Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

10 Pages « < 4 5 6 7 8 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Ce Recomandati Ca Prim Anime?


DmonHiro
post Jun 16 2009, 09:36 PM
Post #101


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 620
Joined: 18-August 07
Member No.: 4.935
Points: 2.700
Gender:



Te inseli rau cu Death Note. Spre deosebire de cred multi, aia e o serie get love-or-hate. Ori iti place, ori o urasti, nu prea exista middle ground.

Ca prim anime unuit pusti de 15 ani, i-as da Scryed.
Unei pustoaice de 13 ani i-as da Shugo Chara.
Unui amic de 20 i-as da Evangelion
Unei prietene de 21, Skip Beat (trust me, it works)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Terry_SOAD
post Jun 16 2009, 09:54 PM
Post #102


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 396
Joined: 12-April 08
Member No.: 6.584
Points: 1.022
Gender:



QUOTE
Te inseli rau cu Death Note. Spre deosebire de cred multi, aia e o serie get love-or-hate. Ori iti place, ori o urasti, nu prea exista middle ground.

Probabil ca asa e. Insa chestia asta cu love it, or hate it se poate aplica foarte multor anime-uri. In cele din urma ajungem tot la o chestie de gusturi. Am zis de Death Note, deoarece eu cunosc mai multe persoane care au inceput cu asta si apoi nu s-au mai putut opri.
OK, hai sa incerc si eu pe categorii ca tine:
Pentru baieti intre 12-16 ani as recomanda Blood+ sau Black Lagoon, ambele fiind anime-uri de actiune, cu un plot destul de simplu, nici prea scurte si nici prea lungi ca sa te plictisesti.
Pentru fetele de aceeasi varsta as recomanda Skip Beat sau Suzuka, anime-uri scurte, cu o oarecare tenta de love story(mai mult la Suzuka).
In ultima categorie as baga persoanele mai mature, nu conteaza neaparat varsta si nici sexul, pentru ambele genuri as recomanda The girl who leaped through time, un anime cu o poveste destul de simpla, dar prezentata intr-un mod foarte atractiv si impresionant, fiind la urma urmei un film emotionant, bun de vazut impreuna cu prietena, cu sora, cu fratele, cu prietenii, cu familia, ce mai, poate fi vazut de oricine cu orice ocazie. ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

spyderverr
post Jun 16 2009, 10:37 PM
Post #103


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 734
Joined: 20-September 06
Member No.: 3.019
Points: 1.832
Gender:



QUOTE(Terry_SOAD @ Jun 16 2009, 10:27 PM)
Ai uitat de Skip Beat, dude. :P
*


inca nu l-am privit. nu mi s-a intersectat destinul cu el inca :D. o sa-l incerc in curand ca s-asa n-am la ce sa ma mai uit (le exclud pe alea in starea watching si on-hold :D)

QUOTE(Terry_SOAD @ Jun 16 2009, 10:27 PM)
Si eu cred ca ar merge Trigun ca prim anime. Nu a fost primul la mine, dar a fost printre primele. E un anime bun pentru oricine iubeste actiunea.
*


nici la mine nu a fost primul (primul fiind shaman king care pur si simplu m-a impresionat), dar trigun si kaleido star (si asta ar intra in categoria shoujo, da' nu prea :D) au fost cele doua anime care m-au convins ca anime-ul e net superior filmului (in special celui modern). la inceput m-a surprins umorul, apoi misterul si abia apoi am fost lovit de actiune. (plus ca manga-ul e fenomenal :D -da' asta intra deja in alta discutie-).

QUOTE(Terry_SOAD @ Jun 16 2009, 10:27 PM)
Eu as mai recomanda Death Note. E un anime care poate trezi interesul pentru anime oricarei persoane.
*


merge, si inca cum daca cei care-l privesc au oleaca de ceva intre urechi. DAR!, daca se incepe cu Death Note si reuseste sa impresioneze privitorul va cauta ceva asemanator si din pacate nu prea sunt astfel de serii, iar daca da numai din lac in put in incercarea de a gasi un anime bun...

deci, pentru un prim anime recomand ceva usor de digerat, dar daca vrei sa impresionezi si sa arati turmei calitatea unui anime Death Note e alegerea perfecta (desi de la jumate e cam slab...)

LE: (nu vazusem ultimele posturi)

QUOTE(DmonHiro @ Jun 16 2009, 10:36 PM)
Unui amic de 20 i-as da Evangelion
*


nu i-as recomanda nici celui mai mare dusman al meu NGE dar na', daca as sti ca-i plac robotii si ceva ce se vrea adanc probabil i-as spune de el dar NU fara sa-i spun ca e posibil sa fie dezamagit de ce vede.
consider ca NGE e unul din acele anime-uri care intra in seria get love-or-hate. (acum vorbesc din partea unuia care considera NGE unul din cele mai overrated anime ever deci e posibil sa-mi sara fanii in cap. asta e, riscul meseriei :D)

QUOTE(Terry_SOAD @ Jun 16 2009, 10:54 PM)
Probabil ca asa e. Insa chestia asta cu love it, or hate it se poate aplica foarte multor anime-uri.
*


subscriu!

QUOTE(Terry_SOAD @ Jun 16 2009, 10:54 PM)
Blood+, Black Lagoon, Skip Beat, Suzuka, The girl who leaped through time
*


de Suzuka si Skip Beat nu stiu ca nu am avut ocazia sa le privesc inca (dar am auzit numai lucruri bune despre Suzuka) dar celelalte trei ar merge desi cred ca de la 14 ani si nu 12. ma rog, asta depinde si de ce are in cap cel ce priveste, dar mie mi s-au parut un pic mai adanci aceste trei anime (Blood+, Black Lagoon, TGwLTT) si nu cred ca le-as fi inteles pe deplin la 12 (si nici chiar 13 ani). cine stie, probabil sunt mai maturi copiii la varstele astea azi dar la ce vad si ce aud in jurul meu ma indoiesc...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Terry_SOAD
post Jun 16 2009, 11:13 PM
Post #104


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 396
Joined: 12-April 08
Member No.: 6.584
Points: 1.022
Gender:



QUOTE
inca nu l-am privit. nu mi s-a intersectat destinul cu el inca biggrin.gif. o sa-l incerc in curand ca s-asa n-am la ce sa ma mai uit (le exclud pe alea in starea watching si on-hold biggrin.gif)

Chiar iti recomand Skip Beat, in materie de shoujo eu nu am vazut ceva mai bun, bine, nu ca as fi vazut eu prea multe shoujo-uri. Insa chiar si printre persoanele pe care le cunosc care sa aiba tone de shoujo-uri la activ, ocupa cele mai inalte pozitii. Asta cred ca e din cauza ca Skip Beat e shoujo doar prin stilul desenului, insa subiectul e unul foarte original, iar redarea lui e una excelenta, nu e genul de anime tipic genului, in care e vorba de un tip si o tipa si pe tot parcursul seriei e vorba de o iubire siropoasa intre ei. Protagonista, Kyoko, e probabil una dintre cele mai interesante si placute personaje de anime.

QUOTE
merge, si inca cum daca cei care-l privesc au oleaca de ceva intre urechi. DAR!, daca se incepe cu Death Note si reuseste sa impresioneze privitorul va cauta ceva asemanator si din pacate nu prea sunt astfel de serii, iar daca da numai din lac in put in incercarea de a gasi un anime bun...

deci, pentru un prim anime recomand ceva usor de digerat, dar daca vrei sa impresionezi si sa arati turmei calitatea unui anime Death Note e alegerea perfecta (desi de la jumate e cam slab...)

Da, sunt de acord. E mai greu sa gasesti ceva mai bun decat Death Note, daca genul te prinde si vei dori apoi mai mult din el. Eu insa am vazut Death Note acum multa vreme si de atunci nu am reusit inca sa vad si anime-ul despre care se spune ca i-ar fi cam egal, si anume Monster.
Ca sa-mi amintesc insa primul meu anime trebuie sa ma intorc in vremuri arhaice, :D ...pe vremea cand nu prea stia romanul ce-i ala net si cam singura sursa de anime era the good ol' TV. Tin minte si acum cum ma uitam pe canale italiene sau nemtesti la Dragon Ball, The Rose of Versailles sau Sailor Moon(asta pe TVR). Nu intelegeam eu mare lucru din ce ziceau pe acolo, insa imi placea si mi se pareau clar superioare desenelor obisnuite si cu un farmec aparte fata de filmele live action.
QUOTE
ma rog, asta depinde si de ce are in cap cel ce priveste, dar mie mi s-au parut un pic mai adanci aceste trei anime (Blood+, Black Lagoon, TGwLTT) si nu cred ca le-as fi inteles pe deplin la 12 (si nici chiar 13 ani). cine stie, probabil sunt mai maturi copiii la varstele astea azi dar la ce vad si ce aud in jurul meu ma indoiesc...

Asta imi aminteste de unul dintre primele, chiar primele anime-uri pe care le-am vazut, si anume Ninja Scroll(the movie, not the series). Cred ca aveam mai putini ani decat se mentioneaza mai sus si sa fiu sincer, mai nimic nu am inteles din poveste, mi se parea intr-adevar ceva "pentru adulti". Sa nu mai zic de scenele mai "picante" din film(atat in materie de violenta, cat si sexualitate), care m-au facut pe vremea aia sa raman masca. Chiar si asa insa, ceva mi-a placut la el si cand l-am revazut multi ani mai tarziu, am inteles si eu in cele din urma despre ce era vorba cu adevarat. But let me tell ya, it left some scars on me at that age. :lol: Nu va recomand sa lasati vreun copil sub 14 ani sa vada asa ceva. :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

nykw_raizen
post Jun 16 2009, 11:14 PM
Post #105


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 31
Joined: 8-June 09
Member No.: 8.718
Points: 44
Gender:



Spyderverr, la tot ce ai spus no comment, doar atat, nu ma consider filosof, sunt eu insumi, am si eu o varsta si nu ma mai exprim ca un copil de 2 ani, dar daca tu asa consideri ca sunt, inseamna ca esti sub nivelul meu , daca pt tine sunt niste formulari schopenhaueriene.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DmonHiro
post Jun 16 2009, 11:22 PM
Post #106


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 620
Joined: 18-August 07
Member No.: 4.935
Points: 2.700
Gender:



offtopic:

spyderverr, veri overrated? :D Haruhi & Naruto. THAT is what I call overrated...even though Haruhi is pretty good.
PS: lucrurile bune despre Suzuka le-ai auzit prost, din pacate. They fucked up a good manga.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

spyderverr
post Jun 16 2009, 11:25 PM
Post #107


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 734
Joined: 20-September 06
Member No.: 3.019
Points: 1.832
Gender:



QUOTE(Terry_SOAD @ Jun 17 2009, 12:13 AM)
Monster
*


ah, da, Monster. desi face parte din arsenalul manga-urilor scrise de Urasawa Naoki (il consider unul din cei mai buni mangaka, daca nu CEL mai bun!) nu l-as recomanda unui incepator. mai ales daca nu are o anumita varsta si vrea supranatural, puteri, kame-hame-ha, sau mai stiu eu ce. tot in categoria serios si bun (dar nerecomandat incepatorilor) intra si Master Keaton.

si daca s-ar anima 20th Century Boys si Pluto ar mai lua nastere doua opere de arta.

PS: Madhouse ftw!

QUOTE(DmonHiro @ Jun 17 2009, 12:22 AM)
spyderverr, veri overrated? :D Haruhi & Naruto. THAT is what I call overrated...even though Haruhi is pretty good.
*


haruhi mi-a placut foarte mult. e unul din anime-urile alea gen WTF?! :D
cat despre naruto.... DAAAAA! da' ce vrei, ala e noua moda momentan :lol:
de bleach ai uitat intentionat sau iti place?

QUOTE(DmonHiro @ Jun 17 2009, 12:22 AM)
PS: lucrurile bune despre Suzuka le-ai auzit prost, din pacate. They fucked up a good manga.
*


probabil, ramane de vazut pe viitooooor...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Terry_SOAD
post Jun 16 2009, 11:32 PM
Post #108


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 396
Joined: 12-April 08
Member No.: 6.584
Points: 1.022
Gender:



OK, Naruto poate fi catalogat drept overrated, avand in vedere ca se vorbeste de el pe la orice colt de parca Jesus Chirst ar fi coborat pe pamant <_< . Dar Haruhi overrated? Like... no way. Anime-ul asta isi merita popularitatea. E amuzant, e original, are personaje interesante, are grafica extraordinara si un sezon doi care se anunta foarte promitator. No overrating here.
Cat despre Suzuka, nu e chiar asa de prost pe cat il faci tu sa para, DmonHiro. Nu cred ca poate fi catalogat la "fucked up" adaptation of the manga. E un anime in genul Air Gear, TenTen si altele de genul care se termina acolo unde manga e pe la mijloc. Spre deosebire de astea doua insa, Suzuka are chiar si un final(better than those two anyway...). Grafica nu e cine stie ce, insa soundtrack-ul e chiar bun si zic eu ca e un anime care merita. Sunt total de acord insa ca manga e mai buna si mare anime ar fi iesit daca duceau povestea la capat.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DmonHiro
post Jun 16 2009, 11:42 PM
Post #109


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 620
Joined: 18-August 07
Member No.: 4.935
Points: 2.700
Gender:



Nu am uitat de Bleach, dar popularitatea lui nu prea se compara cu Naruto sau Haruhi. Si imi placea Bleach...si mi-ar place din nou...if the just fucking moved on with the story.

Terry, nu am spus ca Haruhi e prost. E chiar foarte bun, dar nu este cea mai buna serie de pe planeta, nu ne va conduce catre taramul fagaduintei, si nu necesita propria religie. Asa se comporta fanaticii acestei serii, care sunt cam 70% din toti fanii seriei. No overrating, huh? Sezonul 2 e promitator? S-a dat un singur episod din sezonul 2, care a fost mediocru si deja are aproape 9 pe AniDB. I rest my case.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

sentric
post Jun 16 2009, 11:47 PM
Post #110


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 73
Joined: 17-October 07
From: Bucuresti
Member No.: 5.371
Points: 159
Gender:



Moda sau nu, Naruto prindeeee... Am vrajit 4 oameni cu el, iar unul dintre ei s-a orientat singur ghici catre ce ?! Bleach :P Shounen vrea omu', asta ii voi incerca sa ofer. Death Note e cu 2 taisuri intr-adevar.
Momentan, (nu am putut rezista ) i-am oferit unuia (are 26-27 ani tipul) NGE. Sunt tare curios ce-o iesi. Cuplului care a vazut Death Note, ii duc maine, de fapt azi, Cowboy Bepop. Nu am avut rabdare, spatiu sa descarc FMA asa cum planuisem initial. Cat despre shoujo, nu mi se pare un gen care prinde, nu toata lumea doreste romantism sub acea forma. Aud des cuvantul "telenovela" de la necunoscatori. Grrr.....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

spyderverr
post Jun 16 2009, 11:51 PM
Post #111


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 734
Joined: 20-September 06
Member No.: 3.019
Points: 1.832
Gender:



QUOTE(DmonHiro @ Jun 17 2009, 12:42 AM)
si mi-ar place din nou... if the just fucking moved on with the story.
*


well, manga-ul e s-l-a-b, anime-ul e foarte slab. chiar de ar merge mai repede cu anime-ul tot n-ar rezova nimic. n-ar face nimic altceva decat sa animeze ceva mediocru si sa rezulte nimic.
bleach a fost pana a salvat-o ichigo pe rukia. atat!

QUOTE(DmonHiro @ Jun 17 2009, 12:42 AM)
E chiar foarte bun, dar nu este cea mai buna serie de pe planeta, nu ne va conduce catre taramul fagaduintei, si nu necesita propria religie. Asa se comporta fanaticii acestei serii, care sunt cam 70% din toti fanii seriei. No overrating, huh? Sezonul 2 e promitator? S-a dat un singur episod din sezonul 2, care a fost mediocru si deja are aproape 9 pe AniDB. I rest my case.
*


subscriu.

QUOTE(sentric @ Jun 17 2009, 12:47 AM)
Shounen vrea omu', asta ii voi incerca sa ofer.
*


vrea shonen? One Piece all the way! zice ca nu-i place? bate-l! obliga-l! :twisted: o sa-ti multumeasca dupa ce intra echipajul in Grand Line. ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Terry_SOAD
post Jun 16 2009, 11:53 PM
Post #112


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 396
Joined: 12-April 08
Member No.: 6.584
Points: 1.022
Gender:



QUOTE
Terry, nu am spus ca Haruhi e prost. E chiar foarte bun, dar nu este cea mai buna serie de pe planeta, nu ne va conduce catre taramul fagaduintei, si nu necesita propria religie. Asa se comporta fanaticii acestei serii, care sunt cam 70% din toti fanii seriei. No overrating, huh? Sezonul 2 e promitator? S-a dat un singur episod din sezonul 2, care a fost mediocru. I rest my case.

Pai nu, nu e cea mai buna serie de pe planeta si nici nu ne va conduce catre taramul fagaduintei(de religia proprie n-am ce comenta, ca de-asta chiar are :P ), insa este unul dintre cele mai bune anime-uri ale genului(which is more than one genre, but that's besides the point...). Ideea e ca e bun, deci fanatismul celor care il adora e oarecum de inteles. Daca vrei acum exemple de anime-uri cu adevarat overrated, ce zici de Yu-Gi-Oh? Ce zici de Dragon Ball GT? For God's sake, ce zici de Duel Masters? Uite astea-s anime-uri in jurul carora s-au format adevarate culte, pe cand ele de fapt sunt unele dintre cele mai sucky anime-uri din istorie(OK, Yu-Gi-Oh I kinda like, but the other two are shit).
Si acum ca sa nu fiu total off topic, cred ca nu ar merge deloc ca prim anime The Melancholy of Haruhi Suzumiya, in primul rand pentru ca iti trebuie o anumita maturitate si oarecare materie cenusie ca sa-l intelegi si apoi pentru ca eu sunt de parere ca anime-ul asta trebuie vazut macar de doua ori pentru a-i fi inteleasa adevarata valoare.

Edit: in legatura cu sezonul 2 din Haruhi, mie chiar mi-a placut mult acel prim episod si chiar mi s-a parut ca s-a ridicat la inaltimea episoadelor din primul sezon. De asta zic ca e promitator.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

spyderverr
post Jun 16 2009, 11:57 PM
Post #113


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 734
Joined: 20-September 06
Member No.: 3.019
Points: 1.832
Gender:



QUOTE(Terry_SOAD @ Jun 17 2009, 12:53 AM)
anime-ul asta trebuie vazut macar de doua ori pentru a-i fi inteleasa adevarata valoare.
*


cam da. o data in ordinea in care au aparut episoadele si o data in ordinea in care ar fi trebuit sa fie scoase episoadele :lol:.

QUOTE(Terry_SOAD @ Jun 17 2009, 12:53 AM)
Edit: in legatura cu sezonul 2 din Haruhi, mie chiar mi-a placut mult acel prim episod si chiar mi s-a parut ca s-a ridicat la inaltimea episoadelor din primul sezon. De asta zic ca e promitator.
*


nu ma pronunt. inca n-am vazut primul episod si nici n-o sa-l vad pana nu se termina toata seria.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

MikeyDLuffy
post Jul 12 2009, 05:03 PM
Post #114


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 43
Joined: 13-January 08
Member No.: 5.944
Points: 121
Gender:



eu am recomandat ca prim anime death note multor persoane care aveau o parere proasta despre "desene animate japoneze".. acum si-au schimbat-o :>
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mogadorian
post Jul 18 2009, 02:51 PM
Post #115


Touketsu Kasai
***

Group: Members+
Posts: 192
Joined: 19-April 06
From: București România
Member No.: 2.450
Points: 624
Gender:



Ca prim anime, sincer nu cred ca m-as putea pronunta. Depinde mult de caracterul persoanei pe care vrei sa o integrezi in randul animaniacilor, a da - si de varsta.

Eu am inceput cu Sailor Moon la varsta frageda, dar presupun ca mai indicat acum ar fii sa se uite pe Animax (asta daca nu are un prieten ca forumistii care sa-i dea ceva mai bun).

oricum, ca prim anime care ar capta pe oricine (indiferent de carcter si preferinte mai tarziu) ar fii "Full Metal Panic? Fumoffu!" . Sau oricare anime comic, nu e indicat sa le facem cunostinta cu violenta de la inceput. Parerea mea.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kene
post Aug 3 2009, 11:42 PM
Post #116


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 37
Joined: 3-August 09
From: Above the Heaven!
Member No.: 8.923
Points: 83
Gender:



DeathNote cred ca a schimbat pe toata lumea, asa eram si eu la inceput, in afara de faptul ca ma uitam cand eram mic copil la Pokemon, DBZ, etc. nu am mai urmarit nimic. Dupa aceea am fost la un prieten intr-o noapte si am vazut la el filmul DeathNote care mi-a placut foarte mult, spunandu-mi dupa ca este facut dupa un anime, iar filmul este un 0 pe langa anime. M-am uitat la anime si pot sa spun ca am ramas uimit, trezindu-mi interesul pentru astfel de desene.


Asa, ca sa termin cu offtopic-ul, care imi recomandati si mie un anime psihologic/politist cu o tematica solida, nu pt. mintea unui pust de 13 ani. =) Vreau ceva care sa ma lase masca :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

spyderverr
post Aug 3 2009, 11:49 PM
Post #117


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 734
Joined: 20-September 06
Member No.: 3.019
Points: 1.832
Gender:



QUOTE(kene @ Aug 4 2009, 12:42 AM)
Asa, ca sa termin cu offtopic-ul, care imi recomandati si mie un anime psihologic/politist cu o tematica solida, nu pt. mintea unui pust de 13 ani. =) Vreau ceva care sa ma lase masca :D
*


Monster, Ghost in the Shell (desi nu e genul de anime care sa lase masca pe oricine...)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kene
post Aug 3 2009, 11:59 PM
Post #118


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 37
Joined: 3-August 09
From: Above the Heaven!
Member No.: 8.923
Points: 83
Gender:



Hmm, din cate am citit Monster ar fi pe gustul meu, dar in legatura cu Ghost in the Shell, nu prea ma omor eu cu roboti and shit xD o sa iau Monster sa vad cum sta treaba. Mersi frumos si mai astept si alte recomandari.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

spyderverr
post Aug 4 2009, 12:02 AM
Post #119


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 734
Joined: 20-September 06
Member No.: 3.019
Points: 1.832
Gender:



QUOTE(kene @ Aug 4 2009, 12:59 AM)
...dar in legatura cu Ghost in the Shell, nu prea ma omor eu cu roboti and shit...
*


nu e chiar cu roboti. cu roboti e Gundam (de exemplu). iti recomand (desi nu e ceva bun de recomandat unui incepator :)) sa incerci vreo doua-trei episoade (din GitS ca multi citesc printre randuri...), cine stie... poate o sa-ti placa. :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kurono
post Aug 4 2009, 12:05 AM
Post #120


Vicious
**

Group: Members+
Posts: 61
Joined: 17-June 09
Member No.: 8.751
Points: 139
Gender:



din categoria psihologic/politist, cam atat...Monster. Oricum e peste Death Note, asa ca 'njoy
darrr...daca citesti si manga (pentru ca acolo se afla seriile psihologice cu adevarat bune) incearca Pluto, si 20th Century Boys, de acelasi Naoki care a scris si Monster
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

10 Pages « < 4 5 6 7 8 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th April 2024 - 01:21 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |