Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

[ Outline ] · Standard · Linear+

> Povesti Inuyasha, povesti cu inyasha facute de fani


mitsuki92
post Jun 3 2008, 12:05 AM
Post #1


Incepator
**

Group: Members
Posts: 27
Joined: 22-April 08
Member No.: 6.660
Points: 73
Gender:



INUYASHA

made by mitsuki92

(PERSONAJELE kare vor ramane la fel vor fi cele principale inuyasha kagome kikyo sango miroku shhipo & Co,dar povestile vor diferi,desi unele parti se vor asemana cu originalul...
SNOPIS:KAGOME-o eleva de 15 ani care traieste intr-o casa modesta din Tokyo impreuna cu familia ei:mama,fratele si bunicul.Tatal ei o parasise pe mama ei knd ea era foarte mika....
INUYASHA-Intr-o alta lume,departe de Tokyo sau de orice alt oras modern din Japonia,in Japonia antika intr-un sat,traia impreuna cu mama sa Izayoi un hanyou(semidemon) de 17 ani care nici makar nu stia k nu este om....nu inka.El mai avea un frate vitreg de care nu stia care impreuna cu tatal lor Izutomo incercau din rasputeri sa gaseasca o cale sa fie cei mai puternici youkai(demoni)
KIKYO-O miko(preoteasa) din Japonia antica ce locuia in satul in care locuia si Inuyasha.Se cunosteau din copilarie si erau prieteni buni.Era singura,inafara de mama baiatului care isi daduse seama k el are niste puteri ciudate pt k era foarte puternik)

Episodul 1- Viata normala a lui Kagome
-Kagomeeeee!!!!Trezeste-te!!Vei intarzia la scoala!
-Da,mama!!!Dar nu e pre devreme?!
Fata se ridica din pat,buimacita si se duce inspre ceasul de pe biroul ei kand...
-Ceeeeeeee?!Atat de tarziu este?...Dar parca am dormit o fractiune de secunda,striga fata si se repede spre dulap se imbraca cu o viteza impresionanta,isi ia ghiozdanul...
-De masa nu mai am timp,mama!Mersi pt pachetel...Il voi manca la scoala...Aoleu!!Itechimasu(am plecat)!!!
Incepuse sa alege foarte repede spre scoala knd,datorita faptului k in acel moment se uita la ceas sa vada dak mai are timp sa ajunga,se ciocneste de colega ei Hazumi
-Ahhhh...Gomen ne(scuze)!!Ma grabeam la scoala si nu te-am vazut!
-Nu-i nimik!!Daijobu?(esti bine?)Pana acum da,dar dak nu ne vom grabi sa ajungem la scoala atunci chiar k o s-o patim!
Fetele fug repede spre scoala,urca in goana treptele si ajung in clasa si,spre mare lor surprindere gasesc clasa goala cu tocilarul clasei la catedra
-Umino,ce s-a intamplat?Unde sunt ceilalti?Fetelor voi nu ati aflat inca?!Azi avem liber pt k este ziua de nastere a directorului si toti profesorii sunt invitati.Doar stii cum este.Nu pierde nici o ocazie sa sa dea in spectacol
Fetele incep sa rada:-Asa-i!!!Ce prostute suntem,Hazumi!!De fapt daka tot suntem impreuna hai sa profitam de ziua asta libera si sa mergem in parculetul din fata casei mele sa-ti arat faimoasa fantana de care bunicul meu e asa mandru.
-Bine!Hai sa mergem!
Ele se indreapta spre parculetul cu pricina nebanuind nimik din ceea ce avea sa se intample...

(((Va Urma...)))

:( spuneti-mi va rog dak sa continui,desi eu vreau dar dak nu am cititori nu are sens :( ...va pup!Sayonara! ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Posts in this topic
mitsuki92   Povesti Inuyasha   Jun 3 2008, 12:05 AM
me_the_angel   RE: Povesti Inuyasha   Jun 3 2008, 08:33 AM
mitsuki92   RE: Povesti Inuyasha   Jun 3 2008, 09:41 PM
me_the_angel   RE: Povesti Inuyasha   Jun 8 2008, 09:29 PM
mitsuki92   RE: Povesti Inuyasha   Jun 9 2008, 02:19 PM
me_the_angel   RE: Povesti Inuyasha   Jun 9 2008, 02:54 PM
PurpleButterfly   RE: Povesti Inuyasha   Jun 12 2008, 12:56 AM
IcHiGo-sAn   RE: Povesti Inuyasha   Feb 1 2009, 09:32 PM


Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th May 2024 - 02:50 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |