Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> un desen mai veki


shuin
post Oct 30 2004, 03:06 PM
Post #1


JENOVA Clone
****

Group: Members+
Posts: 418
Joined: --
From: Yakusoku no Chi
Member No.: 540
Points: 438
Gender:



sal all!
sunt membru nou, desnez cu placere si n-am talent :P
pt ineput 1 lucrare. poate mai pun si altele :)
asta e una veke da' vekimea nu contejte h3h3
errr, sper sa nu va sperie background-ul facut in terragen...dar mie mi-e cam lene asa din fire, si nu am cam avut kef sa desenez un bkg de mana :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post Oct 30 2004, 05:25 PM
Post #2


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



Eh... lasa.... nu trebuie neaparat sa ai nu stiu cat talent... Daca iti place sa desenezi, fa-o. :P

Umm, desenul nu e rau, doar ca trebuie sa acorzi un pic mai multa atentie la anatomie. Ma refer la faptul ca picioarele sunt cam scurte in raport cu restul corpului. U just need practice... /^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

EXODIA
post Oct 30 2004, 10:17 PM
Post #3


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 291
Joined: --
From: PESTE TOT SI NICAIERI
Member No.: 506
Points: 67



E destul de reusit , iar backgoundul este extraordinar :D :D :D :D :D :D. Merita toti banii.
AH........ uitasem ca BG nu era facut de tine /smile . Oricum si personajul e frumos, dar cum a zis si tenshi are picioarele cam scurte. Una peste alta spor la munca in continuare :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Uje
post Oct 30 2004, 10:40 PM
Post #4


.
***

Group: Members+
Posts: 292
Joined: --
Member No.: 138
Points: 153
Gender:



Nu's picioarele (membrele inferioare) scurte, sunt mainile (membrele superioare) lungi /^_^ :P
Par scurte pt. ca a latit bazinul si pantalonii iar centura este putin prea jos.
Iar picioarele (labele XD) sunt chiar prea mari.
Cat despre BG...mai bine nu-l mai puneai. Intre personaj si BG trebuie sa existe o conexiune si asta lipseste in desenul tau. Nici macar nu are un dram de logica......ma rog, daca nu cumva vroiai sa infatisezi un Isus modern mergand pe apa |:
Ceva mai nou? ^_____^;;;
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post Oct 30 2004, 11:51 PM
Post #5


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



Hm.... Uje, uita-te un pic mai bine acolo..... pana la genunchi totul e ok.... adica mainile nu sunt exagerat de lungi. Gambele (adica de la genunchi in jos) sunt prea scurte.... :roll: Umm, daca picioarele ar fi fost mai lungi ar fi fost ok.... dar atunci capul ar fi parut prea mic.......
....Ma que se yo?.... /sweat

In privinta backgroundului iti dau dreptate. Era mai bine fara el. /smile
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

shuin
post Oct 31 2004, 12:06 AM
Post #6


JENOVA Clone
****

Group: Members+
Posts: 418
Joined: --
From: Yakusoku no Chi
Member No.: 540
Points: 438
Gender:



posturile voastre m-au facut sa zambesc :))
unu zice ca picioare sunt prea scurte, altu ca sunt ok dar ca mainile sunt prea lungi, iar mie mi se pare ca are capul prea mic :)) ciudat desen nu? e disproportionat rau dar intr-un fel ce pacaleste okiul. despre maini cred k pot spune k nu sunt prea lungi. mana dreapta (cea intinsa) i-ar ajunge pana mai jos de coapsa (ca la orice om), sau cel putin asa mi se pare mie dupa ce i-am coborat-o pe langa corp imaginar :)
singura disproportie cu adevarat vizibila pt toti cred k ar fi ca labele picioarelor sunt al naibi de mari.
exodia: nu am spus ca bkg nu e facut de mine. kiar a fost facut de mine. dar cred ca uje are dreptate, nu cred ca da bine.
desene mai noi am dar neterminate.
uite un caracter pe care il facusem pt un joc. e neterminat dupa cum 'v-am promis'. a fost scanat cam najpa, e nevoie de muuuult clean-art. si mi-e lene.
asta l-am desenat la catvea luni dupa caracterul de mai sus.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post Oct 31 2004, 12:19 AM
Post #7


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



QUOTE
despre maini cred k pot spune k nu sunt prea lungi. mana dreapta (cea intinsa) i-ar ajunge pana mai jos de coapsa (ca la orice om), sau cel putin asa mi se pare mie dupa ce i-am coborat-o pe langa corp imaginar  


Si eu am facut asta.... :D

QUOTE
singura disproportie cu adevarat vizibila pt toti cred k ar fi ca labele picioarelor sunt al naibi de mari


Well, problema este la laba piciorului drept, cel stang e ok...

Si cu cat ma uit mai mult la desen, cu atat sunt mai sigura ca gambele sunt prea mici (scurte). /^_^

Cat despre noul desen.... i like the little character..... he's kinda cute! /smile
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Uje
post Oct 31 2004, 01:11 AM
Post #8


.
***

Group: Members+
Posts: 292
Joined: --
Member No.: 138
Points: 153
Gender:



Ai dreptate, gambele sunt cam scurte. Dar cred ca mai degraba s-ar rezolva daca ar ridica genunchii putin decat sa lungeasca tot membrul. Eu nu m-am mai uitat si la genunchi, am comparat lungimea membrului cu inaltimea totala si nu e asa de scurt.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

kaoru
post Nov 3 2004, 11:40 PM
Post #9


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 600
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 22
Points: 344



whatever...desenul lasa mult de dorit cu totul iar disproportiile sunt prezente in multe locuri.....incheieturile lasa de dorit....Ruptura dintre personaj si fundal fiind cel mai suparator si evident lucru....
Daca te pricepi la fundaluri in terragen...do that....dar nu le combina...cel putin nu in felul asta brutal.

Al doilea personaj aduce foarte putin cu Yuna din FF10 la fel cum tipul aduce putin cu Squall din FF8....
Incearca un resize pentru al doilea pentru ca este pacat de multimea de spatiu din jur care pur si simplu sufoca personajul.....


O rugaminte ar fi sa faci upload al desenului in album mai intai sau pe www.photobucket.com post.

Incearca ceva anime....incearca ceva detalii...incearca un portret...sau posteaza daca ai deja ceva desenat in sensul asta....leaga-te mai intai de ceva detalii si partile care compun sistemul...not the other way around....si chiar daca e in joaca...n-o face superficial...oamenii sunt rai....te judeca.
Ja!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 1st June 2024 - 11:44 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |