Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

6 Pages < 1 2 3 4 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Otaku Festival, in Brasov si Bucuresti


Sidonix
post Sep 14 2006, 10:51 AM
Post #21


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



dupa cum spune ranma discutiile contradictorii au generat in alt gen de discutii si se fac intr-un beci intunecat... aici astept feedback de la eveniment si se va discuta pe marginea acestuia... va rog sa nu incepem iar or else (cum zice coyotee)... multumesc.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

morebla
post Sep 14 2006, 02:56 PM
Post #22


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 236
Joined: --
From: iasi
Member No.: 24
Points: 123
Gender:



Probabil o sa vin si eu in Brasov pe 30 ca si asa imi este deja dor de locurile alea :rolleyes:.
Daca se doreste extinderea festivalului eu recomanda una care sa poate acoperi intreaga tara, adica sa dati si moldovenilor, care nu pot calatori prea departe, o sansa ... si Iasul, unde au fost organizate cateva festivaluri de cultura si film japonez, cred eu ca este locul cel mai potrivit :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post Sep 14 2006, 03:25 PM
Post #23


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



ERA sa fie si in Arad?!!! Pai maaaah!!!!!!! >_< De ce a picat?! T_T Eu SIGUR m-as fi dus... asa... la Brasov si Bucuresti nu pot!! T_T Poate la anu'? Macar atunci... Toate se intampla la Bucuresti, Iasi, Brasov, Timisoara sau Oradea... la Arad nu! >_< Dammit!! E frustrant.

Cat despre otaku, sunt cat se poate de acord cu termenu asta. "Animist" mi se pare un pic ridicol. :P Si felicitari pentru initiativa. Sper sa fie primul festival otaku dintr-un lung, lung sir... Guys, suntem martori la un eveniment istoric.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

NOTORIOUS
post Sep 15 2006, 12:31 AM
Post #24


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 517
Joined: --
From: Your disgusting imagination
Member No.: 1.002
Points: 1.156
Gender:



This is wierd.... "Promovarea tinerilor artisti romani de banda desenata/ ilustratii / animatie / modelare 3D/moda/VJ's... influentati de cultura OTAKU." intrebarea e ce fel de modelare 3D, animatie si moda o sa avem? Am inteles ca ideea de cosplay a cazut (asa vazusem pe rage.ro cel putin) deci nu la asta va refereati prin moda. Si chiar o sa avem ceva de modelare 3D si animatie? Intreb fiindca nu imi vine sa cred :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

The Different Mechanist
post Sep 15 2006, 01:11 AM
Post #25


Steambou
***

Group: Members+
Posts: 273
Joined: 18-April 06
From: New London
Member No.: 2.447
Points: 584
Gender:



Animatie/modelare 3d? I-as mentiona aici pe Bogdan Marcu (animatie) si pe Sergiu Negulici (aka Reniform) - animatie/modelare 3d.

;)
http://photos1.blogger.com/blogger/1767/2612/1600/r3.1.jpg
;)

Pe partea de moda il avem pe Costin Benescu (Alien Ape Star pe aici pe forum, nush cat de activ a mai fost insa in ultimul timp...), care sa zicem doar ca a realizat o colectie numita "Otaku Wear", lucrand in paralel la diverse jucarii plushie :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Java-Leen
post Sep 15 2006, 12:15 PM
Post #26


wanna-be kitsune
***

Group: Members+
Posts: 158
Joined: 31-July 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.814
Points: 284
Gender:



sincer, imi pare asa rau ca e tocmai in Brasov T_T... Am calatorit atat luna asta ca deja mi-e teama sa nu mi se puna interdictie :P
Ar fi dragut, daca pe viitor ar face macar un chiosc asa la sala Dalles din Bucuresti, pentru noi, astia care nu pot umbla hai-hui prin lume.
Ma plang eu, da' imi trece. De altfel, inca mai am cel mai rapid mijloc de calatorie: Internetul :D. Daca stiti vreun link pe care sa fie mai multe detalii despre fiecare categorie in parte, let me know ;) (si nu doar pe mine, ci si pe cei la fel de amarati ca mine, care nu pot ajunge in Brasov la timp :D).

Imi cer scuze daca m-am departat de adev subiect al acestui thread, dar ma gandeam ca e cel mai bun loc unde sa pun intrebarea asta :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ruxi
post Sep 15 2006, 12:19 PM
Post #27


Spam Police Reloaded... where the case, of course :)
Group Icon

Group: Members+
Posts: 885
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 233
Points: 1.392
Gender:



Java-Leen, nu va fi doar in Brasov, ci si in Bucuresti (7-8 octombrie), ba chiar mai elaborat. intra pe site/ul oficial (www.otakufestival.com) si citeste atent detaliile :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Probably me
post Sep 20 2006, 02:50 PM
Post #28


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 720
Joined: 25-September 05
Member No.: 1.823
Points: 1.793
Gender:



Poate vede cine trebuie şi schimbă "ediţia I-a" cu "ediţia I". Asta dacă n-au schimbat ăştia gramatica între timp şi e "legală" formularea.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Urfe
post Sep 20 2006, 09:09 PM
Post #29


Veteran
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.111
Joined: --
From: Brasov
Member No.: 23
Points: 548
Gender:



Formularea este legala, mai nou... Editia I suna insa mult mai bine si pentru mine.

Normal ca trebuie sa admir efortul organizatorilor.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Urfe
post Sep 20 2006, 11:13 PM
Post #30


Veteran
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.111
Joined: --
From: Brasov
Member No.: 23
Points: 548
Gender:



O informatie utila, poate: cei care nu se pot descurca prin Brasov, sa anunte aici.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Sep 23 2006, 08:15 AM
Post #31


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



topic up! :D

dupa ceva timp, am decis sa studiez cu mare atentie pagina de promovare realizata de oamenii astia si pot sa zic ca m-a impresionat ... desi am avut un mic soc exact pe la inceput cu o formulare:
Activ promotor si teoretician al culturii otaku in Romania.
, prietenii stiu de ce :P.
pe langa expozitia de lucrari ce se anuntza mai mult decat interesanta si totodata f bogata, nu cred ca a mai fost pe la noi o concentrare atat de mare de lucrari si artisti pe metru patrat, pe langa documentarele ce nasc curiozitati, un lucru ma "streseaza" intr-un sens bun al cuvantului (daca exista asa ceva :P) ... respectiv acele prelegeri si discutii tematice. dar pe langa faptul ca mi se pare cam mult spus ca o sa fie discutii de la 3 la 8, este logic sa lasi oamenilor si placerea de a desfasura o activitate libera (a se citi plimbari, admirare de exponate, discutii libere si barfa :P).
plus ca daca e party, party sa fie :P ... pe cand si un bal mascat, stil cosplay :P?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Urfe
post Sep 23 2006, 01:44 PM
Post #32


Veteran
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.111
Joined: --
From: Brasov
Member No.: 23
Points: 548
Gender:



Crossplay, axi. Cosplay-ul este supraevaluat.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

chatnoir
post Oct 1 2006, 05:26 PM
Post #33


...
**

Group: Members+
Posts: 69
Joined: 7-September 06
From: Brasov
Member No.: 2.964
Points: 243
Gender:



Am si eu o curiozitate...cine a fost ieri la festival in Brasov...am vrut foarte mult sa merg si eu, dar nu s-a putut. Deci cam ce a fost pe acolo?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Oct 1 2006, 05:30 PM
Post #34


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



o sa afli maine cand or sa posteze pe aici impresiile :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

chatnoir
post Oct 1 2006, 05:42 PM
Post #35


...
**

Group: Members+
Posts: 69
Joined: 7-September 06
From: Brasov
Member No.: 2.964
Points: 243
Gender:



care e diferenta intre azi si maine...? :) oricum evenimentul a fost doar ieri..nu?? Ah, da,...maine e luni :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ruxi
post Oct 2 2006, 08:41 AM
Post #36


Spam Police Reloaded... where the case, of course :)
Group Icon

Group: Members+
Posts: 885
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 233
Points: 1.392
Gender:



a iesit fain per ansamblu. a fost conferinta de presa, dupa care a fost prezentat fanzinul si s-au proiectat documentare (mai mult sau mai putin hilare). la sfarsit, program de voie de amv-uri. mai nasol e ca am reusit sa ma fac de kko; nici n-am intrat bine in sala si n-am apucat sa ma dezmeticesc si m-am trezit cu un microfon la gura sa vorbesc despre mangaul Asrei, in calitate de scenarist. singura reactie pe care am avut-o a fost sa-mi trag gluga de la hanorac pe ochi si sa ma balbai "eu nu zic nimic, awwww ::: ((((" .a fost comico-penibil :lol: . am mai fost din bucuresti: kaeru, eyeobs, different mechanist, inkamon, megatron (si altii). ne-am intalnit cu grupul de otaci brasoveni, am vorbit, ne-am distrat, am primit insigne si stickere (foarte tari) otaku-theme, am jucat in filme horror noaptea-n padure ( :lol: ), dupaia party cu visualuri anime-based. partyu a iesit super. acolo m-am intalnit si cu pinkfluffy din sibiu.

revin cu amanunte (si cu poze) later, ca acu mi-e lene :lol: . oricum, la brasov a fost doar un preview. Pregatiti-va de bucuresti :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

eyeobs
post Oct 3 2006, 05:14 PM
Post #37


Advanced Member
***

Group: V.I.P.
Posts: 112
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 433
Points: 238
Gender:



si ca sa nu se simta ruxi aiurea ca e singura care a postat despre eveniment, m-am gandit sa astern si eu pe monitor o seama de amintiri in legatura cu acest "gathering"...
in primul rand ca numai iesirea din bucuresti, vineri, a fost un lung supliciu pe care nu il doresc nimanui. ne-am tarait timp de vreo 2 ore si ceva ca sa scapam din zona de gravitatzie bucuresteana. partea buna este insa ca odata ajuns in brasov te poti bucura de un aer mai curat decat cel al marii metropole franco-liliputane.
nu voi intra in amanunte in legatura cu repetitiile si pregatirile care au avut loc vineri (tech's stuff) si nici in legatura cu pizza imensa pe care am mancat-o dupa aia... sau despre grupul de eretici care in loc sa munceasca in continuare, sau sa se odihneasca, au ales sa isi risipeasca tineretzea intr-un loc al pierzaniei (don't worry... toti eram live and well... candva la ora 3 noaptea)
sambata insa a fost evenimentul principal. si desi banuiesc ca se poate face o povestire ceva mai interesanta decat cea a lui ruxi despre felul cum au decurs lucrurile pe acolo, in mod sigur nu eu voi fi acela care se va ocupa de asta (doar se stie ca The Different Mechanist este cel cu povestitul).

the end

andrei
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

NOTORIOUS
post Oct 3 2006, 05:32 PM
Post #38


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 517
Joined: --
From: Your disgusting imagination
Member No.: 1.002
Points: 1.156
Gender:



Lol eyeobs... am devorat cam tot ce ati spus amandoi... dar cand ai terminat cu "in mod sigur nu eu voi fi acela care se va ocupa de asta (doar se stie ca The Different Mechanist este cel cu povestitul)." am fost o_O... credeam ca o sa te dezlantui si o sa ne faci un review cu toate detaliile picante :lol: . In cazul asta... Let the Different Mechanist speak.. and fast :P. Si ruxi.. acum cred ca ai pregatit un speach :lol:

P.S.: Vrem poze! :twisted: *EDIT*- Sweet! S-au pus pozele cat postam eu :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ruxi
post Oct 3 2006, 05:33 PM
Post #39


Spam Police Reloaded... where the case, of course :)
Group Icon

Group: Members+
Posts: 885
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 233
Points: 1.392
Gender:



update cu poze (copyright Tzur) :

o sala plina cu una bucata ruxi in primul rand si in prim plan :lol:

http://www.anime-club.ro/ruxi/brasov/IMG_7279.jpg

otaku - megatron duo (pacat ca nu auziti si ce spun :twisted: )

http://www.anime-club.ro/ruxi/brasov/IMG_7280.jpg

un spate de Urfe

http://www.anime-club.ro/ruxi/brasov/IMG_7283.jpg

Kaeru si Between, mai mult sau mai putin atenti :lol:

http://www.anime-club.ro/ruxi/brasov/IMG_7295.jpg

Ruxi si Inkamon incercand sa imite o pereche de scarecrows :lol:

http://www.anime-club.ro/ruxi/brasov/IMG_7296.jpg

Different Mechanist, impresionand audienta

http://www.anime-club.ro/ruxi/brasov/IMG_7306.jpg

Different Mechanist fugarit

http://www.anime-club.ro/ruxi/brasov/IMG_7425.jpg

Megatron spargand o mutra

http://www.anime-club.ro/ruxi/brasov/IMG_7428.jpg
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

chatnoir
post Oct 3 2006, 05:41 PM
Post #40


...
**

Group: Members+
Posts: 69
Joined: 7-September 06
From: Brasov
Member No.: 2.964
Points: 243
Gender:



cam timizi, ruxi si eyeobes...PREA timizi :)) e lumea nerabdatoare sa afle... cred ca trebuie sa asteptam intr-adevar "povestitorul"...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

6 Pages < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 26th April 2024 - 04:36 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |