Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

2 Pages  1 2 > 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> O Poveste Simpla


darkbombonik
post Mar 12 2007, 03:43 PM
Post #1


Darkbombonik
***

Group: Members+
Posts: 222
Joined: 10-March 07
Member No.: 3.924
Points: 464
Gender:



Era o zi obisnuita de primavara.Daidouji se trezi brusc si se indrepta cu pasi repezi spre fereastra,era uimita de stropii de ploaie ce loveau puternic geamul camerei sale ca niste sageti ascutite si asurzitoare.Era devreme,putin trecut de ora 7 si totusi erau oameni pe strazi ce se indreptau spre un punct anume,din cauza luminii slabe ei aratau ca niste umbre ce se prelingeau pe langa pereti.Daidouji era inca nedumerita in legatura cu visul ce-l avuse cu o seara inainte,buimacita cum era se hotaraste sa mearga la scoala.
In locul acela,in care copii se aduna,stau in sali,ascultand diverse informatii;acel loc se numeste:SCOALA,iar pt Daidouji scoala era ceva plictisitor,dar avea un motiv pt care se ducea la scoala:Shinn.Acest baiat avea ochii verzi k smaraldul,parul negru k abanosul,destul de inalt pt un pusti de 17 aniavea simtul umorului,reusea sa se faca placut pt cei din jurul sau,organizat,incapatanat si ambitios.Daidouji il vazu pe Shinn la scoala,acesta ii zambi,iar ea in sinea ei se simti mai bine.Nu stia ce se intampla cu ea,dar in oarecare masura simtea ceva pt Shinn,dar nu era sigura.Drumul spre casa era destul de lung,totushi gandurile sale erau indreptate catre chipul baiatului cu ochii verzi.Odata ajunsa aksa,obosita dupa o zi lunga,se tranti in patul mare si pufos.Aklo ramasese o vreme indelungata printre gandurile ei,brusc ceva o trezeste din visare,era sunetul telefonului:
-Buna ziua,Daidouji este aksa?spuse Shinn.
-Da,...eu sunt,zice Daidouji cu o voce tremurata si nesigura.
-Scuze,sper k nu te deranjez.
-Nu,deloc,zambind Daidouji.
-Ma intrebam dak poti iesi in seara asta impreuna cu mine si cu Rin.
-Aaahh,normal k pot ies,Daidouji,plina de entuziasm.:huh:
-OK,atunci venim la ora 7?
-Bine,va astept.
-La revedere Daidouji,noapte buna.
-Somn ushor.

Va Urma,dak va placut mai scriu,astept critici :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Crystall
post Mar 12 2007, 07:48 PM
Post #2


hikari no tenshi
**********

Group: Members+
Posts: 1.079
Joined: 4-June 06
From: Buc.
Member No.: 2.623
Points: 2.797
Gender:



per ansamblu, e ok. am o mica nedumerire insa... daca urmeaza sa se vada...de ce isi mai zic "noapte buna" si "somn usor"? :huh:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darkbombonik
post Mar 12 2007, 07:51 PM
Post #3


Darkbombonik
***

Group: Members+
Posts: 222
Joined: 10-March 07
Member No.: 3.924
Points: 464
Gender:



poi era seara,alta idee nam avut..urmeaza al 2 lea capitol :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post Mar 12 2007, 08:00 PM
Post #4


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



o.o Doamne, mare e gradina Domnului! Draga mea, scrii intr-un mod total nepotrivit. Pur si simplu iti bati joc de limba romana. Asa ceva nu se face. Nu ai nicio scuza pentru asta, orice ai crede tu. :( La semnele de punctuatie esti de asemenea varza. La ora de romana mai dai din cand in cand? Probabil ca si pentru tine scoala e ceva plictisitor, un loc unde stai in banca si "asculti diverse informatii".
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Crystall
post Mar 12 2007, 08:12 PM
Post #5


hikari no tenshi
**********

Group: Members+
Posts: 1.079
Joined: 4-June 06
From: Buc.
Member No.: 2.623
Points: 2.797
Gender:



mai detaliat... dupa virgula se lasa spatiu..mai bine zis dupa orice semn de punctuatie. si dupa virgula nu se pun "...". :D cred k in loc de "strazi" merge sa lasi la singular... modul in care prezinti scoala e cam exagerat... si faza cand tipul ii zambeste mi se pare aiurea plasata. daca tot folosesti imperfectul, foloseste-l peste tot.

QUOTE
-Buna ziua,Daidouji este aksa?spuse Shinn.
-Da,...eu sunt,zice Daidouji cu o voce tremurata si nesigura.


in loc de "zice", mai bine "zise".

"la revedere" nu e o formula tocmai potrivita de folosit intre tineri, mai degraba "pa" sau ceva de genu. cat despre faza cu "noapte buna" si "somn usor", mergea sa scrii "pe mai tarziu". ;)

extrem de detaliat :lol: sper sa nu te descurajezi, asta e pt imbunatatirea modului in care scrii ;)

in rest eu zic k e ok. :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darkbombonik
post Mar 12 2007, 08:25 PM
Post #6


Darkbombonik
***

Group: Members+
Posts: 222
Joined: 10-March 07
Member No.: 3.924
Points: 464
Gender:



Confuzia

In acea seara,Daidouji se simti f bine alaturi de Shinn si Rin,au ras cu lacrimi.Uitandu-se la ceas:
-Vai,s-a facut tarziu!Nici n-am observat cand a zburat timpul asa de repede,spuse Daidouji.
-Asteapta!te conduc pana aksa,zise Shinn zambind.
Shinn era un baiat politicos asa k ii deshise usa Daidoujii,dar ea neindemanatica din fire se impiedica de pragul usii.Shinn o prinsese de mana exact la timp,inainte sa cada.Daidouji simti un fior ce-i strabate corpul la atingerea lui Shinn.
-Arigato!zise Daidouji avand obrajii rosii si privirea patrunzatoare.
-Hai sa mergem,zambindu-i Shinn.
Ajunsi in fata casei,Shinn:
-Cu toata nebuneala asta am uitat sa-ti dau trandafirul acesta,iarta-ma k am uitat :)
-Aaahh..poi..nu trebuie,multumesc,spuse Daidouji balbaindu-se.
-Trebuie sa plec,ne vedem maine la scoala.La revedere!
-Pa!
Odata intrata in casa,Daidouji se tranti in pat,stand pe ganaduri,privind pana tarziu pe fereastra spre cereul instelat.In mintea ei tot ce venea era chipul lui Shinn,nu stia ce se intampla cu ea,putea sa simta ceva pt el?....in preajma lui se simtea in siguranta..intr-un final adormise..


Camera amintirilor

Timp de cateva zile,Daidouji avuse vise destul de ciudate(se trezea in camere intunecate,sau in vechi timpuri,urmarita de cineva),in sinea ei spunea mereu sa nu se mai uite la anime,dar nu se tinea de promisiune niciodata.Daidouji se obisnui cu camera sa de akum devenita o fila de poveste.Se gandea la Shinn,ar fi vrut k pt o clipa sa plece cu el intr-o alta lume(sau alt timp),unde sa nu stie de nimeni si de nimic...
Era destul de confuza din pricina viselor ce le avuse de curand,se indrepta spre fereastra privind la Luna,stele,pt ea noaptea era misterioasa,credea k noaptea se nasteau fapturi fantastice ce ziua nu-si aratau chipul.Se hotari sa iasa afara,simtea nevoia sa ia aer.Se imbraca gros,apoi iesi in graba fara ca mama sa observe.Vantul rece ii strabate parul blond,simti un fior pe la spate,dar se stapani si merse mai departe...Dupa un timp indelungat se intoarse aksa,se aseza pe pat cu motanul ei,Nero depanand amintiri.
Fiecare coltisor,lucru,poza din camera avea o poveste,mai ales cea care locuia in acea camera.
Daidouji era o fata frumoasa,cu parul balai,ochii caprui,inalta,era o fire iubitoare,indrazneata si incapatanata.Ii placea f mult sa deseneze,sa se plimbe prin parc si nu in ultimul rand si-si petreaca timpul liber printre florile mirositoare.Isi aminti cand au venit strabunii cu verisorii,se jucau impreuna,erau fericiti.Are o amintire ce ia lasat-o strabunica ei(Rikku) ,era o vrajitoare de prestigie,a invatat-o pe Daidouji mici vraji cand aceasta era mai mik si ia lasat o carte de vraji pt a folosi-o cand va fi mai mare in special pt a ajuta oamenii.Oare cand voi putea folosi cartea Shiny Stars of Orihime?,o voi intreba pe mama.In mintea ei,gandurile au luat-o razna,singura cale de scapare din nebunia asta de idei,ganduri era Shinn.
Un singur zambet,o atingere,fiecare cuvant,soapta,vocea lui,ei doi puteau sa discute orice ore-n sir(despre Luna,vreme,scoala,Soare etc),acestea erau doar cateva motive ce-i veneau in minte akum Daidoujii.Oare am inceput sa ma indragostesc de Shinn?este prea devreme sa trag concluzii,isi spuse Daidouji.Maine dupa scoala,o sa vb cu mama despre cartea strabunicii.Ea stinse lumina si se baga in pat. :P
VA URMA,dak vreti mai continui povestea,astept pareri

[edit] multumesc pt critici,si sa stii k dau pe la ora de romana,da problema este k nu prea fac ora de romana :lol: :lol: ,profa mea este in concediu..nu conteaza asta..doar miam sscris o parte din poveste,oricium stiu k trebuie imbunatatitza,... :(

[edit by Kisa] Te rog sa folosesti butonul edit pentru a evita posturile duble.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Crystall
post Mar 12 2007, 08:47 PM
Post #7


hikari no tenshi
**********

Group: Members+
Posts: 1.079
Joined: 4-June 06
From: Buc.
Member No.: 2.623
Points: 2.797
Gender:



and again... te atentionez la timpuri :D partea asta pe care ai postat-o acum e cam ambigua... exprimare confuza :blink: si enumeri muuuuult prea multe chestii intr-o singura fraza. :D :D dk ai o parte din poveste dja scrisa, asta nu inseamna k o s-o postezi asa, nu?
spor la scris! si la corectura :lol: :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darkbombonik
post Mar 12 2007, 09:04 PM
Post #8


Darkbombonik
***

Group: Members+
Posts: 222
Joined: 10-March 07
Member No.: 3.924
Points: 464
Gender:



ms..vreau sa fac cv special,dar momentan sunt in pana de idei,povestea este deja scrisa pe foaia de hartie,oricum am mai modificato inainte sa o pun aici :) :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post Mar 12 2007, 10:10 PM
Post #9


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



In locul tau as fi editat textele, dar vad ca la tine pe o ureche intra (daca intra!) si pe cealalta iese. Serios... mie mi-ar fi fost jena. Crystall, n-are rost sa-i mai dai explicatii detaliate.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darkbombonik
post Mar 13 2007, 07:31 AM
Post #10


Darkbombonik
***

Group: Members+
Posts: 222
Joined: 10-March 07
Member No.: 3.924
Points: 464
Gender:



adik cum se le editez,is mai grea de cap,te rog explicami,dka sunt noua pe aici nu isneamna k trebuie sa ma critici in halul asta,doar asteptam niste pareri :( :(
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post Mar 13 2007, 10:56 AM
Post #11


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



În primul post spuneai că aștepți critici, și le-ai primit. Dar tu nici măcar nu știi despre ce vorbesc, nu? Nu are deloc legătură cu faptul că ești nouă pe forum.
Uită-te puțin cum scrii... "aksa", "aklo", "dak". E limba romană, nu ai dreptul s-o strici in felul ăsta. Cum am spus mai sus, pentru astea n-ai nicio scuză. Daca vrei să scrii așa, intră pe mIRC!

Trebuie să inveți să scrii corect românește. Apoi să postezi povestioare. Că așa nimeni n-o sa-ți prea ia in serios poveștile, decât cei ca tine.
A edita un text înseamnă să-l citești de mai multe ori cu atenție și să corectezi greșelile. Învață să pui cratimă acolo unde trebuie. Cratima este liniuța de unire, o folosești pentru a lega două sau mai multe cuvinte care se pronunță împreună. De exemplu, în ultimul tău post trebuia să scrii "explică-mi", nu "explicămi"...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mogadorian
post Mar 13 2007, 12:13 PM
Post #12


Touketsu Kasai
***

Group: Members+
Posts: 192
Joined: 19-April 06
From: București România
Member No.: 2.450
Points: 624
Gender:



(0_0) topic-ul asta s-a transformat in ora de Limba Romana? Nu ca nu ar trebui shi un astfel de topic pe forum dar...in fine...nu conteaza
am citit shi eu...shi parerea mea e ca ar trebui sa iei o foaie shi un creion(caiet shi pix), sa extragi ideile principale shi sa rescri totul...parerea mea...
ar trebui sa-tzi pui ordine in idei...sa incerci sa fie cat mai corect...dar shi placuta in acelashi tim...nu vrem o poveste corecta gramatical dar pur shi simplu plictisitoare...

shi Tenshi, sper ca nu-mi spui shi mie ca e greshit sa folosesc "sh,tz" shi altele...am observat ca u ai scris cu caractere romaneshti...shi in marea majoritate eu le vad patratzele...shi daca mai folosesc expresii de Irc sau Messenger...ma iertzi shi pe mine...dar imi scapa :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Miroku
post Mar 13 2007, 02:14 PM
Post #13


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 92
Joined: 9-March 07
Member No.: 3.920
Points: 173
Gender:



hai ma...o sa iasa si o revista dupa asta....incercam...cui nu ii convine sa treaca peste acest thread...este un forum de anime...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post Mar 13 2007, 02:28 PM
Post #14


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



Voi doi, care ati postat ultimii (mai ales Miroku!), daca vreti sa va faceti utili, mai bine spuneti-va parerea despre ce a scris autoarea threadului, si nu va mai luati de ceea ce scriu altii aici. Mai bine nu mai cititi voi threadul asta daca va pica atat de greu niste lucruri absolut normale.
Eu sper ca ceea ce ti-am scris, darkbombonik, sa te faca sa reflectezi un pic.


OFFTOPIC. M-am saturat de tot puhoiul de razgaiati destepti, inteligenti si foarte cool, care cer critici dar asteapta laude. Sau cei care se baga ca musca-n lapte. >_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darkbombonik
post Mar 13 2007, 02:41 PM
Post #15


Darkbombonik
***

Group: Members+
Posts: 222
Joined: 10-March 07
Member No.: 3.924
Points: 464
Gender:



nu am folosit nicodata MIrcul, nu scriu cu cratima pt ca mai sunt si altii care scriu la fel ca mine,dar macar vreau sa stiu daca este buna povestea(fara greselile de gramatica) in ansamblu,sa stiu daca mai scriu sau nu.... :( :( :unsure:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ruxi
post Mar 13 2007, 02:55 PM
Post #16


Spam Police Reloaded... where the case, of course :)
Group Icon

Group: Members+
Posts: 885
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 233
Points: 1.392
Gender:



mai copii, mai...
Tenshi le zice tare bine, iar voi, in loc sa va ofuscati atata pentru marele orgoliu ranit, mai bine ati baga la capsor ca, cine stie, poate o sa iasa ceva (desi, cu "generatia messenger", situatia e destul de tista).

revenind la ce ai scris tu, o sa fac analiza pe un esantion, pentru ca ar fi prea mult sa ma leg de tot si chiar nu am timp de asa ceva.

citez:
"Are o amintire ce ia lasat-o strabunica ei(Rikku) ,era o vrajitoare de prestigie,a invatat-o pe Daidouji mici vraji cand aceasta era mai mik si ia lasat o carte de vraji pt a folosi-o cand va fi mai mare in special pt a ajuta oamenii.Oare cand voi putea folosi cartea Shiny Stars of Orihime?,o voi intreba pe mama."

Pai draga mea bombonica, prima mare greseala pe care o faci tine de lipsa de concordanta stilistica. Intai bagi o fraza in persoana a III-a, dupa care treci brusc la persoana I si creezi un mare haos (in cazul de fata, combinatia nu merge de nicio culoare)
A doua problema: unde ai vazut tu intr-un text literar (mi-e teama sa te intreb cate astfel de texte ai citit pana acum) o apozitie care semnifica un nume de persoana introdusa prin paranteze? In cel mai rau caz, ai fi putut scrie "bunica ei, Rikku".
Mai departe: problema cratimelor, semnalata si de Tenshi. "ia lasat-o" (etc) ?? Asta, dupa cum spunea si sus-mentionata Tenshi, tine de respectul elementar pentru limba pe care o vorbesti. Ma intreb daca e o greseala de nestiinta (ceea ce ar fi grav) sau de lene (ceea ce ar fi un semn ca trebuie sa te lasi urgent de scris).
De asemenea, tu recitesti macar o data ce ai scris? "vrajitoare de prestigie"? ce inseamna "prestigie" draga mea? Daca nu recitesti inainte sa postezi, inseamna ca nu ai respect nici pentru eventualii cititori (ca pentru limba romana...dumnezeu cu mila...).
Alta: "amintire ce ia lasat-o" - nu "ce", ca nu mai esti pe vremea lui Eminescu, ci "pe care".
Cu semnele de punctuatie stai nu rau, ci foarte foarte rau. ex: virgule lipsa sau puse aiurea, semnul intrebarii + virgula + litera mica (o asociere de te-apuca plansul). La fel, lipsa spatiilor intre semnele de punctuatie si litere provoaca dureri de ochi si de inima.
Bucata asta "Are o amintire ce ia lasat-o strabunica ei(Rikku) ,era o vrajitoare..." nu are nici cap nici coada, nu are niciun element de legatura in ea. Eventual (oricum nu suna bine) "care era o vrajitoare"...(si adaptai restul frazei cu conjunctiile necesare).
Si ajungem, in final, la motivul care m-a determinat sa postez. CUM VREI TU SA SCRII LITERATURA (DUMNEZEULE CAT DE MULT A FOST DEGRADATA ACEASTA NOTIUNE!!) CAND FOLOSESTI IN TEXT "AKSA", "MIK" ETC. ?!?!?!?! Vad negru in fata ochilor cand dau peste asa ceva! In momentul in care se vor publica romane scrise astfel, jur ca ma las de citit! Mai copii, mai lasati-le naibii de IRC si Messenger, ca o sa ajungeti rau! Veti da examene si o sa va treziti scriind "Timishoara", "Noik" (sa ma ierte pentru acest exemplu grotesc) si alte aberatii din astea!

Si, avand in vedere ca e thread de fan fiction (ma rog, numai fanfic nu gasim pe-aci...ca de meditatii si alte prostii e plin), niste lectii de gramatica nu numai ca nu strica, ba chiar sunt absolut necesare....

hint: daca pentru 4 randuri am scris atat, inseamna ca daca luam la analizat tot textul.....

PS:in legatura cu prima fraza: "Era o zi obisnuita de primavara.Daidouji se trezi brusc si se indrepta cu pasi repezi spre fereastra.." ERA CUMVA ROBOT??? iar ce urmeaza dupa asta e la fel de slab....

Concluzie: pentru a scrie literatura e nevoie si de talent...stiu, voi vreti incurajari, dar eu personal nu pot incuraja asa ceva. stii, am ramas printre foarte putinii care inca mai au respect pentru ceea ce inseamna LI-TE-RA-TU-RA....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

darkbombonik
post Mar 13 2007, 04:42 PM
Post #17


Darkbombonik
***

Group: Members+
Posts: 222
Joined: 10-March 07
Member No.: 3.924
Points: 464
Gender:



deci este clar,ma las de scris daca pt orice greseala facuta de mine.Nu sunt perfecta ca tine,am inteles.Numai scriu si gata,am facut doar o incercare,asta este .....va doresc succes cu forumul.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Crystall
post Mar 13 2007, 06:34 PM
Post #18


hikari no tenshi
**********

Group: Members+
Posts: 1.079
Joined: 4-June 06
From: Buc.
Member No.: 2.623
Points: 2.797
Gender:



:lol: eram sigura ca asta vei zice :D darkbombonik, daca tu te dai batuta dupa aceste critici, clar ca nu ai stofa de scriitoare. nu incearca nimeni sa te descurajeze de la a compune. incearca sa tii seama de sfaturile care ti se dau...
QUOTE
nu scriu cu cratima pt ca mai sunt si altii care scriu la fel ca mine

si doar pt ca altii scriu gresit trebuie sa scrii si tu?

eu ti-am mai zis - povestea e ok, pana acum, dar valoarea ei scade din cauza greselilor pe care le faci.

si trebuie sa intelegi ca o critica are rol constructiv... dar daca tu renunti asa repede pe niste motive care sunt reale.... :unsure:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mogadorian
post Mar 13 2007, 07:19 PM
Post #19


Touketsu Kasai
***

Group: Members+
Posts: 192
Joined: 19-April 06
From: București România
Member No.: 2.450
Points: 624
Gender:



Dupa cum spuneam...poate povestea e interesanta daca e schimbata, dar cum ea a renuntzat, se pare ca nu o sa mai aflam niciodata...
de ce renuntza toata lumea dupa primul obstacol pe care il intalneshte? (eu vb ca shi eu faceam la fel)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Miroku
post Mar 13 2007, 08:07 PM
Post #20


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 92
Joined: 9-March 07
Member No.: 3.920
Points: 173
Gender:



QUOTE(Tenshi @ Mar 13 2007, 02:28 PM)
Voi doi, care ati postat ultimii (mai ales Miroku!), daca vreti sa va faceti utili, mai bine spuneti-va parerea despre ce a scris autoarea threadului, si nu va mai luati de ceea ce scriu altii aici. Mai bine nu mai cititi voi threadul asta daca va pica atat de greu niste lucruri absolut normale.
Eu sper ca ceea ce ti-am scris, darkbombonik, sa te faca sa reflectezi un pic.
OFFTOPIC. M-am saturat de tot puhoiul de razgaiati destepti, inteligenti si foarte cool, care cer critici dar asteapta laude. Sau cei care se baga ca musca-n lapte.  >_<
*




darkbombonik e langa mine...deci stiu ce vorbesc....cat despre cei care se trezesc vorbind altceva decat critici la povestioara...zic sa citesti ce ai scris si tu...nu cred K ai postat ceva la subiect....deci inainte sa zici de altii vezi ce zici tu...incheiat subiectul..

revista se va printa...va iesi in o luna aproximativ si va fi distribuita gratuit in liceele din orasul galati

@Crystall nu se termina nimic...doar nu se va mai scrie aici...daca va fi apreciata ....va fi trimisa in mai multe orase din RO
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages  1 2 >
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 6th June 2024 - 08:04 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |