Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

6 Pages « < 3 4 5 6 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Yu Yu Hakusho


Valentins
post Feb 27 2008, 03:24 PM
Post #81


Newbie
*

Group: Members
Posts: 3
Joined: 22-February 08
Member No.: 6.234
Points: 0
Gender:



da mai e bun .. dar totusi .. mie mi sa parut ca s-a terminat prea brusc. Sincer sa fiu mi-ar mai fi placut o continuare ceva acolo
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ame
post Apr 7 2008, 04:16 PM
Post #82


Newbie
*

Group: Members
Posts: 3
Joined: 7-April 08
Member No.: 6.556
Points: 11
Gender:



yo I love kurama e fain si cn are filmul yyh sa intre pe id ul slayers_lina_inverse :) astept raspuns .... :twisted: -chestia asta nu seamana cu kirara din inuyasha???
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kaminari
post Apr 10 2008, 08:12 PM
Post #83


Aoi_hana
**

Group: Members
Posts: 20
Joined: 14-March 08
From: -.-
Member No.: 6.383
Points: 53
Gender:



Yuyu Hakusho este unul din anime-urile care mi-au placut cel mai mult. In special mi-a placut povestea...Un baiat bataus care are 14 ani moare, invie si devine Detectivul Lumii Spirituale.
Impreuna cu amicii lui, lupta la tot felul de Concursuri de Arte Martiale Negre si castiga.
Anime-ul e amuzant, si e romantic intr-un fel_Keiko il iubeste pe Yusuke-Baiatul Fantoma_.

Seria merita vazuta e oricine ii plac aventurile prin Lumi fantastice, puteri supranaturale & love.^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

b3leaua
post Aug 26 2008, 06:41 PM
Post #84


Incepator
**

Group: Members
Posts: 12
Joined: 22-April 08
Member No.: 6.654
Points: 11
Gender:



un anime de nota 10+ , pe mine unu ma uimit ...recomand tuturor ... e preferatu meu :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kuk3
post Aug 26 2008, 09:57 PM
Post #85


N4RUT0-F4N
**

Group: Members+
Posts: 38
Joined: 16-August 08
From: Botosani
Member No.: 7.400
Points: 50
Gender:



Eu am vazut tote episodele Yu Yu Hakusho.
SI sunt FaN 4 EvEr.
Adevarul Este ca Atatea batai nu am mai vazut decat in DBZ.
Yu Yu Hakusho este o animatie cum nu mai este alta
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

alhambra
post Oct 2 2008, 03:40 PM
Post #86


alhambra
**

Group: Members+
Posts: 36
Joined: 30-September 08
From: Bucuresti
Member No.: 7.672
Points: 105
Gender:



Am vazut acest anime la televizor si am urmarit aproape toate episoadele, desi mi s-a parut ca imaginea nu este foarte fain realizata. Mi-a placut insa actiunea si unele personaje, ca de exemplu Kurama. Cred ca s-ar fi putut face o continuare la seria anime.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Nav
post Oct 7 2008, 11:23 AM
Post #87


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 92
Joined: 8-August 07
From: Targu Mures
Member No.: 4.858
Points: 245
Gender:



Intru si eu in randul fanilor Yu Yu Hakusho !!! Desi la inceput sunt stupide si plictisitoare, gradual devin din ce in ce mai bune. Sunt extraordinare.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Love_Yuki_Eiri
post Dec 3 2008, 11:44 PM
Post #88


Newbie
*

Group: Members
Posts: 7
Joined: 3-December 08
From: Bucuresti^^
Member No.: 7.996
Points: 21
Gender:



Bun...am vazut Yu Yu Hakusho de sase ori.Mi se pare unul dintre cele mai bune anime-uri.Este incredibil cum personajele sunt diferite intre ele,desii sunt atat de multe.Actiunea e interesanta si captivanta.Pe langa luptele pentru salvarea Lumii,exista o multime de momente amuzante,creeate de Yusuke,Kuwabara si uneori...Hiei!Fiecare membru al echipei Urameshi,are cate ceva diferit...reusind sa se completeze intre ei.Are 112 episoade...si doua movie.Dintre filme...cel mai tare mi se pare "The Poltergeist Report",unde accentul cade asupra lui Botan.Parerea mea e ca acest anime merita vazut...e chiar..excelent.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

IchigoDemon
post May 28 2009, 01:53 PM
Post #89


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 51
Joined: 23-May 09
Member No.: 8.663
Points: 0
Gender:



Si mie mi-a placut Yu Yu Hakusho.Sunt fana Youko Kurama.Din pacate nu am avut ocazia sa vad toate episoadele :(
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

nykw_raizen
post Jun 8 2009, 10:45 PM
Post #90


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 31
Joined: 8-June 09
Member No.: 8.718
Points: 44
Gender:



a fost ceva revolutionar la vremea lui si este si aqm un anime de exeptie cu o sumedenie de lupte...cea mai interesanta parte a fost in kre apare RAIZEN(super tare personajul,preferatul meu,se si vede:D)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Alexa
post Feb 18 2010, 07:33 PM
Post #91


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 48
Joined: 18-February 10
Member No.: 9.490
Points: 1
Gender:



Seria e superba,foarte bine realizata :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

anaVampire
post Nov 26 2010, 05:25 PM
Post #92


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 48
Joined: 26-November 10
From: Baia-Mare
Member No.: 10.208
Points: 102
Gender:



Iubesc yuyu hakusho
e si va fi mereu animeul meu preferat
desi sunt sigura ca nu mai am sansa sa-l revad inca o data
lucru care ma supara... la-m vazut de cateva ori si mereu am plans cand so terminat.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

MsMouse [:S]
post Nov 9 2011, 05:17 PM
Post #93


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 79
Joined: 29-October 11
Member No.: 10.723
Points: 192
Gender:



ahh printre preferatele mele. a fost anime-ul copilariei mele, eram atat de innebunita dupa el...tin minte cand il vedeam la tv si un coleg de clasa (care se uita si el la yu yu hakusho) mi-a zis ca o sa se termine in curand si de atunci tot timpul ma uitam cu frica si speram sa nu se termine si sa nu fie ultimul episod :D anime-ul acesta pur si simplu a avut de toate..nu cred ca puteam cere mai mult de la un anime decat atat...am avut parte de lupte cat incape,de o romanta (dintre yusuke si keiko..nu chiar asa de dezvoltata pana mai spre sfarsit), momente funny au fost si ele multe..chiar daca grafica nu e una din aceea foarte stralucita, it doesn`t matter...tot printre preferatele mele ramane si merita nota 10! personajul meu preferat este hiei, care in ciuda comportamentului sau dezagreabil si a faptului ca la inceputul seriei a fost prezentat ca si un personaj negativ pe parcursul seriei a evoluat in relatia lui cu yusuke si ceilalti membrii ai grupului...mi-a placut foarte mult povestea lui, abilitatile lui, puterea pe care o detinea, faptul ca desi nu o cunostea foarte bine pe yukina tinea mult la ea si o proteja...si un personaj de nota 10 ! my my...cred ca mai mult am vorbit despre hiei decat despre anime :))

iar de final nu am nimic de comentat. s-a terminat exact cum speram sa se termine, si s-a terminat foarte frumos. singurul lucru care m-a nemultumit a fost faptul ca hiei a decis sa stea out of this "happy crap" si a ales tot calea singuraticului...but i guess i can manage to handle this :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kirigakure
post Nov 9 2011, 07:41 PM
Post #94


MockingBird
**

Group: Members+
Posts: 52
Joined: 14-October 11
Member No.: 10.703
Points: 117
Gender:



eu cred ca este un anime minunat .. a fost , este si o sa fie si in continuare animeul meu preferat :X , si Hiei a fost este si va fi in continuare personajul meu preferat din toate animeurile :D

are tot ce vrei de la un anime .. love -War - drama..faze amuzante... si multe altele

Speram ca o tina mai mult.. cand am vazut finalul.. sincer am crezut ca o sa mai vad si urmatorul episod... dar se pare ca nici dupa atatia ani nu a aparut un nou episod.. ceea ce este foarte trist ( pentru mine .. )

Mouse.. app de crestia cu Hiei... yes he decided to stay alone .. but that is his personality .. el a fost asa inca de la inceput ... si mie mi-a placut mereu personalitatea lui :D si ma bucur ca nu sa schimbat :D


in concluzie ... All of you showld watch that anime :D this is only my opinion but i think that it is a great anime and you showld watch it :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

BloodSamurai
post Nov 10 2011, 02:28 PM
Post #95


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 569
Joined: 3-November 11
From: Bucuresti - Sibiu
Member No.: 10.730
Points: 1.582
Gender:



QUOTE(Kirigakure @ Nov 9 2011, 07:41 PM)
eu cred ca este un anime minunat .. a fost , este si o sa fie si in continuare animeul meu preferat :X , si Hiei a fost este si va fi in continuare personajul meu preferat din toate animeurile :D

are tot ce vrei de la un anime .. love -War - drama..faze amuzante... si multe altele

Speram ca o tina mai mult.. cand am vazut finalul.. sincer am crezut ca o sa mai vad si urmatorul episod... dar se pare ca nici dupa atatia ani nu a aparut un nou episod.. ceea ce este foarte trist ( pentru mine .. )

Mouse.. app de crestia cu Hiei... yes he decided to stay alone .. but that is his personality .. el a fost asa inca de la inceput ... si mie mi-a placut mereu personalitatea lui :D si ma bucur ca nu sa schimbat :D
in concluzie ... All of you showld watch that anime :D this is only my opinion but i think that it is a great anime and you showld watch it :P
*



Inteleg ca sunteti fani la YYH atunci inseamna ca stiti si de Flame of Recca. Interesant ce mult seamna desenati cei din Slam Dunk cu cei din YYH (Kuwabara, Hiei, Toguro senior)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

MsMouse [:S]
post Nov 10 2011, 02:44 PM
Post #96


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 79
Joined: 29-October 11
Member No.: 10.723
Points: 192
Gender:



BloodSamurai, nu, nu stiu de Flame of Recca si nu am vazut nici Slam Dunk (even tho am vazut cateva poze cu slam dunk si puteam sa jur ca unul din tipi e kuwbara :D) repet, yu yu hakusho l-am vazut la tv pe animax cand am fost mai mica si de atunci mi-a ramas pe suflet. pe vremea aceea nu puteam sa ma uit la anime-uri pe net fiindca eram mica (cls a2a sau a3a) si nu intelegeam engleza iar mai apoi cand am crescut si am inceput sa ma uit la anime-uri pe net nu am mai cautat anime-uri in genul lui YYH.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

BloodSamurai
post Nov 10 2011, 10:59 PM
Post #97


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 569
Joined: 3-November 11
From: Bucuresti - Sibiu
Member No.: 10.730
Points: 1.582
Gender:



QUOTE(MsMouse [:S�)
,Nov 10 2011, 02:44 PM]
BloodSamurai, nu, nu stiu de Flame of Recca si nu am vazut nici Slam Dunk (even tho am vazut cateva poze cu slam dunk si puteam sa jur ca unul din tipi e kuwbara :D) repet, yu yu hakusho l-am vazut la tv pe animax cand am fost mai mica si de atunci mi-a ramas pe suflet. pe vremea aceea nu puteam sa ma uit la anime-uri pe net fiindca eram mica (cls a2a sau a3a) si nu intelegeam engleza iar mai apoi cand am crescut si am inceput sa ma uit la anime-uri pe net nu am mai cautat anime-uri in genul lui YYH.
*



Yeah I am a Stalker :P , glumesc.
Flame of Recca seamana destul cu YuYuHakusho (dar nu se ridica chiar la nivelul lui e mai lame, se ridica aproximativ cam 60% din povestea lui yuYuHakusho). Si poveste , si inamici (care devin aliati-prieteni ulterior) tournamente si ceva love (cica) si puteri supranaturale. Foc stil dragoni ca la Hiei ,altul in stil Kurama dar are o sabie de gheata-apa ( ceva ca Hiei) si mai face avioane de hartie etc.
In japan se numeste Rekka no Honoo 42 episoade 1997-1998. Oricum YYH e mai hardcore dar Flame of Recca se merita daca esti fan la YYH.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

MsMouse [:S]
post Nov 11 2011, 01:34 PM
Post #98


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 79
Joined: 29-October 11
Member No.: 10.723
Points: 192
Gender:



ahh i see..well daca zici ca apare si unul care seamana cu hiei la personalitate si puteri, i shall make an effort to try it too :D desi momentan mi s-a facut dor sa vad iar YYH deci am sa-l mai aman putin :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

BloodSamurai
post Nov 11 2011, 02:42 PM
Post #99


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 569
Joined: 3-November 11
From: Bucuresti - Sibiu
Member No.: 10.730
Points: 1.582
Gender:



QUOTE(MsMouse [:S�)
,Nov 11 2011, 01:34 PM]
ahh i see..well daca zici ca apare si unul care seamana cu hiei la personalitate si puteri, i shall make an effort to try it too :D desi momentan mi s-a facut dor sa vad iar YYH deci am sa-l mai aman putin :D
*



Intai uitate la Flame of recca ca nu e mare ca apoi sa fie mai cool YYH. Daca intai te uiti la YYH si apoi la Flame of recca o sa fii dezamagita!!

Hahaha chicks dig Hiei. Pai asa si in Slam Dunk e unul care e desenat ca Hiei si se comporta rece :P (doar ca acolo in Slam Dunk toti sunt inalti :rolleyes: ).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

MsMouse [:S]
post Nov 11 2011, 03:12 PM
Post #100


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 79
Joined: 29-October 11
Member No.: 10.723
Points: 192
Gender:



da am vazut ca toti sunt inalti pe acolo...si ti-am zis ca am vazut un tip de acolo care puteam sa jur ca e kuwabara :)) si nah ce sa zic..le plac tipelor tipii astia asa mai badass..iar eu pur si simplu nu-i suport pe aia dumb, impiedicati, care rad isteric din orice care practic sunt facuti asa doar ca sa mai destinda atmosfera

deja cred ca devenim un pic cam off topic :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

6 Pages « < 3 4 5 6 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 23rd June 2024 - 03:19 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |