Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

3 Pages < 1 2 3 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Scryed


axi
post May 2 2004, 08:09 PM
Post #21


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



m-ati facut curios si m-am uitat si eu la el...adevarat maraton: de la ora 10 la 8 seara...hihihi, incurabil, addicted? huh? :lol:
ce sa zic ... mi-a placut ideea cu alter-urile. mi-a placut Shireece si alterul ei care apare pentru prima si ultima oara.
oricum cel mai tare e nataraul ala care tipa "hammer!"...si si-o fura de fiecare data... la un moment dat ma gandeam serios sa fac o statistica cu de cate ori si-a luat-o :D , sincer...cred ca de vreo 20-30 de ori si avea saracu acelasi entuziasm.
alterul care mi-a placut mai mult a fost a lui tachibana... misto sferele alea verzi...sacred eight...marfa.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sc0rp10n
post May 7 2004, 10:34 AM
Post #22


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 232
Joined: --
From: Timisoara
Member No.: 251
Points: 150
Gender:



Si pe mine m-au fascinat sferele lui Tachibana, de aia ziceam ca as fi vrut sa l-e vad cum ar fi aratat daca ar fi ajuns si el la acela-si nivel cu Ryuhou si Kazuma.
I-mi placea ca putea sa faca orice cu ele : sa lumineze, sa zboare, arama de aparare si/sau atac, sa vindece sau sa induca durere. Aici am si eu o nelamurire, daca atunci cind ii vindeca pe ceilalti durerea intra in el, atunci cind inducea durere, de unde venea sentimentul asta de durere? Presupun ca din amintiri, ma gindesc ce trecut o fi avut.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post May 7 2004, 07:16 PM
Post #23


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



sferele alea actionau asupra constientului daca nu ma insel... asa ca nu conta prea mult trecutul lui tachibana... conta doar vointa celui controlat... asa ca nu a reusit sa lupte contra lui kazuma sau lipsa constientului ca in cazul celor reintorsi de pe mainland... oricum mie mi-a placut alterul lui...that's all
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Whip
post May 14 2004, 08:59 PM
Post #24


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 179
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 42
Points: 71
Gender:



Eu cred ca o sa ma mai uit din nou la el... :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post May 15 2004, 12:50 AM
Post #25


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Nu-mi vine sa cred....a luat-o pe urmele lui Daniel!!!
Si mie mi-a placut foarte mult....dar nu simt nevoia de al mai vedea inca o data....La cate anime am de vazut...chiar ar fi pacat!! :x
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Mad_Dan
post May 15 2004, 09:47 PM
Post #26


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 52
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 266
Points: 2



SURPRIZA!!! Am fost in weekendul asta acasa, si ghici ce am facut, GGYYWAAAAHHH HAHHAHAHAHAHAHHAHAH :twisted:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Ranma-kun
post Jul 31 2004, 02:31 AM
Post #27


Hagane no Hakase
Group Icon

Group: Root Admin
Posts: 2.379
Joined: --
From: Berlin
Member No.: 4
Points: 9.177
Gender:



Acuma am vazut si eu Scryed, well nu chiar acuma ci acuma 2 saptamani, pot sa zic ca e uper, imi aminteshte de NGE faza cu mana lui Kazuma. Ce sa zic, imi plac anime-urile de genul asta cu multe batai, multa actziune, dar ma enerveaza faze de genul, ca spre sfarshit devine tragic, nush de ce tot fac astia anime-uri care la inceput is destul de pashnice, si la sfarshit devin tragice, de ce trebuie ashtia sa ucida unele din personajele preferate, si fix fetele cele mai cute, adica de ce nu puteau sa moara baietzii, why the girls.
Personajul meu preferat e Kazuma normal, nu-mi prea place de Ryouho, pt ca la inceput e chiar enervant, e ok. atuncea cand n-are memorie dar in rest, la inceput e chiar enervant si se comporta ca a rich spoiled brat who thinks he owned the place sau cam asha, da no are si multe calitatzi pozitive, deci intzeleg de ce la unii ii place de el in mod special, eu is fan Dragonball de multzi ani, deci imiplac mai mult personajele de genul Son-Goku cum e si Kazuma.
P.S. ma enerveaza ca la urma tot nu stau aia cu fetele si iarashi de duc la cafteala, I would have liked a happyer ending :(
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Jul 31 2004, 09:04 AM
Post #28


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



pai destul de greu cu happy endingul ... kazuma si ryouho ca personaje evolueaza tocmai datorita disputei dintre ei ... si cand aceasta isi pierde obiectul, tot ramine rivalitatea chiar daca sunt aliati datorita imprejurarilor.
ma rog ... si se pare ca de la inceput ei sunt caracterizati, mai clar kazuma, dar si ryouho, prin instinctul de razboinic ... ei nu ar putea fi ceea ce sunt fara mirosul campului de bataie :)
sunt de acord cu ce zici ranma despre fetele dragutze ... mi-a parut extrem de rau cand a murit shireece ... such a cute girl /love ... si parea de la inceput cea mai pasnica dintre toti ... poate doar mancatorul de pepeni ii mai facea concurentza
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cilu
post Aug 18 2004, 03:41 PM
Post #29


Nea Puiu
*****

Group: Members+
Posts: 598
Joined: --
From: Behind the teacher's desk
Member No.: 357
Points: 207
Gender:



Ok, sunt singurl de aici care m-i se pare ca Scryed e identic cu E's Otherwise? Ma rog, astept comentarii...
Sunt multe chestii asemanatoare intre ele incepand de la personaje si terminad cu actiunea.... va las sa decideti daca ati vazut cele 2 seriale....
Scryed m-i placut destul de mult, dar dupa cum am mai zis, inaintea lui am vazut e's Otherwise si de la primul episod deja am cam intuit firul serialului....si nu m-am inselat deloc ...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chuppy
post Oct 3 2004, 10:12 PM
Post #30


chocobo knight
***

Group: Members+
Posts: 253
Joined: --
From: Deva-Timisoara
Member No.: 20
Points: 149
Gender:



La inceput e foarte fain, dar spre sfarsit devine banal. Cel putin mie ultimele lupte mi s-au parut plictisitoare, desi acolo se decidea totul. Cel mai reusit personaj: Cougar; cel mai enervant: Ryuhou. Fetele sunt toate very cute :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cilu
post Oct 4 2004, 08:09 AM
Post #31


Nea Puiu
*****

Group: Members+
Posts: 598
Joined: --
From: Behind the teacher's desk
Member No.: 357
Points: 207
Gender:



Ok, ma gandesc mai bine si vreau sa inviorez un pic topicu asta. Am revazut Scryed mai precis ultimele episoade recent si va intreb ceva pe voi....Nu v-i se pare ca era mai bine ca seria sa se termine cu episodul 24? Poate putin din 25 dar cat sa ne zica ce s-a ales de personaje.... Ultimul episod cu toata ca lupta in sine e interesanta, m-i se pare de umplutura, doar ca sa ne arate cum s-ar lupta astia doi, fully upgraded. Ma rog, fiecare cu parerea lui, din nou... astept comentarii la subiect...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

axi
post Oct 4 2004, 05:53 PM
Post #32


Sempai?!
**********

Group: Members+
Posts: 2.481
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 244
Points: 2.193
Gender:



mda cilu ... se poate sa ai dreptate ... eu cred ca e necesar si ultimul episod ... poate ca sa repuna in prim plan lait-motivul evolutiei story-ului care sa recunoastem ca avea ca tema principala rivalitatea dintre cei doi.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

SebyTheDragon
post Oct 5 2004, 12:44 AM
Post #33


Veteran
**********

Group: Members+
Posts: 1.143
Joined: --
From: Heavenly Land of the Dragons
Member No.: 19
Points: 2



Kazuya castiga :P !!!

Asta o zic dupa ce am ascultat de vreo 10 ori sunetul scos de manusa de e mana invingatorului!! :wink:

Nu cred ca ep 26 e de umplutura...chiar e foarte bine pus..
Si asa m-am saturat de anime la care se forteaza sfarsitul...sau in care se lungeste...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

cilu
post Oct 5 2004, 06:36 AM
Post #34


Nea Puiu
*****

Group: Members+
Posts: 598
Joined: --
From: Behind the teacher's desk
Member No.: 357
Points: 207
Gender:



Si mie imi e clar ca Ryohu ia bataie, adik Kazuyo it's the winner, dar tot episodul e numai o singura bataie, lunga cat "o zi de post", chiar daca e bine realizata, si pe departe cea mai intensa din serial (daca bine tin minte pentru ca aproape toate bataile dintre cei doi sunt intense) dar sincer nu vad rostul acestei lupte, asa de tarziu in serial, ar fi fost mai potrivita inaintea ultimei batalii. Eu cred ca totusi, creatorii s-au gandit ca ar fi pacat sa nu ii vedem batandu-se acuma cand puterile lor erau super mari si tari, asa ca au inserat acest episod.... parerea mea....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

CyBeR
post Aug 6 2005, 07:32 PM
Post #35


Sick of this world
**********

Group: Members+
Posts: 1.341
Joined: --
From: Eternal Purgatory
Member No.: 35
Points: 1.030
Gender:



Alt topic ce a trebuit cautat.....
Am vazut acum cateva saptamani seria si m-a impresionat desi nu pot zice ca inca de la inceput. Primele 5 eps mi-au lasat o impresie tare acra...dupa...eh, I was addicted.
N-am sa zic de poveste si alter-uri si alte cele...personajele m-au lasat masca. Cele doua personaje antagonice intr-un fel dar in acelasi timp aproape identice au fost geniale. Ultimul episod e cu adevarat remarcabil pentru personaje...acolo e aratata adevarata semnificatie a puterii, a adevaratei puteri izvorate din vointa a doi mari oameni. Si semnificatie pumnului ridicat in aer la final a fost un alt plus pentru serie. Finalul e genial... e in perfect acord cu anime-ul si tot ceea ce s-a incercat sa se realizeze pe parcursul celor 26 de episoade.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Aug 7 2005, 01:40 PM
Post #36


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Am vazut Scryed acum ceva vreme. Mi-a placut f mult personajul lui Ryuhou. Frumos (desenat) si cu alter incredibil de puternic.
Mi-a parut rau pt Scheris. Pana sa isi arate alter-ul, a mai avut cateva tentative de a se folosi de puterea ei, dar nu intelegeam prea bine ce poate face ea cu adevarat. Si in sfarsit... Si-a folosit alter-ul pt Ryuhou. Mi-a placut ideea de sacrificiu pt pers iubita.
Si mi-a placut finalul. Faptul ca Ryuhou nu a ramas cu Mimori. Adik nu e vb ca nu au ramas impreuna, dar el parca respecta ceea ce a facut Scheris pt el.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Aug 8 2005, 11:11 AM
Post #37


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



ultimul episod mi s-a parut mai mult decit in plus...nu inteleg ce au vrut sa arate...cum se bat copii la gradinita pe motiv ca eu sunt mai tare !?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kisa
post Aug 8 2005, 11:19 AM
Post #38


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Hm... Sid, trebuie sa revad ultimul eps. Te referi la cei doi rivali eterni? Ca se bateau de comun acord? Eh... Daca la asta te referi, I guess It's a guys' thing :lol: si ca tine de testosteron or smth. :lol:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Sidonix
post Aug 8 2005, 12:45 PM
Post #39


Burning Soul
**********

Group: Members+
Posts: 2.890
Joined: --
Member No.: 37
Points: 3.770
Gender:



guys thing indeed...insa eu suspectez ca autorii au terminat prea repede actiunea si a mai ramas loc si de ceva in plus...per ansablu e reusit...nu ma asteptam...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Aug 8 2005, 01:33 PM
Post #40


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



no..initial anm pus mana pe un amv superb...cu o melodie mistho..rege parca se intitula..si am zis..ia sa vad si eu seria asta...nu m-a impresionat f mult la poveste..dar kazum ami s-a parut interesant....asa ca am vazut seria full..si incet incet a inceput sa imi placa....pana am ajuns sa o consider o serie chiar buna! mi-a placut faza de final...cand cei doi lupta incontinuare impotriva HOLY..erau mistho desenati...aratau marcati de timp..i really liked that!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

3 Pages < 1 2 3 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th April 2024 - 01:09 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |