Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

[ Outline ] · Standard · Linear+

> Recomand! De Ce?


spyderverr
post Feb 21 2010, 02:23 AM
Post #1


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 734
Joined: 20-September 06
Member No.: 3.019
Points: 1.832
Gender:



dupa ce m-am intrebat de 25 de ori daca sa fac sau nu topicul am decis sa... puteti vedea si singuri.

ideea-i urmatoarea: ma intereseaza de ce AR TREBUI sa privesc un anume anime, iar fanii, evident, imi vor raspunde cu pareri PRO sau CONTRA!

HINT: fiecare posteaza atat pareri PRO, cat si pareri CONTRA! (pentru unii -nu-mi sariti in cap ca va dati de gol-: "e bun pentru ca: x, y, z", "minus-uri pentru ca: x', y', z'".)

fac topicul pentru ca mi-am pus de nenumarate ori intrebarea daca sa privesc sau nu un anime si mi-a fost lene sa citesc review-uri sau sa ma uit prin episoade.

ce ma intereseaza:

*) cum evolueaza povestea
*) daca personajele au sau nu un background bine definit
*) daca e mai slow pana la un anumit episod (un bun exemplu ar fi one piece -pentru unii-)
*) pe ce anume se axeaza anime-ul (ecchi, lupte, romance etc.)
*) probabil si grafica, coloana sonora (?)

+) da, e un fel de review, da' mai scurt putin. nu e nevoie de spoliere aici, ci de cateva argumente bine puse la punct PRO si CONTRA.

am fost destul de clar? :unsure:

PS: ar fi frumos ca textul sa aibe o aranjare in pagina frumoasa. nu de alta, da' nu e chiar placut sa-ti ia 5 ore sa-ti dai seama despre ce anume se vorbeste in post.

PPS: sper sa n-apara lumea cu descrieri din anidb... :lol:

---------------

Gintama. incerc de ceva vreme sa-l privesc, da' nu reusesc sa trec de 3 episoade. de ce? care-i treaba cu el?
Aria. idem gintama.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll
Replies

Himitsu23
post Nov 14 2011, 10:46 PM
Post #2


hoping for a brighter life
****

Group: Members+
Posts: 449
Joined: 28-October 11
From: Somewhere else
Member No.: 10.722
Points: 1.347
Gender:



Ciudat cum nimeni nu a postat nimic pe thread-ul asta din moment ce mie mi se pare unul dintre cele mai utile pt a avea ocazia de a vedea noi anime-uri. Ok, o sa sparg eu gheata:

Recomand anime-ul "Panty and Stocking with Garterbelt", aparut in anul toamna anului 2010.

Este o nebunie de anime pt care nu cred ca s-a inventat inca o categorie din care sa faca parte (sau poate ca nu o stiu eu) din moment ce contine: comedy (la greu), echhi (destule scene), hentai (e mai mult batut apropo-ul decat displayed). Contine enorm de multe parodii ale valorilor sociale, moravurilor.

Daca se trece de primul episod, garantat va va tine in priza pana la ultimul.

Personajele sunt 2 surori, care sunt de fapt ingeri, care tre sa omoare suficiente "ghosts" pt a colectiona un anumit numar de Heaven Coins pt a putea fi reprimite in Heaven. Da, stiu ca povestea pare cam veche, dar frumusetea sta in detalii, sau mai bine spus, felul cum sunt infatisate aceste detalii. Ele locuiesc la o biserica condusa de un preot negru cu o freza afro care e gay :))
Panty - o tipa blonda, care, dupa cum arata si radiografia ei din intro, are in minte numai "SEX SEX SEX SEX MEN MEN MEN SEX SEX SEX". Arma ei sunt chiloteii care si-i da jos, si care devin un pistol pe care ea il numeste "Backlace"
Stocking - bruneta cu parul lung, care spre deosebire de sor-sa mai mare, are in minte numai "SWEETS SWEETS SWEETS GOTH GOTH GOTH SWEETS". Se lauda ca are boobs mai mari decat Panty. Armele ei sunt ciorapii, care dupa ce ii da jos, devin niste Katana. Ea le numeste "Stripe".
Pt ca articolele lor vestimentare sa devina asa arme de temut, ele mai intai trebuie sa execute clasica "transformare" - parodie a tutror seriilor anime in care lumea face schimb de haine pe un fundal colorat, luminat si plin de floricele - numai ca la ele, transformarea consta intr-un dans la bara in care le apar cerculetele de ingeri si aripioarele :)) . Masina cu care ele calatoresc prin Daten City se numeste "See Through".

Piesa de rezistenta a acestui anime o constituie injuraturile in English, deoarece e minunat felul cum se aud cand sunt pronuntate de Japanese. Iata o mostra dintr-un episod

Sunt 13 episoade in total, in care tipele parodiaza filme sau serii precum "Sex and the City", Transformers si altele...

Eu ii acord un 10 pt originalitate si calificativul MERITA VAZUT! si nu numai de male audience, pt ca sunt convins ca si females will enjoy it.

Las si acest AMV drept mostra pt ce veti urmari, daca alegeti sa urmariti acest anime :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Posts in this topic
spyderverr   Recomand! De Ce?   Feb 21 2010, 02:23 AM
Baka man   RE: Recomand! De Ce?   Feb 21 2010, 06:50 PM
Kreatur   RE: Recomand! De Ce?   Feb 21 2010, 07:53 PM
IceJack   RE: Recomand! De Ce?   Mar 23 2010, 02:28 AM
xcm   RE: Recomand! De Ce?   Jun 12 2010, 05:47 PM
rogueman999   RE: Recomand! De Ce?   Jun 12 2010, 06:05 PM
Andryuu   RE: Recomand! De Ce?   Aug 9 2010, 09:19 AM
Deus   RE: Recomand! De Ce?   Aug 9 2010, 10:20 AM
UrsulPolar   RE: Recomand! De Ce?   Nov 12 2010, 10:11 PM
DmonHiro   RE: Recomand! De Ce?   Nov 13 2010, 03:07 PM
UrsulPolar   RE: Recomand! De Ce?   Nov 13 2010, 11:51 PM
Nessaja   RE: Recomand! De Ce?   Nov 15 2010, 05:14 PM
Holyatheist   RE: Recomand! De Ce?   Nov 15 2010, 11:29 PM
Tessa   RE: Recomand! De Ce?   Nov 16 2010, 03:36 PM
FrodoRO   RE: Recomand! De Ce?   Nov 23 2010, 06:41 PM
Bysu-Chan   RE: Recomand! De Ce?   Jan 6 2011, 08:56 PM
Himitsu23   RE: Recomand! De Ce?   Nov 14 2011, 10:46 PM


Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 27th April 2024 - 05:39 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |