Chat


Coyotee: [23:59] cel mai probabil boti
spyderverr: [02:43] cauta lumea ceva prin post-urile vechi sau doar sta lumea online pe prima pagina? )
spyderverr: [02:42] Total online: 288
spyderverr: [02:42] cica:
dmf: [05:30] blast from the past
MC Hammer:
desu
Silver.C: [21:49] desu
Urfe: [11:59] Ziua buna
MC Hammer:
desu
Ranma-kun: [17:44] Desu
Arhiva

Reclama

Welcome Guest ( Log In | Register )


bakemonotoyz.ro

[ Outline ] · Standard · Linear+

> Sailor Moon


Kisa
post Mar 23 2007, 10:20 AM
Post #1


~*okasan*~
Group Icon

Group: Mod Sempai
Posts: 1.847
Joined: --
From: Braila
Member No.: 1.303
Points: 3.264
Gender:



Cand eram mica ma uitam la Power Rangers. Si imi placeau la nebunie :P ... chiar daca acum imi dau seama cat de penibila eram. :lol:
Dupa cativa ani, am descoperit live action-ul de la Sailor Moon (eram deja experta in anime), dar am vazut un episod, am ras, dupa care am trecut la urmatorul anime.

Acum, dupa inca cativa ani am zis sa mai dau o sansa live action-ului. Si, sincer, nu-mi pare rau. Nu pot zice ca ma uit intr-o disperare, dar un episod din cand in cand imi creaza senzatia de Power Rangers. :P Si e o senzatie placuta. :)
Plus, imi place ca fetele alea isi schimba culoarea si forma parului doar dupa ce se transforma. Asa se explica mai usor de ce nu le recunoste nimeni. :P

Toate ca toate, va astept cu pareri despre serial (care sper sa nu fie chiar toate contra :P).

P.S. Mai populam si noi sub-forum-ul asta. :P
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post
 
Reply to this topicStart new topicStart Poll
Replies

mado_chan
post May 5 2008, 02:34 PM
Post #2


Incepator
**

Group: Members+
Posts: 39
Joined: 31-March 08
Member No.: 6.500
Points: 88
Gender:



mie live`actionul asta mi s`a parut dezastru.nu intelegeti gresit,ador sailor moon,si tocmai de aceea ma asteptam la ceva mult mai misto.e adevarat ca e foarte greu sa intri in pielea unor personaje de anime,si cu atat mai mult fiind vorba de sailor moon,unde fetele au parul colorat,plus luptele si altele.insa totusi cred ca puteau macar la aparitia lor ca sailor sa le faca mai reale,parca erau papusi de plastic,costumatie de proasta calitate si perucile alea de groaza.puteau sa le dea un aer mai natural,nu stiu .. :-s .. usagi nu mi`a placut deloc,mamoru mi s`a parut cute.:) cea mai misto cred ca a fost sailor mars din toata seria( bine recunosc,si`n anime am avut o slabiciune fata de ea) , dar keiko kitagawa e o scumpa si`o frumoasa :x chiar dupa ce am vazut live`actionul am inceput sa caut despre actrita si m`am uitat la niste filme in care joaca.
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Strawberry Ice
post Nov 3 2008, 10:13 AM
Post #3


~Aether.dth
**

Group: Members
Posts: 20
Joined: 1-November 08
Member No.: 7.854
Points: 56
Gender:



Live action-ul e absolut un dezastru fata de anime. Anime-ul a fost foarte dragut, chiar m-am pus a il reurmaresc recent insa ca non-anime... se vede ca atunci televiziunea era... pff` sa nu zic acu`.
mado_chan asa si la mine, ador anime-ul foarte bine structurat sia muzant dar live action :angry: nu mia placut, m-a dejamagit total. Si mie cea mai draguta mi s-a parut Mars ( yeah, me too have something with her ).
Insa celelalte personaje, mai rau ca niste papusi, nerealist, ce sa zic. Macar bine ca a mai evolut ceva televiziunea ( mult, destul ca sa faca ceva mai real ). Mi-ar placea daca ar avea de gand sa refaca live-ul, poate ar iesi mai frumos si realist ( vise, ice, vise ). <_<
User is offlineProfile CardPM
Go to the top of the page
+Quote Post

Posts in this topic
Kisa   Sailor Moon   Mar 23 2007, 10:20 AM
Kagome-chan   RE: Sailor Moon   Apr 4 2007, 05:45 PM
princess_nemesys   RE: Sailor Moon   Dec 12 2007, 02:35 PM
Small-Lady   RE: Sailor Moon   May 4 2008, 07:01 PM
mado_chan   RE: Sailor Moon   May 5 2008, 02:34 PM
Strawberry Ice   RE: Sailor Moon   Nov 3 2008, 10:13 AM


Reply to this topicTopic OptionsStart new topic
1 User(s) are reading this topic (1 Guests and 0 Anonymous Users)
0 Members:
 

Anime in Romania
Muza-chan.net
Anime-Club Circle
Diclonius Subs


Termeni si conditii de utilizare
Hosting provided by Forbin

Lo-Fi Version Time is now: 28th April 2024 - 02:39 PM
| Home | Help | Search | Members | Calendar |