Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Subiectu'


Alexander
post Jul 31 2005, 01:06 AM
Post #1


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 340
Joined: --
From: Iasi
Member No.: 1.182
Points: 514



Dragi cititori, astazi il voi lasa pe colegul meu din cadrul Sectoristilor Literari, dr. analist Bitiusca, sa inceapa aticolul. Sunt sigur ca el, prin maiestria sa analistica, va umple cu usurinta pagina.
Dr. psih. Lascu
Dr. Lascu este prea modest si mult prea darnic cu laudele la adresa mea. D-lui este fost poet bolsevic si si-a aratat maiestria in poemele de partid si poeziile inchinate conducatorului iubit(intre timp raposat). Din aceasta cauza ma mira faptul ca dr. psih. Lascu nu a umplut prima pagina. Capacitatile sale literare sunt de necuprins, de aceea il rog sa renunte la modestie si sa aseze in pagina cuvinte si idei alese.

Dr. analist lit. BitG
Dar fara modestie nu mai am nimic, iar necuprinderea capacitatilor mele literare este aceea a unui om crescut la tara, acel om care isi scrie primul articol in timp ce isi paste bovinele, asa ca rog pe domnul dr. analist sa lase frau liber talentului sau cultivat atat de bine in toti acesti ani in care domnia sa a umblat din oras in oras, incercand sa reinvie vechile idealuri in mintile oamenilor, acestea fiind abderia si…lista ar putea continua, dar vreau sa-l las pe dumnealui sa se exprime.

Dr. psih. Lascu
Dr. Lascu este curajos si valoros ca isi recunoaste radacinile infipte in glodul mediului rural. Insa in ceea ce priveste pascutul bovinelor, dr. Lascu minte cu nerusinare. Cu totii stim ca dr. Lascu a fost sofer pe caruta primarului si nu pastea decat gloabele primariei. Oricum, dr. Lascu merita recunoastere intercomunala pt. articolele sale si cred ca acum este un prilej ca dr. Lascu sa arate ce poate. Il rog, deci, pe domnul doctor psiholog Lascu sa continu(E).

Dr. analist lit. BitG
Trebuie sa recunosc ca dr. analist Bitiusca are dreptate in ceea ce priveste avutiile primariei, dar, doactore, nu ati vazut gloabele primariei, deci nu va puteti da seama cu ce dihanii(scuzati termenul "dihanii" ce denota originile mele-mediul rural orisnuit zonei din S-E Ardealului) ieseam la pascut. Ceea ce voiam sa scot in evidenta este ca eu sunt doar un biet pastor, deci ar fi imoral din partea mea sa fur din dreptul acordat prin nastere dr.-ului analist Bitiusca si sa scriu inaintea Domniei Sale. Va rog doctore, dati un final acestui "articol":
Dr. psih. Lascu
Domnul dr. Lascu a sarit calul de data aceasta. Pai cum, domnule, sa fii matale pastor? Pai am zis ca erai sofer pe caruta! Nu-ti renega trecutul, domnule Lascu! Nu se poate asa ceva. Pentru acest lucru voi incheia articolul fara a-i da dr-ului Lascu dreptul la replica. Ceea ce trebuie tinut minte este ca dr. Lascu este un taran cultivat, orice ar spune dusmanii("sa moara!"). Are o carisma de invingator si asta ii confera modestia excesiva.
Dr. Lascu e o legenda vie.
Dr. analist literar BitG
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 3rd June 2024 - 06:54 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |