Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

8 Pages « < 4 5 6 7 8 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> otaku Festival 2011 (21-22 Mai), Otaku Festival 2011


Ramziel
post May 26 2011, 12:46 AM
Post #101


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 787
Joined: 30-December 10
Member No.: 10.270
Points: 1.860
Gender:



Now I feel left out XD
Imi pare rau ca nu am prins concursul de cosplay, why me T_T, data viitoare o sa ma asigur ca am timpul programat la minut XD
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

anaoha
post May 26 2011, 12:50 AM
Post #102


Incepator
**

Group: Members
Posts: 20
Joined: 22-May 11
Member No.: 10.499
Points: 52
Gender:



Am incercat si eu sa desenez ceva dar nu prea mi-a iesit si am lasat-o balta....nici nu aveam ceva clar in minte...data viitoare o sa vin mai pregatita.I-am facut cateva poze unui desen care mi-a placut mult dar nu l-am postat inca.

Sheryl a fost la cosplay individual sambata.Karaoke sigur nu a fost ca stiu ca vroia si o prietena de-a mea....Am gasit aici incarcate toate vid-urile de la individual http://www.youtube.com/user/inukendbz#p/u .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Botan
post May 26 2011, 12:56 AM
Post #103


Ten no Ryuu, Bishie Fan Forever :p
**********

Group: Members+
Posts: 1.818
Joined: 18-June 07
From: land of idiots (just moved)
Member No.: 4.485
Points: 4.127
Gender:



Multumesc, anaoha! Nu e de mirare ca nu le-am gasit si eu pe-alea, ea n-am cautat cu "Otakufest" :P Am gasit la altcineva, pana la 15.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ramziel
post May 26 2011, 12:58 AM
Post #104


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 787
Joined: 30-December 10
Member No.: 10.270
Points: 1.860
Gender:



Dap, mersi mult, am cautat si eu pe youtube, dar am gasit doar cateva din AMV-urile castigatoare :D, chiar vroiam sa vad cum a fost la cosplay :), dar o sa ma uit maine caci acum e cam tarziu si nu prea am chef XD
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

TGeorgeMihai
post May 26 2011, 01:49 AM
Post #105


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 159
Joined: 26-December 10
Member No.: 10.262
Points: 392
Gender:



Ramziel, eu te-am chemat la Cosplay de cateva ori, ti-am trimis si mesaj unde sunt (sus la etaj mai erau locuri destule), dar tu erai prea opsedat cu desenatul tau la tableta/draw pad sau cum s-o fi numit, in fine, pierderea ta :D ... Cat despre program, nu ai luat si tu un carton di ala la intrare ? Era acolo toata programa, eu il verificam din 15 in 15 min :P


Cat despre filmulete: Mai, astia care ati fost organizatori/voluntari, nu avea nici unul o camera de filmat pe acasa ? Stiu ca nu prea am dreptul sa comentez din moment ce eu nici macar nu am fost voluntar, dar totusi, acum stam sa cautam "ramasite" de la proba de Cosplay, in loc sa fi fost fixata o camera video care sa filmeze tot specatcolul ...


Si vad ca inca nimeni nu a postat poze, asa ca o sa sparg eu cheata, nu sunt cinestie ce, mai ales ca sunt facute cu telefonul mobil (Samsung Wave .... desi nu poti compara tel cu aparat foto)... si un filmulet cu cel care a iesit pe locul 2 la StepMania (primul loc l-a castigat cel cu parul blond caruia i se vede capul la inceputul filmuletului) ... Soul Eater OP la very HARD :o


http://www.multiupload.com/5UD7TC9NZ9


Eu sunt ala imbracat in verde cu nasul mare :)) ... Serios, din profillul in care mi-a facut poze iNeko zici ca sunt elefant :)) (nu ca as avea nasul mic, dar nici cat se vede in poze) :D ... Posibil sa ma fi vazut multi, eram imbracat cu niste blugi simpli si un tricou verde cu http://imageshack.us/m/171/8538/gameovertshirtcrazy039d.jpg (s-a gasit si mama sa imi bage hainele la spalat exact sambata trecuta ca stia ca am fot placat la tara la munca si apoi de obicei duminica stateam acasa) .... O sa fiu mai pregatit pentru Nijikon ....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Botan
post May 26 2011, 01:58 AM
Post #106


Ten no Ryuu, Bishie Fan Forever :p
**********

Group: Members+
Posts: 1.818
Joined: 18-June 07
From: land of idiots (just moved)
Member No.: 4.485
Points: 4.127
Gender:



Parca am vazut pe cineva in tricou cu game Over, dar nu mai stiu ce culoare era... duminica. :D

Multumesc pt poze!

Asa am zis si eu pe la inceput, ca ar fi ceva ca stafful sa poata filma, caci ar avea un loc bun, dar e greu pana la urma :rolleyes:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ramziel
post May 26 2011, 02:00 AM
Post #107


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 787
Joined: 30-December 10
Member No.: 10.270
Points: 1.860
Gender:



Yay, finally, a trebuit sa astept atat dupa tine XD, oricum mersi de link, desi as fi preferat sa mi le dai pe mess XD, oricum.......daca nu iti place, ia o foarfeca si scurteaza-ti nasul, jk :P

SoulReaverFo a filmat din cate stiu si a zis ca o sa imi dea un link dupa ce termina de montat filmul, asa ca daca nu il posteaza el o sa o fac eu
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

TGeorgeMihai
post May 26 2011, 02:08 AM
Post #108


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 159
Joined: 26-December 10
Member No.: 10.262
Points: 392
Gender:



Este foarte posibil sa ma fi vazut ca m-am plimbat intr-una de sus in jos si de jos in sus :) ....

Cat despre nas, nu il tai ca apoi ajung ca Michael Jackson (Dumneze sa il ierte :( )...

:lol: :lol: :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ramziel
post May 26 2011, 02:13 AM
Post #109


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 787
Joined: 30-December 10
Member No.: 10.270
Points: 1.860
Gender:



Era singurul care a pierdut in fata unui pusti de 10 ani la MVC cu un tricou de Game Over, sooo....it was probably him :P, oricum, Botan, tu ai desenat ceva p-acolo?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Harima
post May 26 2011, 07:48 AM
Post #110


Incepator
**

Group: Members
Posts: 10
Joined: 27-May 10
Member No.: 9.738
Points: 22
Gender:



@ Botan nu stiu exact la ce cosplay de KusuriUri te referi pentru ca au fost 2 la acest Otaku.
Unu a fost cel al lui Shinju care se afla in juriu iar al doilea a fost al unei participante.
Daca te referi la acest cosplay http://www.youtube.com/watch?v=W_7W8nruILI http://www.flickr.com/photos/40665396@N06/...157626798855678 (care, daca ar fi fost dupa mine ar fi meritat un loc pe podium) este cosplay-ul uneia din membrele grupului Visual Madness (la fel ca si cel de Sylvanas). Tot ele au fost cele care au facut si cosplay de Trinity Blood la Nijikon so... that should say a lot.
De ce nu a ajuns KusuriUri pe podium is beyond me... but I will not badmouth the jury, I will not bad mouth the jury, I will not badmouth the jury. Oh the temptation is so grand I have to end my post short!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

anaoha
post May 26 2011, 10:25 AM
Post #111


Incepator
**

Group: Members
Posts: 20
Joined: 22-May 11
Member No.: 10.499
Points: 52
Gender:



KusuriUri probabil nu a ajuns pe podium deoarece era membra in juriu....XD.Eu nu am vazut decat acest cosplay.

Ziceati mai sus ca trebuia sa filmeze staff-ul....de fapt trebuiau sa fie permise speciale pentru ''presa'' aka fotografi si cameramani oricum sambata eu am vazut cel putin 2 camere fixate care filmau + multi altii care fotografiau deci ar trebui sa apara in curand mai multe de genul.Si eu am filmat putin pe ici pe colo,poate reusesc sa editez filmarile si sa fac un montaj.

PS.Mai am si eu poze....o sa incerc sa le incarc undeva.

Peace :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Fili
post May 26 2011, 11:24 AM
Post #112


Si eu p-aici...
***

Group: Members+
Posts: 287
Joined: 24-October 10
From: Bucuresti
Member No.: 10.135
Points: 644
Gender:



QUOTE(anaoha @ May 25 2011, 11:24 PM)
Am dansat putin pe dance pad dar am fost varza....but it was so  fun!Mi-ar placea sa am unul acasa...stie cineva unde pot gasi?>.<
*


Pai iti poti face un dance pad acasa destul de simplu. Daca vreti, detaliez :)

QUOTE(anaoha @ May 25 2011, 11:31 PM)
Eu cand am vazut in program Creative Monkeyz m-am gandit ca or sa vina cei care i-au creat si o sa prezinte ceva :D.
*


Da, si eu speram sa-i vad p-acolo.

QUOTE(anaoha @ May 25 2011, 11:24 PM)
Abia astept Nijikon-ul.
*


Si eu, si eu. M-ar bate gandul sa cosplayez si eu ceva, dar tre' sa gasesc un personaj mai "masiv" (ca sa nu zic gras)... Altfel ajung in situatii penibile gen
(IMG:http://3.bp.blogspot.com/_MQquAuiuf4k/S7ZInWODD8I/AAAAAAAAAag/kFil-_Vem6c/s1600/bearded_cosplay02.jpg)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

nezumichan
post May 26 2011, 12:51 PM
Post #113


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 433
Joined: 28-May 07
From: Iasi
Member No.: 4.371
Points: 1.089
Gender:



QUOTE
KusuriUri probabil nu a ajuns pe podium deoarece era membra in juriu....XD.Eu nu am vazut decat acest cosplay.

So not true. Cea din juriu era Shinju, cea care a participat la concurs era Xezara din VisualMadness (o puteti vedea aici). Au avut acelasi cosplay, insa se vedeau diferentele daca te uitai cu atentie la ele.
Filmuletele de la grup, in caz ca n-ati dat de ele pana acum, le puteti vedea aici: http://www.youtube.com/user/bakashinju (sunt HD :>)
Am si eu cateva poze si patru filmulete de la cosplay individual (Yuuko, Misuzu, Sailor Moon si Grell). Daca e cineva interesat, click here.

QUOTE(Ramziel @ May 23 2011, 11:00 PM)
Otaku 2011:
AMV-locul 2
AMV-locul 4
AMV-locul 8
AMV-locul 7
AMV-locul 1

O mica cautare pe youtube si uite ce-am gasit, o sa ma uit sa vad daca reusesc sa gasesc si celelalte amv-uri :P
*


La astea adaug AMV - locul5

Si daca tot am postat, ar trebui sa las si o parere, right? ^^" Well, eu am ajuns doar in prima zi (duminica aveam tren de la 12 si n-avea rost) and it was ok. Concursul individual de cosplay a fost fun. Mie mi-a placut prezentatorul, nu inteleg de ce se ia atata lume de el. La inceput eram putin sceptica in privinta lui, dar pe parcurs m-a facut sa rad si sa ma simt bine, iar asta e tot ce conteaza in opinia mea. Merchandise-ul de la parter era scump, ingrozitor de scump. Daca nu ma insel, au fost produse similare si la Nijikon si pretul era la fel de piperat, so nu m-a surprins. Dar acolo impactul era compensat de alte standuri cu preturi mai acceptabile, pe cand aici era printre putinii (daca nu chiar singurul) cu asa ceva si de aceea cred ca e asa multa lume dezamagita. Erau intrucatva dragute produsele, but I couldn't care less, m-a salvat standul mangashop de unde mi-am luat si eu cate ceva :D
Atmosfera in general mi s-a parut sufocanta, probabil din cauza ca era asa multa lume intr-un loc atat de mic. De multe ori am fost facuta sandvis in multime and that was not nice >.< Dar meh, nu e vina nimanui ca spatiul era mic, I was just stating a fact.
Un lucru care nu mi-a placut a fost ca s-a dat drumul tarziu la intrare sambata. Am ajuns pe la 9:45 si a trebuit sa stau in picioare vreo 45-50 de minute pana am reusit sa intru.
Si cam asta ar fi. Felicitari organizatorilor si voluntarilor pentru munca depusa! ^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SoulReaverFo
post May 26 2011, 01:47 PM
Post #114


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 111
Joined: 6-January 11
From: Bucharest
Member No.: 10.288
Points: 321
Gender:



da am filmat ceva calitate grozava numai ca nu e timp de montat din cauza sesiunii. Nu dau la share deoarece dureaza prea mult pentru calculatorul meu. Cei interesati de un dvd dau la intalnirile offline cand voi avea timp.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ramziel
post May 26 2011, 01:56 PM
Post #115


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 787
Joined: 30-December 10
Member No.: 10.270
Points: 1.860
Gender:



Hey, Soul eu o sa fiu primul tau client :D, daca vrei sa mi le tragi pls :), daca e iti aduc DVD-uri <_<

Au fost cateva lucruri care imi atrasesera atentia, but........high price vs low budget, guess who wins......XD
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

LordMethos
post May 26 2011, 02:29 PM
Post #116


wandering shade
**********

Group: V.I.P.
Posts: 1.163
Joined: --
From: Iron Tower of Zebdora
Member No.: 364
Points: 2.120
Gender:



avem si filmari si poze , dar suntem prea lenesi sa le shareuim ( mom toata lumea e in chillax time )
or sa apara cam intr-o sapt, doua ( cel putin cele de la mina )
dancemat-urile de la otaku/niji sunt 250parai bucata daca vrei :P, sau poti opta pentru varianta cheap de 80 - 150ron ( se gasesc pe net )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Botan
post May 26 2011, 09:08 PM
Post #117


Ten no Ryuu, Bishie Fan Forever :p
**********

Group: Members+
Posts: 1.818
Joined: 18-June 07
From: land of idiots (just moved)
Member No.: 4.485
Points: 4.127
Gender:



@Harima, daca e pe-asa (ca au fost doua), atunci eu am vazut-o pe cea care a concurat (in videouri), caci n-am fost sambata (deci n-am vazut-o pe Shinju, numai pe Xezara). Che, am ratat 2 Kusuriuri la un loc PLUS ca trebuia sa vin si eu sambata si in costumul MEU de Kusuriuri, that would have been so epically win =))) de ce de ce de ce?? Macar duminica sa fi venit asa..dar meh, ce rost ar avea, singura pe lume? :P
Mwahaha can't wait for za videos x pictures & everything.

@ nezumichan: cred ca m-am uitat de sute de ori pe ce mi-am luat de la mangashop. Cred ca toata saptamana asta am carat dupa mine unul dintre mangauri :lol:
@Fili: yeah, se ia un carton sau perne sau nimic si se deseneaza sau imagineaza (in cazul in care nu ai nimic) niste sageti ca la jocul ala (aici e vorba de DDR, nu? xd). Se gaseste vreo chestie online si se incepe exersarea : ))
@ Ramziel, yes I did draw :twisted: I'm quite sad no one noticed. =)))

Hmm nu mai stiu unde si cine zicea de video cu cel care a facut Resonance de la Soul Eater..gonna watch if i find lol.

Astea sunt pozele mele. lots of 'em, huh? Eh, sunt destule.
Initial, cand am ajuns, am simitit o plictiseala totala. Cred ca m-am bazat prea mult pe karaoke. Sau nu, mai bine zis, aveam programul facut deja, dar cum nimic n-a mers cum trebuie si cum nu mi-am gasit nici drumul bine pe-acolo, toate s-au dat peste cap si am ramas sa fac nimic. Dar lasa, am vazut un sfert de ep din Level E. Ba, ce bine e cu high quality pe tot peretele... Pe scaune confortabile, loc mare...
Dar eu chiar n-am vazut mai si cam deloc artisti pe-acolo cu de-ale lor.. Ce, toata lumea se duce la Niji sau vin numai sambata? o_O Mi s-a parut putin...surprinzator. Sincer, m-am intors acasa cu un sentiment de "un-contentment", si din cauza faptului ca am avut o durere cumplita de cap de pe la sfarsitul otakului pana acasa, cand m-am culcat. Am plecat de la 8 si m-am intors pe la..9-10 sa fi fost?
Dar dupa ce am vazut inceperea comentarii conventiei, parca mi-am schimbat parerea total P. Si mi-a placut oricum la Otaku.
Cat despre prezentator, mie mi-a placut de el, de fapt, oricum ar fi fost nu m-ar fi deranjat. Singura parte care mi s-a parut cam " :mellow: :huh: :blink: " a fost cand si-a dat sacoul jos (in a doua zi) la sustinerea publicului (eu am fost printre cei care au spus Nuu =))) ) si faptul ca nici dupa asta nu si-a pus vreo bluza pe sub sacou LOL. Adica, nu m-a deranjat ca fapt, dar eu n-as fi putut sa stau asa. Wait, i'm not a boy so don't know how it feels to go out only in pants while on torrid days. Si totusi nici daca eram nu practicam. xd well forget i said that

http://botan.imgur.com/otaku_festival_2011
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

NOTORIOUS
post May 26 2011, 10:04 PM
Post #118


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 517
Joined: --
From: Your disgusting imagination
Member No.: 1.002
Points: 1.156
Gender:



Sailor Bubba nu e penibil. E freakin' EPIC! Brings justice to male crossdreser cosplays. Also Methos.. nu te-a intrebat nimeni daca ti-e lene. Asteptam pozele, until then gtfo, you are useless to us as you are now.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Botan
post May 26 2011, 10:17 PM
Post #119


Ten no Ryuu, Bishie Fan Forever :p
**********

Group: Members+
Posts: 1.818
Joined: 18-June 07
From: land of idiots (just moved)
Member No.: 4.485
Points: 4.127
Gender:



NOTORIOUS, you're so mean..one say, someone will commit suicide if you continue like that!
Dar asa e, Sailor ManMoon este epic..mentionand ca acest cuvant poate avea mai mult decat un inteles. Mie-mi place cum vine cu bata...the cute item...sa ne ucida.
Si da, si eu as vrea sa vad mai multi cosplayeri (si poate si crossplayeri). Cred ca in Romania i-as putea pune undeva la maxim 10%. Cum ar fi ca intr-o zi sa fie o invazie? =))
Sau, cum zicea Alexander (postul nr 87), sa venim cu totii in tricouri de aceeasi culoare. Asta ar fi infricosator..pt spectatori.
Apropo de postul lui, in care spune ca nu sunt prea multe lucruri diferite...imi aminteste de un video pe care l-am vazut de la Otaku (sunt sigura ca era de la otaku) dintr-un an (nu stiu care, dar nu cred e prea de curand) in care mai multi cosplayeri (si parca erau si non-cosplayeri) jucau "Tara Tara Vrem Ostasi'. Mi s-a parut tare rau. Si asta imi aminteste: cand mai merg la o conventie, sa mai ies si eu afara. Eu stau numai inauntru. La Otaku m-am dus pana la usa numai cand a inceput sa ploua. Se uita toata lumea in gol la cum pica ploaia, asa ca m-am dus si eu sa casc gura nitel.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Fili
post May 26 2011, 10:27 PM
Post #120


Si eu p-aici...
***

Group: Members+
Posts: 287
Joined: 24-October 10
From: Bucuresti
Member No.: 10.135
Points: 644
Gender:



@Botan: nu chiar, se face dintr-o tastatura veche (sau un gamepad, depinde pe ce consola/pc te joci), niste scoci, o bucata de mocheta sau carton, folie de gatit si niste adidasi. Pe partea de soft se gaseste Stepmania, care e free. In maxim o ora si cu investitie minima, poti face ceva fun.
Am facut mai demult chestia asta, doar ca sa demonstrez ca se poate, ca ma contraziceam cu cineva :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

8 Pages « < 4 5 6 7 8 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 26th April 2024 - 09:01 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |