Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

[ Outline ] · Standard · Linear+

> Soul Calibur


Mikael
post Oct 31 2007, 03:48 PM
Post #1


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 113
Joined: 31-May 06
From: Brasov
Member No.: 2.611
Points: 241
Gender:



ma mir cum de nu sa facut un topic despre acest joc..eu unu sunt de parere ca e cel mai bun joc de fighting...animatia e facuta foarte bine, controlul usor de invatat/folosit/manipulat..toate miscarile personajelor sunt bine facute...dodge-urile sunt foarte bine facute astfel avand ocazia sa ataci mai mult...alt punct forte sunt sutele sau paote miile de combouri care se pot face foarte usor..tinand cont ca poti incepe un combo si imrepuna cu dodge-uri poti face sa castigi fara sa fii atins...alt punct sunt guard/guard-impact care iti da ocazia pt un contra-atac...mai e desigur vs special unde fiecare arma are proprietati (life steal, increased damage, protection) dar pot fi si negative (each atack drains life) si multe altele..cu chestia cu special nu pot intra in prea multe amanunte pt ca e f mult de explicat...si acum sa aud pareri....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll
Replies

PhoeniX
post May 23 2010, 02:06 PM
Post #2


On crack
***

Group: Members+
Posts: 286
Joined: 27-January 07
From: Timisoara
Member No.: 3.667
Points: 572
Gender:



Cand am zis ca am jucat SC3 am vrut sa scriu 4 (typo, sowwy, ma bad :| ).

Imi place si SF4, si Tekken, am jucat foarte mult SF4, mai ales pe PC, eram la stadiul in care casapeam cam tot ce se putea fie solo fie multi. Ma enervat mult faptul ca nu puteai face un combo klumea, odata ce unul era la pamant nu mai puteai da in el, in SC hit counterul merge continuu, dai in el in orice situatie, pe jos, pe sus, in stanga in dreapta, oriunde, oricand. Acest lucru mi-a placut enorm, punand foarte bine accentul pe block-uri bine sincronizate si reflexe duse la maxim. Also, mi-a placut mult ideea de ring complet 3d, cu miscare in voie (yey, libertate de miscare), mai ales ca primul fighter care l-am jucat o perioada lunga de timp a fost Toshinden Battle Arena, acum multi, multi ani pe PC, care avea in spate un concept foarte asemanator cu Soul Calibur.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Posts in this topic
Mikael   Soul Calibur   Oct 31 2007, 03:48 PM
cilu   RE: Soul Calibur   Oct 31 2007, 10:40 PM
shuin   RE: Soul Calibur   Nov 29 2007, 02:58 PM
Mikael   RE: Soul Calibur   Feb 22 2010, 10:30 AM
PhoeniX   RE: Soul Calibur   May 22 2010, 07:38 AM
Mikael   RE: Soul Calibur   May 23 2010, 09:57 AM
PhoeniX   RE: Soul Calibur   May 23 2010, 02:06 PM


Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 10th May 2024 - 09:46 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |