Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

[ Outline ] · Standard · Linear+

> Inuyasha & Yu Yu Hakusho 2: Poarta Timpului, Aventurile continua...in trecut


waste
post Mar 24 2007, 06:09 PM
Post #1


Kira
*****

Group: Members+
Posts: 575
Joined: 16-September 06
From: Galati
Member No.: 2.996
Points: 1.306
Gender:



Inuyasha & Yu Yu Hakusho 2: Poarte Timpului

Capitolul I: Inceputul unei noi aiureli...

La trei ani dupa ce animeurile au revenit la normal, dupa ce Lumea Umana a revenit la normal, o noua ,,tragedie" avea sa se intample, dar sa va spun de la-nceput...

*YYH world*
Dupa ce au revenit la vietile lor normale si s-au mutat in Lumea Spiritelor Rele, totul a mers bine o vreme...toti au trait fericiti o perioada scurta de timp, pana in ziua in care Mika, fiica lui Hiei a implinit 15 ani. Fratele ei, Tasuke si a implinit 17 ani cu o luna in urma. Erau complici in toate prostiile pe care le faceau ca sa-l aduca pe Hiei in culmea disperarii. Mukuro, mama lor le tinea partea, ca doar erau copiii ei. Spunea mereu:,, Lasa-i, ca sunt doar niste copii".
Cum spuneam, Mika a implinit 15 ani, si a primit de la tatal ei o sabie ca a lui, doar mai puternica. De la mama ei, fata a capatat un medalion cu ajutorul caruia poate calatori in timp, daca parintii ei pateau ceva, dar pentru asta, avea nevoie de ajutorul fratelui ei.
Ei locuiau intr-un castel mare ca in filme, cu usi secrete, camere fermecate si locuri de antrenamente. Avea chiar si internet si televizor, cumparate din Lumea Umana. In ciuda marimii, castelul era asezat in munti, intr-un loc secret stiut numai de prieteni.
Dupa cateva zile, castelul a fost atacat de cativa dusmani puternici care il urau Hiei pentru ca i-a batut candva, undeva, demult de tot...atat de demult, ca numai respectivii mai tineau minte. De atunci, ei au devenit mai puternici si reprezentau un pericol. De parca n-ar fi fost de ajuns, nu erau singuri, ci cu o armata de aliati.
Hiei: Suntem atacati de niste fraieri... ce ne facem?
Mukuro: Luptam, desigur.
Hiei: Si copiii? Cine o sa-i apere?
Mukuro: Ai dreptate, inca nu sunt destul de puternici...
Hiei: Fira-r...urasc sa joc in aparare...dar n-avem de ales...
Mukuro: Nu uita, daca puterea lor ajunge in mana inamicului, va fi sfarsitul lumii pe care o stim...
Hiei: Stiu asta...avem nevoie de ajutor...
Imediat, cineva a aparut in fata lor. Erau Yusuke si fiul lui si Kurama.
Yusuke: Eram prin apropiere cand am vazut armata asta aici...
Kurama: Si am venit sa vedem ce se-ntampla...
Yusuke: Se pare ca ai nevoie de ajutor, deci nu incerca sa ne opresti, ok? Te vom ajuta oricum.
Hiei: Bine, apara copiii!!! Ma ocup eu de restul...
Yusuke: Hei, omule...
Hiei: sunt monstru
Yusuke: Ma rog, hei monstrule, nimeni nu s-ar putea lupta de unul singur cu atatia inamici puternici...
Kurama: Da, are dreptate...Hiei, ai tu grija de copii, iar noi ne ocupam de restul...
Mukuro: Vin si eu sa va ajut!!!
Yusuke: Fiule, du-te cu Hiei!!!
Fiul: Ce, cu fraierul asta? E mai mic decat tine, de fapt e mai mic decat mine...nu vreau!!!
Yusuke: Vrei s-o incasezi? Valea!!! Sau iti iau jocul!!!
Fiul: Esti rau!!! Te spun mamei!!!
Yusuke: Doar du-te odata!!!
Hiei l-a luat pe fiul lui Yusuke si pe cei doi copii ai lui si i-a dus intr-o camera fermecata in care intrai cu greu daca cineva o incuia pe dinauntru.
Hiei: Daca ceva nu iese bine, va trimit in trecut!!! Pe toti trei!!!
Mika: Ce vrei sa spui tata?
Hiei: Mika, stiu ca tu stii ce s-a intamplat atunci...nu stiu de ce nu-mi amintesc decat cateva lucruri, dar stiu ca mai exista o lume unde exista cineva ca tine. Ai o putere, de a salva sau distruge universul.
Mika: Ma rog...
Hiei a rostit cateva cuvinte ciudate intr-o alta limba, a folosit o carte ciudata si un praf si mai ciudat si a deschis un fel de portal magic, ca un cerc cu o aura albastra pe margini si negru in centru, agatat de perete, ca un tablou.
Hiei: Mika, daca ceva nu merge bine, tu trebuie sa te intorci in timp, in anul 2000. Poti ramane in timp pana apari pe lume, atunci, vei reveni aici, cu o ora dupa ce pleci. Daca patesti ceva, cum ar fi sa mori, de fapt nu vei muri, ci vei reveni inapoi in viitor, dar ai grija sa nu mori. Foloseste medalionul de la mama ta cand intri pe poarta. Voi doi, aparati-o cu orice pret!!!
Cei doi baieti: Da, sa traiti!!!
Din pacate, previziunea lui Hiei s-a adeverit. Inamicii incercau sa doboare usa, si cand au reusit, Hiei s-a napustit asupra lor. I-a batut pe toti, dar cand s-a intors cu spatele, o planta l-a injunghiat. Imediat, s-a prabusit la pamant. Atunci a aparut Kurama transformat in Yoko, doar ca era rosu din cap pana-n picioare.
Yoko: Tu trebuie sa fii Mika...ei bine, da-mi puterea ta, de nu vrei sa mori...
Tasuke: Nici gand, boule!!! Tradatoru-le, arogantu-le!!! Vei plati pentru asta!!!
Tasuke a impins-o pe Mika in cercul negru si a spus cateva cuvinte ciudate. Fata a disparut, dar nu inainte sa-si vada fratele ,,ucis".
Imediat dupa ce fata si-a inceput calatoria in timp, cineva a intrat repede in camera.
- Rose Whip!!! a urlat acel cineva
- Tu!!! Mai traiesti??? a intrabat Kurama cel rosu
- Mda...mori, falsule!!! Eu sunt adevaratul Yoko Kurama!!! a urlat Kurama si s-a transformat in Yoko. Imediat dupa aceea, a omorat falsul.
Yusuke si Mukuro au sosit si ei imediat in camera.
Mukuro: Hiei, esti bine???
Kurama (langa Hiei): Se face bine. Are nevoie doar de putina odihna...
Yusuke: I-am terminat pe toti intrusii, dar se pare ca am ajuns prea tarziu...
In momentul acela, Tasuke parca a revenit la viata. A sarit in picioare, ca si cum nu ar avea nimic.
Mukuro: Tasuke, esti bine?
Tasuke: Da, mama. Ai uitat ca ma vindec repede?
Mukuro(serioasa): Unde e Mika???
Hiei (ridicandu-se de jos): Am trimis-o in timp...am facut o mare greseala...
Mukuro: Ei, va ajunge, va vedea ca totul e OK, va invata sa lupte si apoi va reveni aici, sanatoasa, fericita si asa mai departe. Sunt sigura ca nu va pati nimic...
Hiei: Sper...chiar sper...
Mukuro: Daca moare acolo, va reveni aici imediat, asa cum a plecat, vie.
Hiei: Ai dreptate. Sa asteptam.

*Inu world*
Kagome a terminat facultatea si s-a mutat in lumea lui Inuyasha. Familia ei a fost de acord, insa cu o conditie: sa ii viziteze ori de cate ori poate. Kagome si Inuyasha aveau o fata, Riku, care era singura care avea habar de aventurile lor in Lumea Virtuala.
Cei trei locuiau intr-o casa construita de Inuyasha, deci va imaginati ce mare si puternica era...
Sango si Miroku s-au mai maturizat putin, mai ales dupa ce Miroku a scapat de Tunelul Vantului si acum duc o viata linistita.
In ziua in care Riku implineste 15 ani, Inuyasha ii da o sabie, Tessaiga. El nu o mai poate atinge, pentru ca era demon deplin, dar fata lui, care era semi-demon putea. Kagome i-a dat un medalion identic cu cel pe care l-a primit Mika.
Intr-o zi, fata a spus:
Riku: Mama, vreau sa calatoresc in timp!!!
Kagome: Nici gand!!! Nici nu ma gandesc!!!
Inuyasha: Nici nu ma gandesc!!!
Riku: Desigur, tata, mereu esti de acord cu mama!!! Nu cumva sa spuna...cum era cuvantul?
Inu: Sa nu indraznesti sa-l pronunti!!! M-ai auzit???
Riku: A, da...OSUWARI!!!
Si Inuyasha a picat in nas.
Inuyasha: Asta este un blestem de familie!!! Ce am facut sa merit asta???
Kagome: Riku, inceteaza!!! Nu vei calatori, si cu asta gata.
Riku: Ma rog...
S-a lasat noaptea. Fata s-a furisat din casa si a fugit.
,, Pana dimineata voi veni inapoi si voi nu veti realiza ca am disparut!!! Hahaha!!! V-am facut-o!!!" se gandi ea
A mirosit pamantul si apoi a fugit pana a gasit Copacul Sacru si fantana care o ducea in lumea in care s-a nascut. Langa fantana, era o carte. A luat-o, a rostit niste cuvinte ciudate si s-a deschis un portal ca si in Lumea cealalta. Fata a sarit in el si astfel a inceput calatoria ei.
Deodata s-a trezit intr-un loc ciudat...ca o padure. Acolo a intalnit-o pe Mika. Amandoua voiau sa mearga in acelasi an, dar habar n-aveau cum.
- Voi doua sunteti cele alese. Voi doua aveti puterea de a salva sau distruge lumea. Voi doua nu puteti calatori in timp, decat daca....spuse o voce

:P VA URMA :P

[edit]
Capitolul II: Spatiul fara timp

- Alese pentru ce? Pentru a freca menta??? intreba Riku
- Menta straluceste deja decat am frecat-o eu asteptand sa vina ,,cealalta aleasa", deci nu mai trebuie sa te chinui... raspunse Mika
Riku:Te iei de mine? Nu stii cine este tatal meu???
Mika: Un prostanac? Un fraier? De unde vrei sa stiu eu asta??? Ce, sunt ghicitoare???
Riku: Tatal meu este cel mai puternic demon, Inuyasha!!!
Mika: Atunci, de ce tu esti cel mai slab semi-demon???
Riku: Incearca-ma!!!
Cand cele doua fete erau pe cale sa se bata, cand persoana care le-a spus mai devreme ca ele sunt alese s-a aratat. Tot ce au vazut era tipul cu coasa ca sa zic asa, numai ca in loc de coasa avea un pistol.
- Puteti sa va certati, avem timp. Aici nu exista timp. spuse el
- Heloooo!!! Pistolul s-a purtat sezonul trecut!!! Acum se foloseste sabia spirituala!!! comenta Mika
- Tu din ce lume esti??? intreba Riku uimita
- Eu sunt din Lumea Spiritelor Rele!!! se lauda Mika
Riku: Uau...deci esti de acolo?
Mika: Exact!!!
Riku: Si unde vine asta???
Mika: Las-o balta...
Riku: Ok, spirite sau ce-oi fi tu, pe langa faptul ca esti vechi, demodat, ciudat si ai o voce ciudata, zi-ne numele tau...
Spiritul: Ai terminat?
Riku: Nici nu am inceput...daca nu vrei sa il chem pe tata sa te bata, zi-mi cum te cheama
Spiritul: Nu ca mi-ar fi frica de el...eu sunt zeul mortii....tipul cu coasa...seful spatiului fara timp!!!
Mika: Doar atat?
Spiritul: Deci nu esti impresionata, speriata, ceva de genul asta???
Mika: Nu, crede-ma ca tata este mai inspaimantator cand este furios decat tine... caricatura
Spiritul(indignat): Cum mi-ai spus???
Mika: C-A-R-I-C-A-R-U-R-A!!!
Spiritul: Asa tata, asa fiica...
Mika: Te-am auzit!!!
Spiritul: Bine, auziti, pe-aici nu prea este timp...
Riku: Ai mai spus asta...
Spiritul: Cum spuneam, pe aici prea este timp....deci,
Mika: Lasa-ma sa ghicesc, daca nu facem ceva vom muri?
Spiritul: Puteti sa nu va mai bagati peste mine???
Riku: Putem, dar nu vrem...
Spiritul: Ok, deci, mai pe scurt, cat timp stati aici, sunteti in afara timpului. Voi aveti amintirile din trecut, voi stiti ceea ce ceilalti au uitat...de aceea nu puteti calatori in timp decat daca aveti un motiv mai serios decat: ,, ma plictisesc de moarte", nu-i asa Riku? Sau ,, vreau sa merg acasa" nu-i asa Mika?
Riku & Mika: Nu, nu-i asa!!!
Spiritul: Serios? Nu prea cred...
Mika: Bine, treci peste aceste informatii care nu ne vor fi de folos, si spune-ne cum mergem in trecut...
Riku: Da, adica, chiar vreau sa vad ce prostii a facut tata, ca apoi sa merg in viitor si sa-l sacai!!!
Spiritul: Bine, va voi lasa sa mergeti in trecut, dar cu doua conditii.
Mika: Spune-le mai repede, ca de nu te omor!!!
Spiritul: Sa omori zeul mortii? Nu cred ca poti... oricum, prima conditie este:
Riku :Bla bla bla... mai repede, nu avem toata viata la dispozitie...ba stai, o avem...glumeam, sac-sac
Spiritul(ignorand ultima aprte): 1) Daca muriti, va intoarceti aici, daca muriti de 3 ori, ajungeti acasa in timpul vostru, la exact o ora dupa ce ati plecat
2) Puteti, ba chiar trebuie sa schimbati trecutul, dar nu trebuie sa va lasati parintii sa moara...
Mika: Bine,acum hai, lasa-ne sa plecam...
Spiritul: Doamne, cum va suporta parintii???
Riku: Nu intreba, mai bine sa nu stii...
Spiritul a deschis o poarta inter-dimensionala si le-a trimis pe cele doua in trecut spunand: Adio, sa nu cumva sa va reintoarceti!!!
Spiritul: Ce bine ca am scapat de ele, acum pot sa-mi beau ceaiul linistit si sa citesc ziarul mortilor vii...

VA URMA
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Posts in this topic
waste   Inuyasha & Yu Yu Hakusho 2: Poarta Timpului   Mar 24 2007, 06:09 PM
Wind Slayer   RE: Inuyasha & Yu Yu Hakusho 2: Poarta Timpului   Mar 31 2007, 06:56 PM
waste   RE: Inuyasha & Yu Yu Hakusho 2: Poarta Timpului   Mar 31 2007, 10:10 PM
Flying-Shad0w   RE: Inuyasha & Yu Yu Hakusho 2: Poarta Timpului   Mar 31 2007, 11:25 PM
waste   RE: Inuyasha & Yu Yu Hakusho 2: Poarta Timpului   Apr 1 2007, 06:06 PM
darkbombonik   RE: Inuyasha & Yu Yu Hakusho 2: Poarta Timpului   Apr 2 2007, 10:26 AM
waste   RE: Inuyasha & Yu Yu Hakusho 2: Poarta Timpului   Apr 6 2007, 11:02 AM
CRISY_ANIME   RE: Inuyasha & Yu Yu Hakusho 2: Poarta Timpului   Apr 12 2007, 09:31 PM
waste   RE: Inuyasha & Yu Yu Hakusho 2: Poarta Timpului   Apr 20 2007, 04:58 PM
Shinigami Kid   RE: Inuyasha & Yu Yu Hakusho 2: Poarta Timpului   Apr 20 2007, 05:19 PM
waste   RE: Inuyasha & Yu Yu Hakusho 2: Poarta Timpului   Apr 25 2007, 11:21 AM
mistic_angel   RE: Inuyasha & Yu Yu Hakusho 2: Poarta Timpului   May 1 2007, 09:10 AM
waste   RE: Inuyasha & Yu Yu Hakusho 2: Poarta Timpului   May 4 2007, 02:34 PM
Shinigami Kid   RE: Inuyasha & Yu Yu Hakusho 2: Poarta Timpului   May 4 2007, 03:03 PM
waste   RE: Inuyasha & Yu Yu Hakusho 2: Poarta Timpului   May 4 2007, 07:09 PM
Wind Slayer   RE: Inuyasha & Yu Yu Hakusho 2: Poarta Timpului   May 5 2007, 02:50 PM
CRISY_ANIME   RE: Inuyasha & Yu Yu Hakusho 2: Poarta Timpului   May 5 2007, 09:10 PM
waste   RE: Inuyasha & Yu Yu Hakusho 2: Poarta Timpului   May 11 2007, 12:27 PM
Wind Slayer   RE: Inuyasha & Yu Yu Hakusho 2: Poarta Timpului   May 12 2007, 12:56 PM
waste   RE: Inuyasha & Yu Yu Hakusho 2: Poarta Timpului   May 12 2007, 01:55 PM
Shinigami Kid   RE: Inuyasha & Yu Yu Hakusho 2: Poarta Timpului   May 12 2007, 06:38 PM
waste   RE: Inuyasha & Yu Yu Hakusho 2: Poarta Timpului   Jun 28 2007, 08:39 PM


Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 12th June 2024 - 01:15 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |