Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

7 Pages « < 4 5 6 7 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Dracologie


Animal
post Mar 16 2005, 12:02 PM
Post #101


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.316
Joined: --
From: Depends on when you are reading this.
Member No.: 404
Points: 2.147
Gender:



Daca toata lumea ar zice : "da ma dragoni sunt cei mai smecheri...etc etc..."ce sens mai are discutia...trebuie sa se contrazica cineva ca altfel devine un monolog boring in care toata lumea accepta aceiasi opinie...asa ca vreau sa fiu contrazis :] ...ca altfel nu e fun...daca nu se poate .... ignoratimi postul si nu mai postez acolo...simplu nu ?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lillith
post Mar 16 2005, 07:16 PM
Post #102


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 161
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 717
Points: 37
Gender:



Animal those people where always coming to me nu eu stateam cu ei...eu nu am stat niciodata cu pers pe care nu le suport.What's the fun in that...u tell me...
Desigur ca m am maturizat si mi am dat seama mai devreme crede ma...si vine timpul maturizarii fiecaruia dintre noi.Dar se vede ca nu ai inteles nik din ce am zis eu cu "sideurile"...eu m am referit la altceva...toti ceilalti au inteles la ce m am referit numai tu nu..mai gandeste te la ce m am referit de fapt. :niyari:
Nu s a luat nimeni de tine ca nu ti plac dragonii ci pt ca te faci ca stii unele chestii despre ei sau le stii numai pe alea...dc ai nelamuriri just ask... :tere:
Well it is fun cand esti contrazis si stii cum sa raspunzi provocarii... :wink: :Pu:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chris
post Mar 18 2005, 07:46 PM
Post #103


Rogue
******

Group: Members+
Posts: 806
Joined: --
From: Dragon Eden
Member No.: 6
Points: 554
Gender:



Animal->imi plac provocarile !!! Imi pare bine ca sunt si impotriva, dar am rugamintea sa te uiti la primul post, sa-l citesti ca sa nu repetam noi ce am scris acolo, iar daca mai ai intrebari dupa aceea poti sa le pui
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lillith
post Mar 22 2005, 12:30 AM
Post #104


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 161
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 717
Points: 37
Gender:



Deci,pana la urma dragonii sunt atat de speciali incat au atras atentia mai multor oameni,care stiu ei ce stiu...when loving them as they do.Si eu cred ca este bine ca nu sunt singura care are aceasta parere atat de buna ds dragoni.Adik ei chiar sunt ceva special si ocupa un loc mare in inima mea si asa as vrea sa ramana. :roll: Ma bucur ca au existat sau ca exista sau ca macar in imaginatia noastra exista uneori. :wink:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chris
post Mar 28 2005, 06:51 PM
Post #105


Rogue
******

Group: Members+
Posts: 806
Joined: --
From: Dragon Eden
Member No.: 6
Points: 554
Gender:



Am citit o istorioara despre comunitatile de dragoni si oameni intr-un joc, si mi s-a parut interesant dar nu pot sa-l zic exact, asa ca o sa-i fac rezumatul, o sa revin cu datele exacte.

Oamenii si dragonii au trait in pace unii cu altii dar ca si oamenii, si dragonii au patura de jos care trebuie sa fure si sa omoare pt anumite scopuri, de obicei putere. Chestia asta i-a determinat sa se razboiasca, you know how low some can go...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lumpy
post Apr 13 2005, 09:27 AM
Post #106


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 572
Joined: --
From: Iasi/Focsani
Member No.: 5
Points: 794
Gender:



Uitati aici o idee cum ati vedea structura societatii de dragoni, cum ar fi clasificati in functie de culoarea solzilor si a varstei lor. Eu as pune dragonii de aur la conducerea societatii deoarece indiferent de culoarea initiala a solzilor dupa o anumita varsta se transforma in dragoni de aur (asta este o parere personala). Eu vad drgonii rosii ca fiind luptatorii lumii dragonilor, cei albastrii sunt sentinelele intelepte ale cetatii, cei verzi sunt doctorii iar cei negrii sunt intr-un fel patura de jos. Astept parerile voastre...goood posting
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chris
post Apr 13 2005, 09:42 AM
Post #107


Rogue
******

Group: Members+
Posts: 806
Joined: --
From: Dragon Eden
Member No.: 6
Points: 554
Gender:



Ar merge Lumps, dar asta e discriminare curata. :D Din cate stiu eu, Demonei ii plac dragonii negri, editeaza repede postul ! :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lillith
post Apr 13 2005, 10:36 AM
Post #108


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 161
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 717
Points: 37
Gender:



Oki ,bun deci explicati-mi si mie cate culori sunt...adik cate feluri de dragoni...ca eu stiu altceva.Adik imi imaginez altceva.. can u help lil' ol me? :uru:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chris
post Apr 14 2005, 09:49 AM
Post #109


Rogue
******

Group: Members+
Posts: 806
Joined: --
From: Dragon Eden
Member No.: 6
Points: 554
Gender:



Normal ca te ajut Baby Dragon... :wink: uitate la primul post de la topicul asta, acolo ai toate clasele. /gg

Lumps, dar cu Metamorfo Dragons, cum ramane ?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

IceJack
post Apr 14 2005, 10:03 PM
Post #110


Palora, inactivist de partid
******

Group: Members+
Posts: 726
Joined: --
From: here, dreaming of elsewhere
Member No.: 563
Points: 399
Gender:



O societate a dragonilor nu poate exista pentru ca in timp ce dragonii aurii si inca cativa sunt buni cei rosii,negri,verzi si inca cateva tipuri sunt rai iar dintre toti cei mai rai(evil) sunt dragoni rosii dar cei mai puternici sunt cei negri si uneori si cei aurii,desi un dragon rosu batran este mai puternic decat unul negru tanar(cu exceptia celor curcubeu care ar trebui sa fie cei mai tari). Mai sunt si dragoni neutrii iar in unele povesti apar si dragoni salbatici fara gandire doar bestii. Si apoi ar fii si faptul ca majoritatea dragonilor sunt fiinte solitare
Dar daca ar fii sa fie atunci ar fii o grupare in functie de varsta,un consiliu cu cei mai batrani din fiecare culoare/rasa.
Din cate stiu eu dragonii curcubeu sunt primi dragoni din ei aparand celelalte rase deci restul pot fii considerati ca urmasi deci ca unul negru sau rosu sa devina auriu la batranete nu se prea poate.

P.S. Cu toate astea si dragoni sunt considerati ca elfi sau oameni adica au capacitatea de a isi alege actiunile asa ca la fel cum putem avea un drow bun(Drizzt din BG) putem avea si dragoni negri buni sau dragoni aurii rai(si demoni buni si ingeri rai,etc)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chris
post Apr 15 2005, 07:28 PM
Post #111


Rogue
******

Group: Members+
Posts: 806
Joined: --
From: Dragon Eden
Member No.: 6
Points: 554
Gender:



Eu nu stiam povestea asta cu aparitia dragonilor, IceJack, thanks ! Oricum, mie nu-mi place ideea cu discriminarea de rase. Fiecare are puterea lui aparte pe care o fructifica cat poate de mult. Daca e sa fie deja "sortita" existenta lor, dam in filme cu final fix... imi place mai mult coada de peste, iti pune mintea la contributie...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

IceJack
post Apr 19 2005, 07:05 PM
Post #112


Palora, inactivist de partid
******

Group: Members+
Posts: 726
Joined: --
From: here, dreaming of elsewhere
Member No.: 563
Points: 399
Gender:



Pai e fantezie...asa ca nu are sfarsit si orice e posibil.
Asa stiam eu cu dragoni curcubeu...poate gresesc :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Lillith
post Apr 21 2005, 09:03 PM
Post #113


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 161
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 717
Points: 37
Gender:



Miercuri ,adik ieri :roll: trebuia sa dau lucrare la istorie...si ca de obicei cand ori copiez ori imi fac lucrarica frumos de acasa nu aveam mare stres ptr ca stiam ca nu avea ce sa se intample wrong.Anyways,acuma nu stiam ce sa scriu pe foaia goala...ca doar trebuia sa fie si o foiae goala pe care sa scriu ca sa nu isi de-a seama profu ca am lucrarea deja facuta :roll: ...si m-am gandit eu sa incep sa scriu niste pagini bune ds impresiile mele ds dragoni...si am scris ce mi-a trecut prin minte in cele 30 min pe care le aveam la dispozitite :roll: :Daca s-ar putea spune orice despre aceste creaturi imaginare ar fi exact ceea ce s-a presupus:ca nu sunt reale si asta ptr ca nimeni nu le-a vazut sau le-a simtit prezenta.Daca ar fi fost adevarati ,atunci probabil ca lumea s-ar fi sfarsit sau nu ar mai fi fost as we know it...pentru ca unii dragoni sunt distrugatori (folosind focul sau gheata for one simple defence)si neinfricati la o prima privire ,dar de fapt they like each and every animal (and that includes us humans too) are afraid of the unknown.Dragons ne considera chiar si pe noi oamenii un necunoscut pentru ca nu aratam ,nu mirosim si nu avem aceleasi puteri ca si ei.Probabil ca si inaltimea are o influenta foarte mare asupra lor sau de fapt asupra noastra de par asa de infricosatori.Dar nu numai inaltimea are acest efect asupra instalarii fricii la oameni sau orice alte animale,ci si felul lor ciudat de a arata;faptul ca arata ca niste dinozauri...couln't find a better example... :roll: la o prima vedere,dar nu chiar;poate doar pielea lor plina cu solzi si miile de cornuri(or whatevers) iesind din pielea aspra si faptul ca sunt inaripati si chiar stiu sa isi foloseasca foarte bine acest atribut spre binele lor.Dintii lor mari si ascutiti au un efect foarte mare asupra instaurarii temerilor in ochii pradatorilor.Dar de fapt multi dintre ei sunt pasnici...until proven wrong... :twisted:

There's more to come... /...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

IceJack
post Apr 25 2005, 09:22 AM
Post #114


Palora, inactivist de partid
******

Group: Members+
Posts: 726
Joined: --
From: here, dreaming of elsewhere
Member No.: 563
Points: 399
Gender:



We all have a little dragon inside us that keeps us alive

Problema e ca prea multi autori au descris dragoni dupa cum cred ei ca ar fii si pe masura ce vor mai aparea opere cu si despre dragoni vor aparea tot mai multe detali ce vor intra in conflict,ca exemple de astfel de opere precizez doar descrierea dragonilor din Reign of Fire(unde sunt 1 singur tip de dragoni,1 singur mascul si au un mod ciudat de perpetuare a speciei) si din cauza acestor opere cei care ne vor urma poate nu vor stii descrierile initiale ale unor dragoni si vor crede in ce au 'invatat' din filme,opere,scrieri recente(Reign of Fire,Harry Poter,etc).

O sa se ajunga la o clasificare a dragonilor intai dupa opera/lumea din care fac parte si apoi dupa alte criterii,cva de genul...sper deosebire de dragoni lui J.R.R. Tolkien dragoni din universul D&D nu sunt toti rai si se deosebesc prin...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chris
post Apr 25 2005, 10:38 AM
Post #115


Rogue
******

Group: Members+
Posts: 806
Joined: --
From: Dragon Eden
Member No.: 6
Points: 554
Gender:



Hei...JACK ! :twisted: nu mai lasa puncte de suspensie la fraze dinalea... sunt multi oameni perversi chiar si pe aici... :D

Clasificarile se fac dupa puterea pe care o detin, si mai putin regiunile de unde provin. Iar aberatii la istoria dragonilor sunt multe, ca si la elfi si alte rase... dar trebuie sa le omitem noi.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Demona
post Apr 25 2005, 09:42 PM
Post #116


your Worst Nightmare
******

Group: Members+
Posts: 832
Joined: --
From: Hell
Member No.: 306
Points: 647
Gender:



QUOTE(Chris)
Ar merge Lumps, dar asta e discriminare curata.  :D  Din cate stiu eu, Demonei ii plac dragonii negri, editeaza repede postul !  :twisted:


Imi plac dragonii in general. Negru e "coloarea" (nonculoarea) preferata. Daca dragonii negrii ar fi "patura de jos", i-ash place la fel de mult. I don't care how mean, good or wise they are. I just love their greatness.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

IceJack
post Apr 27 2005, 03:29 PM
Post #117


Palora, inactivist de partid
******

Group: Members+
Posts: 726
Joined: --
From: here, dreaming of elsewhere
Member No.: 563
Points: 399
Gender:



Mie imi plac toti dragoni desi pe cei negrii in consider cei mai interesanti pt ca de cateva ori apar ca independenti si fac ce vor cand vor...plus ca sunt printre cei mai infioratori
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Apr 27 2005, 03:56 PM
Post #118


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Trebuie sa fiu de acord cu Icejack...sunt multe descrieri oferite pentru dragoni, ca specie, ca aparitie, ca orice. Am citit pe un site despre mituri diferite legende despre dragoni si manifestarea lor in unele culturi. Ca si in universurile fantasy ale diferitilor autori, variaza multe lucruri si multe altele sunt acoperite in mit si magie.
De fapt mie asta imi place la dragoni...multiplele forme pe care le intalnesc si faptul ca nu prea poti zice ca exista un tipar bine definit pentru dragoni. Dragonul e o fiinta pur fantasy si mereu exista ceva sau o sa apara ceva ca sa completeze sau sa distruga un element de cunostere despre ei.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chris
post May 4 2005, 08:47 AM
Post #119


Rogue
******

Group: Members+
Posts: 806
Joined: --
From: Dragon Eden
Member No.: 6
Points: 554
Gender:



Intotdeauna va apare ceva nou pt ca sunt persoane carora le place sa fantezieze pe tema asta, si nu e greu sa zici: mah... da' daca Dragonii de Azur erau unitatile defensive... ? Pt ca le era cel mai usor sa opreasca inamicii inghetandu-i...

Dragonii negri sunt vazuti oricum ca rasa ce sta de partea intunericului... dar nu m-ar surprinde daca ar veni unul cu o idee contrara... e imaginatia fiecaruia, si nimeni nu poate schimba nimic, poate doar influenta...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post May 4 2005, 02:13 PM
Post #120


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Pentru cei care posteaza la acest topic si la aceasta sectiune in general presupun ca acest link va fi interesant: Fantasy Glossary
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

7 Pages « < 4 5 6 7 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
3 User(s) are reading this topic (3 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 27th April 2024 - 04:25 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |