Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

[ Outline ] · Standard · Linear+

> Scriu O Carte, am nevoie de pareri


FreeStylesThief
post Apr 3 2008, 06:07 PM
Post #1


Newbie
*

Group: Members
Posts: 5
Joined: 13-March 08
Member No.: 6.375
Points: 11
Gender:



Este prima mea carte si as vrea daca se poate sa imi spuneti parerile voastre. Daca vreti va raspund si la intrebari sau va spun subiectul cartii. Dar deocamdata va arat primul capitol. Mai am putin de lucrat la el dar vi-l dau pe scurt.

Deschide ochii si se uita in sus.Cerul i se parea un negru infinit. Se intreba mereu daca exista o alta lume si un sfarsit dar era sigura de un singur lucru, viata are un sfarsit tot ce o inconjoara are un sfarsit ce numai misca nu mai respira sau nu mai poate privi. Gandul asta o apasa tot mai tare nelasand-o in pace in fiecare zi. Isi indreapta capul inainte facand doi pasi in fata, se uita spre luminile orasului, parca erau niste covoare fosforescente si se afunda iar in ganduri. Deodata aude un zgomot si se intoarce brusc, se uita atent in stanga si in dreapta dar nu vede nimic fiindca padurea era invaluita in ceata, se uita mai atent in fata si observa un copil mic de statura, plin de sange
pe maini si pe haine stand langa un copac. Se ridica si se indreapta spre ea.Incepuse sa mareasca pasul dar se impiedica fiind ranit, nemiaputand sa se ridice se uita in
ochii ei si i-a tipat: "copiii ca noi nu isi au rost pe lumea asta si trebuie sa fim ucisi!" si a tacut. Speriata, se grabeste sa ajunga la copil sa il duca la spital. Copilul ridica mana
ca un semn sa se opreasca. Nu stia de ce dar s-a oprit simtind un fior trecand prin ea si l-a intrebat de ce refuza ajutorul ei. Se uita in spatele lui si dupa aceea se ridica si se uita la ea.
Din intuneric observa o silueta inalta cu ochii luciosi ca diamantul, apropiindu-se de copil. El se indreapta spre umbra aceea care nu parea sa aiba un suflet bun. Ea a tipat la el sa se intoarca dar, copilul inainta spre umbra aceea. Era chemat de el si nu putea sa i se opuna. Atunci fata i-a spus ca mai exista o speranta de al salva si copilul se opreste. Se intoarce si se uita adanc in ochii ei zambind, se intoarce iar si isi continua drumul spre omul intunecat. Baiatul era impacat cu soarta lui si ce avea sa se intample dupa ce pasea de linia intunericului.
Tremurand de frica, se uita spre omul acela cum il manipula pe copil si vede ca nu reactioneaza la chemarile ei, incercand sa se apropie, deodata cade in genunchi fiind ranita nici nu apuca sa vada cine ca a si cazut la pamant fiindca o loveste si la cap. L-a simtit pe cel de-al doilea om ca se apleaca si i-a soptit ceva la ureche dar nu a terminat ce avea de spus ca era chemat de ce-l din fata lor. A incercat sa se ridice cu toate ca avea dureri mari si sangera grav dar nu reusi fiind prea ametita ramane culcata; se uita la cer dupa aceea isi inchide ochii.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Posts in this topic
FreeStylesThief   Scriu O Carte   Apr 3 2008, 06:07 PM
zeri   RE: Scriu O Carte   Apr 3 2008, 08:22 PM
rogueman999   RE: Scriu O Carte   Apr 3 2008, 08:33 PM
FreeStylesThief   RE: Scriu O Carte   Apr 4 2008, 01:07 PM
trust_no_more   RE: Scriu O Carte   Apr 4 2008, 03:13 PM
Urfe   RE: Scriu O Carte   Apr 25 2008, 05:03 PM
me_the_angel   RE: Scriu O Carte   Jun 2 2008, 08:26 PM
lumina   RE: Scriu O Carte   Feb 21 2009, 05:32 AM
Nim   RE: Scriu O Carte   Apr 4 2009, 03:30 PM
Julia Joanne Black   RE: Scriu O Carte   Apr 26 2009, 12:02 PM


Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 18th May 2024 - 03:38 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |