Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Fanfic by Kaoru


kaoru
post Oct 23 2004, 09:27 PM
Post #1


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 600
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 22
Points: 344



Cam asta imi vajaie prin cap...well...nustiu ce sa zic...am scris si eu ceva.Nici nu se compara cu lucrarile voastre...eu desenez...nu scriu...dar what the heck' (what the hell am i doing here?!?! O_o cred ca mai bine mantorc la desenele mele /omg ).
ja.



-Deschide ochii....deschide ochii....
Este atat de frig....
Dupa atatia ani....albul ii inunda ochii...o lumina...durere...curiozitate....nevoia de a vedea...nevoia de a cunoaste....devine mai puternica.
dar....nimic nu este la fel....totul este alb ....totul este atat de simplu....si de clar.....
Dupa atata agonie....parca totul a fost sters cu un burete...ca si cum...nimic nu s-ar fi intamplat....totul incape acum intr-o sfera de lumina pe care o poarta cu el ca pe un obiect plin de valoare....motive......o justificare....drumul strabatut...aici nu mai au importanta...importanta e un concept care nu exista.exista numai alb.
El intelege totul cum ca ar fi atat de simplu acum si ca totul a dus spre acest punct in care se afla acum....o 'finalitate' stilizata,in care albul din jur este dureros...obositor de alb....se simte nevoia de o picatura de negru....
nu exista limita...sau ceva care sa defineasca acest concept.....numai o constiinta de sine care defineste albul din jurul sau....si un impuls pervers care ii spune ca unpic de negru nu ar strica....
isi spune undeva in cele mai adanci cotloane ale existentei sale ...ca....ar putea inainta....a..."inainta"....oare ce o insemna asta?....catre ce?...ce rost are?...iar daca nu ar avea un rost ...s-o faca doar pentru ca prin simpla inaintare ar exersa un act divin?...dand dintr-o data un sens nonsensului....o durere se simte.....puternica....precum un fulger....flashuri scurte....imagini...("imagini?")...zgomote....("zgomote?)...scurte...vin..si pleaca...nu au nici un sens....nu este nevoie de ordine aici...or fi amintiri....("amintiri?")...le refuza...le reprima....stop!
impuls de fuga....("fuga?")......cum poti fugi daca nu existi?....de tine insuti....niciodata...ceva negru il loveste ca o secure...durere.....frica..("FRICA?!?!?!")...
Se simte inchis ca intr-o cusca imensa...alba....dureroasa....perfida....un urlet tacut creaza presiune......in albul nepatat apare o lacrima.....atat de imprevizibila.....de singura....totul este surd in jurul ei...totul este mut in jurul ei.....undeva in departare o tusa neagra estompata inainteaza rapid spre ea....intr-o fractiune cele doua se ating...atat de simplu...atat de previzibil precum moartea.....dispare.....
o lacrima a cazut...a indraznit sa rupa tacerea nepatata a albului acesta infinit....indrazneala de a fi creat un sens.....un sens in nonsens...o atingere a creat o umbra....o umbra a inghitit o lacrima......cele doua se completeaza creind inca odata echilibrul mut...se anuleaza.....lasand albul perfect sa fie .....tensiunea dispare....
Actul creator a fost in zadar....ceva a vibrat in lumea asta moarta....
Ar fi putut fi totul atat de simplu...si atat de clar.....haos din cauza unei simple lacrimi create din durere....echilibrul este distrus....("deci...exista un echilibru?")...atatea intrebari ale constiintei creatoare...atata confuzie...ca un lant infinit de sentimente creat involuntar dintr-un gest infim.....Amintirile au disparut cu totul deci scopul este implinit....
o lume a murit...o alta se naste...un ciclu infinit....("exista un inceput?")........intrebarile se succed din ce in ce mai repede si mai complexe..amintiri sunt create fara nici un sens...creaza raspunsuri si noi intrebari....noi umbre apar....din ce in ce mai multe....din ce in ce mai mari.......la unmomentdat....totul este...negru.....
....
-Deschide ochii....deschide-i...
Este atat de frig....nimic nu este la fel...totul este negru...totul este atat de simplu.....si de clar..........
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Oct 23 2004, 10:01 PM
Post #2


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Hehe....eu-s primul care-ti zice sa mai incerci ca nu-i rau deloc.Mie mi-a placut dar ar merge binisor in versuri...ai multe rupturi in constructie ceea ce face sa para incompleta...deci zic ca ar merge binisor in versuri.
Daca ai un plan pt asta ar merge continuat daca vrei sa rescrii o Biblie deoarece seamana dar e mai artistica...
Ok..aberez deacum...eu zic ca mi-a palcut cum ai scris.La compozitie mai poti lucra!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Oct 24 2004, 08:07 AM
Post #3


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



cyber ... esti prea simplist ... si cand zici de biblie si cand zici de rupturi in constructie.
kaoru ... imi place ... "totul este atat de simplu ... si de clar".
ce mi se pare interesant e ca dintre toate care ar putea sa fi fost ai ales o lacrima ...
in rest, mie mi se pare ca o constructie atemporala ar suna mai bine, adica fara "dupa atatia ani" sau "dupa atata agonie", bineinteles, asta daca lucrarea nu e un fragment din ceva mai mare.
si o intrebare filozofica proprie cu o incercare de raspuns tot propriu, dar au legatura cu lucrarea ta, macar un pic: de ce nu au reusit fizicienii si nu reusesc sa creeze un perpetuum mobile? ... poate pentru ca conditia necesara ar fi sa nu existe un inceput?
alta intrebare ... de ce la fan fiction si nu la literatura? era un topic mai potrivit :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Oct 24 2004, 08:51 AM
Post #4


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Hai te rog...ce vroiai sa zic?Omul a scris ceva calumea si asta-i tot ce conteaza.
Intr-adevar...ar fi mers mai bine la literatura...e scrisa ca sa nu fie continuata ci sa intre intr-o bucla si astfel sa nu poata fi continuata.
Intr-adevar Kaoru,si pe mine m-a mirat oarecum alegerea lacrimei...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

redleaf
post Oct 24 2004, 11:33 AM
Post #5


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 174
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 390
Points: 2
Gender:



/^_^ Hmmm.....Kaoru....te bantuie....te bantuie....Intrebarile astea.... Life is confusing, i know... De ce crezi ca am dat eu la Filosofie? 8) Din pacate acolo nimeni nu putea sa imi ofere vreo satisfactie.... Incertitudini si iar incertitudini... I learned to live with them.... :D Imi place ca ai ales drept simbol de spargere a tacerii lacrima.... Pain is essential to life...
and to the act of living /cry ... Eu as zice sa continui, Kaoru... Curaj! /smile
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post Oct 24 2004, 02:20 PM
Post #6


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



I liked it! M-am regasit..................................
Cand mai postezi? /^_^

Vad ca si tu ai "mania" punctelor...... :P Ca Redleaf.... si ca mine! :P
Keep it up, please!..... /smile
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demona
post Oct 24 2004, 06:15 PM
Post #7


your Worst Nightmare
******

Group: Members+
Posts: 832
Joined: --
From: Hell
Member No.: 306
Points: 647
Gender:



... Sau ca mine. :oops: Damn girls! ... In fine. Kaoru, finally you have breaked the "ice" shi ai ieshit la suprafatza. Waited for this. Ashteptam(cred ca vorbesc shi in numele celorlaltzi) in continuare scrierile tale. And stop treatin` us like we're some kind of freakin` genious... well... we are after all... :twisted: /gg :wink: jokkin`... ;) Anyway... you're one of us now... /smile 8)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Oct 24 2004, 07:00 PM
Post #8


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



[spam] hahaha ... ai incaput pe mina fetelor kaoru :P ... (ce manie a puncte punctelor bre? ... watch and learn from maestro --> me) ... demona are dreptate cu aprtea cu geniile :P ... te rog sa nu postezi prea des ... o sa devii banal :P ... [/spam] ...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demona
post Oct 24 2004, 07:42 PM
Post #9


your Worst Nightmare
******

Group: Members+
Posts: 832
Joined: --
From: Hell
Member No.: 306
Points: 647
Gender:



QUOTE(axi)
... te rog sa nu postezi prea des ... o sa devii banal :P ...


:roll: Hmm... Incerci sa imi spui ceva axi?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lucifiel
post Nov 1 2004, 05:10 PM
Post #10


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 65
Joined: --
From: Tm
Member No.: 454
Points: 72
Gender:



Heh heh heh.... mai e cineva cu mania punctelor pe aici... /^_^
interesant post... something after my own taste... really good.... I'll have to start thinking on something myself....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Nov 1 2004, 06:02 PM
Post #11


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



heh...care mania punctelor !? tin minte cind am venit pe forum acu 2 ani cineva mi-a atras atentia ca de ce scriu exagerez la capitolu puncte puncte...eh...ele reprezinta doar modul prin care se exprima pauza in exprimarea scrisa...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cilu
post Nov 1 2004, 07:14 PM
Post #12


Nea Puiu
*****

Group: Members+
Posts: 598
Joined: --
From: Behind the teacher's desk
Member No.: 357
Points: 207
Gender:



...............ce sa zic mai mult...........cred ca de la voi ma-m molipsit.....ermmm nu cre eram dinainte asa.........omu pauza
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 18th June 2024 - 12:19 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |