Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

5 Pages « < 2 3 4 5 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Inuyasha (General Stuff)


yuki
post Sep 23 2004, 08:19 PM
Post #61


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 558
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 83
Points: 2



mai eu va spun ca au aparut si ultimele episoade , adica 166-167 subtitrate. Sau ai tastat 5 in loc de 6 ? Oricum iata un site-ul de unde l-am luat http://www.downloadanime.org/component/opt...rent/Itemid,32/
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Miko
post Sep 23 2004, 09:42 PM
Post #62


soultaker
***

Group: Members+
Posts: 281
Joined: --
From: land of confusion
Member No.: 391
Points: 148
Gender:



Asi vrea eu sa pot sa le descarc de pe net, dar sunt pe dial-up, o sa imbatranesc pana reusesc. Nu am gresit, imi lipsesc cam 10 episoade :(
Immortality, ti-am spus, daca vrei serialul, hotaraste-te si rezolvam noi cumva
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

EXODIA
post Oct 25 2004, 04:29 PM
Post #63


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 291
Joined: --
From: PESTE TOT SI NICAIERI
Member No.: 506
Points: 67



Hello! Am vazut si io Inuyiasa dar am doar vreo 40 de eps :( si pot sa spun ca sunt super.Cel putin mie unu imi plac rau. Cum as putea sa fac si io rost de restul ?? (e tare tipul cu gaura neagra in palma :D )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kagome
post Oct 29 2004, 10:51 PM
Post #64


kaa-chan
**

Group: Members+
Posts: 93
Joined: --
From: Brasov
Member No.: 292
Points: -17
Gender:



Miroku yeah e super funny :D ,e seria mea preferata!

pai inafara de net...nu shtiu unde poti gasi seria ..dar sunt cativa aici pe forum care au mai multe episoade ...Miko si Naruto2004 ...eu am tot numa vreo 52...

si cu ocazia asta...vreau sa anunt ca pe 2 noiembrie , nu stiu exact la ce ora o sa dea RTL2 2 episoade din Inuyasha ... so don't miss them ppl /smile
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sc0rp10n
post Nov 3 2004, 04:54 PM
Post #65


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 232
Joined: --
From: Timisoara
Member No.: 251
Points: 150
Gender:



Am vazut ieri episodul 65 si era sa mor de ris, sa-l vezi pe Inu-Yahsa cu miscari sexy de curtezana :oops: :D :twisted: auuuuuu hrrrrr. Bine ca nu si-a dat seama ce a facut altfel nu stiu ce efect ar fi avut pe egoul lui :roll:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

mitii
post Nov 4 2004, 11:51 AM
Post #66


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 63
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 332
Points: 36



Eh...am vazut si eu acum o luna un AMV in care apareau si secvente din Inuyasha si mi-am zis "ha care o fi treaba cu copilu' ala cu sabia in forma de pana care face ravalgii?" asa ca...am cautat seria. Am reusit sa vad pana acum vreo 50 de episoade care mi-au placut f mult...sper sa fac rost si de restu....ala de la care iau Inuyasha intra destul de rar pe hub asa ca tre as astept...oricum...i got time:) Mi-a placut f mult de Inuyasha care e f simpatic si face pe tipu dur. Bine ca e Kagome acolo sa-l mai puna la punct:) Curiozitatea mea la serie e sa aflu cu cine o sa ramana Inuyasha....but....mai am de mancat pana atunci:)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kagome
post Mar 19 2005, 04:48 AM
Post #67


kaa-chan
**

Group: Members+
Posts: 93
Joined: --
From: Brasov
Member No.: 292
Points: -17
Gender:



Nu mai stiu cand am gasit poza asta dar mi sa parut interesanta ideea de a avea caractere din anime pe metrouri. Funny sa te astepte Inuyasha la intrare :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

RVR_Inu
post Apr 25 2005, 12:34 PM
Post #68


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 66
Joined: --
Member No.: 781
Points: 2
Gender:



Nu am ce sa spun decat ca inuyasha este o serie super si am ramas cu amintiri frumoase de la el. Cand s-o terminat nu credeam ca se poate asa ceva si dupa ce am vazut si filmele am tras concluzia ca este unu din cele mai reusite serii. Abia astept sa se publuice si Movie 4 (ca nu l-am gasit nicaieri nici pe anidb.net).
Abia astept sa downloadez toate cele 380 de episoade manga si sa le citesc, cu tot ca o sa imi ia o gramada de timp. Are la fel de mult romance cat si comedie si actiune. Cu tot ca nu am gasit AMV-uri reusite cu Inuyasha o sa fac eu :wink: . O sa stau cu saptamanile si lunile si cu chin si cu os?nda o sa termin. Deja am vreo 5-6 idei referitoate la AMVs. Sa speram ca o sa imi reuseasca. /^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kagome-chan
post Apr 25 2005, 05:58 PM
Post #69


ArTiStiK FuSi0n
****

Group: Members+
Posts: 450
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 1.174
Points: 675
Gender:



Pe ce canal ai vazut toata seria Inuyasha si cand ? Eu m-am uitat pe Action + dar de la episodul 53 au luat-o de la capat ! :cry:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

RVR_Inu
post Apr 25 2005, 08:16 PM
Post #70


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 66
Joined: --
Member No.: 781
Points: 2
Gender:



Eu am vazut la televizor episoadele 23-48 si am ramas fascinat de el. Apoi m-a bagat Kal-El in Club (un "baron" de anime de-aci) si am luat tot inuyasha de la el cu filme cu tot :D .
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kagome-chan
post Apr 25 2005, 08:22 PM
Post #71


ArTiStiK FuSi0n
****

Group: Members+
Posts: 450
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 1.174
Points: 675
Gender:



Ce super !!! In Piatra-Neamt ???!! Ma mut si eu acolo ! /^_^ Hi Hi ! :Pu:
Just kidding ! :Pu:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Inuyasha
post Apr 25 2005, 09:34 PM
Post #72


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 47
Joined: --
From: Piatra Neamt
Member No.: 1.065
Points: 6



Cine e Kal-El ?
Inuyasha :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kagome-chan
post Apr 26 2005, 08:24 PM
Post #73


ArTiStiK FuSi0n
****

Group: Members+
Posts: 450
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 1.174
Points: 675
Gender:



Probabil este cel care a infiintat clubul ! :wink:

Off topic: Inuyasha , de ce dupa fiecare mesaj iti scri numele /?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

RVR_Inu
post Apr 26 2005, 10:06 PM
Post #74


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 66
Joined: --
Member No.: 781
Points: 2
Gender:



Kal-El ii unii dintre "baronii animeului" din Piatra. Nu prea cred ca il cunosti...


/offtopic chiar de ce iti scrii de fiecare data nickul la sfarsit (good question) ? /^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Unknown
post Dec 12 2006, 11:14 AM
Post #75


Human 0.9
***

Group: Members+
Posts: 259
Joined: 4-May 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.514
Points: 711
Gender:



O sa postez aici ca sa imi exprim parerea (printr-un link) caci pe celelalte topicuri nu am ce cauta.... ahem... Avertisment: Limbaj usor nerecomandat minorilor desi e destul de comun: http://www.vgcats.com/comics/?strip_id=191
Am vazut doar ce au dat pe A+... deci nu am ajuns la 160 de ep sau cate are... da' m-am cam lamurit... nu dati cu pietre, e parerea mea proprie si personala si sunt imun la argumente (in cazul de fata :P).
(asta a fost un post mai sinucigas avand in vedere cati fani sunt pe aici... :ph34r: )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Dec 13 2006, 04:23 PM
Post #76


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



Nu e sinucigas... fiecare are dreptul sa-si spuna parerea! Si e mult mai interesant asa...

Eu as avea doar o intrebare, daca poti cumva sa-mi raspunzi: De ce te-ai uitat la 100 de episoade la ceva ce urasti atat de mult? Mai ales ca poate stiai, ca nici macar nu s-a terminat inca! Daca erau 13 sau 26 de episoade si se termina, mai intelegeam. Dar asa, zau ca nu inteleg! :blink:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Unknown
post Dec 13 2006, 04:56 PM
Post #77


Human 0.9
***

Group: Members+
Posts: 259
Joined: 4-May 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.514
Points: 711
Gender:



Pai e destul de simplu... a fost o perioada in care digeram cam orice dadeau astia pe A+ pentru simplu motiv ca nu prea aveam acces la altceva... si na... pentru un timp mi-a si placut... da' dupa o vreme...

Minor edit: Nu e chiar ura, mi se pare doar overrated.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Dec 13 2006, 05:32 PM
Post #78


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



Arigato pentru raspuns!

E drept ca la noi Inuyasha a capatat fenomen de masa (cand zic asta ma refer la marea masa dintre cei care se uita la anime-uri, nu la marea masa de utilizatori de Tv). A trezit atat de multe pasiuni, poate la fel ca Sailor Moon, la vremea lui, pentru unii dinte noi fiind primul anime. Asta si datorita faptului ca exista un singur post care difuzeaza anime-uri in format subtitrat, pentru ca daca s-ar fi difuzat dub, probabil ca multi dintre noi nu ar fi fost atrasi de el. Eu nu m-as fi uitat sigur.

E "overated", probabil ca asa e, nu e nici atat de bun cat zic unii din fani, dar nici atat de rau cat zic adversarii. Dar pe total, pentru unii dintre noi e prima iubire, si asta conteaza mult!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Unknown
post Dec 13 2006, 05:48 PM
Post #79


Human 0.9
***

Group: Members+
Posts: 259
Joined: 4-May 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.514
Points: 711
Gender:



In caz de "prima iubire" inteleg perfect :P Dar nu m-am prins de ce fenomenul a luat o amploare atat de mare? Genial nu e, in schimb e lung... trag cu dintii de o poveste care nu mi se pare chiar asa de atractiva din start... daca era mult mai concentrat poate ca mi-ar fi placut pana in final dar in forma diluata de acum nu ma mai atrage deloc...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Dec 13 2006, 06:05 PM
Post #80


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



La mine a prins povestea si filosofia. Si imi plac foarte mult personajele. Sunt putine anime-uri care au creat personaje care au devenit atat de iubite. Pentru mine personajele din Inuyasha au o magie a lor... care m-a facut sa-i iubesc din prima clipa!

Da, marea lipsa e faptul ca e foarte lung, si inca nu s-a terminat! Manga o sa mai dureze probabil inca cel putin un an daca nu mai mult, pana o sa ne dea sfarsitul povestii. Si scade continuu in idei... (Lipsa asta a capatat-o acum si Bleach!). Ideea e ca trebuie sa stii cand sa te opresti!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

5 Pages « < 2 3 4 5 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 6th June 2024 - 01:08 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |