Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

[ Outline ] · Standard · Linear+

> Urmasul Lui Light, Daca v-a placut Death Note...


Wind Slayer
post May 5 2007, 02:46 PM
Post #21


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 86
Joined: 31-March 07
Member No.: 4.048
Points: 221
Gender:



Cand te chinuie talentul, scrii...mai ales cand ai o sora care scrie si tu nu ai scris niciodata nimic....asa ca mi-am zis: hai sa incerc. Sunt deschis parerilor si comentariilor. Aceasta poveste are personajele din Anime si cateva in plus...in rest nu exista nici o legatura.

Capitolul I

*flashback*
Afara ploua, tuna si fulgera; ceruil era intunecat si vantul batea cu putere. Daca nu ai fi stiut, ai fi zis ca e sfarsitul lumii....in apartamentul in care trebuiau sa locuiasca Light si Misa nu mai era nimeni. Deodata cineva a daramat usa. Cinci insi inarmati pana-n dinti au dat buzna inauntru.
- Cautati peste tot!!! Trebuie sa-i gasim!!! urla unul dintre ei
Dar nu au gasit nimic.....Light a stiut ca va fi prins si a disparut fara urma impreuna cu Misa...si cu Death Note-urile. Cei doi erau casatoriti si aveau un bebelus care s-a nascut cu ochii Shinigami ai lui Misa. Cineva care stia mai demult ca Light era Kira l-a tradat si a spus puterea bebelusului. Ceea ce nu stia nimeni era ca bebelusul urma sa fie o fata frumoasa ca Misa dar mai desteapta si mai cruda ca Light. Cu alte cuvinte, va fi inamicul numarul unu al tuturor. Daca Light ar fi omorat tradatorul cand a avut ocazia, acum nu era in situatia asta...Nu a durat mult si SPK i-a gasit pe cei doi Kira intr-un alt apartament. Imediat ce au doborat usa, Misa a luat copilul in brate si Light a luat Death Note-urile. Au urcat pe scarile de urgenta si au fugit cat de repede au putut. Inamicii au tras focuri dar nici unul nu i-a nimerit. Cand au ajuns jos, s-au trezit fata in fata cu alti urmaritori. Atunci, au fugit pe cateva strazi laturalnice dar degeaba. Vazand situatia in care se afla, Misa i-a pus copilul in bratele lui Light si s-a dus sa le distraga atentia. Ultimele ei cuvinte dinainte de-a fi prinsa au fost:
- Ai grija de copil si de tine. Fugi sa nu te gaseasca.
Si exact asa a facut. Cand copilul avea deja un an, Light a fost gasit din nou. De data asta abia a scapat. S-a gandit ca e mai bine sa scape de copil, sa-l duca intr-un loc sigur pana se termina aceasta nebunie. A rupt cateva file dintr-un Death Note pentru el si a spus catre Ryuk, shinigami-ul ,, atot-prezent"
- Ai grija de fata...ma bazez pe tine.
Si a lasat-o pe treptele unui orfelinat impreuna cu o sacosa in care erau puse haine si cateva jucarii de-ale ei. Intr-o jucarie a ascuns death note-urile. Aceastea erau insotite de o scrisoare in care preciza ce prenume are fetita si in alta jucarie a ascuns o scrisoare pentru fiica lui in care spunea totul.
Dupa un an, si Light a fost prins. Pentru ca amandoi erau Kira, au fost executati.
*end Flashback*

Fata a descoperit scrisoarea dupa ce i-a spus Ryuk de ea, si a aflat totul. A jurat sa se razbune. S-a gandit ca e mai bine sa se creada ca adevaratul Kira a murit si cand va fi destul de mare, sa inceapa si ea sa scrie nume. Diferenta este ca ea nu va mai face aceleasi greseli ca si parintii ei.
Cand a implinit 8 ani, a fugit de la orfelinat si a inceput o viata noua intr-un alt oras. Nu a avut nevoie de o familie si avea mostenire destui bani de la Light pe care i-a investit si a facut si mai multi. Ii placea sa stea in camere de hotel si sa le schimbe la fiecare 2 zile. In fata oamenilor, era fiica unui om de afaceri mereu plecat si nu avea mama. Nimeni nu a stiut cine era ea cu adevarat.
Acum fata avea 18 ani. La fel ca Light, era prima la invatatura, la fel ca si Misa, era un fotomodel celebru. Cand a vazut un documentar la TV despre viata lui Kira, cu pozele parintilor ei incluse, s-a gandit ca e timpul sa-si inceapa ,,cariera" de criminal si sa calce pe urmele parintilor. Avand ochii shinigami, nu era prea greu, dar era atenta de unde lua informatiile. Nu se uita la televizor, nici pe calculatorul ei, ci mergea la un net cafe cu caietul. Daca cineva spunea ceva, se prefacea ca-si ia informatii pentru un referat sau proiect scolar. Dupa cateva luni, a ucis peste trei mii de criminali si lumea a intrat din nou in panica. Atunci, N si M au fost chemati. Cei doi si-au rezolvat neintelegerile in trecut si acum lucrau ca unul. De data asta nu le va mai fi atat de usor sa faca dreptate.

VA URMA
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Posts in this topic
Wind Slayer   Urmasul Lui Light   May 5 2007, 02:46 PM
anaxor   RE: Urmasul Lui Light   May 5 2007, 05:47 PM
CRISY_ANIME   RE: Urmasul Lui Light   May 5 2007, 09:28 PM
Wind Slayer   RE: Urmasul Lui Light   May 5 2007, 09:32 PM
anaxor   RE: Urmasul Lui Light   May 6 2007, 08:22 AM
Wind Slayer   RE: Urmasul Lui Light   May 6 2007, 09:34 AM
anaxor   RE: Urmasul Lui Light   May 6 2007, 10:02 AM
waste   RE: Urmasul Lui Light   May 6 2007, 10:45 AM
Wind Slayer   RE: Urmasul Lui Light   May 6 2007, 03:22 PM
anaxor   RE: Urmasul Lui Light   May 6 2007, 04:57 PM
Wind Slayer   RE: Urmasul Lui Light   May 6 2007, 09:35 PM
waste   RE: Urmasul Lui Light   May 11 2007, 11:40 AM
anaxor   RE: Urmasul Lui Light   May 11 2007, 12:46 PM
Wind Slayer   RE: Urmasul Lui Light   May 11 2007, 06:48 PM
waste   RE: Urmasul Lui Light   May 12 2007, 12:46 PM
Wind Slayer   RE: Urmasul Lui Light   May 14 2007, 06:24 PM
anaxor   RE: Urmasul Lui Light   May 14 2007, 07:01 PM
waste   RE: Urmasul Lui Light   May 14 2007, 07:11 PM
anaxor   RE: Urmasul Lui Light   May 14 2007, 08:50 PM
Wind Slayer   RE: Urmasul Lui Light   May 15 2007, 07:16 PM
CRISY_ANIME   RE: Urmasul Lui Light   May 15 2007, 07:31 PM
Wind Slayer   RE: Urmasul Lui Light   May 16 2007, 02:20 PM
Shinju   RE: Urmasul Lui Light   May 17 2007, 03:36 PM
anaxor   RE: Urmasul Lui Light   May 18 2007, 08:06 AM
Wind Slayer   RE: Urmasul Lui Light   Jun 29 2007, 04:17 PM
the_death_goodies   RE: Urmasul Lui Light   Feb 5 2009, 06:13 PM
Yami_Way   RE: Urmasul Lui Light   Jan 30 2010, 12:49 AM


Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 18th May 2024 - 07:29 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |