Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

[ Outline ] · Standard · Linear+

> The Melody of Oblivion


Ranma-kun
post Jan 15 2005, 07:05 PM
Post #1


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Ce sa zic, e cel mai nou Mecha anime produs de Gainax, dar e doar semi-mecha si nu stiu inca daca sa-l postez sau nu la mecha.

Povestea suna cam asha: In secolul 20 a avut loc un mare razboi intre oameni si monshtri, iar monshtri au cashtigat acel razboi, de atunci au trecut aproape 100 de ani si oameni au uitat de acel razboi, pe cand monshtri stapanesc lumea din umbra si cer copii drept sacrificii umane, insa au mai ramas cativa care li se opun, ultimii Meros no Senshi, care au luptat impotriva monshtrilor si in marele razboi din secolul 20 si erau cat pe aci sa-l cashtige, Meros no Senshi erau singurii caure auzeau Melody of Oblivion care era sursa puterii lor, ei se luptau cu monshtrii trangand cu sageti fermecate si calatoreau pe nishte mecha-motociclete numite I-bar maschines. Eroul principal al poveshtii este tanarul Bokka in care se trezeshte un nou Meros no Senshi cand il vede pe legendarul luptator Kurofune cand se lupta cu un monstru, de atunci in colo el colinda toata japonia cautand si luptandu-se cu monshtrii, dar mai degraba cu Monster Union, o organizatie secreta care sustinea monshtrii si se luptau cu Meros no Senshi cu ajutorul unor creaturi-roboti.

Ce sa spun, nu e nimic extraordinar, dar incepe oarecum promitzator, pe la mijloc devine destul de interesant, dar sfarshitul e penibil, cand in stil Gainax se tranteshte totul peste cap si incep jocuri psiho prin care se incearca derutarea spectatorilor ca in NGE, nu stiu ce sa spun despre el, mie mi-a placut, dar e oarecum aiurea, e un anime relativ nou, facut in 2004, cu toate ca grafica nu e nimic exceptional, eu am crezut ca e mai vechi, de prin 96 sau asha, nu se foloseshte aproape de loc grafica CG. Oricum, sper sa va placa, is curios daca l-a mai vazut cineva :wink:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Posts in this topic
Ranma-kun   The Melody of Oblivion   Jan 15 2005, 07:05 PM
Animal   RE: The Melody of Oblivion   Jan 22 2005, 11:00 AM
LordMethos   RE: The Melody of Oblivion   Sep 21 2005, 09:19 AM
axi   RE: The Melody of Oblivion   Jun 29 2006, 06:09 AM
Daianara   RE: The Melody of Oblivion   Dec 18 2007, 10:24 AM
cioby2k   RE: The Melody of Oblivion   Dec 18 2007, 10:46 AM
Daianara   RE: The Melody of Oblivion   Dec 31 2007, 01:42 PM


Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 20th May 2024 - 01:29 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |