Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Kaleido Star: Un Nou Inceput- Pe Aripile Vantului, Cititi!!!

Cum vi se pare continuarea scrisa de mine?
 
[ 0 ] ** [0.00%]
[ 1 ] ** [50.00%]
[ 1 ] ** [50.00%]
Total Votes: 2
Guests cannot vote 

pricess_Of_darknees
post Jul 30 2007, 10:59 AM
Post #1


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 41
Joined: 20-April 07
From: Focsani
Member No.: 4.177
Points: 15
Gender:



M-am apucat de scris. Stiu ca primul cap. are descrierea plecata in vacanta. Fan-fic-ul acesta il am scris si pe manga-anime, asa ca nu trebuie catalogat ca si plagiat :lol:


CAP I~ Dialogul tacerii - Click Here pentru a asculta muzica in timp ce cititi :P


Spectacolul Phonix-ului se termina ata la K.S cat si la New York. Si Layla si Sora straluceau pe scena si dadeau tot ce e mai bun din ele. Parca erau una langa alta si totusi exista distanta...una mare.
Dupa spectacol, Sora fu asaltata de prietenii sai cu un val de imbratisari si rasete, parca sufocante. In cele din urma, intra in camera sa si se intinse pe pat. Era mandra de succesul sau si obtinuse visul de mult pierdut. Deodata telefonul suna:
-Alo!
-Buna, Sora! Sunt mama ta.
-A, buna! Ce mai faci? Si Yume? Dar tata?
-Suntem bine cu totii. Si vad ca norocul a batut la usa ta, iar tu ai ales sa-i deschizi.
-Asta inseamna ca ti-a placut spectacolul?
-Tot ceea ce faci tu imi place. Vad ca esti fericita, acolo unde esti...
-Ce vrei sa spui? intreba Sora mirata.
-La inceput am crezut ca locul tau nu e acolo. Ca cei de la K.S te vor distruge. Am crezut ca va fi un iad, o prapastie adanca a necunoasterii.
-...
-Dar m-am inselat. Locul tau va fi mereu acolo. Si vad ca ai multi prieteni. Ii ai pe Anna, mia, Rosetta, Layla, Ken.
-O, desigur! Si mai nou e si Leon.
-Ai grija cu el! E o fiinta schimbatoare. Nu stii cand ti-e prieten sau dusman. Am suspiciuni in privinta lui. Presimt ca in curand te va rani cu aroganta si raceala lui.
-Dar nu...
-Te cunosc cel mai bine. Doar sunt mama ta, nu? In adancul inimii tale simti ceva pentru el.
-Da, insa e nesimnificativ...
-Stiu! Poarta-te cu el rece, ti-e partener, nu iubit. Nu zambi cand stai de vorba cu el. Poarta-te normal.
-Desigur. Te ascult. Stiu ca tu imi vrei binele. Si totusi...
-Si totusi, ce? el te asociaza cu Sophie, sora lui care a murit si la care a tinut foarte mult. Dar nu exista dragoste in inima lui. Ea e de gheata. Gheata ce nu se topeste vreo data.
-Atunci, cum de mai traieste?
-???
-Pai, mama, nu spuneai tu ca dragostea fara om sau omul fara dragoste e un om mort? Ca e blestemata?
-Ba da! Asta vreau sa intelegi! Nu astepta ca intunericul sa se faca lumina, ingerul mortii in ingerul vietii sau ura si vrajba in dragoste si puritate!
-Si cu scena cum ramane? De unde stiu ca ea intruchipeaza ura sau iubirea pentru mine? Ea nu are suflet...
-Nu ti-ai dat seama? Scena te-a ajutat la acrobatiile mortii. Legendara manevra era drumul spre iad. Phonix-ul te ardea, dar vrei sa stii de ce mai esti in viata? Pentru ca scena te-a iubit din totdeauna, de cand te-ai nascut. Nu te-a lasat la greu ci te-a ajutat!
-Si lumea? Cu ea ce fac?
-Daca nu ar fi simtit la fel pentru tine, ai fi avut spectacole incredibile dar surde, oarbe sau mute.
-Inteleg. Viata mi-a dat aceasta sansa pentru a indeplini visele tuturor.
-Exact. dar la inceput ai avut de ales: calea usoara sau cea grea spre celebritate. Si tu ai ales-o pe cea grea cu un succes promis.
-Da...un succes promis ce mi-a furat inima...
-Si te-a condus spre lumina. E...cred ca ti-a ajuns discutia pe seara aceasta si pe restul serilor tale. Si nu uita: Fericiti vor fi ce ce vor calatorii pe ARIPILE VANTULUI!
-Aripile Vantului? Ce, cum adica?
-Vei intelege mai tarziu. Acum trebuie sa inchid. I s-a facut foame lui Yume. Si tine minte acest dialog al tacerii pe care l-am purtat acum. Ja!
-Ja!
Dialog al tacerii? Aripile Vantului? Sora fu cuprinsa in ceata de aceste cuvinte. Nu stia ce sa creada. Daca mai traieste sau nu, daca a fost realitate sau un simplu vis scos din intuneric la lumina?!
-"Si daca este real tot ce mi-a spus mama?" se intreba sora in gand
Apusul isi facu aparitia. Ea il privea de la balcon cu ochii ingandurati, scufundati intr-un foc mistuitor ce o facea sa-si doreasca sa afle realitatea dincolo de minciuna, realitatea existentei SALE!

" Visele-mi sunt aripi si cu ele zbor spre cer!"

Personajele prezente au fost:

Sora: (IMG:http://img408.imageshack.us/img408/5017/a3395lr0.jpg)

mama Sorei: (IMG:http://img408.imageshack.us/img408/6434/23lu5.jpg)


Sper sa va placa :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post Jul 31 2007, 08:28 PM
Post #2


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:



Chiar nu am ce sa gasesc bun in el :( Pana in finalul care anunta, timid, ceva care pare interesant dar nu avem nici o garantie, ai rastalmacit ce a fost in serie. Asta este egal cu zero pentru mine. Deci pana acum ar fi un 0+ceva foate mic. Daca mai vrei sa il continui atunci pune-te pe treaba, imagineaza situatii noi, pastreaza stilul Kaleido Star si fii mai ampla! Succes! O sa mai dau pe aici.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 22nd September 2024 - 09:49 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |