nedoritori sua lenesi, poate o sa fac un efort sa le caut eu :P, sau ma ajuta cineva mai harnic :P.


Momentan avem doar un anunt aici, asteptam intrebari, idei si discutii, anunturi de participare, aranjamente de cazare cu alti fani cu posibilitati. tot ce doriti voi, on-topic bineinteles.
*

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post May 11 2007, 04:56 PM
Post #43


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



ora 11:30 - 12:00 in Herastrau, la intrarea vis-a-vis de capatul lui 41. pentru cei care nu stiu sa ajunga, postati aici pana maine si vom gasi posibilitati de a explica/rezolva problema :). sau cautati-ma pe YM, adresa e in profil.
c ya there.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

LordMethos
post May 11 2007, 08:43 PM
Post #44


wandering shade
**********

Group: V.I.P.
Posts: 1.163
Joined: --
From: Iron Tower of Zebdora
Member No.: 364
Points: 2.120
Gender:



Adica aproape de Pavilionul H si langa "parculetul ala ambulant de diverstisment"
See u there nubzorz :D }{
Muza .. poate ne onorezi cu prezenta ^___^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

NOTORIOUS
post May 11 2007, 11:19 PM
Post #45


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 517
Joined: --
From: Your disgusting imagination
Member No.: 1.002
Points: 1.156
Gender:



Am picat si yo acu' la pagina 3 si mi-am zis ca anu' asta nu ratez meetingul de la CERF. Dar am facut prostia sa dau si pe celelalte pagini si sa vad aluzii de tot felul.. Nu pot decat sa imi inchipui cum or sa fie cativa din noi intampinati. Sper totusi sa fi fost o gluma si nu o replica-trauma plina de ura si dorinta de razbunare.. that being said.. c u ALL there. Let's all have phun 4 once, ne?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post May 11 2007, 11:57 PM
Post #46


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



we always have fun, not just once :P ... asta e o aluzie, evident :P
va asteptam pe acolo, pe oricine doreste sa apara si sa si socializeze :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post May 12 2007, 08:08 AM
Post #47


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



QUOTE
Muza .. poate ne onorezi cu prezenta ^___^


:o O sa fac cosplay... Mireille Bouquet... uita-te dupa mine... :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

NOTORIOUS
post May 13 2007, 10:11 AM
Post #48


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 517
Joined: --
From: Your disgusting imagination
Member No.: 1.002
Points: 1.156
Gender:



T_T Am intarziat... Methos, singura shansa sa gasesc grupul si ce sa aflu.. ca si-a schimbat nr. de tel. T_T oh well.. it was fun anyway... just can't believe 'tis the 2nd year I miss the cerf meeting. @Axi... point proven.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post May 13 2007, 10:40 AM
Post #49


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



am fost, am vazut, am pozat, am mancat/baut :P ... mai aveti o sansa la anu pe vremea asta :D
notorious, nu am si nu am avut de gand sa organizez nimic (in nici un caz ca acum 2 ani). am anuntat doar ca o parte din membrii de pe forum se vor vedea cu aceasta ocazie ca si in alti ani ... toti care doreau sa se alature erau bineveniti ...

so imi pare bine ca l-am revazut pe mentos :P, la fel de "infloritor" ca de obicei :P, am cunoscut si 2 membrii noi mai curajosi ... se stiu ei cine :P ... in rest am revazut prieteni vechi, nu pe toti care trebuia, dar mai e timp :P

poze ... poate o sa punem, desi nu stiu cata relevantza au ele ptr cei neinteresati si care nu au venit din diverse cauze ... logistice :P

c ya next year :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lumpy
post May 13 2007, 10:46 AM
Post #50


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 572
Joined: --
From: Iasi/Focsani
Member No.: 5
Points: 794
Gender:



Ba am copirait pe chestia aia. Ia bagati poze aici sau trimite-le pe mail/messenger ca sunt curios sa vad cine sa mai aratat anul asta. Oricum pot spune ca am "scutire" pentru absenta mea :D . Da a meritat sa lipsesc anul asta de la CERF... and I'm not afraid to say it :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post May 14 2007, 12:10 AM
Post #51


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



QUOTE(axi)
in rest am revazut prieteni vechi, nu pe toti care trebuia, dar mai e timp


Missed me, nu`i asa? :lol:

QUOTE(axi)
poze ... poate o sa punem, desi nu stiu cata relevantza au ele ptr cei neinteresati si care nu au venit din diverse cauze ... logistice

Urma salveaza turma, nu? :P Eu sunt interesata, asa ca bagati poze.


Ps. La multi ani, axi :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post May 14 2007, 09:29 AM
Post #52


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



CERF-ul veni si se duse ..... amintirile raman.......despre ce exact nu pot spune ca in afara de fetele de la ultrapro ...... un tv 3D .... si wii nu prea am vazut nimic. Adunarea de anu asta a aratat...ca sa citez dintr-un clasic in viatza : Care e comunitatea anime....care de fapt nu este. Am vazut mai multi oameni la o intalnire joi decat ce-a fost sambata. Se vede ca daca nu tragi de oameni .... ii impingi de la spate..... le dai un shut in fund .... proiectezi anime .... bagi un ps cu fighting-uri .... sau nu promiti free for all la flame.....lumea nu se mobilizeaza.

Oricum a fost o reala placere sa mai stau la o bere si o mancare chineasca cu Sid, Killer si Kata ....pe tine croatule nu te pun ca tu esti la promotie :P

Sa vedem la anu ce-o sa fie....sau cred ca n-o sa vedem
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

thor2002ro
post May 14 2007, 10:39 AM
Post #53


the incredible white furry gremlin
**

Group: Members+
Posts: 75
Joined: --
From: Galati
Member No.: 668
Points: 168
Gender:



poate la anu incercati intalnire in prima zi a cerfului atunci e frumos....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post May 14 2007, 11:35 AM
Post #54


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



N-are nici o legatura ziua cu faptul ca nu sunt oameni ..... si cum mereu prima zi a cerf-ului pica in timpul saptamanii....e putin mai greu de realizat o intalnire....avand in vedere ca unii muncesc
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post May 14 2007, 12:34 PM
Post #55


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



Scorpio:
O sa-ti zic acum ceva de-o sa te superi, dar chiar nu pot sa tac. :P Nu-i explic asta lui Methos, pentru ca oricum n-o sa inteleaga (asa cum nu intelege ca nu vreau sa-mi vad numele scris de el, decat in legatura cu un anime :twisted: ). Dar tu cred ca o sa intelegi.

Va plangeti atata ca nu vin oamenii la intilniri.... Eu consider ca asta e una din partile cele mai urate ale forumului, faptul ca toata lumea vrea "socializare". Parca inscrierea pe anime-club m-a inregimentat instantaneu. Lasa-ti oamenii in pace, daca nu vin, au motivele lor. Am frecventat multe alte forumuri, si nicaieri nu exista presiunea care exista aici sa vii la intalniri. Vine oricum cine vrea... iar ceilati se simt prost... eu ma simt prost... nu stiu cum de nu iti dai seama, dar nu asa tii membri noi pe forum, asa ii alungi. :twisted:

O alta presiune existenta aici e relativ la datele personale. N-am mai intalnit asa ceva... se face mult mai discret sau nu se face deloc. Imi pare rau acum ca nu am scris la gen "baiat" si n-am pus la adresa Bolintinul din deal... asa nu-mi mai zicea nimeni nimic...

Iti zic tie asta pentru ca vad ca te intereseaza problema, si nu intelegi de ce oamenii nu se poarta asa cum crezi tu ca e bine. Si te consumi pentru ca vrei sa faci ceva ce crezi tu ca e bine. Vreau sa vezi si o parere din partea cealalta. Poate asa o sa intelegi unele reactii, pe care acum nu ti le explici.

Sa nu se interprezeze asta ca m-as simti prost din cauza ta, pentru ca mie, personal, nu mi-ai zis nimic. Dar mi-au zis altii.

Astea sunt cele doua parti foarte urate de pe anime-club, dupa parerea mea. Si crede-ma, am vazut multe lucruri pe net. Daca vreti ca viata aici sa fie mai frumoasa, incercati sa schimbati asta.

Sa nu se interpreteze asta ca un motiv de scandal, eu am incercat sa explic niste lucruri, sa vezi ca nu e chiar normala atmosfera de aici. Departe de mine ideea de "flame".

Si acum privind obiectiv, chiar crezi ca merita "socializarea"? Eu nu cred... cred ca pui suflet si te zbati degeaba...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post May 14 2007, 01:11 PM
Post #56


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



... cerf-ul 2007 a fost slab... anul trecut mi s-a parut slabut... se pare ca merge in jos... atat ca numar de firme prezente cat si ca interes... teama ca piata IT se va satura incepe sa devina realitate din ce in ce mai rapid...
ok... ce mi-a retinut privirea... standul Panasonic... au adus plasma de 103 inchi :D ... imi cumpar una cind se va iefteni :lol: ... hmm... remarc un lucru trist... lipsa de fustitze... foarte putine... jeesh... sunt trist :( ...
... in rest... relaxin', food and beer... pt prima data pot spune ca am savurat finger lickin' pizza in bucales :)... am ciupit din mancarea chinezeasca ce aduce la gust foarte mult cu tocanitza lui maica-mea :P ... sunt restant cu vinisor la axi dar il rezov in toamna :D ... hai noroc si la multi ce vrei tu :) ... am mai uitat ceva dar nu conteaza... a... kata sa-ti traiasca papucu !!! :lol:

ps: se pare ca maine revin in bucales pt conferinta intel de la Crowne Plaza :) ... free IT knowledge :D ... plus moca food & drinks :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scorpio
post May 14 2007, 05:21 PM
Post #57


Gold Saint
**********

Group: Members+
Posts: 2.862
Joined: --
From: Bucuresti ( Death Valley )
Member No.: 8
Points: 3.964
Gender:



Muza nu ma zbat doar sunt ironic.....in plus postul ala nu e o dezamagire ca n-au fost oameni (macar n-a trebuit sa-mi bat capul cu gasitul unui loc destul de incapator pt toti) si o subliniere a ceea ce este comunitatea anime in romania ..... adica un nimic. Dar ai si tu dreptate in postul ala.....ce-i drept nu pot sustine o idee ca toata lumea sa aiba aceleasi notiuni de distratie sau amuzament ca mine ..... acestea sunt date de cultura....mediu social.....educatie...etc.

Dar totodata ceea ce am zis ca daca nu sta cineva dupa ei nu apar...este f. adevarat.....se vede saptamanal la intalnirile de joi .... adica in opinia mea pt ei ar trebui sa fie destul de grav daca nr lor incepe sa fie egal cu nr nostru.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post May 14 2007, 06:37 PM
Post #58


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



cut it out people.

nu am fost foarte multi, dar asta nu ne-a impiedicat sa ne simtim bine, ceea ce conteaza de fapt fiind asta, nu faptul ca x sau y nu a venit sau ca au fost 20 sau 100.

multa lume a spus ca vine, mai in particular, mai pe topic, multi au avut probleme/treburi/ etc ... o parte au spus ca ajung mai tarziu ... cam toti astia nu au venit :P ... asta e :P ...

referitor la "presiunea respectiva" ... muza ... omul este prin definitie fiinta sociala. nu stau sa definesc normalitatea aici, nici sa incorsetez manifestarile pro sau anti sociale de pe aici in cadrul unei normalitati ce este definita si perceputa destul de diferit de la caz la caz. nimeni nu e perfect :P ... nimeni nu te obliga sa stai aici daca nu-ti place, nici sa spui ce nu vrei sa spui si nimeni nu poate obliga pe nimeni sa nu intrebe. deal with it, live with it :P

referitor la intalniri ... acum 1 an jumate erau cam 50 de oameni in medie in fiecare joi. sa nu crezi ca ei erau obligati sa vina. veneau de placere. acum un an jumate, aproape 2, cativa au decis ca e momentul sa se retraga si sa se intalneasca separat. din acel grupusor de cca 10 persoane faceam parte si eu si scorp. de ce nu au mai venit ceilalti 50 de oameni ... puteti sa ii intrebati pe ei ... dar eu as reflecta la definitia aia a omului ca fiinta sociala, si la cine socializeaza pe aici. nimeni nu o sa vina cu placere la o intalnire unde toti stau incorsetati in frustrarile si temerile lor interioare uitand ca lumina si bucuria vin si din afara ta, nu numai din interior.

nu o sa ma mai lungesc. pentru discutii pe tema, sunt disponibil, oarecum, pe YM. asta nu garanteaza cheful instantaneu de a o face :P ... e pe riscul vostru :P

c yah next year :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

trust_no_more
post May 14 2007, 10:49 PM
Post #59


Paranoid
****

Group: Members+
Posts: 499
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 193
Points: 708
Gender:



Am citit discutiile de aici, si am simtit un mic si totodata intens impuls de a interveni cu o replica.

Sunt admin unui forum de 2 ani, timp in care am tot organizat intalniri. La fel, la inceput au venit mai multi, apoi mai putini, si apoi ne-am format constant un grup de 10-12 persoane care veneam la fiecare intalnire. Membrii noi, mai rar isi fac aparitia, pentru ca, "gasca" e deja formata, si se simt oarecum incomod. [asta spun statisticile, pt ca am stat si am "investigat", ma rog, impropriu spus, am intrebat membrii noi, care pe forum se adaptasera bine, iar la intalniri nu indrazneau sa apara.]. Si cum am mai zis, au spus, ca n s-ar simti bine intr-o "gasca" deja formata...

Si eu activez pe multe forumuri, insa la intalniri am fost doar cu cei de pe forumul despre care am vb mai sus.

Nu cred ca as putea sa merg asa la intalnirile fiecarui forum, nu pentru ca nu imi sunt dragi userii de acolo, ci pentru ca, nu sunt tocmai cea mai sociabila persoana, si m-as simti incomod, intr-un grup de useri deja bine format, o comunitate, chiar si in real life, nu doar virtual.

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chris
post May 16 2007, 08:37 AM
Post #60


Rogue
******

Group: Members+
Posts: 806
Joined: --
From: Dragon Eden
Member No.: 6
Points: 554
Gender:



Ete na... ce sa vezi... n-am pierdut nimic cerfu asta :lol: fustite n-au fost, only "high-tech shit" la standuri, mancarea si boutura...well sa zicem ca de cel putin asta am avut parte acolo unde am fost... Lumpy, nu-i lasa sa te demoralizeze, n-au cu ce :twisted: .

Muza -> nu mai manca ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

4 Pages < 1 2 3 4 >
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 27th April 2024 - 11:55 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |