Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Cluster Edge


axi
post Feb 18 2006, 09:27 AM
Post #1


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



Intr-un viitor probabil indepartat, intr-o locatie nedefinita ... lumea este sub dominatia Glian, o putere militara. "cuceririle" stiintei adusesera pe campul de bataie numai soldati artificiali, creati genetic, care se luptau in locul oamenilor ... insa curand apare o miscare care ii privea pe acesti soldati ca pe mai mult de simple unelte.
Cluster E.A. este o scoala prestigioasa unde se adunau cei mai straluciti elevi din toate tarile.
in acest mediu, apare din senin Agate, un baiat cu puteri miraculoase, ce va lasa o amprenta profunda asupra tuturor celor cu care intra in contact.
anime-ul mi-a placut de la inceput ... atmosfera, grafica, chiar si povestea ... avioanele care apar la inceput al lui Agate si al lui Chalce mi-au placut mult de tot :D ...
in rest desi plin de entuziasm la inceput, dupa vizionarea celor 12 eps aparute subate din cele 19 iesite, pot sa zic ca m-am mai linistit. din 12 eps vazute sunt 2 filere cu remembering-uri ale povestii ... astea m-au secat la culme ... plus ca pe alocuri povestea nu e cursiva ci se tot pierde in intoarceri inapoi si tot felul de bucle, incat de multe ori si uiti care e prezentul povestirii. plus ca asta se combina de minunecu faptul ca exista mai multe planuri narative, insa care converg cu greu ... deci de la un moment dat pierzi un pic sirul.
insa per total inca mai rezist sa ma uit ... imi plac grafica si avioanele :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 27th April 2024 - 03:54 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |