Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

[ Outline ] · Standard · Linear+

> Makutta, propriul meu "storyline" ........


Makutta
post Sep 2 2008, 02:02 AM
Post #1


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 70
Joined: 2-September 08
Member No.: 7.497
Points: 149
Gender:




In primul rand imi cer scuze pentru greseli de tastare sau de vorbire, de exmplu repetarea unor cuvinte sau ....; am fost inspirat din "storyline-ul" Naruto si Dragon Ball (toate seriile Dragon Ball)

Makutta
最偉大
Capitolul 1: Introducere 介紹
Acum 11 ani, intr-o noapte cu luna plina au aparut de nicaieri 4 lupi uriasi, mai uriasi chiar decat dealurile;aveau blanurile de culoare diferita; au inceput sa distruga tot ce le iesea in cale, de la copaci, dealuri si munti, pana la orase; printr-un simplu urlet distrugeau macar 2 orase deodata, iar cand fugeau se cutremura acea parte a globului unde erau ei; mai erau inca 3 ore pana la rasaritul soarelui, iar tinand cont de faptul ca puterea lor crestea cu fiecare secunda, planeta ar fi fost distrusa toata, in mai putin de 1 ora si jumatate. Cineva trebuia sa-i opreasca cu orice pret pe acei lupi uriasi; natiunile s-au unit si au format o alianta temporara, singurul lor scop fiind infrangerea lupilor.
Toti au dat tot ce au putut: tancuri, bombe, roboti...; armatele toate, fiecare in formatiune de lupta, incercand sa mai traga de timp pana la rasarit, insa pana atunci mai erau inca 2 ore si jumatate !! Cine ar fi putut sta in fata acelor monstrii, parca veniti din alta lume ??
De nicaieri au aparut 2 luptatori, un barbat si o femeie. Barbatul avea 2 metri inaltime, par saten inchis, avand si cateva fire de par alb in cap; fata ii era de razboinic, avand ochii albastrii; era incins cu cingatoare gri, iar ca imbracaminte avea un costum ciudat de lupta, larg, de culoare maronie si pe deasupra o pelerina alba; era incaltat cu niste bocanci negri; femeia era imbracata intr-un costum destul de larg, roz, avand pantofi negri; chipul ii era frumos, par roscat si ochi de asemenea albastrii, ca ai barbatului ei, cu care a venit sa infrunte acele creaturi nemaipomenit de puternice. Dar oare aveau ei vreo sansa?? Cum ar putea vreodata ca 2 razboinici sa infranga niste monstrii de dimensiuni nemaivazute ??
Amandoi s-au uitat catre luna plina si ochii li s-au inrosit, crescandu-le cozi de lup si zbarlinduli-se paru' ; barbatul a ridicat mana dreapata, iar femeia mana stanga, formand o bila ca din energie solara, care tot crestea; au inceput sa pluteasca in aer, inaltandu-se catre nori si departandu-se unul de celalalt pentru ca bila sa se largeasca;
Calibus, caci acesta ii era numele barbatului a zis catre Nana, femeia sa: cred ca ajunge o bila cat o casa... haide sa-i distrugem pe acesti varcolaci care si-au depasit dimensiunile normale !
Femeia a dat din cap, aratand ca doreste sa finalizeze acel zarick* ( tehnica; exista multe zarick-uri in lume ); pe cand au inceput ei sa rosteasca niste cuvinte fara inteles, de parca ar fi fost in transa, un batranel micut, senin la fata, a aparut de nicaieri in aer, putand si el sa sfideze gravitatia; le-a zis celor doi tineri luptatori care facusera o bila cat o casa: doar nu credeati ca o sa va las pe voi sa va distrati fara mine, nu ?? Vreau si eu sa particip la acest zarick, cu tot ce pot !
Femeia ii raspunse: tata, dar de Makutta, cine o sa aiba grija ?? Stii ca dupa acest eveniment va fi urat de toata lumea. EL VA FI SINGURUL SUPRAVIETUITOR AL CLANULUI WOLF* ( LUP ), deoarece toate celelalte familii sunt distruse deja. Au mai ramas doar acesti varcolaci, care s-au transformat in lupi uriasi din familia Sennih, al clanului nostru WOLF.
- Nu-ti fa griji fata mea, Makutta va fi ingrijit de satenii care mi-au slujit mie pana acum si de urmasii lor; nu uita: noi suntem cea mai bogata familie din toata regiunea Takunna; toti se vor oferi sa-l ingrijeasca pentru averea care i-a ramas. Insa... majoritatea oamenilor pe care-i va intalni vor fi reci ca gheata cu el... va fi urat aproape de toti... dar totusi nu i se va intampla nimic: va fi bine, ai cuvantul meu !
- Te cred, tata !
- Ei bine, Nana, iubita mea, sa finalizam acest zarick !!.......
Toti 3 din Clanul Lup au rostit niste cuvinte ciudate, ultimele fiind Zaka-Zaka-Na-ichi-Ra !
Intr-o clipa au disparut si acei 3 oameni-lup si ceilalti 4 lupi uriasi, fiind absorbiti in acea bila cat casa, pe care au facut-o Nana si Calibus.
Liderul natiunilor unite a rasuflat usurat: am scapat...... de anihilare totala.
..........................................................................................................................................................................................................................
In prezent (dupa 11 ani)
- Oare de ce ma privesc toti asa ? parca ar vrea sa nu exist... atata suferinta simt in sufletul meu, maestre Shino.
- Makutta, nimeni nu-ti doreste moartea, este doar o impresie a ta...
- Cum spui tu sensei, dar totusi..... simt ca ei ma urasc, de parca le-am gresit cu ceva...
(in gand) nu tu le-ai gresit tu, ci cei din clanul tau, care aproape au distrus Pamantul. Totusi va veni o zi cand vei sti macar o parte din cumplitul adevar al clanului tau. Insa cum vei reactiona cand vei sti tot adevarul ?
Dar oare despre ce adevar vorbeste maestrul lui Makutta ?
Acest baiat Makutta are 11 ani, este plin de durere deoarece nu si-a cunoscut parintii; are inima ranita, dar totusi este un copil puternic; infatisarea lui este modesta: un copil, aparent plin de entuziasm prostesc, care are 1, 39 inaltime, ochi verzi, par saten deschis si azvarlit in toate partile de parca ar fi arici, dintii albi ca norii cei curati de pe cer, iar corpul are o structura normala pentru varsta lui, avand greutate 30 de kg; culoarea sa favorita este verde, de aceea este aproape tot timpul imbracat cu haine de aceasta culoare, numai bocancii, adidasii sau ce mai poarta el sunt de obicei albi, gri, maroni sau negri. In acest capitol poarta un trening sportiv verde si niste tenisi maro.
El nu stie ca este un varcolac din marele clan "Lup" care era format din mai multe familii, si de aceea este nedumerit in legatura cu persoanele care-l privesc cu ura; ceea ce stie el este numele de familie al sau: Uruku, insa nu stie despre clanul din care se trage sau amanunte despre parintii sai. Dar totusi,Makutta, are si partea sa buna sufleteasca, nu numai cea plina de ura fata de cei ce-l dispretuiesc: este un copil caruia ii plac jocurile, muzica, football-ul... si mai ales simte dragoste si gingasie fata de o fata pe nume Kushina. Baiatul poarta tot timpul un medalion albastru la gat, pe care l-a gasit in fosta camera a parintilor sai.
Cu toate ca este bogat, nu-i place sa arate acest lucru, purtand imbracaminte normala si comportandu-se ca orice alt copil in societate.
Senseiul lui Makutta pe de alta parte arata total diferit: este foarte inalt, are 2,17 metri, un gigant, avand de asemenea si destule kg: 110; parul sau este aproximativ ca si al elevului sau, numai ca este mai lung, de culoare neagra si cu destule fire albe, cu toate ca nu are decat 33 de ani; ochii sai sunt caprui, insa tot timpul ingandurati in amintirile ce au fost odata realitate, anume familia sa, care acum nu mai exista printre cei vii; fata sa este mai mult sobra decat vesela; este un barbat muschiulos, plin de fibra si de energie, insa pe care si-o pastreaza doar pentru anumite momente mai importante ale vietii sale, cum ar fi o lupta pe viata si pe moarte; de cand i-a murit sotia si fiica nu a mai intretinut relatii sexuale. Culorile sale preferate sunt cele de doliu, adica negru, cenusiu.. pentru a-si aminti de toate persoanele dragi pe care le-a pierdut.
- Makutta, vrei sa iesim la o gura de aer si sa ne antrenam putin ?
- Antrenamente? Las pana si mancarea pentru a deveni mai puternic.
Inca un lucru important la acest baiat varcolac: iubeste mancarea, dar totusi nu este gras datorita sportului si antrenamentelor spre a deveni un campion la " Turneul Dragonilor " ; nu pierde aproape nici o lupta importanta de la acest turneu, deoarece se asaza frumos in fotoliu in fata televizorului si urmareste pe campionii lumii, care sunt idolii sai.
Cu cateva regrete in suflet, datorita faptului ca nu si-a terminat portia de orez cu carne din farfurie, iese afara cu senseiul sau, pentru a se antrena.
Pana la varsta de 11 ani, de Makutta a avut grija un nobil al satului Saiha, pe nume Salahar, impreuna cu sotia sa, Anna. Insa de acum incolo, Shino Baruk, senseiul sau maestrul baiatului-lup va avea grija de el, ca si de propriul sau fin. Oricum familia Baruk si familia Uruku ,din clanul Lup, au fost totdeauna in relatii bune.
- Ei bine, maestre, cu ce vom incepe ? Poate cu un zarick (o tehnica) puternic ?
- Zarick ?? Makutta tu trebuie mai intai sa inveti Kung-Fu, Karate, Arte-Martiale... tehnici de lupta, abia apoi vom incepe cu zarickurile.
- Fie ! Oricum o am in sange cu zarickurile, nu-i asa? Chiar tu mi-ai spus ca parintii mei erau oameni puternici, nu-i asa sensei ?
- Da. Erau puternici; numai ca acum tu esti mostenirea lor si trebuie sa ma asculti pe mine, deoarece sunt maestrul si tutorele tau oficial. Intr-o buna zi o sa inveti toate zarickurile din lume, insa pana atunci... trebuie sa stii sa te lupti !
- Eu, sa invat toate zarickurile din lume? Ce te face sa crezi asta ?
- Pai... nu pot sa-ti explic sa intelegi... insa voi incerca... , Makutta, fiecarui om ii este dat un destin pe care-l poate urma sau nu, dupa bunul lui plac, insa orice ar alege, destinul vine dupa el, pana cand...
- Pana cand... ?
- Pana in momentul in care realizeaza ca destinul nu este o jucarie si isi urmeaza calea sa, fie ea aparent buna sau rea...
- In clipa in care tu te-ai nascut... chiar in acea clipa... au aparut acei lupi uriasi de nicaieri, care aproape au distrus un sfert din planeta...
( Oare ce vrea sa spuna Shino Baruk prin aceasta: in clipa in care s-a nascut Makutta, au aparut si acei lupi uriasi ??? Ce destin il asteapta pe acest copil ?? )
- Acei lupi care au distrus totul in calea lor ?
- Da... acei lupi.
- Dar ce s-a intamplat cu familia mea ? Dupa cate mi-au povestit Salahar si Anna, cei care m-au crescut ca pe propiul lor fiu, mama si cu tata au murit ca niste eroi adevarati, luptandu-se pentru planeta noastra, nu-i asa?
- Da... sunt niste eroi...
- Dar tot nu am aflat amanunte despre ei, despre viata lor, sau daca au facut si ei parte dintr-un clan mai mare, precum familia Kirrin, care face parte din clanul insectelor.
( in gand) oh... copile, te apropii destul de mult de adevar, insa daca l-ai sti, ai fi marcat pe viata, vrand sa gasesti...
- Hei !! Iar esti ingandurat ?!? Te rog, haide, invata-ma sa lupt !
- Bine Makutta, sa inceapa antrenamentele !

Oare la ce fel de antrenamente va fi supus Makutta, pentru a putea ajunge un luptator mare ?? Veti afla in urmatorul capitol.


User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Posts in this topic
Makutta   Makutta   Sep 2 2008, 02:02 AM
Shinamori   RE: Makutta   Sep 2 2008, 02:19 AM
Makutta   RE: Makutta   Sep 2 2008, 02:35 AM
Shinamori   RE: Makutta   Sep 2 2008, 10:32 AM
Makutta   RE: Makutta   Sep 3 2008, 09:17 PM
Makutta   RE: Makutta   Sep 5 2008, 02:47 AM
Rocker Girl   RE: Makutta   Sep 8 2008, 01:58 PM
Makutta   RE: Makutta   Sep 9 2008, 09:33 PM
Makutta   RE: Makutta   Sep 11 2008, 03:26 AM
Makutta   RE: Makutta   Sep 14 2008, 12:56 AM


Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 30th April 2024 - 12:39 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |