Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

11 Pages « < 2 3 4 5 6 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Love Hina


Bawmwolle
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #61


Unregistered









zice Dar si in Love Hina Again exista o situatie de unor preacum in techi Muyo:fetele ce cearta intre ele-care sa-l cucereasca pe Keitaro.mai exact, in ultimul episod, intr-o incapere a acelui "annex", Naru o gaseste pe Shinobu uitandu-se intr-o oglinda.Shinobu ii spune sa se duca sa io caute pe Keitaro, dar Naru incepe sa ii povesteasca ca stia ca si lui Shinobu ii placea de Keitaro, si, cua toate acestea, a continuat sa se intalneasca cu el.Faza amuzanta e ca si Shinobu a facut acelasi lucru, se intalnea cu Keitaro desi stia ca si Naru tinea la el.
"Cand te-ai intalnit cu el????" :twisted: zice Naru.
"E secret!" :oops: zice Shinobu.

Probabil ca mai sunt faze aasemanatoare si in serial.
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #62


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Sa inteleg..ca avem fani love hina..si ca...avem...spre placerea mea fani Onegai Teacher....

La mine fazele funy din onegai is mult mai bune decat in Hina...iar despre romance....toti ati zis ca e mai bun...deci...e mai bun per total ;) grrr

Inca ceva...au fost niste faze in Hina...care pur si simplu ma calcau pe nervi....gen masinariile tipei alea mici! :evil:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Fate
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #63


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 201
Joined: --
From: Merkabah
Member No.: 75
Points: 2



LOL , Seby , si pe mine :lol:
Adica ea se juca cu tanculete de jucarie prin casa...o data aberant ca alea tragau cu munitie adevarata , inca o data aberant ca nu distrugeau nimic!
Doh...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Claudia
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #64


clau-chan
***

Group: Members+
Posts: 104
Joined: --
From: Piatra Neamt
Member No.: 36
Points: 11
Gender:



parerea mea e ca aberant nu e cuvantul potrivit pt a caracteriza felul in care se "juca" Koalla..e total nerealistic..si atat..dar ca sa comparam cu Onegai..nerealistic e si felul in care se teleporta Mizuho, de unde venea si multe altele...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #65


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



Bogdragon....cind am zis ca nu sunt aerian...insemna ca am vazut...ce e greu de inteles...am vazut citeva si specialurile alea stupide....CLAR....nu are rost sa presupui ca nu am vazut.....vrei sa-ti silabisesc A M V A Z U T.....credeam ca ai simturile mai ascutite si vezi printre rinduri....insa ma insel....pacat ca ti se par justificate mistourile tale l-a adresa mea ca de altfel si viceversa.....insa probabil ai dreptate... nu doar ma Vizionez un anime ...mai si analizez , mai citesc cind am ce....Daca tu dupa ce vizionezi Kimagure Orange Road imi spui ca eu sunt in necunostinta de cauza si am doar deja vu iar in final ii dai cistig de cauza lui Love Hina atunci imi retrag cuvintele....sau poate ca nu...de ce ai putea tu care apreciezi Love Hina sa intelegi valoare Lui Kimagure Orange Road...nu?..sau EU idem viceversa desi nu prea cred ...sa o facem personal chiar daca nu e ce zici :?: .... :arrow:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

bogdragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #66


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 304
Joined: --
Member No.: 41
Points: 5



Binenteles ca este nerealist, ca si testoasele care zboara, ki folosit in arte martiale (sau ati vazut asta prin realitate), zborul lui K-kun, transformarea lui Koalla, masinile (mici si mari) inventate de " tipa aia mica".
Voi cand ati vizionat Love Hina chiar ati tratat-o ca pe o descriere a realitatii. Stop! Disconect! Replay!
Fate tu spui ca este aberant, eu spun ca este comic. Aberant ar fi daca s-ar intampla acelasi lucru intr-un univers gen GITS sau NOIR (sange cineva?).
Singurele lucruri "reale" ar fi relatile pe care le are Keitaro cu Naru si restul lumii. -pentru mine fiind cel mai nereprezentativ lucru pentru serial (daca zice cineva Love Hina, EU ma duc cu gandul imediat la testoase, mecha si zboruri si apoi la relatia lui Keitaro si Naru).
Stilul asta de relatii este mai mult abordat in Onegai Teacher desi premisele de la care se pleaca sunt destul de stupide (ea ET, el fost coma). Mi-ar placea sa vad un anime facut in genul New Angel dar fara elementele erotice pronuntate ca acolo (de, e hentai pana la urama). Adica tineri de liceu, faze haioase create de umor de situatie poate de genul NGE (atunci cand Shinji vede cum ar arata o viata normala). Fara supranatural sau SF.

Ce imi place mult este ca il vad pe SebyTheDragon repetand, nu ca nu ii place Love Hina ci ca ii place Onegai Teacher mai mult.
For the record...spune-ti parerea despre Love Hina fara sa te folosesti de nici un alt titlu pentru comparatie.


Sidonix> Daca A I V A Z U T e bine (si nu, acest lucru nu imi reiesea din posturile anterioare). Este singurul lucru care ma deranja. Astfel nu este nici o problema, totul reducandu-se la o problema de opinii.
Sidonix Santix>> Ce-i cu noul nume? Oricum nu am sa ma "cert" cu un user cu care nu am mai vorbit inca
:idea:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #67


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Da Clau..dar macar in Onegai..stiai macar ca tipa e alien...si nu te mai intrebei de ce face sau de ce se teleporteaza...In timp ce in Hina..io nu am vazut nici un alien...dar fetiscana aia...tot iesea cu tancu...si se facea ca rupe tot cand defapt...nu facea nikk..grrr..suna cam intortocheat.. :? dar aata e..

Macar in Onegai..cand venea aia mica cu dispersion pistolu l dupa saracu tip...ia chiar tragea de adevaratelea.... :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #68


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



Seby....ai o versiune tare ciudata de a vedea genu romantic..... :lol: :lol: . :D ...
Ps: bogdragon...preferi SIDONIX UNHOLY.... :!: :?: ...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #69


Unregistered









Da, intr-adevar, "joaca" lui Kaolla este nerealista...Dar este super amuzanta, asta este adevarata ei valoare.Cui i-ar place daca ea s-ar juca cu niste Barbie sau cu alte prostii de genul asta?Dar cand baga cate un "Fire Mega Psionic Super Cannon", orice se prapadeste de ras...ceea ce e bine :D
Go to the top of the page
+Quote Post

Fate
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #70


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 201
Joined: --
From: Merkabah
Member No.: 75
Points: 2



Mie mi-ar placea daca nu s-ar mai juca deloc :P
De fapt mi-ar placea daca nu ar mai fi deloc. :P
De fapt oricum nu mi-ar placea :P
De fapt oricum nu mi-a placut :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

bogdragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #71


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 304
Joined: --
Member No.: 41
Points: 5



SebyTheDragon> In Onegai tipa e alien, dar Koalla are puteri magice si mai stie si tehnologie pe deasupra. Daca ar exista in viata de zi cu zi, ti-ar fi profesoara la Politehnica ziua, iar seara ar ghici in carti.

Fate> mi-am adus aminte ca armele inventate de de ea, faceau "damage". Gandestete numai la ce crater a facut "Mega Psionic Super Cannon". Plus ca tancurile trageau doar cu artifici.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #72


Unregistered









Fate, mie mi-ai spus ca ti-a placut serialul...Nu la nivelul lui onegai Sensei, dar totusi ti-a placut.Acum ai alta parere, sa presupun?
PS:Koalla e un geniu :!: :!:
Go to the top of the page
+Quote Post

Fate
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #73


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 201
Joined: --
From: Merkabah
Member No.: 75
Points: 2



Deci repet: Mie nu mi-a placut KAOLLA , daca mai te uiti odata sa vezi in ce context am spus ca nu mi-a placut :lol:
Si daca stau sa ma gandesc , nici Kanako nu mi-a placut....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

bogdragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #74


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 304
Joined: --
Member No.: 41
Points: 5



Stim ca nu ti-a placut, dar nu este dragut cum noi iti spunem cat de frumos este Love Hina si tu tot te intorci ca sa ne spui ca de fapt nu ti-a placut. Hai recunoaste, da drumul la acele emoti incatusate si "indreaptate catre lumina", ce mai, esti fan Love Hina la fel ca si Sethi si mine (cred ca ai acelasi numar de postari aici ca si noi, deci este oficial).:lol:

PS:Koalla este intradevar un geniu :!: :!: :!:


OK, cine este Kanako?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #75


Unregistered









Bogdragon, Kanako este sora vitrega a lui Keitaro.
Daca stau sa ma gandesc, nici mie nu mi-a placut Kanako.E prea "imorala" pentru gusturile mele.Si prea obsedata. :P
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #76


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Imorala.... :lol:
Mda poti zice si asa...oricum...mie imi place imoralul....In onegai cel putin...ce e mai imoral decat sa ai un copil de 18 ani sot(ceea ce implica tot tacamul..sex..etc) care e de 15 ani ca dezvoltare psihologica! 8) :shock: Asta numesc io super imoral si super MISTOOOOOOO!!!!


PS: Trebuia inceput un topic... Onegai VS Hina...Baieti ..daca ma auziti...impartiti topicul!!!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #77


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



ma...nu credeam ca o sa patesc asa ceva ,dar...mia placut love hina...si inca ff mult....i think i'm sick
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #78


Unregistered









Vedeti??Tuturor ne place Love Hina.
Demonstratie:-toate lumea adora Love Hina
-cum nu este o alta forma de delir in masa=>Love Hina este super tare!
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #79


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



...Asta se poate zice...si de Onegai...sau chiar de alt anime funny...(gen DNA de ex)..
Dar mai intai ...tre sa-l vada..nu? :roll:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

bogdragon
post Jan 19 2004, 10:14 PM
Post #80


Class Member
****

Group: Members+
Posts: 304
Joined: --
Member No.: 41
Points: 5



Onegai ca Onegai dar DNA^2 are multe lipsuri si este cu mult in coada lui LOve Hina. Dar da, este funny si am inteles ce zici.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

11 Pages « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 26th April 2024 - 12:39 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |