Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

11 Pages « < 7 8 9 10 11 > 
Reply to this topicStart new topicStart Poll

Outline · [ Standard ] · Linear+

> Love Hina


Bawmwolle
post Mar 6 2004, 10:01 PM
Post #161


Unregistered









Ma refeream la ce a zis Keitaro cand a aflat ca Naru il place pe Seta-san.Ceea ce a zis da dovada de aceeasi dragoste nobila care o caracterizeaza si pe Shinobu(pentru Keitaro).Baiatul nu s-a gandit ca ar putea-o pierde pe Naru, ci doar voia ca ea sa fie fericita.
Go to the top of the page
+Quote Post

Thor
post Apr 1 2004, 09:57 PM
Post #162


Soul Wanderer
****

Group: Members+
Posts: 356
Joined: --
From: Bucuresti/Hamunaptra-City of the Dead
Member No.: 142
Points: 404
Gender:



Sa zicem pentru un moment ca ai dreptate...Dar tot cred ca mai degraba a fost o combinatie intre lasitate si dorinta de fericire a celui iubit.Keitaro este pentru mine un fel de mirror image... :oops: .Cateodata pur si simplu nu gasesc cuvinte pentru a ma exprima, sau a-mi exprima sentimentele, si de multe ori se intampla sa las totul sa treaca pe langa mine.Asta e...sunt mai shy de felul meu... :oops: ... Dar, anyhows... :wink: ... Nu poti nega (Sethi) o legatura stransa intre Naru si Keitaro, inca de la inceput.La ce ma refer? Ei bine, la momentul in care Naru ii cere o explicatie lui Keitaro, chiar la inceput, la Hinnata...Cei doi sant langa springul ala (hot spring sau ce era) si la un moment dar, Naru aluneca pe un sapun si cade peste Keitaro, care ramane fara ochelari.Atunci Naru spune ca pare chiar dragut :wink: .Asta a fost doar un exemplu.Legatura dintre Naru si Keitaro este stransa inca de la inceput.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chim3ra
post Apr 4 2004, 05:37 PM
Post #163


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 142
Joined: --
Member No.: 241
Points: 69
Gender:



Eu de una m-am imprastiat de ras :lol: dar imi spune si mie cineva ce se intampla in episoadele 19-24 ca nu le am :cry: de la 18 am sarit la 25 si cred ca am ratat multe :'((( imi povesteste cineva?si in orice caz sper ca sunt 25 de episoade sau sunt mai multe?si am ramas in urma?iar alta chestie...Spring si winter editionul unde se incadreaza...aoi altceva...mai am si 3 episoade de Love Hina Again...is cam confuza :roll:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Apr 4 2004, 05:56 PM
Post #164


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



Eu as zice ca ordinea de vizionare e urmatoarea:

Love Hina seria (cele 24 de episoade), Motoko Special (ep 25), Christmas Special, Sping Special, si pe urma Love Hina Again (cele 3 episoade)

Iar pentru rezumatul episoadelor incearca: http://www.koolpages.com/happyanime/lovehi...ina/lhina0.html
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Chim3ra
post Apr 5 2004, 05:33 PM
Post #165


Advanced Member
***

Group: Members+
Posts: 142
Joined: --
Member No.: 241
Points: 69
Gender:



Exact in aceeasi ordine m-am uitat si eu cum ai scris mai sus numai cu episoadele 19-24 lipsa :P Acum de o ora am terminat murind de ras la faza cu "Adult kiss" si replica lui Shinobu cu "Kiss kiss kiss" tare de tot :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: 8)
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Apr 9 2004, 09:03 PM
Post #166


Unregistered









Hmm...ai pierdut ceva.Poate iti dau eu episoadele ce iti lipseesc.

Zeri, mie nu mi se pare ca ep 25 e un special, pur si simplu nu are legatura cu precedentul.
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Apr 10 2004, 10:41 PM
Post #167


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



Pai uitate si tu pe animenfo la Love Hina si ai sa vezi ca ei zic acolo ca are doar 24 de episoade, iar eu am citit pe multe siteuri despre episodul 25 care este considerat Motoko Special.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Jun 20 2004, 09:55 PM
Post #168


Unregistered









Am reluat seria pentru a-mi aminti detaliile.M-ati contrazis cand am spus ca nu Naru este the promised girl, discutia s-a inchis, dar am avut dreptate.Chiar ea zice cain urma cu 15 ani avea 2ani, nu putea sa fi facut o astfel de promisiune.
Go to the top of the page
+Quote Post

Thor
post Jul 20 2004, 03:41 PM
Post #169


Soul Wanderer
****

Group: Members+
Posts: 356
Joined: --
From: Bucuresti/Hamunaptra-City of the Dead
Member No.: 142
Points: 404
Gender:



Cred ca s-a recunoscut tacit de catre toti ca Naru nu era promised gril, dar nimeni nu era gata sa recunoasca...Cred ca vorbesc pentru toti cand spun ca as fi vrut ca Naru-chan sa fie fata din promisiune...asta e...>>win some>>lose some...ei sa fie fericiti si sanatosi...Eu tot am un bug pe creier...cum are Keytaro norocul chior (as putea spune chiar orb) de a nimeri in pensionul ala plin de fete...luckyyyyy!!!!!!(K.o.r. ...Kurumi sau Manami...nush exact care zice mereu asta)...Stie careva de vreo oferta de genul: Se cauta Kanrinin(parca asa era, daca nu...gomen) la un all-girls pension...ok?...Astept cu nerabdare...
:wink:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Jul 25 2004, 09:27 PM
Post #170


Unregistered









Noroc?Anime, Thor, anime!
Go to the top of the page
+Quote Post

Thor
post Jul 30 2004, 06:48 PM
Post #171


Soul Wanderer
****

Group: Members+
Posts: 356
Joined: --
From: Bucuresti/Hamunaptra-City of the Dead
Member No.: 142
Points: 404
Gender:



[quote=Baumwolle]Noroc?Anime, Thor, anime![/quote] /sweat
Dap, noroc, anime, si toate cele >>>am facut o simpla referire la "conditia favorabila"(ca sa nu zic noroc>>>vad ca ai ceva impotriva acestui cuvant/omg) in care se afla Keytaro>>>si la cat de mult as vrea sa fiu si eu in locul lui(daca te consoleaza cu ceva, gandeste-te asa: mi-ar placea sa joc intr-un film sau piesa de teatru cu aceeasi tema)>>>I was only imaginating stuff(happy stuff)...Tocmai ce ma gandeam ca cei care au facut animeul aista
au gasit o idee care face appel mai ales la garc,ons :twisted: Si finally>>>Noroc=anime=ghinion=viata=moarte=pace=razboi=o lume intrega=tot ce vrei>>>amine este tot si mult mai mult >>>inglobeaza o multitudine de sentimente si trairi>>>misa like amine!!! /love

P.S.:Protestez in acest sens fata de postarile ce contin mai putin de 10 silabe :wink: /omg /cry :( :oops: :D /!
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Katy
post Sep 24 2004, 05:40 PM
Post #172


absent ME
***

Group: Members+
Posts: 181
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 254
Points: 103
Gender:



mama da mult s-a mai postat. Nu ma incumet sa citesc tot ce s-a scris pana acu. Mi-a placut animeul desi am fost influentata de majoritatea povestilor de dragoste pe care le-am vazut vara trecuta si desi au trecut 3 luni de cand l-am vazut as remarca ca in general, nu numai in Love Hina, pers le trebuie tare mult sa faca un pas, in orice... Poate mi se pare mie dar in zilele astea lucrurile merg f repede.
Acuma nici nu mai stiu: Naru era fata pr5omisa? Parca da dar nu mai stiu bine.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Bawmwolle
post Sep 24 2004, 09:02 PM
Post #173


Unregistered









Din pacatee, lumea animeurilor este diferita de cele mai multe ori de realitate...Cat despre fata promisa, eu nu cred ca era Naru.De fapt sunt sigur de asta.Fata respectiva era Mutsumi.
Go to the top of the page
+Quote Post

Katy
post Sep 27 2004, 05:56 PM
Post #174


absent ME
***

Group: Members+
Posts: 181
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 254
Points: 103
Gender:



dar se zice ca nu era ea... parca... /sweat /?
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Sep 27 2004, 06:02 PM
Post #175


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



Read and weep: http://www.jupiterstar.com/anime/lovehina/...s_epilogue.html

Este vorba despre cdul audio care continua povestea dupa cele trei episoade din Love Hina Again. Eu l-am avut pana acuma, l-am ascultat dar am inteles mai mult de-o gramada din el, fiind in japoneza. Cititi ce scrie autorul site-ului jos de tot.

Deci dupa parerea tuturor, si dupa impresia pe care o lasa autorul anime-ului atat prin serie cat si prin OST, o declar pe Naru fata caruia i-a promis Kei.

Si in plus de astea, am facut rost de varianta OGM a serialului, care se vede boboc, si am inceput iar sa ma uit. Sunt la episodul 10. Sper ca la sfarsit sa fac un log prin care sa evindetiez ca Naru e fata aceea.

So...eat your heart out Sethi-kun :D :D :D
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Thor
post Sep 27 2004, 09:23 PM
Post #176


Soul Wanderer
****

Group: Members+
Posts: 356
Joined: --
From: Bucuresti/Hamunaptra-City of the Dead
Member No.: 142
Points: 404
Gender:



Well...tot ce pot sa spun e ca imi pare bine k s-a dovedit chestia asta...sau in fine...k sunt tot mai multe sanse de a fi adevarat acest lucru...deep down i kindda hoped it turned out this way....Naru si Keitaro were ment for each-other....from the begginin'... /love ....
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post Sep 28 2004, 08:37 AM
Post #177


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



N-am mai citit chiar tot ce s-a spus pana aici, dar....

.... eu am inteles asa (beware, it's SPOILER):

Keitaro si Naru se jucau in fiecare zi in nisip la Hinata Inn. Naru era micutza de tot si nu stia inca sa vorbeasca iar Kei avea aproximativ 4 ani... Intr-o zi bunica lui Keitaro o aduce intre ei pe micutza Mutsumi, un neam mai departat al familiei lui Keitaro, (tot de 4 ani), care avea un ursulet de plush si, de buna ce era, i l-a daruit lui Naru... care, apropo, era foarte geloasa ca cei doi se inteleg de minune (cum am mai spus, ea nu stia inca sa vorbeasca).
Mutsumi i-a spus lui Keitaro ca atunci cand vor fi mari trebuie neaparat sa mearga impreuna la Universitatea din Tokio (Todai) iar el a promis si... asa a ramas... :P Iar micutza Naru care se chinuia si ea sa iasa din anonimat, auzindu-i pe cei doi micutzi, a reusit sa ingaime si ea primul ei cuvintzel: TODAI! :D (Amintitzi-va ca intr-un episod mama lui Naru povesteste ca primul cuvant al fetei a fost todai si de atunci este "obsedata" de aceasta universitate). Dupa toate astea, Mutsumi s-a mutat departe cu familia (in Okinawa, parca). Cat despre Keitaro, nu s-a mai intors la Hinata de atunci...

Asa ca Mutsumi este fata lui Keitaro, dar destinul a facut ca Naru sa fie cea de care el se va indragosti. You know, socoteala de acasa nu se potriveste cu cea din targ. Lucrurile sunt clare. Cand s-a aflat totul, Keitaro s-a mutat cu Mutsumi, a incercat sa isi tina promisiunea, iar Naru s-a retras... Bine ca nu a ramas asa... :wink:
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

zeri
post Sep 29 2004, 11:28 PM
Post #178


Dreamer
Group Icon

Group: Admin
Posts: 2.498
Joined: --
From: Bucuresti
Member No.: 14
Points: 807
Gender:



QUOTE
Mutsumi i-a spus lui Keitaro ca atunci cand vor fi mari trebuie neaparat sa mearga impreuna la Universitatea din Tokio (Todai) iar el a promis si... asa a ramas...


...hm...pai asta nu prea s-a intamplat. La sfarsitul episodului 24 cand vorbesc Naru si Mutsumi, ni se zice clar ce s-a intamplat. Extras din ogm-ul cu pricina :) :

Naru: You're not the girl he made that promise with?!

Mutsumi: I told you, remember? A long time ago, there was this boy that I liked a lot. And one day, I heard that boy make a promise with another girl....that they'd get into Tokyo U together. Ever since that day...

Keitaro jumped to his own conclusions, so I thought I'd play along for a while.

Naru: Who's the girl from Keitaro's past, then?

Mutsumi: There are lots.

Naru: Wha?

Mutsumi: I'm sure that we now reside in his memories as well.


So...daca Mutsumi nu a fost, iar impreuna cu Keitaro nu a mai fost nimeni in perioada aia la Hinata Inn, nu ramane decat Naru... /^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Tenshi
post Sep 30 2004, 08:43 AM
Post #179


Fanart MOD-nya
Group Icon

Group: V.I.P.
Posts: 1.173
Joined: 9-January 04
From: Arad
Member No.: 168
Points: 1.152
Gender:



SORRY! MY Mistake!!! Eu m-am bazat pe primele episoade!!! /omg /smile /^_^
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Majin
post Sep 30 2004, 09:51 AM
Post #180


<< 魔神 Senpai >>
**********

Group: Members+
Posts: 1.138
Joined: --
From: << Above you ! >>
Member No.: 28
Points: 505
Gender:



din cate stiu eu,mitsune ii spune asta lui naru pt a o face sa se simta mai bine..dar sar putea sa gresesc..in plus,nu cred ca cineva care a vazut seria nu sia dorit ca naru sa fie fata care trebuia sa intre cu kaitaro al Tokyu U...
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

11 Pages « < 7 8 9 10 11 >
Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
2 User(s) are reading this topic (2 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 12th May 2024 - 02:25 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |