Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

2 Pages  1 2 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Desene create de mana mea !


Laurentiu
post Jul 23 2005, 08:29 PM
Post #1


Incepator
**

Group: Members
Posts: 21
Joined: --
Member No.: 1.645
Points: 44



Iata trei desene create de mine folosind creioane, pixuri , carioci si acuarele. Nimic special sau scump in compozitie.

zic ca mi-a iesit destul de bine.

Chiar daca aceste desene sunt putin mai vechi, datand de prin 2001-2002, aceeasi tehnica o folosesc si astazi si da rezultate din ce in ce mai surprinzatoare.
Classical Tehnic is one of my favourite. Imaginile au fost putin reajustate intr-un soft de modelare a pixelilor pentru o mai buna vizualizare digitala. :dancing: Hope you like it !




(IMG:http://img310.imageshack.us/img310/83/girltothesun5vh.jpg)




(IMG:http://img310.imageshack.us/img310/5001/wingsgirl5bh.jpg)




(IMG:http://img310.imageshack.us/img310/8059/girlanddog4az.jpg)


p.s. -- e posibil o senzatie de deja-vu pentru unii ! 8)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Jul 23 2005, 09:57 PM
Post #2


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



Oy, foarte frumoase, ti-au iesit chiar foarte bine. Bravo!



Big boobies...oh yeah!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Asra
post Jul 26 2005, 01:19 AM
Post #3


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 162
Joined: --
From: Inner World
Member No.: 184
Points: 278
Gender:



hihi, iti spun si aici : felicitari!! :D
you're a master with the colors ^__^ pe bune, imi vine sa ma uit intr-una la desenele tale, keep up the awesome work :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

figlio di putana
post Jul 26 2005, 05:30 PM
Post #4


Newbie
*

Group: Members
Posts: 3
Joined: 26-July 05
Member No.: 1.687
Points: 2
Gender:



man.. cre ca cineva tre sa iti arunce cu o galeata de apa rece in cap .. and bring u back to your senses .. i mean c'mon "That Three Manga Girls Posters are Amazing !!! - Splendid Preview" ... pffffffffffffffff ... picassou-le care esti.. michelangelo-ule care esti.. abe yoshitoshi-ule care esti .. si ce pana mea e cu "sigla" aia de kko pe care o pui pe toate desenele !?!?!?! wtf??? tu chiar te crezi vreun geniu or something?

Omule, ai o GRAMADA de invatat... tu n-ai absolut deloc vedere in spatiu ... arata 2D rau de tot .. cu proportiile stai rau de tot.. capete imense .. maini prea mici... pozitiile in care desenezi personajele par intotdeauna fortzate... parca sunt atleti la 100m garduri, si nu oameni normali in pozitii normale.. linia ta este absolut oribila.. valurita, parca iti tremura mana cand desenezi. Culorile... eu nu pricep de ce colorezi in acuarela daca nu folosesti avantajele ei.. desenele finale tot ca in photoshop arata .. ai putea da niste efecte superbe cu acuarela.. iar "bliciurile" alea ( luminile de pe corpul personajelor ) sunt aiurea rau .. nu dau aspect de piele, dau aspect de plastic .. Sa nu zici ca "arunc cu noroi" fara sa ma uit, dar zau, nu vad nici o parte buna in desenele tale.. singura parte buna ar fi ca ai rabdare.. si te straduiesti.. dar nu prea vad ca ai evolua, sorry.

Sfatul meu este sa te apuci sa studiezi ceva carti de anatomie, sa te uiti la muuuulte wallpaper-uri cu anime, sa lasi acuarela daca tot vrei sa faci desenele sa arate ca-n photoshop.. de fapt eu zic sa lasi de tot colorarea si sa te apuci de hasuri. Pe scurt, INVATA SA DESENEZI.. aa .. si ..nu mai avea impresia pe care o ai despre tine, ca nu o sa-ti aduca nimic bun.. daca vrei sa semnezi desenele fa o semnatura mica intr-un coltz nu ditamai sigla aia kitchoasa.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Jul 26 2005, 06:26 PM
Post #5


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



Man, da' tu chiar te pricepi la incurajat oamenii :mellow: Desi te pricepi la critica care bineinteles este contructiva, nu neg asta, eu nu vad unde omul s-a laudat atat cat spui tu.

Multumim pentru observatii, dar niste desene in portofoliu ai?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Jul 27 2005, 08:05 AM
Post #6


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



daca tinem cont ca sunt fan art mi-e mi se par destul de bunicele ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post Jul 27 2005, 09:07 AM
Post #7


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



Oricine are dreptul sa deseneze daca asta il face sa se simta bine!! >_<

Tu, ala care a postat deasupra lui Zeri! Pe langa ca nick-ul tau nu e potrivit cu un forum care se vrea serios si decent, mai ai si un limbaj de-a dreptul jignitor.
Zeri, critica constructiva? Poate, dar ar trebui sa-si revizuiasca un pic felul de a se exprima...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Marius
post Aug 2 2005, 12:43 PM
Post #8


Newbie
*

Group: Members
Posts: 5
Joined: --
Member No.: 1.458
Points: 2



WTF?.. hmm.. as dori sa fac o mica precizare .. ceea ce a scris "domnul" figlio de putana este un citat EXACT ( adica este copiat ) dintr-un post al meu de pe manga-anime. Pentru cine nu stie "domnul" este fostul "One Piece" ( one piece of brain ) care acum isi zice "Jeleu" adica adminul de pe manga-anime.. iar ceea ce a facut este o nesimtzire caracteristica lui.

Lasand "detaliile" la o parte .. Laurentiule ( Laurence .. de pe manga-anime ) inca sustin ce am scris acolo. Oricum citatul este "un pic" scos din context pentru ca pe celalt forum erai mult mai putin modest .. adica sa fim seriosi, nu-ti ajungea nimeni nici cu prajina la nas si ti se parea ca esti vreun geniu in manga... dupa ce te-am criticat un pic ai sters foarte desenele si ai plecat.. de fapt, vad ca inca n-ai scos sigla aia de kko cu "original art achievement"... ma mir ca nu mai zici faza aia cu "That Three Manga Girls Posters are Amazing !!! - Splendid Preview".. yeah, sure.. AMAZING!!!!( si se zice "THOSE three..").

Sfatul meu ramane acelasi .. mai exerseaza .. si pune mana pe ceva carti de perspectiva & anatomie.. singurele lucruri de apreciat la tine sunt perseverenta & rabdarea, dar nu e bine sa insisti pe o cale gresita.

Ja ne!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Laurentiu
post Aug 3 2005, 02:39 PM
Post #9


Incepator
**

Group: Members
Posts: 21
Joined: --
Member No.: 1.645
Points: 44



Am precizat de mai multe ori in forumul respectiv ca sunt imagini vechi( de cand eram eu strumf) si sunt post-ate doar pentru fun , doar de aceea se si numea zona unde le-am pus Fan-Art. Ceea ce fac eu in prezent nu mai are nici o legatura cu Manga. Pregatirea mea in momentul de fata e alta. Nu am incercat niciodata sa ma laud sau sa ma super-ultra apreciez. Titlul topic-ului era pur si simplu "comercial" ca sa-i zic asa si in nici un caz nu urmaream sa am cat mai multe comentarii laudabile la adresa mea ci doar o cifra cat mai mare la "views". :) Si pe langa asta, in acel forum nu prea exista parerile obiective, probabil ca exista foarte multi useri care se cunosc intre ei dovada facand si comentariile neproportionale cu ceea ce prezinta o imagine sau poll-urile care sunt preferentiale pe useri. Criticile care au fost atribuite "mazgalelilor" mele le accept si nu ma supar. :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

angel_of_night
post Aug 22 2005, 07:30 AM
Post #10


Kaneko Taniguchi
***

Group: Members+
Posts: 140
Joined: --
From: In My Bed......
Member No.: 1.139
Points: 4
Gender:



sunt minunate , imi plac la nebunie
ti-au iesit super bine
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mitsuki Chan
post Sep 9 2005, 01:23 AM
Post #11


~miracle romance~shinjite iru no~
***

Group: Members+
Posts: 233
Joined: 12-August 05
Member No.: 1.727
Points: 333
Gender:




Frate ce aveti cu bietul om..nu se lauda deloc..desenele sunt colorate foarte bine....corpurile mai trebuie lucrate..fetzele sunt foarte dragutze. ;)
Totushi...dak vrei arata-ne si noua poze mai recente..poate calmezi spiritele pe aici
Oricum..mie imi plac :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Laurentiu
post Sep 11 2005, 10:28 AM
Post #12


Incepator
**

Group: Members
Posts: 21
Joined: --
Member No.: 1.645
Points: 44



Spiritele mai nervoase de pe aici sunt venite de pe un alt site ! Lasand la o parte asta, va multumesc pentru aprecieri :P si va prezint mai jos cateva creatii ( pe care unii totusi s-ar putea sa le fi vazut si in alta parte). Si ele sunt desenate in timp, ele fiind asezate aici in ordine cronologica, de la cel mai vechi catre cel mai recent (de prin 2000 si...) Sper sa va placa ! :)



(IMG:http://img381.imageshack.us/img381/3373/robot6bv.jpg)




(IMG:http://img364.imageshack.us/img364/9119/shyguy0sw.jpg)




(IMG:http://img364.imageshack.us/img364/3106/exposed8nz.jpg)




(IMG:http://img364.imageshack.us/img364/3/papersdown0jz.jpg)




(IMG:http://img352.imageshack.us/img352/7237/partygirl5ki.jpg)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kumiko
post Sep 11 2005, 09:21 PM
Post #13


saiki
**

Group: Members+
Posts: 76
Joined: 11-September 05
From: Pitesti
Member No.: 1.786
Points: 140
Gender:



Mie sincer imi plac....mai ales ultimul cu tipa desenat in albastru...e super ...ai facut ceva progrese de la primele desene pe care le-ai postat pana acum :) ...oricum multa bafta in contiunare shi tine-o tot asa vei vedea imbunatatiri cu siguranta....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post Sep 12 2005, 07:56 AM
Post #14


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



Da, dar mai ai de lucru la anatomie.
Si incearca sa diferentiezi un pic personajele. Am observat in desenele tale ca copiii au aceleasi trasaturi ca si oamenii mari. De exemplu, copilul din desenul cu tipa din piatza pare un baiat tanar in miniatura, nu un copil de 10 ani (asa cum cred ca ai intentionat sa fie). Studiaza un pic desenele in stil manga; copiii au fata mai ovala, corpul este mai dragalas... :> Mai lucreaza si la pozitii. De exemplu, fata in rosu de pe banca... nu prea pare ca sta asezata.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Laurentiu
post Sep 12 2005, 09:03 AM
Post #15


Incepator
**

Group: Members
Posts: 21
Joined: --
Member No.: 1.645
Points: 44



Tenshi, sa stii ca sunt perfect constient de discrepantele care apar in imagini. :) Asa cum trebuie sa o repet mereu, desenele sunt vechi. Dar continuati sa-mi sugerati noi idei pe care le-as fi putut introduce in imagini. Aveam un desen cu doi scolarei, copilasi, o fata si un baiat care erau prinsi intr-o ipostaza superba, cu ghiozdanele in spate, baiatul incercand sa prinda un fluture pentru fetita. Imi iesise beton, dar l-am vandut. Imi pare rau ca nu i-am facut un scan. Oricum, multumesc din nou pentru critici ! :lol: Am sa incerc sa creez ceva acum. Sa fie foarte fresh, ca sa vedeti diferentele "ancestrale' care s-au produs evolutiv in tehnica mea de lucru. Dar , mai intai, sa-mi gasesc TIMP. :rolleyes:


Ah ! Si inca doua desene create mai de curand, vechi totusi de cativa ani, dar mai noi decat celelalte mai de sus. :lol: Unii s-ar putea sa aiba o senzatie de deja-vu de pe un alt site !


(IMG:http://img296.imageshack.us/img296/5206/motoguy8hv.jpg)




(IMG:http://img296.imageshack.us/img296/7016/wonderland7uy.jpg)



Astept critici in special despre ultimele doua. B) Faceti-ma bucati cu opiniile voastre. Spuneti ce aveti pe suflet despre ele. Ce va place, ce nu va place. :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post Sep 16 2005, 07:58 AM
Post #16


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



Foarte frumos ultimul desen. Pozitia personajelor e redata foarte bine... Dar, pentru ca personajele sa nu semene atat de mult intre ele, mai incearca si alte stiluri de ochi, nas si gura. :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Laurentiu
post Oct 15 2005, 02:49 PM
Post #17


Incepator
**

Group: Members
Posts: 21
Joined: --
Member No.: 1.645
Points: 44



User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

hanna_ichi_me
post Oct 26 2005, 11:50 AM
Post #18


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 38
Joined: 21-October 05
Member No.: 1.893
Points: 78
Gender:



motocicleta si robotul ti-au iesit chiar bine, kre k iti trenuie multa rabdare. desenezi mecha de obicei?dak nu, incearca mai des k ssunt putini care au curajul
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Laurentiu
post Oct 31 2005, 12:42 PM
Post #19


Incepator
**

Group: Members
Posts: 21
Joined: --
Member No.: 1.645
Points: 44



Nu desenez neaparat numai "fieratanii" dar cateodata imi place. :) ..si pe langa asta nu ma prea sperii de complexitatea unui desen in general. Cred ca sunt maniac...cu cat e desenul mai complicat cu atat mai bine. Ceva probleme la simetrii dar merge..... :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

melody
post Nov 7 2005, 05:20 PM
Post #20


Newbie
*

Group: Members
Posts: 5
Joined: 24-September 05
From: Constanta
Member No.: 1.822
Points: 21
Gender:



Desenezi superb so....... keep up the good work!!!!!!!Nu-i lasa p unii sa te afecteze cu critik lor desi uneori mai e nevoi si d o critik da intr-un scop bun.Hope 2 see more drawings!!!!!!! ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

2 Pages  1 2 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 10th May 2024 - 04:43 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |