Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

6 Pages « < 3 4 5 6 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Final Fantasy VII Advent Children


Anael
post Sep 28 2005, 11:07 AM
Post #81


Anael
**

Group: Members+
Posts: 56
Joined: --
From: Cj
Member No.: 529
Points: 72
Gender:



tocmai am vazut si eu ff ac.....cu intarziere....dar deh, ce sa-i faci....

ptr mine care sunt fan ff7.....RULZ!!!.....finalul cu "botezul" lui denzel....a bitt...cheeezey!!!....dar se iarta...

per total superb filmul...

o chestie care mi-a placut la nebunie, si am ras de era sa cad de pe scaun...cand ii suna tel, unuia dintre frati, iar ring-tone-ul e "battle victory"....din ff7....hehe....

bun film...se ridica la asteptarile fanilor..
(deocamdata atat) :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Pico
post Sep 28 2005, 04:20 PM
Post #82


the fat chocobo
*****

Group: Members+
Posts: 604
Joined: 3-September 05
From: Cluj-Napoca
Member No.: 1.775
Points: 1.254
Gender:



:lol: :lol: kiar k a fost tare faza aia ..la inceput am ramas cam blocat si cand lam vazut k raspunde la tel am pufnit in ras ..tare....are filmul si cateva faze care is exagerate....the bullet in the head ...saltul ala in trepte pana la bahamut cu ajutorul tuturor...


alta faza tare e cand reno calca pe okelarii lui rude si asta are asa o privire de sad kid :lol: :lol: si apoi se ridik si scoate triumfator din sacou alta pereke :lol: :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kanessj
post Sep 28 2005, 08:02 PM
Post #83


Tekken God ... from space
***

Group: Members+
Posts: 148
Joined: 27-September 05
From: Brasov
Member No.: 1.828
Points: 336
Gender:



Reno si Rude sunt elementele comice ale filmului,au multe faze penale...la care am ras cu pofta!!
1. Cei doi vin furiosi la atac spre Yazoo si Loz...Reno zbiara: Ouryaa,si-i arde un baston peste nas lui Rude!!! Cand acestia il vad pe Bahamut se mureaza,si cand s-o ia la fuga,Reno era sa-i mai arda una lui Rude,dar acesta s-a ferit :P
2. Yazoo ii trege una lui Reno de zboara intr-un perete,in timp ce Rude se lupta cu Loz!Acesta da cu Rude pamant,Rude se ridica serios...si buh...un banner in cap(faza asta e mortala,am ras cu lacrimi prima oara cand am vazut-o)...apoi mai cade si Reno peste el. cand se ridica Reno ii calca pe ochelari...superba expresia de pe fatza lui Rude,care dupa aceea isi scoate altzii!!!
3. Dupa ce Kadaj ia capul lui Jenova,iar Elena si Shion(de fapt arata fix ca Tseng) il pring cu plasele pe Ruffus...Reno si Rude incep sa escaladeze peretele sa ajunga la el...dar Rude cade pe spate ca un bolovan in timp ce Reno se catzara ca o maimutza!!! :P
4. Faza cu telefonul lui Loz e penala... :) ,prima oara am crezut ca e soundtrack-ul aducand din atmosfera jocului...mishto faza!!!
ja ja
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post Sep 28 2005, 08:13 PM
Post #84


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:



Am term de vaz Last Order. Heeeeeeeeeeeeeeyyyyy what's with the ending ????????? Bweeeaaaaaahhhh I wanted more, MORE. Bweeeeeaaaaaaahhhh s-a terminat prea brusc bweeeeahhhh. OK let's get serious. Mi-a placut. Mi-a placut mult chiar. All those memories form the game sniff, sniff. Mako Reactor, experiments in basement, filmuletul explicativ cu Zack si Cloud, Nibelheim...sniff. A fost ok. Grafica destul de buna, muzica inspirata dar puteau sa puna mai multa din joc, storyul atat cat trebuie (totusi tre sa recunosc ca ma asteptam la un astfel de ending si a fost de efect). Prof. Hojo apare si el pe acolo un pic in rest nu-i prea multa lume. Explicatiile au fost binevenite, au mai umplut din golurile lasate de joc.

Totusi am o intrebare: cum revine Sephiroth din Lifestream? In joc apare asa brusc sub forma masamune-lui din Shinra president (nice figure of speech, no?) dar nu se prea dau lamuriri. A revenit asa cum a facut si Cloud in Mideel?

Sum up: a fost excelent !!! :D :D :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Pico
post Sep 28 2005, 09:50 PM
Post #85


the fat chocobo
*****

Group: Members+
Posts: 604
Joined: 3-September 05
From: Cluj-Napoca
Member No.: 1.775
Points: 1.254
Gender:



QUOTE
Totusi am o intrebare: cum revine Sephiroth din Lifestream? In joc apare asa brusc sub forma masamune-lui din Shinra president (nice figure of speech, no?) dar nu se prea dau lamuriri. A revenit asa cum a facut si Cloud in Mideel?


Although Sephiroth?s physical body was badly damaged, he had a strong enough will (partly because of his infusion with JENOVA cells) to prevent himself from becoming part of the Lifestream. Shinra?s ultimate success story would soon become their ultimate nightmare, as Sephiroth?s body was transported to the Northern Crater through the Lifestream and sealed in a Mako chrysalis. His psyche, powerful enough to actually coalesce into physical form, began to travel the land, searching for his ?mother,? JENOVA. This is why Sephiroth can fly and appear transparent and almost ten times normal size at some points in the game. He can also travel through the ground at points as well. His true body is in the Northern Crater; his mind was so strong that he can move around mentally in a physical state he fashioned for himself to retrieve the Black Materia and summon Meteor.

crek asta e raspunsul:P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

shuin
post Sep 29 2005, 03:28 PM
Post #86


JENOVA Clone
****

Group: Members+
Posts: 418
Joined: --
From: Yakusoku no Chi
Member No.: 540
Points: 438
Gender:



kanessj: de acord k e cea mai buna reproducere a universului ff intr'un anime/film. tine cont totusi k ffu l'a avut k directot pe akitoshi kawazu (kre se ocupa de seria SaGa) nu pe kitase sau sakaguchi.
iar ffx nu e love story cum a fo ff8. ffx e mult mai complex si contine mult mai multe teme decat cea a dragostei. mie mi'a placut in special relatia jecht-tidus..
ink ceva... ai jucat multe joace, dar dak n';ai jucat si vagrant story... nu jtiu, io zic sa'l incerci ;)
iar povestea din ta e mai light k sa zic asa :P
iar shion e tseng ;) asta e numele lui din versiunea japoneza a jocului

lord methos, ff8 does not suck... vezi k in topicul ff din sectiunea games, am spus si de ce ff8 does not suck. go read :P si ai jucat ff1&2 advance? k e destul de marfa. si ffta? si fft? :P

scorp again ai dat pe langa; nu se remastereaza nik pt ps3; a fo doar un demo tehnologic (nu raspunde, era pt cultura ta generala :P )

pico: da' ce zici de faza knd il pacale cloud pe reno (se da la o parte si asta din avant iese din camera? :D sau knd ii da reno peste fatza lui rude (knd il vede pe bahamut)

rezo: in joc sephy dupa c cade in lifestream cu capul jenovei, ajunge purtat de aceasta in northern crater. acolo descopera k poate manevra telepatic clonele sale, printre care si cloud, si practic tot jocul il atrage pe cloud in n crater si acumuleaza energie pt a putea casta meteor cu kre avea de gand sa kill za planet. geostigma e o consecinta a faptului k celulele jenovei au ajuns in lifestream. e xplicat un pic mai bine in nuvela. practic jenova cells+lifestream au ajuns in corpul oamenilor atunci knd a fost castat holy si lifestreamul a iesit din pamant pt a oprii meteor.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post Sep 29 2005, 05:36 PM
Post #87


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:



Multumesc ptr raspunsuri :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Pico
post Sep 29 2005, 08:58 PM
Post #88


the fat chocobo
*****

Group: Members+
Posts: 604
Joined: 3-September 05
From: Cluj-Napoca
Member No.: 1.775
Points: 1.254
Gender:



shu ...read my post above urs ..i already explained sephy stuff :P

shu : faza cand zice yazoo la loz ...don;t cry lozz...si apoi ...incepe si plance yazoo :P sec ^^ si la fel cand raspunde yazoo la tel ..."i'm not crying" ...just like a lil kid :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Sep 30 2005, 03:49 PM
Post #89


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



am vzut filmu de vreo 3 ori in ultimele 24 de ore..prima data singur , apoi cu niste prieteni.no, ce sa zicv....superb! cu toate ca e plin de cliseuri anime , eu ii dau 10 !!
iar cea mai penala faza e faza cu mobilu....eu credeam initial ca e soundtraku de al film, da era mobilu omului.....lol!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Abel Nightroad
post Oct 2 2005, 08:29 AM
Post #90


South Park fan
***

Group: Members+
Posts: 186
Joined: 13-September 05
Member No.: 1.793
Points: 310
Gender:



am apucat sa vad in sfarsit AC ( il aveam de vreo 2 sapt dar n-am avut timp sa-l vad )
per total a fost frumos, dar am cateva intrebari dar o sa pun doar 1 acum

din cate am inteles, Cloud locuia cu Tifa si aveau grija de copii orfani
d c i-a parasit Cloud asta n-am inteles ... ( poate are legatura cu jocul sau Last Order )

mi-a placut lupta cu Bahamuth, dar un pic trasa de par faza cand l-au ajutat pe Cloud sa ajunga cat mai sus

sa zicem 9/10 ( pt ca n-am avut nici un contact cu seria Ff )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kanessj
post Oct 2 2005, 03:18 PM
Post #91


Tekken God ... from space
***

Group: Members+
Posts: 148
Joined: 27-September 05
From: Brasov
Member No.: 1.828
Points: 336
Gender:



QUOTE(Abel Nightroad @ Oct 2 2005, 08:29 AM)
din cate am inteles, Cloud locuia cu Tifa si aveau grija de copii orfani
d c i-a parasit Cloud asta n-am inteles ... ( poate are legatura cu jocul sau Last Order )
*



Oho...cam tarziu :P
Pai ia sa vedem...Cloud nu mai statea cu Tifa,marlene,Denzel si ceilaltzi orfani,pentru ca era bolnav de Geostigma(Star-Scar Sindrome) si probabil nu voria sa-i ingrijoreze!!! Nush ce sa zic desre decizia lui,mie personal mi se pare cam imatura...si pe langa asta,cine nu ar vrea sa fie "nursed" de Tifa :P
Acu o chestie care mi-a vanit acu in cap: despre incurabila boala ce facea ravagii printre locuitorii planetei a.k.a Geostigma!!! Cred ca i-am gasit traducerea in limba romana....s-ar chama....JEG!!!! Mai spalatziva fratzilor,ce seaca-i faza,se baga in apa si boala dispare,parca ar fi mizerie!!! Apoi mai e faza in care Kadaj intra in balta aia din Ajit,si aceasta se murdaraste...DIN NOU,MAI SPATATZI-VA!!!!!!!!!!!!!!!!!! :P Stiu ca spun prostii,gomen,nu m-am putut abtzine!!! Dar zice-tzi ca nu-i asha!!! Come on....
ja ja
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

shuin
post Oct 2 2005, 03:35 PM
Post #92


JENOVA Clone
****

Group: Members+
Posts: 418
Joined: --
From: Yakusoku no Chi
Member No.: 540
Points: 438
Gender:



Cloud nu locuia cu Tifa. Locuia in biserica la care se ducea Aeris in ff7. Tifa statea cu Marlene si Denzel in barul ei, Tifa's 7th Heaven. Cloud in skimb locuia cu nijte orfani (asa se zice cel putin) in biserica.

kanessj: geostigma se manifesta printr'un lichid de cul neagra ce curgea din locul afectat. stropii aia negrii kre cad peste flori knd o gasejte cloud pe tifa, ei bine aia reprezinta geostigma.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Pico
post Oct 2 2005, 08:32 PM
Post #93


the fat chocobo
*****

Group: Members+
Posts: 604
Joined: 3-September 05
From: Cluj-Napoca
Member No.: 1.775
Points: 1.254
Gender:



geostigma e cauzata de celulele lui jenova...si organismul uman incearca sa le respinga...kinda like white blood cells fighting off a virus...si kestia aia neagra e ca un fel de puroi cred....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

wicked
post Oct 3 2005, 02:04 PM
Post #94


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 117
Joined: --
Member No.: 887
Points: 172
Gender:



Guys, topicul asta devine gross...wtf... :blink:
Anyway..am vazut filmul si mi-a placut foarte mult...scenele de lupta sunt de-a dreptul breathtaking,coloana sonora e mishto iar Cloud arata super tare :D De grafica nu are rost sa mai vb.....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

shuin
post Oct 3 2005, 06:13 PM
Post #95


JENOVA Clone
****

Group: Members+
Posts: 418
Joined: --
From: Yakusoku no Chi
Member No.: 540
Points: 438
Gender:



Geostigma s'a mai explickt prin topicul asta ce e. Cat despre likid, imi place ideea lui pico: un fel de puroi :D
Pe scurt likidul ala negru e unul din simptomele Geostigma; defapt nu simptom ci manifeastarea bolii. Simptom ar fi durerea acuta in zona afectata de Geostima: pe Cloud il doare mana stanga; pe Denzel fruntea - in nuvela 'On the way to a Smile' scrie asta, si tot acolo sunt ceva mai multe informatii despre Geostigma.
Deasemenea locul afectat pare a fi invinetit, asta fiind motivul pt kre Cloud poarta maneca aceea lunga pe mana stanga; sa nu se vada faptul k are Geostigma. Dealtfel el nu a spus nimanui k e bolnav, Tifa&Marlene afland acest lucru in film knd vad bucata de panza innegrita de likid (la fel k la Denzel). Cloud ascunde asta pt k e f afectat de sentimentul de vinovatie. El gandejte ceva de genu: Oricum nu exista leac pt geostigma, asa k e ok dak mor.

Ink un punct pe kre vreau sa'l ating; cineva a spus k motivul pt kre Cloud ar trai singur e sa nu'i imoblnaveask pe ceilalti. Gresit. In 'on the way to a smile' se explik faptul k Geostigma nu se ia prin contact fizic.
Parerea mea, si probabil adevaratul motiv pt kre Cloud a decis sa traiasca in singuratate in biserica unde venea Aeris, e k a decis sa se autopedepseask pt faptul k nu a putut'o salva. A devenit obsedat de sentimentul asta de vinovatie cu privire la faptul k nu poate sa salveze pe nimeni. Am inteles de la cineva de pe un forum strain k in Before Crisis, e un nivel in kre Cloud la fel, nu e in stare sa pazeask o tipa si asta moare din cauza lui. Probabil creatorii sagai lui Cloud, au vrut sa accentueze faptul k nu e in stare sa'si protejze prietenii, lucru ce il afecteaza psihic pe Cloud. Ceea ce este f normal, avand in vedere k are antecedente (nu uitati k jumate din jocul ff7 Cloud a fost skizofrenik, avand amintiri kre nu erau ale lui, si isi imagina intamplari).

Per ansamblu Cloud este un personaj f complex, as indrazni sa spun la fel de complex k si Gatsu sau Griffith. Iar saga ff7 la fel cum a spus si apok este singura kre poate concura cu berserk.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

tika
post Feb 15 2006, 11:14 AM
Post #96


Incepator
**

Group: Members
Posts: 10
Joined: 7-February 06
Member No.: 2.151
Points: 22
Gender:



Eu nu inteleg de ce voi toti spuneti ca filmu inca na aparut . A apart deja din 15 septembie a cinema in japonia iar cateva zile mai tariu pe net scu subtitrare pe romana sau engleza. eu defapt lam luat de e dc++. :P II misto filmul. Cel mai mult scenele de lupta cu cloud si sepiroth. :D Youguys godda see it! Si am auzi ca vor sa faca un remake de a FF7 penrtu PS3 si o sa arate personaele ca in film doar sca o sa arate putin mai tanere deoarece filmu este u stiu eu cat timp dupa intamplarile din joc! :) I cant wait to play it!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

shuin
post Feb 15 2006, 10:25 PM
Post #97


JENOVA Clone
****

Group: Members+
Posts: 418
Joined: --
From: Yakusoku no Chi
Member No.: 540
Points: 438
Gender:



tika, no cine a spus k nu a aparut filmul? Toti kre au postat aici inaintea ta l'au vazut!
Iti recomand sa citejti posturile anterioare din topic, pt k am discutat pe marginea filmului si s'au spus multe despre AC.

Kt despre remake pt PS3, not gonna happen. Wada, presedintele SquareEnix a negat in comunicat d presa k vor face remake la ff7 pt ps3. Au scos doar un demo tehnologic (kre prezenta introul ff7 cu grafik de ps3) pt promovarea consolei.. au facut la fel si pt ps2: a existat un demo cu dansul dintre Rinoa si Squall din ff8 cu grafik de ps2 atunci knd a aparut consola. Io unu m'am cam saturat sa tot aud atata lume spunand k se face remakeul.
Deci pt ultima data: nu va fi un remake ff7 pt ps3. E deja confirmat de companie k nu va fi asa k sper k nu se va mai trezi vreunul sa spuna k apare remakeul.

Ja ne!

[edit by Kisa] Existau doua topic-uri FF7. tika postase la un topic la care nu se mai spusese nimic din 2004. :P S-a facut merge intre topic-uri si tika este acum rugata sa-si modifice post-ul. :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Anzai
post Apr 15 2006, 05:04 PM
Post #98


arrogant jerk
****

Group: Members+
Posts: 471
Joined: 15-December 05
From: Timisoara
Member No.: 1.999
Points: 1.124
Gender:



de abia acuma vad topicul asta. (imi trebuie ochelari)
nu am jucat pana acum nici unul dintre jocuri si prima data cand am vazut filmul nu am inteles prea multe asa ca m-am apucat sa caut pe net si sa citesc evrything about ff.cand am terminat cu asta am revazut filmul si de data asta cu altii ochi.
filmul este superb. actiunea delicioasa. subiectul graficii nici nu il deschid.pacat ca nu fac mai multe filme ff dar nu poti avea tot.
asta e ja ne!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post Apr 15 2006, 05:46 PM
Post #99


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Eu as vrea mai multe jocuri protate pe PC, da-le incolo de filme :D. Chiar superb anime-ul...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Pico
post Apr 15 2006, 06:03 PM
Post #100


the fat chocobo
*****

Group: Members+
Posts: 604
Joined: 3-September 05
From: Cluj-Napoca
Member No.: 1.775
Points: 1.254
Gender:



sg ff-uri facute pt PC sunt 7,8 si 11...11 fiind MMO...

cu ajutorul emulatoarelor te poti juca pe pc si restu jocurilor inafara de X,X-2,XII,CC,VIIBC,VIIDoC :P

astea sunt pt PS2 sau gamecube si nu sunt emulatoare bune pt ele:( ... c sa-i faci...mai usor sa faci un joc pt console decat pt pc...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

6 Pages « < 3 4 5 6 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 18th May 2024 - 01:57 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |