Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

2 Pages  1 2 > 
Closed TopicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Saltare!, sunt nou ca un bebelus!


magicX
post Jan 17 2007, 09:01 PM
Post #1


Incepator
**

Group: Members
Posts: 12
Joined: 17-January 07
Member No.: 3.623
Points: 37
Gender:



Saltare animaniacilor. Sunt un pasionat de grafica pe pc, ceva literatura (la greu), un tanar muncitor si la fete fara spor. Sa fie intru ceas bun si sa ne intalnim des pe cararile intunecate ale vietii.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post Jan 17 2007, 09:03 PM
Post #2


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:



:blink: :blink: :blink: :blink: :blink: *mai citesc odata titlul topicului si introducerea* :blink: :blink: :blink: :blink:...pai... bine ai venit! ce animeuri ai vazut/care sunt preferatele?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Jan 17 2007, 09:34 PM
Post #3


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



tare intro dom'le... tovarashe daca vrei spor la fete lasa literatura si grafica si reorienteazate pe alte domenii vinate de tovarashele noului mileniu... :P
... bine ai venit la noi si te astept pe cararile gri ale topicelor :P ... tudlz
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

sailorcorvus
post Jan 17 2007, 09:42 PM
Post #4


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 436
Joined: 25-November 06
From: Cluj-Napoca
Member No.: 3.338
Points: 716
Gender:



da intersant nume de topic . Dar iti urez un calduros bine ai venit si spor la postat.Sa ne vedem si cu alte surprize.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kmrade
post Jan 20 2007, 03:21 PM
Post #5


Master
***

Group: Members+
Posts: 119
Joined: 17-March 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.298
Points: 162
Gender:



bine ai venit domlee mai lasa romana si alea si mai iesi afara din casa :)) k asa o sa infloreasca fetele sau dak vrei iti ei un ghiveci cu fete si le cresti in aprtament :)) un coca o ina .. si pe mari si juana vezi tu
:))
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

angelboy
post Jan 22 2007, 09:03 PM
Post #6


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 32
Joined: 10-January 07
From: Pai animax
Member No.: 3.582
Points: 65
Gender:



Domnisorule bebelus iti urez bun venit si mai scrie si tu ceva despre tine nai vrea sa ajungi ca mine,pe mine mau facut de risul lumii :P ai grija ce scrii,sper sa mai vorbim si inca o data bun venit sa ai succes si sa faci multe puncte :D pa pa pa
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ruxi
post Jan 23 2007, 02:17 PM
Post #7


Spam Police Reloaded... where the case, of course :)
Group Icon

Group: Members+
Posts: 885
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 233
Points: 1.392
Gender:



on topic: bun venit si have fun pe acest forum :)

off topic: angelboy, "opsedat" ???!!! asa te-au invatat pe tine la scoala? inteleg ca salariile mici din invatamant nu dau profilor niciun impuls sa mai faca ceva constructiv, dar chiar atat de ingrijoratoare a devenit situatiunea? trist, trist.... daca "p" era langa "b" pe tastatura, mai aveai o scuza, dar cum cele 2 litere se afla la oarecare distanta una de alta....sau poate ai alt tip de tastatura si nu stim noi? in fine...te las cu "opsesiile" tale, dar sfatul meu e sa schimbi sig-ul. asta doar daca nu vrei sa reinventezi gramatica limbii romane si s-o impui ca standard pe forum (desi, avand in vedere ca rata necunoscatorilor de limba materna - ca sa nu zic cuvantul ala urat care incepe cu "analfa...." - creste considerabil, nu cred ca ti-ar fi prea greu)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

iuliana
post Jan 23 2007, 06:21 PM
Post #8


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 131
Joined: 19-August 06
From: pe aici prin jeg
Member No.: 2.885
Points: 272
Gender:



QUOTE(ruxi @ Jan 23 2007, 02:17 PM)
on topic: bun venit si have fun pe acest forum  :)

off topic: angelboy, "opsedat" ???!!! asa te-au invatat pe tine la scoala? inteleg ca salariile mici din invatamant nu dau profilor niciun impuls sa mai faca ceva constructiv, dar chiar atat de ingrijoratoare a devenit situatiunea? trist, trist....  daca "p" era langa "b" pe tastatura, mai aveai o scuza, dar cum cele 2 litere se afla la oarecare distanta una de alta....sau poate ai alt tip de tastatura si nu stim noi? in fine...te las cu "opsesiile" tale, dar sfatul meu e sa schimbi sig-ul. asta doar daca nu vrei sa reinventezi gramatica limbii romane si s-o impui ca standard pe forum (desi, avand in vedere ca rata necunoscatorilor de limba materna - ca sa nu zic cuvantul ala urat care incepe cu "analfa...." - creste considerabil, nu cred ca ti-ar fi prea greu)
*



trist, chiar nu inteleg ce e cu politia asta si daca omul scrie gresit, asta e, nu e un delict si acesta nu e un forum de limba romana.


daca d-ta stii mai bine romana decat noi, nu inseamna ca esti mai buna

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

shinigami
post Jan 23 2007, 06:54 PM
Post #9


shin no shinigami
***

Group: Members+
Posts: 259
Joined: 9-August 06
From: THEM boards, YIM
Member No.: 2.846
Points: 572
Gender:



Acesta este, totusi, un forum in limba romana. De fapt, comparandu-l cu alte forumuri, mult mai serioase si mai informate, singurul lui avantaj este ca e in limba romana. Trist, dar asta e.

Ce inseamna "mai buna"? Ruxi chiar se exprima mai bine. Si din cate am vazut eu existau ceva precizari in regulament. Stii, chestiile alea pe care ar trebui sa dai click inainte de a-ti face topic aici. Desigur, nu ma astept ca regulamentul sa fie citit. Si, evident, o persoana care a citit regulamentul nu e mai buna decat una care nu l-a citit. Stii ceva, nimeni nu e mai bun decat altul! Toti suntem egali! :lol:

Care politie? Ai vazut tu warn-uri? (ce sa mai vorbim de arestari... :lol: ) Astea nu sunt decat opservatii.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

iuliana
post Jan 23 2007, 07:09 PM
Post #10


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 131
Joined: 19-August 06
From: pe aici prin jeg
Member No.: 2.885
Points: 272
Gender:



cand am vb despre politie, nu m-am referit la warn-uri.

chiar se exprima ami bine, nu neg dar asta nu inseamna ca e mai buna, eu personal nu trebuie sa ma exprim chiar asa de bine, trebuie sa vb frumos nu gramatical ci altcumva, intru in alte amanunte si nu sunt interesante.

si e vorba aici si de libera exprimare si ar trebui sa fim lasati sa ne exprimam cum vrem cat timp nu vb urat sau ii atacam pe ceilalti urat.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Arien
post Jan 23 2007, 07:25 PM
Post #11


Cleverly disguised as a responsible adult
***

Group: Validating
Posts: 147
Joined: 19-October 06
From: beyond the Looking Glass
Member No.: 3.143
Points: 233
Gender:



QUOTE(iuliana @ Jan 23 2007, 07:09 PM)

chiar se exprima ami bine, nu neg dar asta nu inseamna ca e mai buna, eu personal nu trebuie sa ma exprim chiar asa de bine, trebuie sa vb frumos nu gramatical ci altcumva, intru in alte amanunte si nu sunt interesante.

si e vorba aici si de libera exprimare si ar trebui sa fim lasati sa ne exprimam cum vrem cat timp nu vb urat sau ii atacam pe ceilalti urat.
*



Poate ca alte amanunte ar fi mai mult necesare decat interesante. Dupa cate am citit eu(si chiar ti-am citit post-urile din ultima vreme), se pare ca acea vorbire frumoasa (altfel decat cea gramaticala :huh: ) ar trebui mai clar ilustrata, deoarece tu, ca sustinatoare a ei, esuezi lamentabil in a o dovedi. Imi pare rau sa-ti spun asta, dar mai calmeaza-te! Nu-ti urmezi propriile directive.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

iuliana
post Jan 23 2007, 07:31 PM
Post #12


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 131
Joined: 19-August 06
From: pe aici prin jeg
Member No.: 2.885
Points: 272
Gender:



QUOTE(Arien @ Jan 23 2007, 07:25 PM)
Poate ca alte amanunte ar fi mai mult necesare decat interesante. Dupa cate am citit eu(si chiar ti-am citit post-urile din ultima vreme), se pare ca acea vorbire frumoasa (altfel decat cea gramaticala :huh: ) ar trebui mai clar ilustrata, deoarece tu, ca sustinatoare a ei, esuezi lamentabil in a o dovedi. Imi pare rau sa-ti spun asta, dar mai calmeaza-te! Nu-ti urmezi propriile directive.
*




eu vb de frumos adica sa nu repezesti oamenii si sa le iei banii, doar voi fi medic, oricum tare faza :lol:.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post Jan 23 2007, 07:33 PM
Post #13


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Hehe, mi-a stors un zambet titlul asta de topic. Bine ai venit, sedere placuta... in fata calculatorului, etc. etc. etc.

Voi restu lasati aiurelile, ca mi-ati luat toata bucuria din a-l vedea pe opsedat prin topicuri :lol:.

QUOTE(shinigami @ Jan 24 2007, 02:54 AM)
Toti suntem egali!  :lol:
Unii mai egali :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

iuliana
post Jan 23 2007, 07:47 PM
Post #14


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 131
Joined: 19-August 06
From: pe aici prin jeg
Member No.: 2.885
Points: 272
Gender:



oamenii nu se nasc egali dar trebuie sa aiba acelasi drepturi si obligatii, adica aceleasi sanse, daca eu sunt mai dotata genetica decat altii sau invers, nu am cum sa-i fiu egal cuiva dar trebuie sa am acelasi sanse deci nu suntem toti egali e cea mai mare prostie spusa, din pacate nu suntem egali si din cauza asta nu putem in lumea descrisa de john lennon in imagine.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Arien
post Jan 23 2007, 07:48 PM
Post #15


Cleverly disguised as a responsible adult
***

Group: Validating
Posts: 147
Joined: 19-October 06
From: beyond the Looking Glass
Member No.: 3.143
Points: 233
Gender:



QUOTE(Trickster @ Jan 23 2007, 07:33 PM)
Voi restu lasati aiurelile, ca mi-ati luat toata bucuria din a-l vedea pe opsedat prin topicuri :lol:.

*


Da, ai dreptate, imi cer mii de scuze pentru alunecare, dar nu m-am putut abtine.
Bun venit, magicX, enjoy the ride and hang on tight! Dupa cum ai vazut, e amuzant pe la noi :twisted: Si spre deosebire de alte guri rele, :D eu zic sa-ti pastrezi cartile aproape... sunt dureri de cap cu care te descurci mai usor, pe cand florile...neh... :D
And angelboy, always a pleasure... ca tot mentionasem durerile de cap...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

angelboy
post Jan 23 2007, 08:46 PM
Post #16


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 32
Joined: 10-January 07
From: Pai animax
Member No.: 3.582
Points: 65
Gender:



Ma da voi aveti probleme mari,deci sa va spun ceva in primul rind nu am venit sa vorbesc de gramatica de scoala de politie am venit sami spun parerea.
Eu cind scriu nu stau sa ma uit la p, b, c.d.s, j ,m. pentru numele lui Dumnezeu nu sunt la teza nu dau bacu nu dau capacitatea nu dau teza imi spun parerea despre animeuri si despre personaje si daca mai aveti vreo proble tinetio pentru voi . de cind mam inscris aici tot ceati facut a fost sa ma corectati nu am vazut pe nimeni sasi spuna o parere despre un anime sau despre ce am scris la adresa acelui anime

Sunteti majoritatea nebuni care vad numai greseli gramaticale cred ca no sa mai stau pe Anime-club exista si alte forum ,uri in care poti vorbi despre anime.

Si daca no sa vad o schimbare cred ca o sami eau adio de la anime -club
Oricum gasisemi de curind ceva misto

magicx scuze pentru deranj cred ca team distrus acest topic :(
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Adela
post Jan 23 2007, 09:03 PM
Post #17


Black angel
****

Group: Members+
Posts: 429
Joined: 29-August 06
From: Dry Bone Canyon
Member No.: 2.918
Points: 606
Gender:



in primul rand welcome here magicX :) desi incep sa am indoieli ca mai treci pe aici...but anyway, iti urez "happy posting".

@angelboy...sa inteleg ca tu doar la bac, capacitate, teza scrii corect si in rest nu te intereseaza? cand cineva citeste posturile tale probabil se gandeste "ia uite-l si pe asta, nu stie romana" , doar ca nu toata lumea incepe sa comenteze. Ignorand asta, totusi ai 16 ani, ar trebui sa iti intre in reflex sa scrii corect dpdv gramatical. Oricum, daca prin chestii de genu`: "daca mai continuati asa yo plec" crezi ca o sa ne convingi sa nu iti mai atragem atentia, atunci chiar ai ajuns in locul gresit :) foarte bine, nu iti place pe forum nimeni nu te retine aici, n-ai decat sa pleci si sa stai pe ce forumuri vrei tu, nu ne afecteaza pe noi. Si probabil nimeni nu ti-a zis nimic despre ce ai comentat la adresa unui anime pentru ca nu a avut nici un reply de facut la postul tau. Anyway, daca mai ramai pe aici, foarte bine, daca nu distractie placuta pe alte forumuri "unde se vorbeste de anime si nimeni nu comenteaza altceva"
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

angelboy
post Jan 23 2007, 09:27 PM
Post #18


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 32
Joined: 10-January 07
From: Pai animax
Member No.: 3.582
Points: 65
Gender:



Nu nu mam referit la asa ceva doar ca cind scriu nu ma uit mereu mai scam cite ceva doar sciu la tastatura dar de cind am venit pe acest forum nati facut decit sa va uitati la greselile mele cum credeti ca ma simt eu.

Chiar nu vreau sa plec imi place aici ,sunt multe teme de discutat chestii mai vechi ,altele mai noi am vizionat multe animeuri si imi place sa vorbesc despre ele dar din prima zi cind am intrat sa pus punc numai pe gramatica.

Doar ca sunteti atit de greu de inteles .
Vreau sami explicati ceva pe acest Forum se vorbeste despre animeuri sau despre gramatica (Pentru ca simt ca inebunesc)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Adela
post Jan 23 2007, 09:33 PM
Post #19


Black angel
****

Group: Members+
Posts: 429
Joined: 29-August 06
From: Dry Bone Canyon
Member No.: 2.918
Points: 606
Gender:



probabil daca aveai o gresala-doua de gramatica nimeni nu comenta nimic...si toti scriem la tastatura,nu? :) cum se face ca noi putem sa scriem corect si tu nu? dar uita-te si tu...scrii cand "cind" "nati" intr-un cuvant...cum vrei sa reacioneze lumea? Macar incearca sa scrii corect, nu cred ca e atat de greu...

Si gata, asta e un topic de la membri noi deschis de magicX si noi ne apucam sa facem offtopicuri, n-are sens.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post Jan 23 2007, 09:58 PM
Post #20


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Nu nu nu, daca tot am luat-o pe aratura sa ne dam in stamba pana nu vine spam police :P.

Asa, ma repet, dar scrisul corect e o favoare propriei persoane, nu altora. De ce? Genereaza respect, si sa vad eu pe unul la care-i place sa-i fie luate in deradere ideiile. Apropo de asta, iuliana, imi place la nebunie ca scrii ca Mojo Jojo :lol:


Foarte tare, toata lumea se prosteste pe un topic introductiv suficient de original si fara :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages  1 2 >
Closed TopicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 25th May 2024 - 04:48 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |