Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

6 Pages « < 2 3 4 5 6 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Onegai Sensei


Bawmwolle
post Feb 25 2004, 09:00 AM
Post #61


Unregistered









Andrixnet, relatia dintre Kei si Mizuno nu este deloc acelasi lucru cu potentiala relatie dintre Herikawa si proful cu claie de par pe cap.De ce?Pentru ca Kei are 18 ani impliniti, este major si poate avea astfel de relatii atat din punct de vedere moral cat si legal.Herikawa are vreo 15 ani, iar diferenta de varsta dintre proful ala si ea este mai mare decat diferenta de varsta dintre Mizuno si Kei.Atat am avut de spus.

Fangorn :arrow: daca ai fi citit mai atent posturile de mai sus, ai fi aflat ca nimeni nu a spus ca Herikawa ar fi ramas cu vreu prof.Ba, dimpotriva :P
Go to the top of the page
+Quote Post

andrixnet
post Feb 25 2004, 10:42 AM
Post #62


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 148
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 177
Points: 2



Stiu, stiu, dar informatiile astea (Kei = 18+) apar parca doar in 2 locuri in tot serialul. Sunt tinute secrete fata de toti ceilalti. Si sunt ceva doar pe hartie.

Insa situatia, contextul e foarte clar... Kei e elev, Mizuho profa. O fi avand el 18, dar nu arata deloc a 18, nici la fizic, nici la minte/personalitate.

Pentru majoritatea care bineinteles nu detin acele informatii, aparenta nu prea lasa dubii. Dar noi stim informatia aceea asa ca putem sa intelegem si sa fim mai ingaduitori, nu?

Anyway, sunt sigur ca Herikawa nu are decat o admiratie fata de acel prof, nimic mai mult. Singura necunoscuta e remarca ei din ep12, de care am pomenit, nu stiu daca e indreptata spre Kei sau spre prof (in conditiile de mai sus, desigur).
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

yuki
post Feb 25 2004, 11:26 PM
Post #63


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 558
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 83
Points: 2



faza cu Kei are 18 ani e destul de relativa. adica ii are doar din punct de vedere al existentei in lume, caci ata biologic ( adica fizic ) cat si psihologic are 15 ani. Deci e incorect sa ne gandim la el ca la o persoana de 18 ani. Totusi Mizuho nu pare sa aiba prea mult eu ii dau 21-22de ani. Desi uneori se comporta chiar ca o adolescenta ...ca sa nu mai vorbim ca primul ei sarut a fost cu Kei.
Ce m-a deranjat iar, este episodul in care kei o paraseste pentru a fi cu Herikawa...stiu, stiu motivul dar deja el avea o relatie solida sau cel putin foarte stransa si intima cu Mizuho , plus ca erau sot si sotie !!!!!!! Mi s-a parut foarte nedrept gestul lui ( defapt m-a enervat ca autorii povestii au introdus situatia asta . Presupunand ca ar fi realitate nu cred ca Kei ar fi parasit-o...asadar nu mi s-a parut prea credibila aceasta noua intriga ). da' ma rog......
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

andrixnet
post Feb 26 2004, 09:06 AM
Post #64


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 148
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 177
Points: 2



Asta ziceam si eu, Kei are 18 pe hartie, punct.

De fapt toata modificarea intrigii de la incidentul cu Morino e un pic cam nelalocul ei
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

andrixnet
post Feb 27 2004, 09:05 PM
Post #65


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 148
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 177
Points: 2



O curiozitate : Onegai Sensei e bazat pe un manga?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Mar 1 2004, 02:05 PM
Post #66


Unregistered









Dupa cum am spus si la Twins, nu cred.
Go to the top of the page
+Quote Post

yuki
post Mar 2 2004, 06:05 AM
Post #67


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 558
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 83
Points: 2



Dupa cum reiese din imaginea pe care am afis-at-o , exista managa. Cel putin 2 volume.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Mar 10 2004, 09:13 AM
Post #68


Unregistered









In cazul asta, ma bucur sa aflu ca m-am inselat.
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Jun 7 2004, 08:46 AM
Post #69


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



tocmai ma vazut seria duminica asta.am stat toata diminbeatza cu ochii in monitor.seria mi sa parut superba!!!!mai ales ca asa ceva am patit si eu...:P
nu inteleg de ce toata lume e atat de contra relatiei dinter kei si mizuno?atata timp cat ei se iubesc si se simt bine impreuna,asta e tot ce conteaza.
", Kei are 18 pe hartie, punct"..afirmatia asta nu mi se pare prea corecta.mie unul nu si sa parut deloc asa.pot spune ca pt un tip care sufera de o boala cidata,care a stat mai mereu retras si care nu a avut o prietena pana la mizuno sa descurcat destul de bine!iar faza in care kei o "lasa" pe mizune pt Herikawa mi se pare normala..adika sau mai intamplat scapari de genul asta si in viatza reala....si totusi kei se intoarce la mizune,persoana cu care vrea sa fie,persoana pe care o iubeste..deci intrun final,tot ce conteaza e atractia intre cei doi,dragostea lor.PUNCT ! :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Jun 12 2004, 09:37 PM
Post #70


Unregistered









Majin, nu conteza varsta de pe hartie, ci varsta mentala.E cum a zis Yuki.Ca in filmul ala cu Tom Hanks, "Vreau sa fiu mare" (sau ceva de genul asta), conteaza cel mai mult varsta "mintii".Kei are mintea unui copil de 15 ani, chiar daca s-a nascut cu 18 ani in urma.
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Jun 14 2004, 04:17 PM
Post #71


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



Sethi ,mie unu nu mi sa parut kei imatur.pot spune ca e uneori mai matur decat mine.eu unu o sa o tin asa mereu.dragostea e ceea ce conteaza,nu varsta.vrei sa imi spui ca nu ai avut niciodata o prietene mai mare ca tine?....ma repet:dragostea e ceea ce conteaza!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sc0rp10n
post Jun 15 2004, 04:08 PM
Post #72


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 232
Joined: --
From: Timisoara
Member No.: 251
Points: 150
Gender:



Mie mai degraba mi s-a parut ca Kei e la 18 psihic si la 15 fizic decit invers. In unele situatii chiar Mizune m-i s-a parut mai imatura ca Kei.
Mie oricum mi-a placut foarte mult si dupa ce am vazut primul episod nu m-am mai putut opri pina nu le-am vazut pe toate. Zau asa vor sa faca si o continuare sau nu?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Jun 15 2004, 04:12 PM
Post #73


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



hm..o continuare???poate,dar sa fie una buna,nu una lame care sa strice reputatie primei serii...oricum,merge si cu finalul asta....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Jun 15 2004, 09:20 PM
Post #74


Unregistered









Continuare cica ar fi, vag asa, Onegai Twins.Mie mi-a placut mai mult asta decat Sensei, dar de obicei(a se citi mereu)parerile mele nu sunt impartasite si de catre alte persoane.

Majin, sunt sigur ca e mai matur decat tine :D .Eu nu m-am referit la varsta fizica, ci la cea psihica.Un om care a pierdut 3 ani din viata, a dormit, este handicapat fata de unul al carui creier a fost treaz si a evoluat.
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Jun 16 2004, 08:52 AM
Post #75


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



loz sethi!!!it's lame man..chiar si pt tine...ai bila neagra la faza asta !!
mie sincer nu mi sa parut asta ...cel putin nu fata de mizune.oricum,seria e superba.cat despre onegai twins,nu pot sa ma prinuntz pt ca nu am seria inca...din cate am auzit e tot ceva cu o profa uchiujin....soo it must be fun!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

yuki
post Jun 16 2004, 10:20 AM
Post #76


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 558
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 83
Points: 2



daca tin eu bine minte pe profesoara o cheama Mizuho. Si apare si ea in Onegai Twins , precum si alte personaje din Onegai Sensei ( mai ales Marie-chan ), insa cu rol minor. Personajele din O.Twins sunt doua fete si un tip iar 2 dintre ei sunt frati gemeni ( ca de-aia se numeste Twins )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sc0rp10n
post Jun 16 2004, 12:10 PM
Post #77


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 232
Joined: --
From: Timisoara
Member No.: 251
Points: 150
Gender:



Hei omul afla cite ceva interesant de fiecare data cind posteaza. Daca Onegai Twins este este cel putin la fel de fain ca Onegai Teacher atunci merita dat jos, din pacate acum sint cam ocupat cu DragonBallZ si Serial Experiments Lain. yuki, daca apare Mizuho, apare si Kei prin Onegai Twins?, sau povestea e complet separata de Onegai Teacher?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

yuki
post Jun 16 2004, 06:05 PM
Post #78


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 558
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 83
Points: 2



povestea din Twins se petrece in acelasi orasel, iar personajele sunt la aceeasi scoala, deci normal sa apara si cele din Teacher. ( a da apare cel mai des Morino :lol: ) Mizuho apare intr-un moment cand e nevoie de un sfat iar Kei apare si el ...de exemplu il gasim intr-un episod in oras, fiind impreuna cu Mizuho, probabil la o intalnire. Apar inca 2 personaje care rea;izeaza povestea de dragoste din planul secundar. Din OAV am inteles ca acum Kei si colegii lui sunt in anul 2 iar personajele principale din Twins sunt in primul an.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Jul 18 2004, 11:12 PM
Post #79


Unregistered









Cred ca nu e in acelasi oras.Nu uita ca Maiku se ducea la scoala cu scuter-ul, ceea ce era interzis.
Go to the top of the page
+Quote Post

yuki
post Jul 19 2004, 05:47 AM
Post #80


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 558
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 83
Points: 2



pai daca statea la vreo 5 kilometrii distanta de scoala nu s- fi ducand pe jos nu. Si era in acelasi orasel pentru ca atat Maiku cat si cele doua fete au venit acolo dupa ce au vazut intr-un reporatj casa din fotografie.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

6 Pages « < 2 3 4 5 6 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 17th May 2024 - 11:37 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |