Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

3 Pages  1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Creatiile mele


blackinque
post Jun 17 2004, 12:34 PM
Post #1


God's Toilet
****

Group: Members+
Posts: 364
Joined: --
From: Between the wasteland & sky ~ Bucuresti
Member No.: 261
Points: 104
Gender:



Deabia mam apucat shi eu sa desenez anime & manga. Sper sa va placa.

Sper sa ma imbunatatzesc pe parcus, ms karou pentru ajutor
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

blackinque
post Jun 17 2004, 09:59 PM
Post #2


God's Toilet
****

Group: Members+
Posts: 364
Joined: --
From: Between the wasteland & sky ~ Bucuresti
Member No.: 261
Points: 104
Gender:



a durat cam 1 h si jumatate, unul dintre primele desene in stil anime

[img]http://img78.photobucket.com/albums/v298/blackinque/as.jpg[/img]


si a doua, cam lalaita, dar cred ca tema conteaza mai mult :roll:
[img]http://img78.photobucket.com/albums/v298/blackinque/luv2.jpg[/img]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kaoru
post Jun 18 2004, 02:06 AM
Post #3


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 600
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 22
Points: 344



din pacate acestea din urma nu pot fi vizualizate in felul asta.

apare un mare "OPS! you must visit care2.com photo albums."
Ar fi o idee sa postezi linkul catre imaginile tale in cazul in care se intampla asta.E masura de protectie a unor siteuri.
Poate cu un mic comentariu al imaginilor tale.ceva de genul....dece tema aleasa....un moment de inspiratie.....tehnica......influente anime manga etc.
Arigatou blackinque.nice work...si ma bucur ca ai facut acest topic.
Astept cu nerabdare noile tale creatii.
ja ne!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Uje
post Jun 18 2004, 03:19 AM
Post #4


.
***

Group: Members+
Posts: 292
Joined: --
Member No.: 138
Points: 153
Gender:



Iti recomand photobucket ca host daca ai probleme cu asta. Iti da voie sa faci si direct link :wink:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

blackinque
post Jun 18 2004, 10:33 AM
Post #5


God's Toilet
****

Group: Members+
Posts: 364
Joined: --
From: Between the wasteland & sky ~ Bucuresti
Member No.: 261
Points: 104
Gender:



uje, youre a genius

[img]http://img78.photobucket.com/albums/v298/blackinque/Reei.jpg[/img]

Pt cine mai vrea inca una. Asta a durat cam o zi, (in care mam tot plimbat prin oras), deci 3 h de desenat continuu. M-am gandit ca ar arata mai bine in stil airbrush pe paint shop pro 8 (costa 100$!!) O sa mai lucrez la maini :?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kaoru
post Jun 18 2004, 10:46 PM
Post #6


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 600
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 22
Points: 344



waw.Interesant.....foarte.
felicitarile mele blackinque *bows* Mi se pare primul fan art mai serios care apare aici.Sincer.....
ma bucura atat de tare.....
Apoi...m-ai atins la coarda sensibila avand in vedere ca imi place foarte tare NGE. (ca si cum nu ar fi destul de evident lols)

Desenul cu shinji si kaoru...m....nu prea imi place....sunt foarte ciudati...profilul fortat si o disproportie evidenta a fetei....

Imi plac expresiile fetselor celor doua fete in schimb....mai ales ce a lui Rei....Imi mai place faptul ca personajele tale sunt filiforme...imi plac asa..le da o eleganta aparte....si eu am cateva la fel....probabil ca de asta ma simt atras.
mi se pare ca mainile sunt un pic cam mici .....dar e ok....se incadreaza oarecum echiliobrat in context cred....au o unitate de stil desenele tale desi nu sunt foarte corecte anatomic.
Imi place modul in care aplici umbrele......cu grija...si faptul ca te folosesti de accente.
Gata cu laudele.
Spune-ne ceva despre tehnica ta....si despre ce scoala de desen ai facut....in cazul in care ai facut....orice.....mi-ar face placere.

Felicitarile mele blackinque.keep up the good work.Mai posteaza pls.vrem sa vedem mai multe.ceva facut de mana doar schite sau ceva in creion maybe....
Ja ne!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

blackinque
post Jun 19 2004, 12:58 AM
Post #7


God's Toilet
****

Group: Members+
Posts: 364
Joined: --
From: Between the wasteland & sky ~ Bucuresti
Member No.: 261
Points: 104
Gender:



:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: lolz scoala de desen? sunt momentan la filologie shi ultima oara cand am facut ora de desen a fost acu ... :?: o luna cred. ma duc maine la profa de desen acasa (la ce disperare am ajuns)
ce sai faci, ma ma uit shi eu pe net la cateva lectii pe care le apuc

desenele sunt facut in paint shop pro 8, program excelent, am folosit light effects pentru par ochi si armura, shi putzin warp brush( :twisted: )


in orice caz, ma bucur muuuuult ca cineva imi apreciaza asa zisele lucrari. poate intro zi ma apuc de chestii mai serioase, poate chiar si un background ... :idea:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

blackinque
post Jul 3 2004, 03:38 PM
Post #8


God's Toilet
****

Group: Members+
Posts: 364
Joined: --
From: Between the wasteland & sky ~ Bucuresti
Member No.: 261
Points: 104
Gender:



desenul ala pe care am zis ca il reproduc a fost facut cu inflacarare la inceput. dupa care m-am plictisit. si asha sa intins munca pe cateva zile, chiar saptamani. mana n-am mai avut rabdare sa o fac, iar piciorul nu era asha, daca vreti sal colorez sa-mi spuneti[img]http://img78.photobucket.com/albums/v298/blackinque/aa.jpg[/img]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

blackinque
post Jul 3 2004, 03:39 PM
Post #9


God's Toilet
****

Group: Members+
Posts: 364
Joined: --
From: Between the wasteland & sky ~ Bucuresti
Member No.: 261
Points: 104
Gender:



http://www.animeleague.net/forums/viewtopi...pic.php?t=54263 e
un desen pe care l-am facut pentru semntura la forum, intro ora :x
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kamikaze
post Jul 3 2004, 08:30 PM
Post #10


Incepator
**

Group: Members
Posts: 12
Joined: --
Member No.: 325
Points: 2



Blackinque,imi plac f mult desenele tale.bravo!!!!!!!!
Te rog sa imi trimiti si mie paint shop pro 8 pe mIRC(nick-ul meu e Oki`Negri) sau sa imi trimiti linkul de pe un site care il da la downloadat full.PLS
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kaoru
post Jul 4 2004, 11:43 AM
Post #11


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 600
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 22
Points: 344



nicee blackinque.Chiar sunt curios ce ar iesi cu putina culoare.

Lucreaza putin la expresia fetei....ochii sunt putin asimetrici.Mi se pare ca la acest personaj in mod special conteaza foarte mult ochii.Ferenan este un tip cu multa personalitate.(vezi ce am postat la topicul despre Kei).

imi place pata de gri sincer....nu stiu dece...desi este nefinisat arata destul de bine asa.Ii da un aer deosebit...vechi....

Si personajul din signature-ul tau este simpatic.Imi place mai mult imaginea din avatar.Cea din signature are umbra cearcanelor mult prea pronuntata si da senzatia ca poarta niste ochelari.Dar cel din avatar e foarte nice.Imi place si expresia fetei.

Continua asa...eu chiar sunt curios cum evoluezi.
Ja ne!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

blackinque
post Jul 4 2004, 12:04 PM
Post #12


God's Toilet
****

Group: Members+
Posts: 364
Joined: --
From: Between the wasteland & sky ~ Bucuresti
Member No.: 261
Points: 104
Gender:



sal kaoru. pai, tipa din semnatura chiar are ochelari, fiindca mi-am facut auoportretul anime. la ochi, e ciudat, dar eu niciodata nu am putut sa desenez ochi simetrici. bine, daca as avea mai multa rabdare poate ar iesi ceva.
mersi pentru ca ma sustii in continuare :D apropo, ce inseamna ja ne? stiu foarte putina japoneza
[img]http://img78.photobucket.com/albums/v298/blackinque/samcolor.jpg[/img]
m-am chinuit la fata dar nu a iesit anime, cand mai am timp o sa mai revin, e facut pe hartie, fotografiat digital, dar sforile alea sunt pe psp, deaia contururile tremura :kaioken:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kaoru
post Jul 4 2004, 12:14 PM
Post #13


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 600
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 22
Points: 344



UPS...a big one...
Da...m-am uitat mai atent acum...(monitorul meu BAKA-acum a se observa cum caut scuze tampite :P)....da...are ochelari intradevar.
Autoportretul zici...hmmm.....interesting.

Mi se pare ca ai dstula ambitie...si nu stiu dece am impresia ca si mult mai multa rabdare decat mine lols.Asa cxa nu-ti face probleme in privinta asta.Uite...de exemplu si eu am o problema...desenez ochii personajelor mele foarte departati. Ceea ce in multe cazuri reprezinta o problema destul de serioasa....Uneoi mi se pare ca este unul din lucrurile care face sa fie recunoscute desenele mele dintre alte 10.Dar n-o iau ca pe un avantaj...ci ca pe o 'problema' care va fi rezolvata in timp.Nu-i nimic grav.La fel si in cazul ochilor asimetrici din desenele tale.

"Ja ne" = un fel de cya later, bye...formula de 'la revedere'. Nici eu nu stiu prea multa japoneza sa stii :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

blackinque
post Jul 4 2004, 02:42 PM
Post #14


God's Toilet
****

Group: Members+
Posts: 364
Joined: --
From: Between the wasteland & sky ~ Bucuresti
Member No.: 261
Points: 104
Gender:



vreau sati vad si eu desenele...poate pot sa-ti dau niste tipsuri :lol: pana nu le vad nu prea am ce sa spun, dar ochii departati pot fi proprii stilului tau. sa zicem ca asimetrici sunt urati, dar departati pot fi frumosi, la fel ca si modul meu de a desena personaje slabe (sunt obsedata de personaje bolnavicios de slabe)

acum lucrez la ceva total deiferit de ceea ce am facut inainte, vreau sa fac eva unit 01. inca lucrez la el, desi rabdarea imi e pusa la incercare, e cam 50% terminat

ps:samuraiul de mai sus e un personaj din manga din capul meu, dar nu te astepta sa o incep, e super lunga povestea, vreau sa fie complexa si filozofica, mai ales ca nu sunt inca buna la desenat manga.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kaoru
post Jul 4 2004, 05:38 PM
Post #15


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 600
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 22
Points: 344



hmm...foarte interesant...aduce putin a Amano :)

imi place ca apare rosul ca si accent.atat cat trebuie...

hmm..desene de-ale mele exista pierdute peaici....dar...ok...imi fac si eu threadul meu.Deabia astept 'tipsurile' si parerile tale.

deabia astept eva-ul...(i like NGE).
daca personajele tale sunt asa filiforme eu nu vad nimic rau in asta cum sunt sigur ca am mai mentionat mai sus...atata timp cat per total sunt proportiile armonice intre ele si deranjeaza vizual in mod deosebit.
In legatura cu mangaul ar trebui sa incerci sincer ca nu strica nimanui...poate chiar iese ceva interesant...poate doar cateva schite pentru inceput....macar....(ma macina curiozitatea...o idee de scenariu trebuie sa fi avut tu....)

ja ne!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

blackinque
post Jul 5 2004, 07:28 PM
Post #16


God's Toilet
****

Group: Members+
Posts: 364
Joined: --
From: Between the wasteland & sky ~ Bucuresti
Member No.: 261
Points: 104
Gender:



la cererea lui kaoru, mia fost lene sa fac mana. poate o sa mai lucrez la poza, daca vrei si crezi ca pot sa repar ceva
singura problema sunt contururile care lasa pete gri urate, nu stiu ce sa fac in priviinta asta. ador psp :tere:
[img]http://img78.photobucket.com/albums/v298/blackinque/aaa.jpg[/img]
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kaoru
post Jul 6 2004, 12:38 AM
Post #17


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 600
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 22
Points: 344



heeeyy....niceee.
arata destul de bine...iar contururile cele gri nu fac decat sa fie mai expresiv desenul si nu mai urat....mi se pare ca arata mult mai bine asa vibrata linia de contur decat ar fi aratat o linie sarma....si egala.

cu mana aceea este cam nasol intradevar.In rest pare destul de echilibrata....hmmm....am impresia ca in desenul original Ferenan tine acea mana cumva la spate si nu se vede....try the same.Asa atrage toata atentia intr-un final si nu spre ceva prea placut deocamdata.
Incearca un fond sepia sau ceva.....cel alb face sa para spart desenul.

parul...incerca sa-i dai putina materialitate...(eu ador sa desenez parul...watch some of my works...).

dar imi place..its niceee.Tine-o tot asa.Felicitari.

Ja ne!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

blackinque
post Jul 8 2004, 12:24 PM
Post #18


God's Toilet
****

Group: Members+
Posts: 364
Joined: --
From: Between the wasteland & sky ~ Bucuresti
Member No.: 261
Points: 104
Gender:



imi schimb sigu pe anime-league. imi place sa folosesc unul facut de mine. acum sunt un pic obsedata de naruto(serialul, nu personajul ) si fac desene cu mine in post de ninja. a durat cam 1 h. mainile sunt cele mai problematice intotdeauna :( .
[img]http://img.photobucket.com/albums/v298/blackinque/meeeeeeeeeee2.jpg
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kaoru
post Jul 8 2004, 12:48 PM
Post #19


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 600
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 22
Points: 344



HEEEYYYY!!!! SUGOOOIIIIIII!!!! :D

imi place tare your ninja self.Sincer....chiar tare.Cu mainile e ok.Stiu..cea mai grea chestie de desenat sunt mainile.Nu mi se pare prea ok insa ca ai taiat personajului picioarele.Incearca sa le desenezi intregi.Ar fi mai cool.

Animatia aia e super lols.....pe bune.Are u reely that annoyng? :P
Imi place tare...ar trebi sa mai incerci sa faci dinastea ...eventual si desenate mai cu grija.Chiar si pe asta...ai putea sa incerci s-o refaci..desi nu prea am inteles intriga dar e super funny oricum. :)

m-ai facut curios cum ar fi sa-mi fac si eu un manga portret.....mi l-a facut cineva mai demult si a iesit destul de funny...imi prinsese expresia fetei ff bine.Osa incerc si eu ceva :wink:

ja ne!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kaoru
post Jul 9 2004, 01:28 AM
Post #20


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 600
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 22
Points: 344



oo....k.....au aparut si picioarele fetei.Nice.
poasteaza si ceva schite.....:)...sti la ce ma refer...chiar mi se pare nice aceea.
ja ne!
(scuze pt micul spam)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages  1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 18th June 2024 - 04:17 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |