Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

[ Outline ] · Standard · Linear+

> Scratches, haunted house story :P


shuin
post Apr 30 2006, 04:38 PM
Post #1


JENOVA Clone
****

Group: Members+
Posts: 418
Joined: --
From: Yakusoku no Chi
Member No.: 540
Points: 438
Gender:



Scratches e un 1st person point&click adventure. Modul asta de abordare a unui adevnture, si anume 1st person-ul nu ma atrage, insa in Scratches abordarea e f naturala. Probabil cel mai celebru adventure 1st person este Myst-ul. Din fericire gameplay-ul din Scratches nu se aseamana cu idiotenia din Myst (parere subiectiva, asta k sa n'aud d vreun fan Myst suparat :P ).

Partea cea mai faina din Scratches este povestea, adik exact ceea c lipsejte in seria Myst. Va place genul horror, si se intampla sa va plak si joacele adventure? In that case, u hit the jackpot: Scratches e perfect si are o poveste bine gandita, pe kre o vei descoperi incetul cu incetul.
Atmosfera jocului e excelenta: Hellhouse meets House on the Hounted Hill (park asa s numea). E genul de horror psihologic kre te sperie prin ceea c nu vezi dar iti imaginezi. E genul d horror kre iti va face pielea d gaina cel putin intr'un moment. E o faza pe la mijlocul jocului supertare. Presupunand k il veti juk in conditii propice: noaptea, cu castile pe ureki va garantez k o sa va increteask pielea scena d kre vorbeam. La mine a reusit, si nu e usor sa ma sperii. Venind din partea mea, kre am vazut probabuil mai multe filme horror dekt oricine d p site si am jukt o kruta d joace horror, e lucru mare ce a reusit Scratches. O astfel d atmosfera am mai intalnit doar in Event Horizon si In the mouth of madness, si tre' sa spun k filmele astrea le'am vazut in tinereti, knd se presupune k ma speriam mai usor dekt acum :P
Aja k dak va doreati un thriller/horror cu si despre o casa bantuita, nu tre' sa mai cautati.

Gameplay wise, jocul e supertare. Dupa cum am spus, mijkrea in perspectiva 1st person gen Myst e pe kt d natural posibila. Iar puzzlurile sunt toate logice si relativ usoare.. nu crek va trebui sa consultati un walkthrough dak veti citi tot c veti gasi in casa si dak veti fi atenti la detalii.

Reusit? Da! Dak sunteti fani ai genului si vreti o poveste faina condimentata cu nitkvai sperieturi si cu o grfik faina, faceti rost d jocul asta!

Am zis!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Posts in this topic
shuin   Scratches   Apr 30 2006, 04:38 PM
removed_on_request_20121227   RE: Scratches   May 1 2006, 09:09 AM
shuin   RE: Scratches   May 1 2006, 09:33 PM
removed_on_request_20121227   RE: Scratches   May 2 2006, 08:56 AM
Nim   RE: Scratches   Aug 22 2007, 04:22 AM


Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th April 2024 - 08:49 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |