Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

[ Outline ] · Standard · Linear+

> Historys Strongest Disciple Kenichi


Ranma-kun
post Aug 20 2009, 11:33 PM
Post #1


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Am ajuns recent la zi cu ultimele capitole din acest manga. Dupa ce am vazut anime-ul am cam ramas cu un gust amar, pentru ca era pur si simplu prea scurt. Dupa multi am am decis in final sa ma apuc si de manga, si nu am fost dezamagit.
Anime-ul tine doar pana la capitolul 143 din manga, iar manga-ul in prezent are 349 de capitole scanlate, deci aveti destul de mult de citit.
Fata de anime, povestea este cu mult continuata in manga, apar inamici noi si mult mai puternici, iar in sfarsit putem sa-i vedem pe maestrii lui Kenichi in actiune, si inca foarte multa actiune.
Manga-ul se dezvolta asemenea unui film veritabil de arte martiale.

Daca va intereseaza acest manga, il puteti citi aici: http://www.onemanga.com/Historys_Strongest...e_Kenichi/1/01/
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll
Replies

Nagisa-chan
post Dec 28 2011, 08:14 PM
Post #2


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 230
Joined: 1-June 11
From: Nicaieri
Member No.: 10.518
Points: 431
Gender:



Eu de abia acum m-am apucat de anime. Chiar daca ai spus ca esti dezamagit, sunt curioasa cum se termina. Dupa, cred ca ma apuc si de manga. Imi place foarte mult. Cred ca am de invatat din povestea asta, cam seman cu Kenichi...Prima mea impresie a fost foarte buna datorita situatiei in care se afla tipul asta. Imi place foarte mult ending-ul. Trebuie sa zic ceva: tipele funt foarte bune in anime-ul asta. Si imi place foarte mult Shigure dar nu si sprancele ei. Kinda creepy. Vad fiecare lupta a lui Kenichi cu sufletul la gura. Storyline-ul mi se pare foarte but dar nu-mi place modul exagerat in care sunt desenate personajele. Bine, tipele. S-a cam exagerat putin.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Posts in this topic


Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th April 2024 - 06:27 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |