Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

6 Pages « < 3 4 5 6 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Vampire Hunter D & Bloodlust


SebyTheDragon
post Aug 30 2004, 11:19 PM
Post #81


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Filmul...chiar e o aberatie.....In afara de cateva faze de cga facute destul de bine.....tot filmul a fost o mare porcarie....
Animele VHD Bloodlust...e poate printre cele mai bune filmuri anime of all times!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Aug 31 2004, 09:10 AM
Post #82


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Ce m-a mirat e ca eu am facut rost de primul film de la o sala de net...pacat ca s-a inchis...mai prinsesem un/doi/trei fani anime.

Van Hellsing...major disapointment.....ma steptam la niste varcolaci si vampiri care sa-mi dreneze noptile de vise frumoase si sa lase in loc o mlastina a cosmarurilor....PAS!Tzapa!
Varcolacii aratau relativ bine dar parca erau*pardon the expression* the big,bad wolf(nu tu Scorp :D ).Initial am crezut ca o sa fie ceva gen VHDB!Cum am zis ... dezamagire.

Se pare ca am ajuns la concluzia ta Scorp...VHDB are cam cea mai buna grafica din anime.Dupa cate titluri am vazut ma pot pronunta si eu...mai ales ca nu sufera de sindromul anime-urilor de dupa 2000 in materie de grafica.Soundtrack-ul in continuare e superb.Am un AMV cu melodia The Phantom of the Opera...perfect se integreaza...si unul cu Liberi Fatali...altul superb!Cine vrea pot trimite prin YM...nu-s mari.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cilu
post Sep 1 2004, 12:11 PM
Post #83


Nea Puiu
*****

Group: Members+
Posts: 598
Joined: --
From: Behind the teacher's desk
Member No.: 357
Points: 207
Gender:



Da grafica e super faina la vhd....
Van hellsing....it plainly sucks... Acuma sa fim seriosi, in ultimul timp, au mai aparut filme sa fie chiar asa de Horror. Ma gandeam, cand am mers sa vad mumia, ca nu o sa mai pot dormi and stuff, bine asta a fost acum vreo 5 ani, dar am fost un pic cam dezamgit... adica ceea ce se incearca sa se face pe calculator, in loc sa fie mai realiste si te ingrozeasca, le transforma in ceva bland.... cam asta ar fi cuvantul, care iti dai seama ca e facut pe calc si nu te mai impresioneaza......Cand ma gandesc ca dupa Cabana Mortii nu am mai dormit la fel de linisitit, ah alea da vremuri....in materie de horror bineinteles....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lumpy
post Sep 1 2004, 07:00 PM
Post #84


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 572
Joined: --
From: Iasi/Focsani
Member No.: 5
Points: 794
Gender:



Daca vreti horror eu va recomand un mic Nightmare on Elm Street sau un Hellraiser nu strica is chiar poate Jason(aici intra si Friday 13th). Adica daca va simtiti tari faceti un maraton cu toate 7 Nightmare on Elm Street si nu prea cred ca o sa dormiti in urmatoarele zile
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Sep 2 2004, 08:46 AM
Post #85


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Offtopic:Vorbind de Jason...se merita vazute JAson X si Jason vs. Freddy?
Vreau sa inchiriez toata seria Alien si am inteles ca pot lua si un film bonus.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cilu
post Sep 2 2004, 11:21 AM
Post #86


Nea Puiu
*****

Group: Members+
Posts: 598
Joined: --
From: Behind the teacher's desk
Member No.: 357
Points: 207
Gender:



Astea ultimele 2 cu jason is mai noi, s-ar putea sa te dezamageasca....sau poate ca nu.... Cica Jason vs Freddy e interesant, adica se tot taie astia 2 pe parcursul filmului sau asa ceva (was that really necessary?) .
Lumpy, vezi, filmele enumerate fac parte din "vechea garda" cand inca animatia pe calculator nu era in floare, iar pe atunci, un tip costumat prost te speria mai mult decat nu-sh ce zombie sau scheleti animati....
Mah, da ar trebui sa deschidem un topic separat ca noi am deviat-o rau de tot......
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Sep 2 2004, 11:39 AM
Post #87


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Ai nu pe bune.....
Ce mai asteptati??
Va rog...no more posturi off topic.....Le mut...si promit ca ma tin de cuvant!!.....asta daca imi da chibi si ustensilele! /omg
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

saiya-jin
post Oct 23 2004, 03:33 PM
Post #88


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 56
Joined: --
From: In the shadow
Member No.: 362
Points: 2



Am vazut doar Bloodlust si mi s-a parut foarte bun, desi Dunpeal= jumatate om jumatate vampir nu-i tocmai original :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Sep 19 2005, 09:42 AM
Post #89


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Am vazut topicul si m-am gandit sa-l aduc putin la lumina. :P Tot ce am vazut e Bloodlust... anul trecut si l-am revazut de curand. Mi-a palcut f mult grafica. Asemanatoare cu X (nu stiu care a fost mai intai... Vampire hunter sau X, asa ca nu aruncati cu pietre zicand ca a fost mai intai VH :P ).
Intradevar, ideea juma vampir, juma om nu este originala, dar e simpatica. Si ideea cu fatza din mana lui Dunpeal e simpatica (nu-mi mai amintesc daca acea fata avea nume sau nu). ^_^

All in all, un anime simpatic si... as indrazni sa zic... de colectie. ^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post Nov 4 2005, 10:09 AM
Post #90


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:



Am vazut si eu vhd bloodlust si i-am facut o prezentare in general anime -> ultimul anime vizionat. Pe scurt mi-a placut si i-am dat 10. Ptr detalii citit acolo. :D Acum iau vhd simplu...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Nov 6 2005, 10:40 PM
Post #91


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



vam[ire hunter d bloodlust e cel mai bun anime cu vampirasi.cel putin pt mine asa e ! grafica e buna, {mai ales al bloodlust} , storyu e interesant, iar ost e f bun! armosfera e f bine realizata, iar faza in care ajunge mayor la castel cu trasura e bestiala...lilieci sburand pe akolo..perfect!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post Nov 6 2005, 10:57 PM
Post #92


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



singurul lucru care mi`a placut in animeu asta e grafica care merita 10 cu brio si sfrashitul..storyul...nu gasesc nimic special la el...nici original.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

elf_kid
post Nov 6 2005, 11:54 PM
Post #93


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 129
Joined: --
From: timisoara
Member No.: 399
Points: 72
Gender:



mie mi`a placut ca avea parazitu ala in mana:)))si la general foarte faina grafica,povestea 7/10 max ,nu mi`o placut iubirea aia exagerata pe acolo:)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Pico
post Dec 6 2005, 04:08 PM
Post #94


the fat chocobo
*****

Group: Members+
Posts: 604
Joined: 3-September 05
From: Cluj-Napoca
Member No.: 1.775
Points: 1.254
Gender:



le-am vazut pe amandoua...dar bloodlust e mult mai fain k primul ...are si grafica si povestea mai faina....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ibarbar
post Dec 7 2005, 03:02 AM
Post #95


ANIMEniac designer
****

Group: Members+
Posts: 376
Joined: --
From: Bucuresti :)
Member No.: 522
Points: 421
Gender:



Mah Pico, uiti sa mentionezi ca primul e facut in anii 80, 82 daca nu ma insel, pe cand al doilea e facut in 2000 si ceva.

Si asta conteaza mult. Povestea nu e f diferita la cele doua. Sunt faine ambele de urmarit.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post Dec 8 2005, 01:51 PM
Post #96


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:




Am vazut si vnd simplu si pot spune ca seaman mult cu bloodlust. Adica sunt amndoua misto. Grafica se trece cu vederea. Ideea conteaza si mi-a placut.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Pico
post Dec 9 2005, 06:16 AM
Post #97


the fat chocobo
*****

Group: Members+
Posts: 604
Joined: 3-September 05
From: Cluj-Napoca
Member No.: 1.775
Points: 1.254
Gender:



da asta e adevarat....si e misto in primul k aflii cate ceva despre D....a prince...son of their forgotten god...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Broly
post Dec 30 2005, 09:47 PM
Post #98


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 30
Joined: --
Member No.: 823
Points: 70
Gender:



Hmm.. primul e bun pt informatii desi la grafica nu prea, dar al doilea mi-a placut din toate punctele de vedere, super ilustrat. Mi-a plcut mai ales parte cand D se enerveaza pe Contesa la urma.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Scarlet
post May 25 2006, 03:20 PM
Post #99


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 46
Joined: 24-May 06
From: Behind you
Member No.: 2.583
Points: 110
Gender:



frumos animeul, nam prea multe planmgeri, e unul din favourites... dar in primul puteau sa nu il faca asa de slab... in rest merge, se vede grafica de mult apusa...

P.S.: de ce sunt animeurile de genul asta la action si nu la Thriler sau Horror (horror mai putin, nu prea merge) ?

[edit by Kisa] Nu avem sub-forum Horror/Thriler.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Emanuel
post Jun 29 2006, 12:03 PM
Post #100


High Class Member
Group Icon

Group: Members+
Posts: 698
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 1.017
Points: 1.502
Gender:



am vazut si eu VHD bloodlust. Fain filmul, animatia superba, povestea interesanta. Mi-a placut ca este un pic mai original decat majoritatea filmelor cu vampiri - la sfarsit este un twist interesant.
Ce as avea sa ii reprosez este ca nu e suficient de horror. Problema e ca atunci cand vezi un film cu vampiri, vrei sa fie rau, sa te sperii, nu povestea e ceea care conteaza. De ex., eu consider Hellsing mult mai bun decat bloolust - un serial cu vampiri facut bine - dark, rau, Horror -asa cum tre sa fie o serie cu vampiri, nu ca Buffy the vampire slayer. Din intro te ia deja cu fiori. Si Blood, the last vampire este mai tare, desi mult mai scurt. E dur, violent, DARK, super- asa cum ii sta bine unui film cu vampiri
Desi sunt un fan horror, nu prea ma omor dupa subgenu vampires, dar filmele mele fav cu vampiri sunt : Blade (live) si Blood the last vampire (anime). Dintre seriale anime - Hitsuji no Uta, Tsukihime si hellsing
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

6 Pages « < 3 4 5 6 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 15th May 2024 - 12:55 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |