Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

10 Pages « < 2 3 4 5 6 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Claymore


Senpai
post Jun 29 2007, 03:01 AM
Post #61


Incepator
**

Group: Members
Posts: 28
Joined: 18-December 06
From: Buc
Member No.: 3.462
Points: 73
Gender:



sorry.......nu miam dat seama ....doar ca mam cam ofticat .....sper ca nu am stricat nimanui placerea de a vedea ep 13.........
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Jun 29 2007, 06:01 AM
Post #62


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



d-ne fereste :P ... noroc ca nu citesc forumul asa des :P ... insa saraca Clare ... nici mie nu mi-ar placea sa o vad asa.

acum vad ca a dat si peste maestrul din varful muntilor care o invata tainele kung-fu ... yeah right ... si asa va ajunge din cea mai slaba claymore sa devina peste noapte cea mai tare. miraculos, nu? cand le-am vazut pe ambele fara cate o mana, primul meu gand a fost: "sa vezi ce simbioza fac d'soarele in cauza si rezulta un claymore cu 2 maini :P" dar mi-a trecut :P.

astept sa vad cum devine un mare luptator baiatul. presimt ca o sa am motive de ras :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Jun 29 2007, 06:44 AM
Post #63


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



@axi: Iti sugerez manga (atat cat a aparut) daca ai timp si chef. :P Iar la partea cu simbioza,
esti cat se poate de aproape de adevar. :lol: Caldut, caldut. :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Jun 29 2007, 01:57 PM
Post #64


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



axi:
Mai bine poate ceva yuri... :lol:

Irene e asa de cool... la faza in care taia lemne. :P

Mie imi place noua tehnica... e o idee pe gustul meu... nu cred ca Clare va evolua foarte repede... va dura probabil ceva pana va invata tehnica de regenerare. Mi-a placut ideea ca va trebui sa infrunte un mare handicap... scenele au devenit insa sadice...

Nu stiu de ce va tot luati de Raki... mie mi se pare normal sa invete sa lupte... mai ales baietii ar trebui sa-l inteleaga... vrea s-o protejeze pe Clare. Pustiul e pe gustul meu...


User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

aldonza
post Jun 29 2007, 03:13 PM
Post #65


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 198
Joined: 20-December 05
From: Bucuresti
Member No.: 2.027
Points: 432
Gender:



Muza : Cred ca pustiul e si pe gustul Opheliei :P . Parea ca ii e chiar foame ... :P
Restul...no comment pentru ca am inceput sa citesc manga. :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post Jun 30 2007, 02:37 PM
Post #66


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Hmm
, is si eu curios de la cine fura clare un brat, cum aia o devenit mutant mai ramane saraca Irene (am verificat, bratul e pe partea potrivita :P).
Axi, ce sa-i faci, de obicei asa devin oamenii mai tari... se antreneaza si invata, prefer asta la "omg uite cat m-am scremut ca mi s-o facut parul blond". Copilul ii clar cum o sa ajunga mai tare, o sa omoare yoma. Si o sa se antreneze. Si poate o sa-si bage si el ceva organe de monstru.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Thor
post Jun 30 2007, 02:47 PM
Post #67


Soul Wanderer
****

Group: Members+
Posts: 356
Joined: --
From: Bucuresti/Hamunaptra-City of the Dead
Member No.: 142
Points: 404
Gender:



Prefer sa cred ca pustiu o sa ramana "monster free" inside...se poate merge foarte bine pe lupta omului cu yoma..decat sa se complice sa il transforme si pe el in awakened male beeing*(desi acuma ca ma aud zicand asta, parca are potential..lupta lui intre a o apara pe clare si a se "trezi" ar fi destul de interesanta)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Jun 30 2007, 07:03 PM
Post #68


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



Thor:
Nu-l lua in serios pe Trickster... are el ceva cu pustiul... nu l-a placut de la inceput... :P

Claymore e clar un experiment nereusit. Prea multe sfarsesc awakened... mi se pare crud si inuman tot proiectul. Sunt in stare sa pun pariu ca pustiul nu-si doreste sa devina Claymore.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

angelboy
post Jun 30 2007, 09:21 PM
Post #69


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 32
Joined: 10-January 07
From: Pai animax
Member No.: 3.582
Points: 65
Gender:



Eu cred ca e chiar destul de reusit Claymore :P
Imi place felul in care decurg lucrurile si apropo de pusti se potriveste perfect intr-un anime in care fetele sunt in centrul atentie :)
QUOTE
Sunt in stare sa pun pariu ca pustiul nu-si doreste sa devina Claymore.

M-am tot gandit la chestia asta , de ce nu ?
....e in stare sa faca orice pentru Clare chiar sa o paraseasca pentru a deveni mai puternic desi cred ca se va intorce foarte repede inapoi.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post Jun 30 2007, 09:55 PM
Post #70


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



QUOTE(Muza chan @ Jun 30 2007, 08:03 PM)
Nu-l lua in serios pe Trickster... are el ceva cu pustiul... nu l-a placut de la inceput...  :P

Oh stop spreading roumors, I like the kid. Sa i se ingroase numa un pic vocea :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Jul 31 2007, 08:07 AM
Post #71


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



Ok.. Trickster... am inteles... :lol:

Episodul 14:
Solutia gasita pentru inlocuirea mainii lui Clare nu mi-a placut. A fost frumoasa ideea de sacrificiu facut de Irene (vai cat de dura e tipa! scary.... :P ), dar eu vroiam altceva. :(


Later Edit:
Pentru cine e interesat... a aparut OST-ul. Enjoy! :)
http://nipponsei.minglong.org/tracker/
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post Aug 2 2007, 07:03 PM
Post #72


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Ah, im place anime-ul asta, am crezut ca o sa am de asteptat mult pana sa vad un razboi, dar astia-mi citesc gandurile sau ceva. Chiar curios cate din fetele astea o sa ajunga awakened si cate o sa fuga si-o sa se ascunda prin paduri :)

Dar o chestie ma deruteaza...
boon, am inteles ca organizatia asta are ceva tipa care isi da seama citind in yoki (se pare ca asa se fac tote chestiile in anime-ul asta) daca cineva minte sau nu, dar la ce naiba o mai trimis-o pe galateea sa o caute pe claire daca au si radar? Mai da-o naibii de organizatie, ca deja fac pariu ca-i condusa de tata yoma-yama in persoana care vrea sa elimine concurenta sau ceva.

Sau de oameni din viitor :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Unknown
post Aug 2 2007, 07:48 PM
Post #73


Human 0.9
***

Group: Members+
Posts: 259
Joined: 4-May 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.514
Points: 711
Gender:



Pai nu au trimis-o sa o caute, stiau cam pe unde e si unde o sa ajunga... mai mult au trimis-o sa o salveze... din cate imi dau seama Clare e un experiment de care inca sunt vag interesati...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post Aug 2 2007, 07:52 PM
Post #74


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Eu cred ca au trecut-o la experiment esuat din momentul in care au clasat-o pe locul 47 :D.
Mai degraba au vrut sa o aduca la interogatioriu, dar tot mi se pare ciudat ca n-au procedat ca in episodul asta din start.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Aug 3 2007, 08:13 AM
Post #75


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



Oare conducatorii sunt pur si simplu disperati pentru ca au prea multi awakened si nu mai pot avea controlul sau vor sa scape de jumatate din Claymore? Ca asa cum a zis Miria, fetele alea sunt sacrificate. Cei drept, despre unele probabil ca s-a aflat deja ca sunt rebele sau sunt pe cale sa devina. Nu cumva au un anumit criteriu prin care le selecteaza pe cele la care vor sa renunte? Oare cele care stiu prea multe trebuie sa moara? Ce ce m-a uimit pe mine e faptul ca se pare ca nu prea le dau informatii noi, despre ce au descoperit celelalte, cand li se da o misiune am vazut ca procedeul e ceva de forma: du-te acolo, omoara ceva. Mie mi se pare ca tipii tin informatiile doar pentru ei.
Mie mi se pare ca indivizii aduna informatii pentru ei si ca de fapt nu sunt interesati sa omoare chestiile. Ca daca ar vrea asta, ar trimite 20 de Claymore dupa unul si probabil ca ar rezolva problema. Si oricum, ar fi mult mai eficient decat sa omori mereu cate 4-5 si de fapt sa nu rezolve nimic. Adica nu par atata de prosti incat sa duca un razboi in care pierd tot timpul, cand ar avea o solutie mai buna.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post Aug 3 2007, 06:08 PM
Post #76


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Criteriul dupa care au facut triajul e chiar banal... care stiu prea multe, care-s prea slabe, care-s greu de controlat, care au fost implicate in evenimente suspecte. Si mi se pare normal sa tina informatiile pentru ei, doar claymore-urile pot oricand sa schimbe tabara. Si nu pot trimite 20 de claymore pe unul cand inamicul e organizat... doar cei trei au zis ca-s doar cercetasi, ceea ce demonstreaza un anumit grad de tactica indiferent de faptul ca astia au incalcat ordinele si au atacat. Eu ma astept la un plan destul de disperat din partea organizatiei, inclusiv alierea cu un alt Dweller of the Deep. Or fi avand ei sange rece dar cred ca un atac organizat e exact ce incercau sa evite pana acum...

Ce mi se pare chiar ciudat e ca demonstreaza un anumit nivel de incredere fata de Galateea, adica chiar daca i-a tradat nu au trimis-o si pe ea la moarte.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Aug 3 2007, 06:49 PM
Post #77


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



Se poate ca nici una sa nu mai aiba puterea ei, detectia de yuki. Sau chiar daca o are, sa nu fie la nivelul ei. Si de asta, s-o foloseasca in continuare. In fond, n-a facut un lucru atat de grav... adica nu pot s-o considere o rebela. Poate incearca s-o sperie... si daca va supravietui misiunii s-o foloseasca in continuare.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Trickster
post Aug 3 2007, 07:16 PM
Post #78


communication impaired
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.286
Joined: --
From: The bright side of life
Member No.: 1.518
Points: 2.723
Gender:



Hmmm, si tu zici ca au folosit-o pe Galateea ca sa afle unde erau Clare si astalalta? Ma indoiesc, cu siguranta au gasit ceva mai performant, adica practic s-au dus direct la tinta, pe cand limita Galateei pare a fi de vreo cativa kilometri maxim. Hmm, poate ca de fapt i-au facut ceva galateei, doar ca nu i-au zis la Clare :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Rezo The Red Priest
post Aug 3 2007, 09:53 PM
Post #79


Grand Cardinal
******

Group: Members+
Posts: 937
Joined: 18-August 05
From: Bucuresti
Member No.: 1.746
Points: 2.024
Gender:



Am vazut si eu episodul 1 :P groaznic mod de a incepe un post. O sa fiu serios.

Pare promitator. Are intro si ending bun. Grafica interesanta dar cam slab la poveste. OMG aducem niste yoma, punem niste fete sa se lupte cu ei si avem serie. Clare e simpatica. Mai punem o veche cunostiinta de a ei si avem un episod secund. Oaaau <_< Adaugam dramatism si avem si un numero quatro. Bine si? Ce ma fac cu o serie un care imi improasca sange mov!!!!!! pe ecran.

Oi fi eu violent si nu stiam, dar nu imi place. Come on. Trebuie sange rosu! Este frumos totusi ce fac ei. Ignorand tot movul acela enervant au reusit ceva extraordinar: sa-mi divinizeze/zeifice un personaj, sa-mi insufle un respect mare pentru cineva, sa ma faca sa nu il uit. In momentul in care i-au zburat mainile nici eu nu am stiut ce s-a intamplat iar cand i-a zburat si capul am ramas traznit! Teresa... cea mai impresionanta moarte pe care am vazut-o de la Sailor Girls incoace (si ele invie un ep mai incolo >_>). Au avut curajul sa o omoare si sa o lase moarta. Interesant, foarte interesant. De fiecare data cand o vad in intro imi aduc aminte cum a murit. Si am inteles si de ce era movul culoarea sezonului: pentru ca accentueaza rosul :P Movul este la ordinea zilei dar rosu inseamna ceva: Claymore ranita. Simt mai puternic efectul sangelui rosu datorita celui mov. A devenit mult mai important. Curge numai la momente tensionate si este semn rau intodeauna.

Afland si povestea Teresei, mergem mai departe cu o poveste care imi pare ca nu e in stare de cine stie ce. Zglobii, sarim peste niste imbarligaturi doar ca sa dam peste unele mai mari. Se pare ca imi pune gand rau. Organizatia asta devine enervanta si nu imi place sa ma enervez. Or fi ei atenti cu oamenii dar mai fac si niste greseli care deranjeaza. Ce-or fi adus scrantite ca Priscilla si Ophelia nu stiu. Erau pe campii ca ele :blink: Uuuuu there's a wierd one let's take her... curata cineva dupa ea oricum. A! si inca o chestie. Daca Teresa a omorat toti banditii, cum a aflat organizatia de actul ei? Ophelia este nepatata dar lui Teresa i-au taiat capul. Tsk tsk tsk. Dar nu stiu cum se face ca te poarta in continuare si nu-ti mai pasa. Te bucuri ca pana la urma iti place si nu te mai gandesti atat la greseli... fara ele nu aveam ce avem acum. Sa nu uitam totusi de mici scapari care au dus la mari probleme mai ceva ca o dobanda. Sa lasi trei capi sa se trezeasca... cam neglijent pentru o organizatie care ne este prezentata ca fiind atat de necrutatoare si atenta cu angajatii. Daca le mai scapa cativa o sa fie si mai interesantat :D.

Continuam cu miracles of the day. Dupa ce duduca Ophelia mi-a spulberat sperantele taind mana lui Clare, vine Irene si salveaza ziua. Nu ma asteptam, dar a fost frumos. (Frumos partial ca imediat au gasit-o cu gps-ul si i-au luat capul Ierenei; vai ce atenti sunt!). Acum cu forte noi, Clare o sa faca fata mult mai bine celor ce urmeaza. De observat cat de greu se face ceva in acest anime. Cat timp dureaza o lupta si ce dure sunt cateodata. Imi da o alta perspectiva despre aceste lucruri. Si ca si cum nu ar fi de ajuns acum au format soborul in nord si se pregatesc pentru ceva destul de mare. Interesant... va fi foarte interesant.

Si uite asa am vazut 18 ep in trei zile. Claymore este un anime destul de bun (nu ii dau titlul in totalitate pana nu ii vad finalul) dar nu puteam sa o zic direct. Au fost niste etape, dar a ajuns destul de bun. Povestea este cea care imi place cel mai mult pentru ca este ca un curent care te trage inainte pe o linie fixa. Noile evenimente sunt bine tinute in frau. A avut destule momente in care si-a demonstrat capacitatea de a aduce elemente noi in poveste incat nu ma tem de o eventuala blocare a ei. Cu astfel de premise nu pot decat sa il recomand si sa spun ca astept in continuare noi episoade.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Muza chan
post Aug 3 2007, 10:10 PM
Post #80


Strange kind of woman
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.362
Joined: 17-February 06
From: Bucuresti
Member No.: 2.189
Points: 7.661
Gender:



Trickster:
Nu, n-am zis ca au folosit-o acum, ca e clar ca Galateea nu stia unde sunt Clare si Jeane, dar ma gandeam ca poate vor s-o mai foloseasca.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

10 Pages « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 12th May 2024 - 02:17 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |