Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

14 Pages « < 3 4 5 6 7 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Nana


azariel
post Sep 2 2006, 01:55 PM
Post #81


Newbie
*

Group: Members
Posts: 6
Joined: 28-June 06
Member No.: 2.703
Points: 19
Gender:



Multumesc. Am intrat pe site, dar merge cu acceasi viteza, meaning 11 kb/sec. Tezeu, am incercat sa iau si de pe hub-uri, am doar hell anime, si merge la fel de incet. Tin sa precizez ca eu am un rapandula de comp. si nu-mi merg toate hub-urile, pentru ca nu am suficient share. Sunt un fenomen, stiu. :lol: :lol: De fapt compu meu e un fenomen...

Sa vad ce mai fac...va tin la curent. :D

P.S: acum am vazut ce ai scris Odango Atama. :D "Daca eram baiat insitam sa-mi faci cunostiinta cu ea" O iei pe urmele lui Hachi. :lol: Bine ca sunt baiat, ca altfel spuneam si eu la fel. :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Odango Atama
post Sep 2 2006, 02:07 PM
Post #82


Frozen Rose
***

Group: Members+
Posts: 107
Joined: 5-October 05
Member No.: 1.858
Points: 297
Gender:



Oh nu orice numai ca Hachi sa nu ajungi! :twisted:

Spuneai ca faci rost de manga in curand...tre' sa te anunt ca nu-s mari diferente fata de anime (doar grafica care mie imi place mult mai mult in manga) si nu stiu, acum dupa ce am citit si manga nu mai am aceeasi viziune asupra anime-ului ca la inceput. Dar oricum e decizia ta daca vrei sa citesti (la urma urmei si eu era nerabdatoare sa vad ce se intampla cu cele doua Nana si tocmai de aceea m-am apucat de manga).

Ai putea incerca totusi si hub-ul de care iti spunea tezeu. Eu sunt si pe Anime Hell si downlodez cu viteza mult mai mica decat pe AHQ. Uite si adresa hub-ului dchub://animehq.no-ip.org , tre' sa ai un folder cu minim 2,5 GB anime si rogi pe cineva p'acolo sa te inregistreze ;)

edit: Vazut episodul 19 si placut! De mult nu am mai ras atata la un episod din NANA. Mai ales poor Hachi care isi face sperante cu Yasu; m-a amuzat si toata discutia pe tema tigarilor plus, cum spunea si Tezeu, faza cu Nana cand se spala pe dinti...Hachi chiar are momentele ei de stupid girl 100% :rolleyes:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post Sep 2 2006, 10:34 PM
Post #83


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



Nana 2 teaser trailer
Dupa cum vedeti, exista un trailer pt Nana 2. Din cate am inteles s`au schimbat cateva dintre personaje, inclusiv Hachi care cik n`ar fi fost de acord cu scenele de nuditate... ma rog, nu cunosc detaliile, mi`i lene sa citesc mailurile :P Traileru insa nu arata prea multe.. deci , filmul nu e terminat , avand in vedere ca nici mangaul nu e gata si ar fi culmea sa lase povestea in pom doar pentru 16 capitole care nu`s gata.
Ep 20 se lasa iar asteptat, cum am prezis.. :lol:

ps.azariel, daca vrei, iti pot trimite prin posta cduri cu episoadele, in 3 zile maxim sunt ale tale. i`m used to it, so u better ask, te ajut cu placere
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Odango Atama
post Sep 3 2006, 11:42 AM
Post #84


Frozen Rose
***

Group: Members+
Posts: 107
Joined: 5-October 05
Member No.: 1.858
Points: 297
Gender:



Thanx for the trailer! Sper ca noua Hachi sa nu aiba o interpretare la fel de lame ca si cealalta...desi in traileru' asta se aude ea la inceput si dupa felul in care vorbeste (despre Nana presupun) nu-mi da sperante prea mari cum ca o va interpreta mai bine pe Hachi :rolleyes:

Si din cate stiu in NANA 2 vor aparea doar trei dintre actorii din primu' NANA; cert e ca Nana Osaki va fi tot Mika Nakashima :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

azariel
post Sep 3 2006, 11:54 AM
Post #85


Newbie
*

Group: Members
Posts: 6
Joined: 28-June 06
Member No.: 2.703
Points: 19
Gender:



"ps.azariel, daca vrei, iti pot trimite prin posta cduri cu episoadele, in 3 zile maxim sunt ale tale. i`m used to it, so u better ask, te ajut cu placere"

Arigatougozaimasu!!!!!!! I love you! Now i'm doing like Hachi when she's a dog... :lol: Am luat ieri in 5 ore ep 3, mai am ep 4 de luat, sa fac primul cd. Am ep. pana la 12. Daca ai putea sa-mi trimiti de la 12 in sus, ti-as ramane dator! Iti las adresa pe pm, si te rog sa faci ramburs sa-ti trimit banii pe cd-uri si costul trimiterii inapoi. Multumesc muuuult de tot!!!! :D

Later edit: Nu ma lasa sa-ti trimit PM, nush dc...iti trimit adresa pe mail. :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Deadline_angel666
post Sep 3 2006, 02:07 PM
Post #86


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 33
Joined: 2-September 06
From: Buzau
Member No.: 2.937
Points: -66
Gender:



Hmmm...Nana e unul din cele mai cool animeuri...Apropo stiati k Ren o va cere in casatorie pe NANA???coooooll....si nu cum zic altii k dak personajele sunt un pic mai umane animeul e de cacao....oricum grafica e foarte buna...si stilul asta e mai original k si in Paradise kiss...mie imi plac oricum ar fi...si NANA va ramane mereu preferatul meu....so Rock on!! :D :P

edit: am inlocuit cuvintul original cu un eufemism... deadline alegeti cuvintele sau primesti warn.

This post has been edited by Sidonix: Sep 5 2006, 01:31 PM
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post Sep 4 2006, 08:41 AM
Post #87


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



Deadline_angel666, pls.. fara spoilere vizibile. Unii au citit manga si stiu ce urmeaza, dar unii poate chiar nu`si doresc sa le strici surpriza. Si nu a zis nimeni ca animeul de cacao <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Odango Atama
post Sep 9 2006, 01:47 PM
Post #88


Frozen Rose
***

Group: Members+
Posts: 107
Joined: 5-October 05
Member No.: 1.858
Points: 297
Gender:



Episodul 20 e out in sfarsit! O sa revin cu impresii la cald.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tezeu
post Sep 9 2006, 06:27 PM
Post #89


Jedi Cleric (ManBearPig Rase)
***

Group: Members+
Posts: 256
Joined: 20-April 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.451
Points: 607
Gender:



Oky... chestia cu Nobu m-a luat pe nepregatite. In schimb ep. 20 e mishto desi nu stiu ce-o sa se faca Nana :D (VB... ceva info? sau tura asta ma pui sa citesc mangaul?)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Odango Atama
post Sep 10 2006, 11:55 AM
Post #90


Frozen Rose
***

Group: Members+
Posts: 107
Joined: 5-October 05
Member No.: 1.858
Points: 297
Gender:



E mult mai interesant sa te ia pe nepregatite decat sa stii ce va urma :P

Hachi a ramas aceeasi si in episodul 20 "even takumi uses the toilet :o " or something like that :lol: Mi-a placut totusi de ea in conversatia cu Nobu...mult timp am crezut ca ei doi sunt so alike...si de asta si-a dat seama si Hachi. Go Nobu&Hachi!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mitsuki Chan
post Sep 10 2006, 08:56 PM
Post #91


~miracle romance~shinjite iru no~
***

Group: Members+
Posts: 233
Joined: 12-August 05
Member No.: 1.727
Points: 333
Gender:



SO!!! SUUUGOI NEEEE!!!!! Doamne deci mi a placut la nebunie pana acum!!Nu stiu cum dar din primul episod am ramas :blink: si nu m am mai dezlipit de comp!!! Eu nu stiam de nana panaacum cateva saptamani asa ca am primit de la o prietena 16 episoade.L am vazut pe tot intr o noapte.Nu pot sa mi exprim in cuvinte placerea cu care m am uitat la anime.!!!!!!!!!am dll imediat episodul 17 dar acum ma chinui cu 18 k merge cu 1 kb pe sec.Oricum,deja a urcat pe locul 2 in "my fav anime Top"!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post Sep 12 2006, 11:33 AM
Post #92


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



Ok..o clipa am stat si m`am gandit ce aveti cu Nobu si ce e asa surprinzator .. :D C`mon, nu e nimic iesit din comun. De fapt, e chiar de asteptat :P
Adevarul e ca ep 20 a iesit super. Si deja incep sa`mi dau lacrimile. A inceput furtuna in viata lor si noul ending ma dispera.. cand ma gandesc la ce`o sa urmeze si , bine zice Tezeu "ce`o sa se faca Nana" ,mai mai incep sa plang :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Odango Atama
post Sep 14 2006, 08:57 PM
Post #93


Frozen Rose
***

Group: Members+
Posts: 107
Joined: 5-October 05
Member No.: 1.858
Points: 297
Gender:



Ah da Nobu e atat de...kawaii ^_^ Stiu ca il "condamn" da eu tot imi doresc sa ramana cu Hachi <_<


Am vazut noul OP NANA aici. Imi plac imaginile folosite, insa melodia inca nu ma impresioneaza atat de mult ca prima. Cred ca acesta este ultimul opening judecand dupa secventele alese pentru a fi aratate sau dupa ultima imagine, cea cu nana's room goala...insa de ce e interpretata melodia de Olivia inspi' Reira?

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post Sep 14 2006, 09:40 PM
Post #94


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



Oare de la ce episod va fi noul OP? Arata fain, chiar imi place :D Imaginile sunt super faine, melodia e la fel de faina.... mie imi place la fel de mult, poate chiar mai mult pt ca sunt pentru melodiile mai... calme :D
Pai cred ca din cauza ca Olivia are melodii mai dramatice decat Anna... si actiunea e din ce in ce mai dramatica.. La fel s`a intamplat si cu endingul :D
Mersi de link ^__^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Odango Atama
post Sep 14 2006, 10:51 PM
Post #95


Frozen Rose
***

Group: Members+
Posts: 107
Joined: 5-October 05
Member No.: 1.858
Points: 297
Gender:



Noul OP o sa fie de la ep 23...nu mai e asa mult da' in ritmu' in care apar episoadele :(

Dar dintre OP si ED prefer ending-ul momentan...oricum recunosc ca melodia noua merge bine cu imaginile foarte bine alese...ah da' ma repet <_< Oricum... cu placere pt link ^_^

edit: nu ma refeream la faptul ca Olivia e interpreta...dar in anime cantecele apartin trupei Trapnest...de ce Trapnest si nu Blast? cam asta era intrebarea mea
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Whip
post Sep 14 2006, 11:45 PM
Post #96


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 179
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 42
Points: 71
Gender:



Nana ..super anime...doar daca nu o sa fiu multumita de serie o sa ma apuc si de manga, as vrea sa se tina asa cum este in manga...imagine cu imagine..lol nu stiu daca se poate :P .. Mi-a placut mult mult faza cand deschide usa Takumi lui Hachi...cred ca e cea mai emotionanta faza din serie pana acum..

Am 21 dar fara subtitrare...sper sa apara si cel subtitrat mai repede :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post Sep 15 2006, 08:01 AM
Post #97


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



Whip, de fapt, seria chiar se tine lipita de manga, citez "chiar prea exact", pana si replicile, fetele sunt aceleasi. Fiecare capitol e un episod(pana acum) si realizarea povestii este fantastica. In plus, ma indoiesc ca nu te va multumi seria. Parerea mea este ca seria much better that za manga ^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

azariel
post Sep 15 2006, 12:40 PM
Post #98


Newbie
*

Group: Members
Posts: 6
Joined: 28-June 06
Member No.: 2.703
Points: 19
Gender:



Stie cineva cand se preconizeaza aparitia episodului 21? :) De abia astept!
Multumesc.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tezeu
post Sep 16 2006, 09:49 AM
Post #99


Jedi Cleric (ManBearPig Rase)
***

Group: Members+
Posts: 256
Joined: 20-April 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.451
Points: 607
Gender:



QUOTE(azariel @ Sep 15 2006, 12:40 PM)
Stie cineva cand se preconizeaza aparitia episodului 21?  :) De abia astept!
*



Dac'am sti am numara minutele :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Vebby
post Sep 17 2006, 10:19 AM
Post #100


Loaza absoluta
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.529
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 857
Points: 2.776
Gender:



And Nana 21 is out pe fansub.tv :D Revin cu pareri :D Asta daca n`o faceti voi inaintea mea :D

Ah, si am si Wish de la Olivia, Tv size din pacate...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

14 Pages « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 6th June 2024 - 06:04 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |