Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

6 Pages « < 3 4 5 6 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> One Piece


spyderverr
post Aug 8 2009, 08:55 PM
Post #81


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 734
Joined: 20-September 06
Member No.: 3.019
Points: 1.832
Gender:



QUOTE(kurono @ Aug 8 2009, 06:11 PM)
Daca iti poti folosi jumatate de creier [...]
alt lucru rau, lipsa de common sense, vezi > creeaza un cyborg din doua placi de metal si 4 cuie[...]
*


daca si-ar fi folosit macar jumate de creier (pleeease, nu e atac la persoana!) n-ar fi cautat common sense intr-un anime ce practic are propriul univers!

QUOTE(axi @ Jun 12 2009, 10:11 AM)
inca unul care cauta realitatea in anime ...
*


axi, ii numeri? :lol:

QUOTE(kurono @ Aug 8 2009, 06:11 PM)
e overrated, si inca am aceasta parere, si o sa o am in continuare.
*


truth be told, i couldn't care less. one piece's my fav!

QUOTE(Baka man @ Aug 8 2009, 09:55 PM)
One Piece e unul dintre cele mai underrated anime-uri in randul fanilor romani, are extrem de putin fani pentru cat de popular este in strainatate iar fanii pe care ii are sunt in general oameni care au cat de cat "vechime in domeniu", ca sa zic asa, nu e genul de serial pe care il vede oricine pe Animax sau mai stiu eu ce.
In conditiile acestea, nu e justificat sa spui ca e o moda sa iti placa One Piece sau ca e supraapreciat. Nu pe un forum anime romanesc.
*


ca bine zici. ;)

pana acum prietenul ala al tau a zis un singur lucru bun:
QUOTE(kurono @ Aug 8 2009, 06:11 PM)
dar , da, incearca-l e bun si foarte distractiv, nu mai astepta sa ajunga la ep 1000 pana sa te apuci de el
*



concluzie: PRIVESTE-L! nu de alta da' o lungim degeaba. prea te lasi influentat de o singura persoana care evident nu stie sa aprecieze anime-ul (one piece in cazul de fata).

LE:

QUOTE(kurono @ Aug 8 2009, 06:11 PM)
Abilitatile speciale sunt lame cateodata + atacuri speciale  gen : "gomu gomu no pistol" in care isi lungeste bratul si apllica un pumn adversarului *nu mai stiu cum*" si e doar o lovitura de picior in coaste.
*


scuza-ma, da-s sictirit de atacuri gen summoning from a fuckin' paper (Naruto). evident, exemplele pot continua da' nu asta e scopul topicului.

QUOTE(kurono @ Aug 8 2009, 06:11 PM)
e o rutina - se duc pe o insula noua, se intalnesc cu un grup de personaje aparent prietenoase, jumatate din acel grup ii tradeaza pe ceilalti, se afunda in trecutul insulei , se bat cu baietii rai si salveaza situatia
*


o sa ma leg tot de partea aia a creierului:

vezi asta: (?)
(IMG:http://images3.wikia.nocookie.net/onepiece/images/7/71/One_Piece_Title_9.PNG)
cu ce-ti seamana?

sau si mai bine:
(IMG:http://i43.photobucket.com/albums/e386/spyderverr/Manga/08.jpg)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kurono
post Aug 8 2009, 09:42 PM
Post #82


Vicious
**

Group: Members+
Posts: 61
Joined: 17-June 09
Member No.: 8.751
Points: 139
Gender:



nu e vorba ca ma las influentat prea mult de o singura persoana, dar asta i-am cerut, sa critice One Piece, pentru ca de laudat, l-ati laudat voi, si bottom line, mi-a spus ca e bun, daca doar il critica atat si avea o parere proasta despre el, imi spunea ca e gunoi si sa nu-l incerc...si conteaza parerea lui pentru mine, pentru ca tot ce mi-a recomandat se afla printre favorite, avem gusturi foarte asemanatoare.

QUOTE(Spyderverr)
daca si-ar fi folosit macar jumate de creier (pleeease, nu e atac la persoana!) n-ar fi cautat common sense intr-un anime ce practic are propriul univers!


totusi, nu vreau sa vad personaje umane, fara abilitati ale fructului demonic (un exemplu ar fi Zoro care din cate am inteles nu a mancat un fruct demonic pentru a fi puternic) cum ii este taiat capul si nu are nimic, din potriva chiar il face mai puternic, sau cum un personaj tot asa uman, pur si simplu zboara , fara nicio explicatie....inteleg ca Oda si-a creat propriul univers, dar totusi...a little common sense is needed in every anime


QUOTE(Baka man)
One Piece e unul dintre cele mai underrated anime-uri in randul fanilor romani

eu vorbeam in general, nu doar de romani, si revin la topurile MAL, unde manga e pe locul 9...i mean...c'mon...
legat de partea de rutina....pai daca e atat de genial...cred eu ca trebuia sa fie mai ...genial...anyway, aici e greu de pus in cuvinte ce vreau sa spun...si nici nu prea stiu ce vreau sa spun pentru ca...nu am vazut anime...

QUOTE(Baka Man)
Nu ma intereseaza prea mult sa vad cum ajung sa foloseasca personajele tehnici noi. Stiu ca imi spusese cineva ca in Naruto se antreneaza unu nu stiu cate episoade sa taie un bustean or smth, nu as vrea asa ceva in OP. In al doilea rand, chiar si daca e sa o luam logic, tot mai plauzibil este sa iti vina ideea unei noi tehnici in toiul luptei, cand deja iti intri in ritm, te adaptezi la adversar si trebuie sa te gandesti la noi tehnici de lupta.

din ce am inteles de la el, nu sunt create pe moment, ci in lupa respectiva se gandesc sa incerce tehnica aia, dar se da de inteles ca a mai fost folosita or smth like that...:unsure:

QUOTE(Baka Man)
E anime cu happy end, doar ca mai si mor oamenii pe acolo

totusi, mor on-screen si se intorc inapoin la sfarsit de arc? ...kinda lame

QUOTE(Spyderverr)
prea te lasi influentat de o singura persoana care evident nu stie sa aprecieze anime-ul (one piece in cazul de fata).

cred ca daca nu stia sa-l aprecieze, imi spunea sa stau departe de el....

QUOTE(Spyderverr)
truth be told, i couldn't care less. one piece's my fav!

that's why you consider my friend's oppinion a piece of shit, cand el niciodata nu a spus ca e beyond stupidity si nu i-a vorbit in nume de rau, da l-a criticat, pentru ca asta i-am cerut...

eu ma bucur ca am facut un post in care sa intreb de One Piece, la sfarsitul zilei, 3 persoane mi-au spus sa ma uit la el, deci in saptamanile urmatoare am sa ma apuc de el :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

spyderverr
post Aug 8 2009, 10:00 PM
Post #83


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 734
Joined: 20-September 06
Member No.: 3.019
Points: 1.832
Gender:



ok, hai sa lamurim o chestie, sau mai multe...

NU o sa vezi vreun caracter care sa moara si apoi sa apara din nou!

CODE
se refera la P*l? putea sa scape in nspe mii de moduri de b** aia.
altul care sa fi lasat impresia c-a murit dar care apoi s-a intors... NU STIU! (o sa inteleaga la ce m-am referit chiar si daca am cenzurat...)


chiar is curios care-s asa zisele personaje ce mor on-screen si apar din nou... zi-i sa-mi trimita un mail (am id-ul la profil). sa mi-l trimita el nu prin tine sa-ti faca spoilere.

legat de partea cu intorsul caracterelor de mult uitate, o sa intelegi tu la momentul potrivit (in ideea ca o sa privesti anime-ul). oricum, de retinut e ca absolut orice personaj are un rol in anime-ul asta! si sa spui ca flashback-urile si dezvoltarea caracterelor secundare sunt/e ceva stupid mi se pare pur si simplu o idee tampa!

in final o sa ma leg de fan-service... pana acum n-am auzit nici un fan sa zica ca fan-service-ul din one piece nu-si atinge scopul! anyway, tu, de prietenul ala al tau vorbesc, nu esti fan deci orice este posibil.

PS: daca ai privit tot timpul anime-ul cu ideea "so much sucks" si "where's the common sense" evident ca nu te-ai atasat de el, de personaje, de glumele alea seci ale lui luffy sau ale celorlalte caractere, glume care pur si simplu mi-au rupt cateva coaste.

11 fix. ma iubeste! :lol: -> asta-i gluma seaca! :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

shobo
post Aug 10 2009, 09:13 AM
Post #84


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 106
Joined: 14-December 06
Member No.: 3.439
Points: 330
Gender:



Kurono e bine sa te apuci de el mai tarziu deoarece in cam 40-50 de episoade o sa inceapa cel mai tare arc din serie de pana acuma.One piece e singurul anime care a reusit sa ma tina in casa o zi intreaga.


Episodu 400 mi-a placut cel mai mult pana acuma,s-a mai clarificat ceva legat de viata lu' Gol D. Roger.

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

spyderverr
post Aug 29 2009, 12:03 PM
Post #85


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 734
Joined: 20-September 06
Member No.: 3.019
Points: 1.832
Gender:



MANGA SPOILER

is curios cum o sa fie animata pagina asta: img...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

shobo
post Aug 30 2009, 12:00 PM
Post #86


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 106
Joined: 14-December 06
Member No.: 3.439
Points: 330
Gender:



Da si eu sunt la zi cu manga ,sunt curios cat o sa tine Marine Ford ARC,abia astept sa ajunga si animeul pe unde e manga acuma.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Baka man
post Aug 30 2009, 08:28 PM
Post #87


The Baka man ^^
*****

Group: Members+
Posts: 667
Joined: 21-March 07
From: Ploiesti
Member No.: 3.986
Points: 1.803
Gender:



Daca tot vorbiti de manga...
In curand o sa ajung si eu la zi cu anime-ul (acum sunt la 398, ajung repede la 414 sau 415). Cam de pe ce la capitol ar trebui sa incep sa citesc ca sa vad ce se va intampla mai departe?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

spyderverr
post Aug 30 2009, 09:51 PM
Post #88


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 734
Joined: 20-September 06
Member No.: 3.019
Points: 1.832
Gender:



QUOTE(Baka man @ Aug 30 2009, 09:28 PM)
(...ajung repede la 414 sau 415). Cam de pe ce la capitol ar trebui sa incep sa citesc ca sa vad ce se va intampla mai departe?
*


episodul 415 este capitolul 521.

apropo, saga-ul Amazon Lily a inceput prost, foarte prost chiar, in anime. ce naiba le place sa grabeasca lucrurile nu stiu. lupta a fost animata PROST!
un alt minus e ca au renuntat la replica "Run and never get caught again" a lui Fisher Tiger in episodul 415 (cel putin eu n-am auzit-o)!
in plus, comedia a cam lasat de dorit in primele episoade din saga. am ras mai mult citind manga-ul cu luffy si ouale lui de aur (si la ce a mai fost comedie...).
ce mi-a placut in saga-ul asta cel mai mult a fost modul in care au animat ochii in momentele critice.
numai ei stiu de ce au prezentat haki-ul lui luffy asa nasol...
manga-ul mi-a lasat o impresie mai buna decat episoadele 408-414.
oricum ultimul episod (415 - Hancock's Confession - The Sisters' Disgusting Past) a fost super.

PS: 1 capitol = 1 episod? wtf?! chiar se pricep la a lungi lucrurile fara sa-ti dai seama! foarte bun staff-ul ce se ocupa de one piece. pacat ca uneori grabesc lucrurile...

LE: cum ziceam intr-un post anterior, sper sa animeze pagina asta si sa nu renunte la sange si toate detaliile! daca renunta la cele mentionate anterior n-or sa fie prea fericiti fanii. :D
oricum, nu prea i-a reusit lu' oda incercarea de a face o batalie face-to-face pana acum; nu prea se descurca la asta. trebuia sa ramana la stilul vechi desi nu prea vad cum ar fi putut prezenta altfel conflictul dintre guvern si piratii lui whitebeard. in fine...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Baka man
post Aug 30 2009, 10:41 PM
Post #89


The Baka man ^^
*****

Group: Members+
Posts: 667
Joined: 21-March 07
From: Ploiesti
Member No.: 3.986
Points: 1.803
Gender:



Hmm, citind tot ce ai spus, inclusiv partea de spoilere, reformulez intrebarea.
Sa incep sa citesc de la capitolul 521 sau sunt faze ceva mai tari putin mai in urma?
Sa ma apuc acum sa citesc tot manga-ul iese din discutie, nu am atat de mult timp >.< Pe de alta parte, daca ar merge recitit manga-ul de la faza cu... lupta de la casa de licitatii din arhipeleag de exemplu... nu ar fi asa mult.

[edit]Multumesc. Revin cu o postare in curand, sa imi spun parerea ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

spyderverr
post Aug 30 2009, 10:50 PM
Post #90


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 734
Joined: 20-September 06
Member No.: 3.019
Points: 1.832
Gender:



hm, ar fi bine sa citesti de la inceputul saga-ului Amazon Lily ca nu-i mult; incepe de la capitolul 514.

PS: astept sa vad cum o sa-si faca intrarea Luffy (si Shanks) si cum o sa prezinte Oda aventura celorlati membri ai echipajului (Strawhats bineinteles). lumea creata de Oda e IMENSA :D!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

shobo
post Sep 1 2009, 12:08 PM
Post #91


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 106
Joined: 14-December 06
Member No.: 3.439
Points: 330
Gender:



Spyder cum ai fi vrut sa fie prezentat haki-ul?La fel a fost prezentat si cand s-a intalnit Shanks cu Whitebeard.Oricum inca e la inceput poate il modifica cumva.Nu stiam ca Shanks va veni si el sa il ajute pe Whitebeard la marine ford.Astept sa vad ce putere are Admiral Sengoku,astept ca in 2-3 numere de manga sa ii arate abilitatea.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

spyderverr
post Sep 1 2009, 12:29 PM
Post #92


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 734
Joined: 20-September 06
Member No.: 3.019
Points: 1.832
Gender:



a fost prea simplu si neconvingator prezentat (click - scuzati calitatea da' mi-a fost lene sa iau HD). fata de manga (click) mi s-a parut prea simplu.
nu stiu daca o sa apara si shanks da' presupun ca da tinand cont ca stie c-o sa se duca si luffy acolo (cunoscandu-i personalitatea). in plus, a vorbit si cu whitebeard, trebuie sa fi ajuns la un pact si-s curios care-i ala. :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Baka man
post Sep 1 2009, 11:20 PM
Post #93


The Baka man ^^
*****

Group: Members+
Posts: 667
Joined: 21-March 07
From: Ploiesti
Member No.: 3.986
Points: 1.803
Gender:



Daca tot bagati spoilere, nu ar fi bun si un topic One Piece care sa fie exclusiv despre ultimele episoade/capitole? In felul asta s-ar putea discuta pe fata.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

rogueman999
post Sep 1 2009, 11:37 PM
Post #94


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 830
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 782
Points: 1.756
Gender:



Sunt pe la 394 cu anime-ul, si WOW. Cand l-am lasat balta pe la Davy Jones saga credeam ca e un anime bun, eventual cu bucati mai boring. Urmatoarele 200 de episoade au fost foarte clare: e un anime f. fain. Si cu fillere (aproape) acceptabile pe deasupra.

In ritmul asta incet incet Luffy se aliniaza pe ce face tatal lui. Nu-l vad genul de "Pirate King" care sa accepte un armistitiu cu guvernul...

521 ziceti? 20 ep. trec repede, curand o sa ma apuc si eu de manga.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

geostone
post Sep 2 2009, 09:39 PM
Post #95


Newbie
*

Group: Members
Posts: 1
Joined: 2-September 09
Member No.: 9.002
Points: 3
Gender:



uitati un site unde se discuta nu mai despre one piece http://www.onepiecepodcast.com/
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

BotoseL
post Sep 4 2009, 09:49 AM
Post #96


Fluffy!
**

Group: Members+
Posts: 90
Joined: 24-November 06
From: Romania, Bucuresti
Member No.: 3.328
Points: 213
Gender:



Acest mesaj cu gri ma impresioneaza la culme, sar peste ele tot timpu pentru ca nu nimeresc sa dau click de la inceput. Ma mir ca lumea chiar se chinuie sa citeasca sub paravan.
Revenind la oile noastre, deci chiar are de gand Shanks sa intre in lupta, banuiam eu ceva dar nu eram sigur. Ma intreb ca sa il salveze pe Ace cati o sa moara ? Ca nu se poate sa nu fie victime. Whitebeard moare e clar, oricum e pe duca si ramane Ace in locul lui. The king is dead, long live the king.

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

tatakai
post Sep 14 2009, 01:23 AM
Post #97


Incepator
**

Group: Members
Posts: 10
Joined: 13-November 07
Member No.: 5.556
Points: 21
Gender:



One Piece anime-ul meu favorit, nu prea mai are rost sa zic de ce pentru ca sa discutat intens mai sus...

Nu de mult ce a iesit episodul 418, destul de interesant...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

edinaa
post Dec 1 2009, 03:33 PM
Post #98


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 100
Joined: 26-September 06
Member No.: 3.043
Points: 106
Gender:



One Piece este unul din anime-urile mele preferate, desi poate o sa para ciudat pt unii dintre voi, pt ca sunt fata si-mi place One Piece.
Dar, One Piece este masterpiece. Are de toate, si poveste, si personaje, si evolutie, si imprevizibil ca si actiune, si comedie, de toate. :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kratozz
post Jan 24 2010, 03:47 PM
Post #99


Asperger syndrome +1
******

Group: Members+
Posts: 755
Joined: 27-April 07
Member No.: 4.211
Points: 1.847
Gender:



!!! spoilers !!!
Just seen 435>> he he it's an epic battle ! rubber vs venom :), nu la fel de epica cum o sa fie Lufy vs Black Beard, insa sper sa Lufy sa fie mai creativ si sa nu se rezume totul numai la brute force. Din preview cam asta reiese :unsure: ce poate sa lucreze importiva veninului ? antidot ? foc ? apa ? abia astept urmatorul :rolleyes:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Baka man
post Jan 24 2010, 04:49 PM
Post #100


The Baka man ^^
*****

Group: Members+
Posts: 667
Joined: 21-March 07
From: Ploiesti
Member No.: 3.986
Points: 1.803
Gender:



Topicul asta ar trebui sa fie spoiler-free. Pentru discutii legate de ultimele episoade/capitole (deci cu spoilere), a fost facut acest topic.
Cel de aici e pentru discutii generale...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

6 Pages « < 3 4 5 6 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 26th April 2024 - 10:00 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |