Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

8 Pages « < 2 3 4 5 6 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> otaku Festival 2011 (21-22 Mai), Otaku Festival 2011


Ramziel
post May 21 2011, 09:39 PM
Post #61


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 787
Joined: 30-December 10
Member No.: 10.270
Points: 1.860
Gender:



In sfarsit, posibil sa ajung si eu maine la otaku, desi nu o sa pot sta foarte mult :unsure:
Asa ca daca mai vine cineva, aveti numarul meu la postul 5 :D, iar daca se intampla cumva sa nu ajung, atunci o sa vina un prieten, asa ca daca nu intalniti lume de pe forum dati-mi un tel si va fac legatura ca sa va intalniti ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Fili
post May 21 2011, 09:58 PM
Post #62


Si eu p-aici...
***

Group: Members+
Posts: 287
Joined: 24-October 10
From: Bucuresti
Member No.: 10.135
Points: 644
Gender:



Numarul meu e 0723.879.540, daca ne strangem pe undeva :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Botan
post May 21 2011, 10:18 PM
Post #63


Ten no Ryuu, Bishie Fan Forever :p
**********

Group: Members+
Posts: 1.818
Joined: 18-June 07
From: land of idiots (just moved)
Member No.: 4.485
Points: 4.127
Gender:



Eu voi veni asa imbracata, deci: :D
http://i.imgur.com/ptYNK.jpg (ce s-a mai schimbat calitatea cand am scanat o_O
Huu, acum imi dau seama ca "fusta" aia am desenat-o prea scurta.
Si ar trebui sa incerc costumul pana plec maine, ca l-am terminat azi pe la 5 dimineata..nu mai puteam sa tin capul ridicat, scapam acul pe jos, trageam de el de iesea ata cand atipeam, etc =))) ahh, ce amintiri.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ramziel
post May 21 2011, 11:10 PM
Post #64


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 787
Joined: 30-December 10
Member No.: 10.270
Points: 1.860
Gender:



O.o oau, de abia astept sa vad cum arata :D, am exersat si eu putin cand eram mic copil crearea de haine, dar din pacate erau pentru papusi pentru o prietena :P, nu am mai tinut un ac in mana, care sa-l si folosesc de vreo 7-8 ani cred, poate chiar mai mult XD

Oricum, daca ajungi si nu dai peste nimeni ma poti suna si fie ne vedem acolo fie iti fac legatura cu personajele de pe forum pe care mai le cunosc :D

Si dap, ar fi o idee grozava sa ne strangem undeva Fili :D
Si poate o sa fac nebunia si o sa tin un semn cu "forum.anime-club.ro" ridicat O.o, dap asta voi face, ummm......cel mai bine ar fi sa ne intalnim chiar in fata la intrare :D, app Botan daca e ne putem intalni la Piata Unirii la metrou pe la 9:20 :D, ca eu iau metroul de la Eroii Revolutiei :), in fata la Mac, cel de jos de la metrou :), voi fi acolo pana la 9:35, dupa o voi lua spre Otaku :D

PS: voi mai verifica thread-ul maine ca m-a prins oboseala din urma XD
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Botan
post May 22 2011, 12:14 AM
Post #65


Ten no Ryuu, Bishie Fan Forever :p
**********

Group: Members+
Posts: 1.818
Joined: 18-June 07
From: land of idiots (just moved)
Member No.: 4.485
Points: 4.127
Gender:



Nu o sa fie cine stie ce, crede-ma. M-am chinuit sa-l termin :lol: Si azzi am stat ca o vaca degeaba toata ziua =))
A, si, am uitat sa mntionez ca am facut ajustari, adica manecile sunt lungi.

Cum? Cu mine? O.O Dar, scuze, nu cred ca se poate, pt ca nu stiu cand ajung pe-acolo, depinde de cat tine drumul si cand plec etc, si nu opresc decat la Unirii, ca sa schimb metroul. Scuze.

Dar eu am zis ce hante pun pe mine doar daca vrea cineva sa vorbim. Dar apoi ma trezesc cum aud: "lolz botan s-a impiedicat si a cazut pe scari de sus pana jos rostogolindu-se" etc =))) can't wait to try that nao.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reactive
post May 22 2011, 12:48 AM
Post #66


Cristian Botea
******

Group: Members+
Posts: 773
Joined: 21-November 06
From: Bucuresti
Member No.: 3.307
Points: 2.021
Gender:



@Botan am stiut vreodata unde stai? :| Vazusem intr-un post anterior ca ziceai ceva de Piata Sudului, atat. :|
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Botan
post May 22 2011, 01:14 AM
Post #67


Ten no Ryuu, Bishie Fan Forever :p
**********

Group: Members+
Posts: 1.818
Joined: 18-June 07
From: land of idiots (just moved)
Member No.: 4.485
Points: 4.127
Gender:



Ahahaham ma gandeam eu ca de asta zici. Dar mi-am dat seama mai tarziu, caci prima oara am crezut ceva de genul ca aveai drum pe undeva prin apropiere :P


Dis everyone take lots of pictures????:twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ramziel
post May 22 2011, 08:13 AM
Post #68


Honorific Member
******

Group: Members+
Posts: 787
Joined: 30-December 10
Member No.: 10.270
Points: 1.860
Gender:



Dap, se pare ca o sa ajung mai tarziu pe la Unirii XD, ca nu vin singur, uhhhh.....e greu cand oamenii nu-s punctuali XD
Oricum sper ca o sa ajung si eu pe la 10:20-10:30 la Otaku la intrare XD
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Fili
post May 22 2011, 09:55 AM
Post #69


Si eu p-aici...
***

Group: Members+
Posts: 287
Joined: 24-October 10
From: Bucuresti
Member No.: 10.135
Points: 644
Gender:



Plec si eu de-acasa, ajung pe la 11:30

LE: eu am ajuns, fix la 11:30. Pe unde v-ati ascuns? :D
LE2: mi-am pus o hartie cu anime-club pe ghiozdan, sa fiu mai usor de gasit :)

This post has been edited by Fili: May 22 2011, 10:47 AM
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

NOTORIOUS
post May 22 2011, 12:18 PM
Post #70


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 517
Joined: --
From: Your disgusting imagination
Member No.: 1.002
Points: 1.156
Gender:



Ce tare :lol: Acum ma pregatesc si eu si o sa ajung la 15, pe Ramziel il recunosc.. poate dau si de restu :P So many things, so little time.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Garden Girl
post May 22 2011, 02:13 PM
Post #71


Directionally challenged
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.156
Joined: 24-November 07
From: Biucărest
Member No.: 5.617
Points: 2.182
Gender:



Notorious has reserrected... erhm... I mean resurrected ! :3
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Fili
post May 22 2011, 05:11 PM
Post #72


Si eu p-aici...
***

Group: Members+
Posts: 287
Joined: 24-October 10
From: Bucuresti
Member No.: 10.135
Points: 644
Gender:



Eu a trebuit sa fug dupa cosplay, n-am mai stat la socializare :(
Fix cand plecam, imi arunc ochii la panoul de desene si ce vad?

(IMG:http://img62.imageshack.us/img62/5295/img6401d.th.jpg)

Anywayz, am facut o gramada de poze, majoritatea naspa (fie out-of-focus, fie miscate, fie supraexpuse). O sa caut sa vad daca scot cateva bune si le uploadez pe undeva. (Ma oftic ca am dat o tona de bani pe aparat si tot nu reuseste sa compenseze prostia mea... :wacko: )
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

NOTORIOUS
post May 22 2011, 06:25 PM
Post #73


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 517
Joined: --
From: Your disgusting imagination
Member No.: 1.002
Points: 1.156
Gender:



Bummer... Eu "cred" ca am vazut-o pe Botan exact cand mergeam spre Preoteasa. Dar nu eram sigur ca am uitat cum arata desenul ala cu hainele :lol:... Oricum nu te-am prins din urma so... yeah. Ce pot sa zic... pentru mine a fost intens. Am stat putin si am vazut multe chestii... as fi vrut sa prind mai multa lume dar pur si simplu nu am avut cand (sau erau ei ocupati :|) Dar cred ca in cele 2-3h nu as fi putut mai mult. Oricum sunt incredibil de fericit ca am reusit sa ajung :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cg1700
post May 22 2011, 10:14 PM
Post #74


Slacker
******

Group: Members+
Posts: 852
Joined: 30-May 10
Member No.: 9.743
Points: 2.402
Gender:



Am fost si eu ieri. Din pacate prietenul cu care mergeam de obicei pe la conventii nu a putut sa ajunga so i was all alone (nu ca ar fi prima oara cand merg singur la o conventie). Oricum, mare parte din timp am petrecut-o in sala principala. Seen some awesome AMVs, seen some awesome cosplay, finally seen the first episode of Hanasku Iroha, played some Ghost Trick. All in all it was pretty fun.

In plus, in timp ce stateam in sala si ma uitam la proiectii, mi-am dat seama ce element care e prezent pe la mai toate conventiile din strainate lipseste complet aici: Panel-uri! Genul de panel-uri unde un grup de oameni se strang, fac o prezentare powerpoint despre un subiect mai mult sau mai putin anime related, il prezinta in fata publicului, si dupa asta urmeaza o sesiune de Q&A. Imi imaginez ca o serie de panel-uri ar fi o aditie buna la programul din sala principala care se bazeaza mult prea mult pe proiectii ca sa umple timpul cand nu are loc concursul de cosplay.

Pe langa aventurile mele in sala principala, in vizitele mele pe la standurile de produse am reusit in sfarsit sa gasesc merchandise Touhou. Din pacate un plushie era 100 RON and i'm kind of a cheapskate, so I left empty-handed. Such is life when you're a scrooge.

P.S.
Mi s-a parut mie sau mare parte din vizitatori erau de la varsta de liceu in jos? Because that makes me feel very old.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

NOTORIOUS
post May 22 2011, 11:56 PM
Post #75


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 517
Joined: --
From: Your disgusting imagination
Member No.: 1.002
Points: 1.156
Gender:



Stiam ca o sa gasesti ceva si pe placul tau... era mai bine daca te intorceai dupa plushie a doua azi, sa zicem ca am eu o presimtire ca ar fi fost bine asa. Ideea cu panel-urile e chiar tare desi habar nu am despre ce vorbesti (ma rog, cred ca exagerez). Imi pare bine ca iti plac amvurile, poate le pun si pe cele de la noi pe un site ceva... au fost chiar bune. Vizitatorii sunt in mare parte asa cum ai vazut DAR... sunt destui care sunt probabil si mai invarsta ca tine, iti garantez ca nu vei avea probleme cu varsta prea curand adica sa te trezesti ca esti cel mai batran dintre otacii sau ceva asemanator :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cg1700
post May 23 2011, 12:09 AM
Post #76


Slacker
******

Group: Members+
Posts: 852
Joined: 30-May 10
Member No.: 9.743
Points: 2.402
Gender:



QUOTE(NOTORIOUS @ May 23 2011, 12:56 AM)
Stiam ca o sa gasesti ceva si pe placul tau... era mai bine daca te intorceai dupa plushie a doua azi, sa zicem ca am eu o presimtire ca ar fi fost bine asa.

De obicei as fi venit ambele zile dar am sarit deja ieri o zi de invatat pentru examene. Nu am vrut totusi sa sar doua.

QUOTE(NOTORIOUS @ May 23 2011, 12:56 AM)
Ideea cu panel-urile e chiar tare desi habar nu am despre ce vorbesti (ma rog, cred ca exagerez).

Ma refeream la ceva de genul asta (crossdressing cosplay for the presenters is optional :)) :
http://www.youtube.com/watch?v=RV_pXtNnpuA
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Baka man
post May 23 2011, 12:45 AM
Post #77


The Baka man ^^
*****

Group: Members+
Posts: 667
Joined: 21-March 07
From: Ploiesti
Member No.: 3.986
Points: 1.803
Gender:



Apropo de AMV-uri, ar fi super daca s-ar pune pe undeva o lista cu toate AMV-urile proiectate :D De fapt, o lista cu toate proiectele.

Am vazut niste chestii care mi-au atras atentia si as vrea sa aflu cum se numeau
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

TGeorgeMihai
post May 23 2011, 01:49 AM
Post #78


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 159
Joined: 26-December 10
Member No.: 10.262
Points: 392
Gender:



Am fost, am vazut, MI-A PLACUT LA NEBUNIE .... cam la asta se rezuma ce o sa spun acum.


Ce sa zic... cu exceptia ca mi-m luat bataie de MvC3 de la un puti de 10 ani (cred ca atat avea) si ca "suvenirurile" erau cam scumpe (pentru buzunarul meu) restul a fost frumos.
Dupa ce sambata a trebuit sa stau toata ziua langa tata sub masina ca sa o reparam, astazi am avut liber si a dat Dumnezeu sa ajung si eu la Otaku :)
M-am jucat Mario Kart :) si MvC3 :( la locul de gaming, vizionat constant workshop-ul de arta (sa vad cine ce mai deseneaza), am pierdut timpul in stanga si dreapta, am facut o gramada de poze... etc.
AMV-urile au fost cam urate, sau cel putin nu mi-au placut mie ... Aproape adormisem, cu exceptia pimului (cel cu Angel Beats), restul erau numai din alea de jale (melodii lente :( )

Doua evenimente mi-au placut mult de tot:

1. Concursul de Cosplay... Chiar a fost frumos, nu stiu cum a fost alte dati, dar de data asta s-au bazat pe colegrafie, majoritatea costumelor au fost reusite :) Abia astept sa incarce cineva tot evenimentul pe youtube ... pana acum sunt doar partiele:

http://www.youtube.com/watch?v=POzZdpZvqnY (L's face at the ending FTW :D min 3:10 )
http://www.youtube.com/watch?v=04xk5EiEKzE (asa si asa ... nu a fost pe gustul meu, totusi felicitari pentru reprezentatie)
http://www.youtube.com/watch?v=AFfd3dBsxnI (mi-a placut mult asta...)

Si mai era cea cu Vocaloid cu bateriile Duracell :) ...... Si striperul... adica prezentatorul a fost comic :D


2. StepMania .... M-a facut sa ma gandesc sa strang bani sa imi cumpar si eu unul :) ... A fost foarte tare... Pacat ca am ratat inscrierea, dar oricum nu aveam sanse :D ... erau vreo 2-3 care zici ca nu aveau oase in picioare, a dansat unul opening-ul de la Soul Eater la very hard si abia daca a ratat cateva sageti (l-am filmat, ca era prea tare faza)

si felicitari lui iNeko pentru locul 3 la StepMania :D


Can't wait 4 Nijikon :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

iNeko
post May 23 2011, 06:05 AM
Post #79


泥棒猫
****

Group: Members+
Posts: 444
Joined: 8-December 10
From: Bucuresti
Member No.: 10.237
Points: 1.169
Gender:



yay!!! by a miracle i won 3'rd place somehow :P

Tipul ala era Vlad, un prieten de-al meu din liceu :3
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post May 23 2011, 03:46 PM
Post #80


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



lol cg... pai normal ca erau numai pusti pentru ca restul nu au timp de asa ceva... la niponi otaku au media de varsta spre mid 20's, 30's even 40's, la noi e doar un trend si suna cool... multi habar n-au ce inseamna sau ce reprezinta un eveniment de gen da ma rog nici nu conteaza aspectul important e ca ai fost acolo.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

8 Pages « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 4th May 2024 - 07:01 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |