Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


MaNGAshop.ro

7 Pages « < 2 3 4 5 6 > »  
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Otaku Champloo [20.04.2010], Un mix de anime, muzica is jocuri


LordMethos
post Feb 6 2010, 01:50 AM
Post #61


wandering shade
**********

Group: V.I.P.
Posts: 1.163
Joined: --
From: Iron Tower of Zebdora
Member No.: 364
Points: 2.120
Gender:



hey what the hell :)
vreau si eu vids :)
malice mizer - Garnet , Beast Of Blood, Illuminati, Gardenia, Le Ciel ... etc :P
Gackt - Vanilla ( fetele stiu de ce :P ) , Mizerable, Redemption
TM Revolution - Vestige , Ignited, Meteor, Resonance
MOVe - Rage your dream , Blast My Desire,Blazin' Beat, Break into the night
MELL - Red fraction , Kill, Repeat
Ali Project - Kitei no Tsurugi, Seishoujo Ryouiki, yuukyou seishunka, Coppelia no Hitsugi
An Cafe - Escapism, Nori Nori Nori, MapleGunman, Snow Scene
Vidoll - Deathmate, Ningyo

pfff mai vin si altele in cap dar mie lene sa mai scriu , pastram si pt alte editii.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ruxi
post Feb 6 2010, 01:12 PM
Post #62


Spam Police Reloaded... where the case, of course :)
Group Icon

Group: Members+
Posts: 885
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 233
Points: 1.392
Gender:



curand va aparea si galeria foto, acum se lucreaza la asta :)

am remarcat ca acea cutie pentru sugestii a trecut neobservata. ar fi fost interesant sa scrieti pe acele biletele cam ce ati vrea voi sa se intample la otaku champloo, ca sa avem feedback. dar mai bine mai tarziu decat niciodata. acea cutie va fi acolo si data viitoare. iar cand spunem sugestii nu ne referim doar la nume de trupe/melodii, ci si la idei :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

DMonk
post Feb 6 2010, 09:33 PM
Post #63


Vaporous Member
***

Group: Members+
Posts: 285
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 15
Points: 389
Gender:



Ati putea incerca ceva gen Mystery Science Theater 3000. Adica proiectati un anime prost (sunt destule ova-uri obscure) si incurajati publicul sa comenteze cu voce tare. Sigur, rezultatul depinde mult de material si calitatea comentariilor... (Hint: Sonorul trebuie sa nu fie prea tare, sa se auda oamenii. Oricum e subtitrat.)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reactive
post Feb 6 2010, 11:17 PM
Post #64


Cristian Botea
******

Group: Members+
Posts: 773
Joined: 21-November 06
From: Bucuresti
Member No.: 3.307
Points: 2.021
Gender:



QUOTE(DMonk @ Feb 6 2010, 10:33 PM)
A-ti putea incerca ceva gen Mystery Science Theater 3000. Adica proiectati un anime prost (sunt destule ova-uri obscure) si incurajati publicul sa comenteze cu voce tare. Sigur, rezultatul depinde mult de material si calitatea comentariilor... (Hint: Sonorul trebuie sa nu fie prea tare, sa se auda oamenii. Oricum e subtitrat.)
*



Vrem sugestii bune, nu sugestii stupide, nu s-a facut asta clar ? :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kratozz
post Feb 7 2010, 01:38 AM
Post #65


Asperger syndrome +1
******

Group: Members+
Posts: 755
Joined: 27-April 07
Member No.: 4.211
Points: 1.847
Gender:



QUOTE(Reactive @ Feb 7 2010, 12:17 AM)
Vrem sugestii bune, nu sugestii stupide, nu s-a facut asta clar ? :P
*




mah reactive parerea mea e ca exagerezi :( de aici cereti sugestii dar in acelasi timp.... Adica omul a postat si el o sugestie ca asta ati vrut nu ? sau acu tree postate numa sugestii bune ? alea care or fi ? sry da dup mine nu e asta atitudinea care trebuie s-o ai. o sugestie de la mine: cu cat mai putin trolling si cu cat mai multa lume o sa se simta bine la chestii care le faceti (fara sa fie ofensata in vreun fel) cu atat mai multa lume o sa adunati. sau tot sugestie stupida e ? Deci gandeste-te si tu ca ce scrii e citit de mai multa lume nu numai de Dmonk sau eu.

Dmonk sugestia e ok, dar nu cred ca merge in ce face r2 in control, e prea dispersat grupul, si nu e chiar intr-atat de "closed party" ca sa mearga.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reactive
post Feb 7 2010, 08:18 AM
Post #66


Cristian Botea
******

Group: Members+
Posts: 773
Joined: 21-November 06
From: Bucuresti
Member No.: 3.307
Points: 2.021
Gender:



QUOTE(Kratozz @ Feb 7 2010, 02:38 AM)
mah reactive parerea mea e ca exagerezi  :(  de aici cereti sugestii dar in acelasi timp.... Adica omul a postat si el o sugestie ca asta ati vrut nu ? sau acu tree postate numa sugestii bune ? alea care or fi ?  sry da dup mine nu e asta atitudinea care trebuie s-o ai. o sugestie de la mine:  cu cat mai putin trolling si cu cat mai multa lume o sa se simta bine la chestii care le faceti (fara sa fie ofensata in vreun fel) cu atat mai multa lume o sa adunati. sau tot sugestie stupida e ? Deci gandeste-te si tu ca ce scrii e citit de mai multa lume nu numai de Dmonk sau eu.

Dmonk sugestia e ok, dar nu cred ca merge in ce face r2 in control, e prea dispersat grupul, si nu e chiar intr-atat de "closed party" ca sa mearga.
*



Nu stiu exact ce trolling visezi tu inca de la inceputul acestui topic, dar nu s-a petrecut si nu prea s-a mai petrecut de mult timp asa ceva, asa ca mai verifica si tu ce inseamna cuvantul inainte de a-l folosi gresit.

Ah, si ruxi zicea in urma cu cateva pagini: feedback. e foarte important ca cei care au fost sa scrie daca le-a placut, daca nu de ce nu, ce ar mai trebui facut, unde considera ca am gresit si ce solutii propun etc. orice opinie, idee sau sugestie e binevenita, atat timp cat e pertinenta, argumentata si aplicabila. e normal sa interactionam cu voi, publicul, ca sa facem ceva reusit si de durata.

Poate e doar opinia mea, dar mai bine pui ceva care sa placa lumii in general, decat sa pui ceva prost si sa fi huiduit.

Moving along, moving along.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

LordMethos
post Feb 7 2010, 08:28 AM
Post #67


wandering shade
**********

Group: V.I.P.
Posts: 1.163
Joined: --
From: Iron Tower of Zebdora
Member No.: 364
Points: 2.120
Gender:



De fapt ideea care vroia sa o transmita Kratos era una simpla.
Nu mai da cu bata in toti cei ce vin cu sugestii ( bune sau rele )
Un exemplu ca sa intelegi si tu :
Dupa ce citesc ce a scris monk ma gandesc ''... hmm interesant poate vin si eu cu o sugestie poate poate se pune in aplicare ", dar dupa citesc raspunsul tau si primu lucru care vine in cap este ".. ha .. de ce kkt sa zic o sugestia si sa se pise asta pe mine ? "
Cam asta ar fi in mare.
Concluzie sugestiile sunt bine venite (bune / mai putin bune ). Din toata gramada vor fi alese x sugestii care organizatorii considera ca sunt interesante.

peace
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reactive
post Feb 7 2010, 09:01 AM
Post #68


Cristian Botea
******

Group: Members+
Posts: 773
Joined: 21-November 06
From: Bucuresti
Member No.: 3.307
Points: 2.021
Gender:



Ok, imi cer scuze pentru raspunsul meu deplasat vizavi de parerea lui DMonk. Intr-adevar, din toata gramada de sugestii (bune/rele) vor fi ales la final cele care credem ca sunt bune, aplicabile s.a.m.d.

Si daca tot suntem in aria asta, ce ati zice de o proiectie anime (fie cateva episoade dintr-o serie, film sau ova)? Sau film live-action japonez? Concert al vreunei trupe j-rock?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

LordMethos
post Feb 7 2010, 09:29 AM
Post #69


wandering shade
**********

Group: V.I.P.
Posts: 1.163
Joined: --
From: Iron Tower of Zebdora
Member No.: 364
Points: 2.120
Gender:



Chestia cu concertele si live actionurile sounds damn good.
Animatie lung metraj conteaza ce alegi ( pt ca poate fi de succes sau epic fail )
OVAs are always welcomed.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

reenheart
post Feb 7 2010, 02:11 PM
Post #70


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 41
Joined: 6-December 08
Member No.: 8.008
Points: 103
Gender:



Despre posibilitatea proiectarii unui film japonez am schimbat 2-3 cuvinte cu Rhea martea trecuta. E putin riscant (b/c of the copyright shit) dar ar putea sa iasa fain de tot.
Si OVA-urile, si animatiile si filmele pot sa iasa success sau epic fail in functie de cati fani are proiectia respectiva in sala. Nu stiu care ar fi cea mai potrivita cale pentru a o alege: o selectie din partea voastra si apoi supusa la vot? sugestii din partea publicului? dunno.
O astfel de seara o vad din perspectiva experientei de la Festivalul de Film Japonez, which was pretty damn cool. O ora-doua de chilling pana se strange lumea, apoi proiectia/filmul/OVA/wtvrthefuck, iar chilling si comentariile aferente.

Concertele sunt mai risky. Like, ar putea sa iasa damn good daca se implica publicul in creearea atmosferei sau ar putea sa nu fie nici o diferenta fata de pana acum. Va sta lumea pe scaun si se va uita la ecran ca la un film/poiecte de videoclip? Se vor ridica si vor dansa, topai, etc, conform unei atmosfere de concert? Cat de mult va fi implicat publicul incat sa se creeze o diferenta fata de celelalte seri? dunno.
True, depinde si de concert. But still.

Pe langa sugestiile lui Reactive as adauga si un documentar. I dun think it'd be boring daca subiectul e bine ales (istoria unei katane, ceva despre samurai, etc). Ma gandesc, un astfel de documentar ar prinde bine atat pt publicul otaku, cat si pt cei nou-veniti. Si se pliaza pe ideea Irinei (Rhea) de a raspandi cultura japoneza.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

saru_sennin
post Feb 7 2010, 02:48 PM
Post #71


jackoff
***

Group: Members+
Posts: 136
Joined: 1-December 08
From: secluded cave mountain
Member No.: 7.983
Points: 366
Gender:



eu chiar am pus în cutiuţa voastră o un bileţel pe care am scris că vreau să vad Kisarazu Cat's Eye....it's a fun one.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

eFTy
post Feb 7 2010, 08:56 PM
Post #72


Newbie
*

Group: Members
Posts: 1
Joined: 7-February 10
Member No.: 9.464
Points: 4
Gender:



Batranii au o zicala mai bine mai tarziu decat niciodata...

Intai niste informatii de fundal - am o legatura mai subtire cu lumea J. Am citit Shogun (ca tot omu), am vazut episoade Dragonball (random, la TV), am vazut niste sezoane de Gundam, filmele Ghost in the Shell si Apple Seed. Am mai incercat si Evangelion, Blood+, Goldenboy (parc-asa se numea) si alte cateva dar nu m-au gadilat in mod intresant si deci nu m-am omorat. Prin urmare nu ma consider tocmai in targetul evenimentului, doar tangential.

Acum, in ceea ce priveste evenimentul in sine - mie per total mi-a placut si voi mai veni. La modu general - e o distractie ca multe altele, cu o tema unica la noi. Mai in detaliu, e frumos sa auzi din cand in cand muzica de care nu dai la radio, TV, net (avand in vedere ca nu caut J-pop/rock pe youtube/DC). Jocurile de consola reprezinta de asemenea o aditie faina. Poate ati putea chiar sa organizati niste mini-turnee, ceva? Nu cu premii nebune, doar o diploma acolo s-arate ca cineva e cel mai bun la rupt capu cu gamepadu. Filmuletele (majoritatea lor, cel putin) sunt faine, chiar si ca decoratie pe perete (pentru eretici ca mine care nu stiu la ce se uita). Nu stiu cat de bine ar merge pus un film de lung metraj, avand in vedere ca e club... Filmulete scurte, sau seriale cu episoade scurte, mai la misto, ar putea sa mearga, desi nu imi dau seama cata lume e chiar atenta la tot ce zice nenea de pe perete in timp ce colegii beau berica. Niste documentare istorice am mai auzit si eu c-ar fi intersante, conform unor amici carora le-am zis de eveniment. Prea mult insa si ar risca sa devina cam plictisitor pentru restu lumii (nu putem saliva pe katane o ora intreaga). Ah, si era sa trec peste coltu de citit si Jenga. Primu mi se pare o idee foarte misto (si nitel riscanta avand in vedere ca suntem in Romanica cea saraca), desi nu stiu cata lume poate sa citeasca in timp ce basul bubuie in club. A doua... nah, nu prea pot comenta avand in vedere cat de mult m-am jucat cu piesele alea de lemn. :D

Acestea ziind fise, poate ar fi bine sa aveti un program structurat pregatit dinainte, pe care sa il puneti si pe afis/site, sa stie lumea dinainte ce are de mestecat cand vine. Exemplu orientativ: 18-19 Life in J - documentare (istorice, moderne); 19-20 funny anime time; 20-22 - amv-uri, etc; 22-end j-pop/rock clips, concerts, etc.

Trecand acum nitel la promovare - de ce nu aveti o adresa de web simpla pusa mare pe afis? Desi promovarea pe forumuri/bloguri e foarte buna, e bine sa aveti si o adresa usor de tinut minte sa intre omu curios sa vada despre ce e vorba. Macar ceva gen otaku-champloo.wordpress.com daca nu aveti bani de domeniu. Puteti acolo sa puneti o descriere a evenimentului, un program, sa adunati poze de la diverse editii, linkuri la galeriile altora care au fost la eveniment si au facut poze, etc. Contu pe facebook e misto si util dar nu toata lumea are cont si deci nu poate vedea ce ati pus acolo (moi, de exemplu). La fel ar fi bun un cont pe twitter, sau daca nu aveti timp/energie/pasiune pentru asa ceva (fiecare cu 2.0-ul lui) macar alegeti-va un hashtag gen #rotakuchamploo pe care sa il foloseasca cei care au si folosesc (din nou, moi meme).

Acum dupa zidul de text sper sa nu par prea critic/mofturos. Ce-am scris aci e doar o parere care sper sa ajute. Daca pare idioata unora ca Reactive, ata ete. Eu o sa mai vin la eveniment, cu mai multi prieteni care poate vor aduce apoi si mai multi. The more the merrier and funnier when drunk. Voi munciti pentru distractia noastra si noi va vom fi recunoscatori de fiecare data. :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reactive
post Feb 8 2010, 04:22 PM
Post #73


Cristian Botea
******

Group: Members+
Posts: 773
Joined: 21-November 06
From: Bucuresti
Member No.: 3.307
Points: 2.021
Gender:



@eFTy feedback ca al tau sa tot vad, e binevenit.

La site am lucrat chiar weekendul asta si l-am lansat aici http://www.bakaism.net/r2/ Pe Twitter tot facem reclama, atat eu, cat si Rhea, cat si altii care ne posteaza evenimentul pe site. Consideram deja un cont de twitter propriu, ramane de vazut.

Pe partea de program as putea spune ca inca suntem in teste, si vedem ce exact place lumii si ce nu, asa ca cu cat mai mult feedback cu ce v-a placut, ce ati vrea, si ce nu v-a placut ar fi bine venit. Cand e inexistent, sau doar de la 2-3 persoane, e mai greu sa ne facem o parere.

Am reusit sa fac si galeria promisa: http://www.bakaism.net/2010/02/08/poze-otaku-champloo-1-3/

Ne vedem la Otaku Champloo 4 maine!

User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

APoKLips
post Feb 9 2010, 03:43 AM
Post #74


Magic of Rebuilding
******

Group: Members+
Posts: 862
Joined: 21-May 07
From: Cluj-Napoca
Member No.: 4.333
Points: 2.557
Gender:



Ma simt putin inafara dupa multa vreme de inactivitate dar intrebarea mea este : Se poate veni cu idei dinafara Bucurestiului ; B) ?


PS: ma bucur ca ai revenit in forta Rhea ;)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

ruxi
post Feb 9 2010, 09:38 AM
Post #75


Spam Police Reloaded... where the case, of course :)
Group Icon

Group: Members+
Posts: 885
Joined: --
From: Bucharest
Member No.: 233
Points: 1.392
Gender:



sigur, Apok, orice idee buna, de oriunde, e binevenita. :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

rhea
post Feb 9 2010, 12:40 PM
Post #76


architect
**

Group: Members+
Posts: 34
Joined: --
From: B
Member No.: 77
Points: 39
Gender:



mersi apok, nice to see ya. :) been a long time :)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Kratozz
post Feb 10 2010, 02:36 AM
Post #77


Asperger syndrome +1
******

Group: Members+
Posts: 755
Joined: 27-April 07
Member No.: 4.211
Points: 1.847
Gender:



Dudes multumesc pentru party :) it wuz a success... de data asta The Guitar Hero ROCKED :) am stat la coada la jocu ala :D e asa de fain etc etc it's like watching synced anime numa ca mult mai repede ;)
Ruxi i'm sorry agian for your loss :( asta e unicul lucru care a umbrit fun-ul :( ppl are sometimes like that ... :( si dak eajuta cumva i give u my sincere thank you for doing this 4 community :) keep them coming thumbs up :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

NOTORIOUS
post Feb 10 2010, 09:33 AM
Post #78


High Class Member
*****

Group: Members+
Posts: 517
Joined: --
From: Your disgusting imagination
Member No.: 1.002
Points: 1.156
Gender:



Si mie imi pare rau sa aud ca s-a intamplat asa ceva. Imi place sa fiu increzator in anumite grupuri... dar acum parca nu mi-as mai lasa psp-ul just lying around ca aseara si imi pare rau ca nu pot sa fac asta. Aseara a fost intradevar dovada ca marti este deja un succes. Din ce am inteles foarte multi abia asteapta urmatoarea saptamana. Banuiam ca Guitar Hero o sa faca coada, ps2-ul e deja de-al casei (10q Mumu), in rest voie buna, chit-chat.... A meritat efortul si apreciem totul, Ruxi, Rhea, Reactive, Mumu si oricine a mai impins din greu pentru zilele de marti.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

reenheart
post Feb 10 2010, 10:32 AM
Post #79


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 41
Joined: 6-December 08
Member No.: 8.008
Points: 103
Gender:



Subscriu :D
In lipsa neplacutului eveniment de la Reading Corner, ar fi fost cea mai reusita seara Otaku Champloo.
Lume multa ca si data trecuta, buna dispozitie, the whole package.
Guitar Hero a fost un mega success incat spatiul pus la dispozitie parea insuficient la un moment dat (statul la rand + public = crowded) ^.^V Ar fi nice sa vedem si un dance floor mat candva in Control *dreams*

Per ansamblu, thumbs up and hats off for the organizers! These events are getting better and better XD

Last issue on the board: subscriu ideilor lui eFTy in ceea ce priveste promovarea. Si la finalul editiei 3, dar si aseara am descoperit ca o buna parte dintre cei prezenti nu stiu unde sa lase feedback, desi ar vrea. Majoritatea dintre acestia au aflat de eveniment via YIM si nu prea activeaza pe forumuri/Facebook/Twitter, so it'd be a good idea sa va lasati un link catre Bakaism pe poster, mai ales ca nu ai nevoie de inregistrare ca sa lasi un comment. User friendly ^.^V

Per ansamblu, pagina R2 e bine facuta, dar raman la ideea de a trece un meniul din dreapta un camp separat in care sa specificati cine e Ruxi, cine e Reactive, date de contact (individuale sau ceva comun) si cu ce altceva se mai mandresc ei (laudati-va cu organizarea de voluntari de la Otaku si Nijikon. Let the world know everything you're capable of). Ma pun in pielea unui pasionat de jrok, care nu are nici o treaba cu anime-urile (deci paralel cu Anime-Club si Bakaism) si care a venit la o singura editie Otaku Champloo cu/fara un prieten, i-a placut si ar vrea sa afle mai multe, eventual sa participe si la alte evenimente organizate de aceeasi echipa, bla bla.


.....and that's about it :D Job well done! XD
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Reactive
post Feb 11 2010, 05:08 PM
Post #80


Cristian Botea
******

Group: Members+
Posts: 773
Joined: 21-November 06
From: Bucuresti
Member No.: 3.307
Points: 2.021
Gender:



Multumim pentru feedback, keep it comin'.

Va asteptam la editia a cincea saptamana viitoare.

(IMG:http://img15.imageshack.us/img15/3808/otakuchamploo5.jpg)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

7 Pages « < 2 3 4 5 6 > » 
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 5th May 2024 - 07:45 AM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |